poster

Gugaui seo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  구가의 서

 • anglický

  Gu Family Book

 • anglický

  Kang Chi, The Beginning

 • anglický

  The Love Story Of Kang Chi

 • anglický

  Kangchi, the Beginning

 • anglický

  Medical Novel

  (pracovní název)

Historický / Fantasy / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2013, 25 h 7 min (Minutáž: 62–63 min)

 • Zelilu007
  *****

  Jééé krása. Tak tohle pohladilo mou duši a doufám, že druhá řada bude. :) Teď k tomu jak to pro mne bylo. Před asi dvěma roky co už sleduji doramata jsem se dívala na první čtyři díly a moc se mi líbily. Pak pro mne seriál změnou postav značně klesl, ale naštěstí jsem si ho nechala, až na něj budu mít náladu. A ten čas právě přišel a já se zamilovala do každé postavičky, do každého pohledu a písně v pozadí scén. Konec se mi na rozdíl od ostatních moc líbil. Sama bych to lépe nevymyslela, jak lidi dále nabudit. A nejvtipnější mamčina hláška : Ten strom bych snad porazila. Však uvidíte :) Gumiho Fighting :))(28.12.2014)

 • Lama.Lama
  ****

  Lee Seung Gi - nejdřív s Gumiho chodil, pak se Gumiho i stal :-) No paráda to je, kombo se Suzy je odzbrojující. 24 epizod uteklo v úžasném tempu, je to skvěle napsané. Vtipné, krásné, smutné, srdcervoucí - spousta dalších lichotivých adjektiv by se dala použít. Bohužel mi ale úplně nesedl ten konec - přesto zůstávám příznivě nakloněna. A OST? Nádhera. Málo seriálů mi nedovolí nejít po noční ještě tři hodiny spát předtím, než to dokoukám :-)(29.9.2014)

 • Zíza
  ****

  Po delší době opět další korejský seriál, který nezklamal. Jistě, mělo to své neduhy - soutěže v zírání, spousta slz, výroky, které mě uváděly v "úžas" a chvíle, kdy jsem se nudila, nebo jak to říct jinak – to, co se právě míhalo na obrazovce mě nezajímalo natolik, abych se se zájem vydržela koukat po celou dobu. Ale mělo to i své velké kouzlo. Klišé a kýč do příběhu zapadly s elegancí, až mě to překvapilo. Smála jsem se, plakala jsem, byla jsem napjatá, byla jsem netrpělivá. Skoro jako bych snad ten seriál prožívala… :-P OST mi přišlo stejné jako u bratrů korejských seriálů – například pomalé cajdáky, které sednou do nálady (nestěžuju si). Vztah mezi hlavními postavami byl moc krásný, užívala jsem si s nimi každou chvíli. Navíc Gon to krásně dokresloval, že tahle trojice mě prostě brala. Občas jsem se bála, že to zabředne do typických schémat, ale byla jsem mile překvapena, že se tak nestalo. Ovšem polovinu posledního dílu jsem protrpěla - nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to strašný. Také mi bylo hned jasný, že když se stalo tohle a já vezmu v potaz všechny okolnosti, je jasné, jak to bude úplně končit a hle, nemýlila jsem se. Což by zase tak nevadilo, koneckonců pro mě asi druhý nejlepší konec, který scénáristi mohli vymyslet. Užila jsem si to. Pokud se chcete pobavit, zabojovat, zaitrikařit i dojmout, berte všemi deseti. Silné 4*. *SPOILER* Co se týče naplněnosti nebo nenaplněnosti seriálu, tj. stát se člověkem a najít knihu Gu. Já si myslím, že to tvůrci naplnili bezchybně. Možné ne tak okatě, ale je to tam. V posledním díle se Kang Chi admirála ptá, jestli si myslí, že kniha skutečně existuje. A on mu odpoví, že pokud věří, tak ano. Jenomže jeho milovaná už tu není, a tak v knihu věřit nechce – sám říkal, že bude čekat na někoho dalšího, s kým bude chtít strávit život. Podle mě kniha Gu není nic hmotného, žádná kniha. Je to prostě 100% přesvědčení, že "já už nechci být nesmrtelný, já chci s touhle ženou strávit život a umřít". A ten sto denní rituál je tam jen od toho, aby jeho usmyslení potvrdil a zpečetil. Podle mě si každý z rodiny Gu v sobě tu knihu nese (něco jako genetická genealogie). Alespoň tak to vidím, když se nad tím zamyslím. *KONEC SPOILERU* Přeloženo.(26.6.2013)

 • andiek05
  *****

  Už začátek nasadil určitou laťku, ale po chvilce už to pro mě nebylo takové. Teprve tak od půlky to zase chytlo šťávu a hltala jsem díl za dílem. Popravdě toto drama patří mezi výjimky, protože místo hlavních hrdinů mě mnohem více bavil vztah mezi Seo Hwa a Wol Ryungem. Tím ovšem nemyslím, že příběh hlavních by byl nějak nezajímavý, ale radši jsem koukala na Choi Jin Hyuka :-D A vlastně kdyby tam nebyl tento vedlejší příběh, asi bych šla s hodnocením trochu níže. Protože ono ani závěr pro mě nebyl úplně světový, byl to dobrý nápad, ale to s tím měsícem ... :-( :-( :-((30.9.2014)

 • Mkqp
  ****

  Nevěřím vlastním očím. Dlouho jsem se Gu Family Book bránil, jelikož korejské filmy z historického období nemusím, ale výsledek mě nad míru potěšil. Sice od 16. dílu kvalita klesla a poslední díl mě těžce naštval, ale svými přednostmi dokázal zamaskovat i takovou spoustu slabších dílu. Spousta lidí by si přála další sérii, já určitě ne. Gu Family Book je přesně ten typ seriálu, který jí mít nesmí. ■ Sledovat charakter Choi Kang Chi‘a bylo jako sledovat Naruta, jen v korejském hávu.(19.3.2015)

 • - Spoiler: Zástupci japonských obchodníků předají zlotřilému Jo Gwan-woongovi (Sung-jae Lee) darem drahocennou mušketu s velkou muškou na konci hlavně. Když je v posledním díle touto mušketou smrtelně postřelena Dam Yeo-wool (Suzy Bae), použitá mušketa je jiná, nemá výraznou mušku. (lioncel)

 • - Rozpočet doramy byl 13,2 miliónu amerických dolarů, a to v roce 2013 při průměrném kurzu 19.565 Kč/dolar je něco kolem 258,3 miliónů Kč, což dělá 10,76 miliónů korun na jednu epizodu. (Roby)

 • - Historická dramata jsou specifická pro své klíčové historické atributy. Někdy svým hereckým protagonistům mohou dělat potíže, někdy jsou ale naopak motivací zkusit si něco nového, něco, co je o své roli donutí přemýšlet odlišně. A právě to si na vlastní kůži vyzkoušel i jihokorejský herec, miláček tamějších fanynek, Seung-gi Lee, který pro svoji ústřední roli nejenom že shodil několik kilogramů, také si ale musel nechat upravit sestřih a slevit na svém běžném motorickém chování mladého excentrického muže. V rámci přípravy na svoji roli navštěvoval kurzy bojového umění, stejně jako kurzy jízdy na koni, která, jak může divák v průběhu celé série vidět, byla velmi potřebná. A vůbec poprvé ve své herecké kariéře stanul po boku mladší ženské herecké protagonistky, protože Suzy měla v dané době sotva dvacet let, zatímco Seung-gi dvacet pět. (Conspi)