Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

adamix

Strašná blbosť, potupujúca svojich legendárnych predchodcov, kde herci stratili svoj šmrnc a humor sa úplne vytratil. Po prekrásnej hudbe niet ani stopy. Bože!! Druhá časť nechala otvorený koniec a bolo jasné, že sa k tomu jedného dňa Poiré vráti, pravdepodobne to bude tým skoro 20 - ročným odstupom a stratenou niťou nápadov. ()

mac000

Úsměvný příběh, dá se na to koukat, ale jinak nic moc. Děj nestojí za zmínku, pár dobrých momentů. Clavier přehrává, Reno je naopak standardně dobrý. "Čtverku" bych asi ale už neunesl ()

subic

Tady jsem četl v recenzích, že příběh je blbost, a je. Já už vlastně ani nevím, o čem že to bylo. Od prvního dílu je to už dlouhých 23 let, akorát že ty gegy už jsou pořád stejné a už jsem se u toho ani neusmál. Navíc téma francouzské revoluce, kdy si všichni tykají a říkají si občane, to je taky takové ne úplně zajímavé. Nejhorší je, že na samém konci zase skočí do jiné doby, tentokrát někam na začátek 2.sv.války, protože na hradě Montmirail vlaje vlajka s hákovým křížem. ()

nemer

Je to hlavně nostalgie a Leviho hudba (za tu tisíc hvězd), na kterých film stojí. Hlavní představitelé už jsou poněkud přestárlí a střed filmu poněkud nahluchlý, nicméně začátek a zejména závěr připomínají staré dobré Návštěvníky. Bez ERY by to bylo pěkných 40%. Na druhé straně buďme upřímní, 90% soudobé komediální produkce je čistý odpad a ve srovnání s českou "tvorbou" je i tento úlet nesrovnatelně lepší. *Edit. Tak po zhlédnutí a připomenutí prvních Návštěvníků musím konstatovat, že i třetí díl se drží stejné linie, jenom člověk je už tolik ohlodaný zubem času, stejně jako Návštěvníci, že už mi to tak směšné a báječné jako před lety vůbec nepřijde. Trojka je místy dokonce akčnější než první díl, jenom zkrátka přišla po sezóně. Podruhé nesledovatelné. Nostalgie je sviňa:-) ()

Petr59

Můj velký handicap je ten, že jsem dosud neviděl první dva díly Návštěvníků. Dříve se totiž ke mne tato komedie nedostala a teprve před asi půl rokem jsem viděl Návštěvníci: cesta do Ameriky, což nelze považovat asi za stěžejní film této série. Moje hodnocení se tedy neopírá o srovnání s nejúspěšnějšími dvěma díly a není tedy asi úplně objektivní. Jako návštěvníci 3: Revoluce není špatná komedie, řekl bych, že je lehce nadprůměrná. Každopádně to není nic oslnivého ani nic, u čeho by se člověk popadal smíchy, to rozhodně ne. Působí to velmi přeplácaným dojmem, je to velmi barevné, jsou tam krásná a působivá místa a je tam také hodně postav a to zbytečně. Celé to je takové zmatené, nedrží to moc dobře pohromadě, člověk ani pořádně nepochopí, jaká je hlavní dějová linie. Celou dobu to totiž vypadá, že uprchlí návštěvníci se rozhodnou dosadit monarchu zpět na trůn a vrátit mu moc. Jean Reno se dostává ke svým potomkům a chce je použít k tomu, aby se dostal do Paříže a udělal "převrat". Po příjezdu do Paříže se to začne rozpadat a směr se úplně mění. Je to zaplaveno zdlouhavými scénami a okamžiky, které s dějem vůbec nesouvisí. A ke konci filmu se najednou o dosazení následníka na trůn přestává mluvit a jediným cílem Návštěvníků je opět vrátit se do svých časů.... To jsem tedy moc nepochopil, pokud bylo od začátku cílem děje dostat se ke kouzelníkovi, proč do toho tahat nějaké pokusy o dosazení následníka zpět na trůn a pokud už to tam tedy bylo zapojeno, mělo se to lépe dotáhnout. Jako by jedna část filmu byla o nespokojenosti návštěvníků s novou dobou a o myšlence obnovení monarchie a druhá část filmu zase úplně o něčem jiném..... Nakonec to tedy končí velmi primitivně, cestou časem a opět někam úplně jinam - do dob 2.světové války a rovnou do okupované Francie..... Do toho se ve filmu objevilo plno zbytečných postav se svými nějakými úplně zbytečnými osudy, které vůbec do filmu nezapadly a naopak ubraly úplně zbytečně prostor návštěvníkům, tedy hlavně J.Renovi. Do toho mě přišlo chování některých postav taky zmatené a nelogické.... Herecké výkony špatné nejsou, postavy sice nenudí, ale také nezapadají do děje, pokud to tedy má vůbec nějaký ucelený děj.... Nevím, jako atmosféru to má, párkrát se zasmějete, ale žádný zázrak to není. Spíše by bylo objektivnější dát tři hvězdičky, ale protože jsem se na film těšil a styl návštěvníků se mi líbí, tak dávám slabé čtyři hvězdičky.... Jako nechápu, proč se většině hodnotitelů nelíbilo americké zpracování, to mě tedy přišlo hodně vtipné a lepší, než tento film.... Navzdory tomu, že trailer mě nalákal na větší porci humoru, než jsem dostal, tak nemám nic proti dalšímu pokračování o 2.světové válce. To by mohlo být celkem zajímavé téma pro tyto dva vtipné magory. ()

teplic

Človek sa snaží tešiť a vznikne toto. Chvíľu to chce byť satirické, chvíľu patetické, chvíľu politické, chvíľu historizujúce, chvíľu smiešne. No smiešne to nie je ani len tú chvíľu. Už tou americkou napodobeninou si to tvorcovia dosť pokazili, trojka je možno o niečo lepšia, lebo sa aspoň snažia. Otvorený koniec dvojky mal čaro, tento otvorený koniec vzbudzuje strach -- oni snáď natočia štvorku. Hviezdička za odkazy na predošlé filmy. ()

Domas88

Film o ničem, ale komedie super. Bláznivé akce a rozhovory, to se mi líbilo, ale hlavně bavilo, nasmál jsem se. ()

waltosin

Velké zklamání mé oblíbené serie komedii, žral jsem to když jsem byl malej. Tohle si urco ale nezasloužila, takhle jí ztrapnit, hodně mě to trapilo, porad víc než vyhozené peníze za kino. 35% ()

blondboss

Na čo sa neustále dookola točia filmy, ktorých expiračný dátum presiahol desaťročia a tvorcovia sa akoby zastavili v sľučke času a nevedeli sa z nej ani za svet dostať. Po trápnej americkej verzii tretie pokračovanie Návštevníkov, ktoré predošlým dielom nesiaha po členky ani omylom a je dosť porovnateľné tomu americkému paškvilu. Reno a Clavier to nezachránili, nakoľko tu skutočne už nemôžu vymyslieť nič nové a táto zábava by sa mala povinne zatrhnúť. Druhá hviezdička len z nostalgie a zo slušnosti. 30 % ()

martins

Největším problémem filmu je věk obou hlavních představitelů, inu skoro dvacet let od dvojky je prostě znát. Přesto se jedná o solidní zábavu. Kvalit jedničky to sice nedosahuje, ale přesto jsem se pobavil, na rozdíl od amerického remaku. Jen ten úvod a závěr filmu bych vystřihl, ale scény hlavně Malfetově domě, v kočáře a v krčmě jsou bomba. Přidávám jednu hvězdičku za natáčení v ČR a účast českých herců např. Marek Vašut.. ()

ZHODNOTITEL

Poměrně zbytečné. Byť to kdovíjak neurazilo, možná kdyby to hráli v divadle, bylo by to vděčnější. Ale tak co, Praha si alespoň někde po čase zase pořádně zahrála. ()

koza3

První dva návštěvníci (tu slátaninu v podobě cesty do Ameriky jsem vytěsnil) mám uložené jako symbol francouzské komedie, kde se řežu od začátku do konce. U pokračovatele jsem byl skeptický a očekával jsem, že se budu smát míň, ale že se u toho budu nudit a trhat si vlasy to mě nenapadlo. Zasmál jsem se všehovšudy jednou a vůbec jsem nepochopil tu jejich ujetou jízdu revolucí. Měl jsem pocit, že někdo zmáčknul rychlost přehrávání na 1,5 protože to bylo všechno strašně brutálně sestříhané a nasypané na diváka. Nebyl tak žádný okamžik pro odpočinek nebo kulervoucí scéna jako když se v jedničce myli v hajzlu. Všechny vtipy se stáčely na to, že jim smrdělo z kušny, házely po sobě kobylince nebo měli jakože vtipnou paruku. Tohle jsem si teda fakt nepředstavoval. Některé legendy mají zůstat legendami... ()

wowylgu313

Upřímně, jsem se na tehle film navazující na druhý díl Návštěvníků opravdu těšil ... Jakožto fanoušek jsem to bral i velmi pozitivně ale po opětovném shlédnutí musím říct že ano, bylo to zbytečné. Nemyslím si že tenhle díl měl být natočený. Z nostalgie k předešlým epizodám hodnotím 45-50% ... Bohužel už opadl opět kopírovaný humor, herci už jsou po tolika letech méně energický. Zajímavé plus bylo obsazení kde jsme mohli vidět i herce z české scény. Bohužel a to je obrovská rána, příběh i humor zde opravdu upadl hodně dolů... ()

Tinuviel

Uvod filmu: hihnam sa ako porucha afektivity, toto musim mat aj doma na DVD :-D ZakHuj zase v kupelni hviezdil ...odteraz na nemoderny nabytok mozem povedat: Je to shnily :-D :-D Koniec filmu perfektný, smejem sa este odvcera, kde nakoniec skoncili. Toto mi zlepsi naladu vzdy ;-) ()

rekurseman

Skvělé, úžasé, fantastické. Všechny čtyři díly stály za to. Doufám, že se dočkáme navazujícího dílu, Návštěvníci a náckové. Herecké výkony výborné a velkou radost mi udělali čeští herci, kteří se zhostili rolí znamenitě. Hollywood by si měl vzít příklad z toho, jak se dělá dobrá komedie. ()

Naghavi

Oba hlavní hrdinové jsou i po letech výborní, Clavier pořád vtipný, hláškující, děj se sice trošku zasekl na jednom nevýrazném místě, ale francouzský humor to nepostrádá a film mne mile potěšil narážkami na předchozí díl a překvápko, že na konci se hrdinové octnou v časech nacistických germánů :) Silné tři hvězdičky, v kině a těším se na podívání doma. ()