Reklama

Reklama

Epizody(24)

Dítě narozené lidské matce a mýtickému stvoření se touží stát opravdovým člověkem. Pomohou mu na cestě bojovník a lukostřelec? (Netflix)

Recenze (29)

Tyckin 

všechny recenze uživatele

První díl vypadal opravdu lákavě, pak to ale trochu upadlo. Nemohu si pomoci, ale způsob, jakým autoři rozjeli příběh (2. část) by snesl víc propracování tak aby to působilo věrohodněji, já z toho měl pocit lacinosti a účelovosti. Další výtka se týká Suzy – to že mne nedokáže herecky ani žensky uhranout jako většinu mužského publika a fanoušků obecně je zkrátka otázka vkusu, ale spíše jde o to, že v dosti akčním seriálu zkrátka nezapadá. Jejím akčním scénám se kamera vyhýbá jak jen to jde a moc dobře ví proč – ono i jen když tak holka běží, tak to působí dost komicky. Nicméně, nebudu už dál moc šťourat - ač nějaké ty mušky by se v příběhu a logice pochopitelně najít daly. Pokud toto hodím za hlavu, dostávám krásný seriál plný akce, romantiky, zábavy i poučení. Sice bych ho o pár dílů zkrátil a vypustil tím některé přebytečné scény, ale příběh je zajímavý, postavy nejsou černobílé, hlavní padouch se zatraceně povedl a dědek s koštětem je kouzelnej :-) K tomu velmi solidní soundtrack, ale pro dost nepovedený závěr dávám nakonec hvězdičku dolů. ()

Lama.Lama 

všechny recenze uživatele

Lee Seung Gi - nejdřív s Gumiho chodil, pak se Gumiho i stal :-) No paráda to je, kombo se Suzy je odzbrojující. 24 epizod uteklo v úžasném tempu, je to skvěle napsané. Vtipné, krásné, smutné, srdcervoucí - spousta dalších lichotivých adjektiv by se dala použít. Bohužel mi ale úplně nesedl ten konec - přesto zůstávám příznivě nakloněna. A OST? Nádhera. Málo seriálů mi nedovolí nejít po noční ještě tři hodiny spát předtím, než to dokoukám :-) ()

Reklama

andiek05 

všechny recenze uživatele

Už začátek nasadil určitou laťku, ale po chvilce už to pro mě nebylo takové. Teprve tak od půlky to zase chytlo šťávu a hltala jsem díl za dílem. Popravdě toto drama patří mezi výjimky, protože místo hlavních hrdinů mě mnohem více bavil vztah mezi Seo Hwa a Wol Ryungem. Tím ovšem nemyslím, že příběh hlavních by byl nějak nezajímavý, ale radši jsem koukala na Choi Jin Hyuka :-D A vlastně kdyby tam nebyl tento vedlejší příběh, asi bych šla s hodnocením trochu níže. Protože ono ani závěr pro mě nebyl úplně světový, byl to dobrý nápad, ale to s tím měsícem ... :-( :-( :-( ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Nevěřím vlastním očím. Dlouho jsem se Gu Family Book bránil, jelikož korejské filmy z historického období nemusím, ale výsledek mě nad míru potěšil. Sice od 16. dílu kvalita klesla a poslední díl mě těžce naštval, ale svými přednostmi dokázal zamaskovat i takovou spoustu slabších dílu. Spousta lidí by si přála další sérii, já určitě ne. Gu Family Book je přesně ten typ seriálu, který jí mít nesmí. ■ Sledovat charakter Choi Kang Chi‘a bylo jako sledovat Naruta, jen v korejském hávu. ()

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Tak a nemám slov. Tolik pochvalných slov se mi hromadí v mysli, ale vzhledem k euforii, kterou po shlédnutí prožívám, nevím jestli to dokážu ukočírovat do nějakého srozumitelného komentáře. Tak za 1. - už dlouho se mi nestalo, že bych se nemohla odtrhnout od sledování, (seriál jsem zvládla zhruba během týdne a teď dospávám spánkový deficit :-D ). 2. postavy - dokonalá kombinace, bez jediné chybičky. Yeo Wool (Suzy) - první hlavní hrdinka, která mi v ničem nelezla na nervy (vytýkám jí snad jediný čin a to ten, který udělala na přelomu 23. a 24. dílu). Kang Chi (Seung Gi) - toho chlapa prostě miluju, zatím mě ani jednou nezklamal, další komentář je k němu zbytečný, slova na něj nestačí. :-) Wol Ryung (Jin Hyuk) - tak z něho jsem poprvé málem spadla na zadek, hned jak se objevil na obrazovce :-D zatím nejlepší role ve které jsem ho měla možnost vidět (a asi ji hned tak nějaká nepředčí). Admirál Lee Soon Shin (Dong Geun) - ach ten jeho hlas... pokud bych pokračovala, vyjmenovala bych úplně všechny postavy, takže tady končím. Bod číslo 3 - děj - v podstatě naprostá nepředvídatelnost, takových překvapení a zvratů, které jsem nečekala... zde jich bylo mraky. 4. bod - soundtrack. Toliko k mým dojmům :-) Jinak už od prvního dílu jsem se těšila až toho odpornýho záporáka někdo sundá. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Historická dramata jsou specifická pro své klíčové historické atributy. Někdy svým hereckým protagonistům mohou dělat potíže, někdy jsou ale naopak motivací zkusit si něco nového, něco, co je o své roli donutí přemýšlet odlišně. A právě to si na vlastní kůži vyzkoušel i jihokorejský herec, miláček tamějších fanynek, Seung-gi Lee, který pro svoji ústřední roli nejenom že shodil několik kilogramů, také si ale musel nechat upravit sestřih a slevit na svém běžném motorickém chování mladého excentrického muže. V rámci přípravy na svoji roli navštěvoval kurzy bojového umění, stejně jako kurzy jízdy na koni, která, jak může divák v průběhu celé série vidět, byla velmi potřebná. A vůbec poprvé ve své herecké kariéře stanul po boku mladší ženské herecké protagonistky, protože Suzy měla v dané době sotva dvacet let, zatímco Seung-gi dvacet pět. (Conspi)
  • Rozpočet doramy byl 13,2 miliónu amerických dolarů, a to v roce 2013 při průměrném kurzu 19.565 Kč/dolar je něco kolem 258,3 miliónů Kč, což dělá 10,76 miliónů korun na jednu epizodu. (Roby)

Reklama

Reklama