poster

Gugaui seo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  구가의 서

 • anglický

  Gu Family Book

 • anglický

  Kang Chi, The Beginning

 • anglický

  The Love Story Of Kang Chi

 • anglický

  Medical Novel

  (pracovní název)

Historický / Fantasy / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2013, 24x65 min

 • Zelilu007
  *****

  Jééé krása. Tak tohle pohladilo mou duši a doufám, že druhá řada bude. :) Teď k tomu jak to pro mne bylo. Před asi dvěma roky co už sleduji doramata jsem se dívala na první čtyři díly a moc se mi líbily. Pak pro mne seriál změnou postav značně klesl, ale naštěstí jsem si ho nechala, až na něj budu mít náladu. A ten čas právě přišel a já se zamilovala do každé postavičky, do každého pohledu a písně v pozadí scén. Konec se mi na rozdíl od ostatních moc líbil. Sama bych to lépe nevymyslela, jak lidi dále nabudit. A nejvtipnější mamčina hláška : Ten strom bych snad porazila. Však uvidíte :) Gumiho Fighting :))(28.12.2014)

 • Tyckin
  ****

  První díl vypadal opravdu lákavě, pak to ale trochu upadlo. Nemohu si pomoci, ale způsob, jakým autoři rozjeli příběh (2. část) by snesl víc propracování tak aby to působilo věrohodněji, já z toho měl pocit lacinosti a účelovosti. Další výtka se týká Suzy – to že mne nedokáže herecky ani žensky uhranout jako většinu mužského publika a fanoušků obecně je zkrátka otázka vkusu, ale spíše jde o to, že v dosti akčním seriálu zkrátka nezapadá. Jejím akčním scénám se kamera vyhýbá jak jen to jde a moc dobře ví proč – ono i jen když tak holka běží, tak to působí dost komicky. Nicméně, nebudu už dál moc šťourat - ač nějaké ty mušky by se v příběhu a logice pochopitelně najít daly. Pokud toto hodím za hlavu, dostávám krásný seriál plný akce, romantiky, zábavy i poučení. Sice bych ho o pár dílů zkrátil a vypustil tím některé přebytečné scény, ale příběh je zajímavý, postavy nejsou černobílé, hlavní padouch se zatraceně povedl a dědek s koštětem je kouzelnej :-) K tomu velmi solidní soundtrack, ale pro dost nepovedený závěr dávám nakonec hvězdičku dolů.(11.2.2018)

 • Zíza
  ****

  Po delší době opět další korejský seriál, který nezklamal. Jistě, mělo to své neduhy - soutěže v zírání, spousta slz, výroky, které mě uváděly v "úžas" a chvíle, kdy jsem se nudila, nebo jak to říct jinak – to, co se právě míhalo na obrazovce mě nezajímalo natolik, abych se se zájem vydržela koukat po celou dobu. Ale mělo to i své velké kouzlo. Klišé a kýč do příběhu zapadly s elegancí, až mě to překvapilo. Smála jsem se, plakala jsem, byla jsem napjatá, byla jsem netrpělivá. Skoro jako bych snad ten seriál prožívala… :-P OST mi přišlo stejné jako u bratrů korejských seriálů – například pomalé cajdáky, které sednou do nálady (nestěžuju si). Vztah mezi hlavními postavami byl moc krásný, užívala jsem si s nimi každou chvíli. Navíc Gon to krásně dokresloval, že tahle trojice mě prostě brala. Občas jsem se bála, že to zabředne do typických schémat, ale byla jsem mile překvapena, že se tak nestalo. Ovšem polovinu posledního dílu jsem protrpěla - nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to strašný. Také mi bylo hned jasný, že když se stalo tohle a já vezmu v potaz všechny okolnosti, je jasné, jak to bude úplně končit a hle, nemýlila jsem se. Což by zase tak nevadilo, koneckonců pro mě asi druhý nejlepší konec, který scénáristi mohli vymyslet. Užila jsem si to. Pokud se chcete pobavit, zabojovat, zaitrikařit i dojmout, berte všemi deseti. Silné 4*. *SPOILER* Co se týče naplněnosti nebo nenaplněnosti seriálu, tj. stát se člověkem a najít knihu Gu. Já si myslím, že to tvůrci naplnili bezchybně. Možné ne tak okatě, ale je to tam. V posledním díle se Kang Chi admirála ptá, jestli si myslí, že kniha skutečně existuje. A on mu odpoví, že pokud věří, tak ano. Jenomže jeho milovaná už tu není, a tak v knihu věřit nechce – sám říkal, že bude čekat na někoho dalšího, s kým bude chtít strávit život. Podle mě kniha Gu není nic hmotného, žádná kniha. Je to prostě 100% přesvědčení, že "já už nechci být nesmrtelný, já chci s touhle ženou strávit život a umřít". A ten sto denní rituál je tam jen od toho, aby jeho usmyslení potvrdil a zpečetil. Podle mě si každý z rodiny Gu v sobě tu knihu nese (něco jako genetická genealogie). Alespoň tak to vidím, když se nad tím zamyslím. *KONEC SPOILERU* Přeloženo.(26.6.2013)

 • ainny
  *****

  Ono to kvůli tomu konci, který mi moc nesedl úplně čistých pět není. Ale zase strhnout celou hvězdu kvůli posledním minutám se mi moc nechce. První dva díly to byla prostě fantazie. Ale nezklamal mě v podstatě žádný. Akorát té mystiky tam bylo čím dál tím míň. Vystřídala ji realita, příprava na japonsko-korejské války na sklonku šestnáctého století. Se spoilerem zízy až tak nesouhlasím, protože v případě prohry následuje dost tvrdý trest. A na začátku celého seriálu je řečeno, co asi bude až těch 100 dní uplyne. Většina lidí je okouzlena tátou gumiho, já taky, ale daleko důležitější byl pro mě Gon. Jeho postava toho moc nenamluví a přitom mu vidíte až do hlavy. Dokonalá práce s mimikou tváře. Lee Seung-gi je prostě megastar, ale bohužel se cvičení a rychlé zhubnutí dost podepsalo na jeho tváři, takže už to nebyl on. No a Suzy... viděla jsem ji poprvé a líbila se mi moc. Žádná porcelánová panenka. Prostě normální holka a při tom půvabná i bez tun mejkapu. Jinak dokonalá hudba, výprava a práce kamery (a ajťáků) v té mystické části. Až na ty rychlé přesuny obou lišáků, to jsem měla co dělat, abych se nezačala smát...(27.6.2013)

 • lioncel
  *****

  Plot : Choi Kang-Chi ( Lee Seung-Gi) is legendary gumiho that is half human and half animal. He struggles to live his life as a human and also falls in love. ... Seo-Hwa (Lee Yeon-Hee) is the daughter of a noble family, but her father is branded a traitor by Jo Gwan-Woong (Lee Sung-Jae) and beheaded in front of her. Afterwards, Seo-Hwa and her younger brother Jung-Yoon (Lee Da-Wit) are handed over to a gisaeng house. Seo-Hwa refuses to become a gisaeng or enter the house. She is then tied to a tree for 3 days before passing out from exhaustion. .. Meanwhile, Koo Wol-Ryung (Choi Jin-Hyeok) is a spirit protector of Jiri Mountain and possesses eternal life. Koo Wol-Ryung is also full of curiosity and wanders around the human world. One day, he sees Seo-Hwa tied to a tree by the gisaeng home and becomes interested in her. .. Seo-Hwa is unable to watch her younger brother being beaten because of her. She finally succumbs and agrees to become a gisaeng. She then learns she will have to spend the night with the man that killed her father. With the help of her servant, Seo-Hwa escapes into the mountain with her younger brother, but they become separated. Seo-Hwa is saved by Koo Wol-Ryung, but her younger brother is caught by a slave hunter. .. Seo-Hwa wakes up in front of Koo Wol-Ryung. They enjoy their days together and fall in love. Koo Wol-Ryung decides to become human to be with her. In order for Koo Wol-Ryung to become human, he must refrain from helping people, eating meat and hiding his real appearance for 100 days. .. 11 days left before Koo Wol-Ryung becomes human, Seo-Hwa is caught by soldiers and flees from them. Tragedy occurs, but Seo-Hwa eventually gives birth to a baby fathered by Koo Wol-Ryung. The baby is later discovered floating in a basket along a river. One of the noble men names the baby Choi Kang-Chil.(6.4.2016)

 • - Spoiler: Zástupci japonských obchodníků předají zlotřilému Jo Gwan-woongovi (Sung-jae Lee) darem drahocennou mušketu s velkou muškou na konci hlavně. Když je v posledním díle touto mušketou smrtelně postřelena Dam Yeo-wool (Suzy Bae), použitá mušketa je jiná, nemá výraznou mušku. (lioncel)

 • - Historická dramata jsou specifická pro své klíčové historické atributy. Někdy svým hereckým protagonistům mohou dělat potíže, někdy jsou ale naopak motivací zkusit si něco nového, něco, co je o své roli donutí přemýšlet odlišně. A právě to si na vlastní kůži vyzkoušel i jihokorejský herec, miláček tamějších fanynek, Seung-gi Lee, který pro svoji ústřední roli nejenom že shodil několik kilogramů, také si ale musel nechat upravit sestřih a slevit na svém běžném motorickém chování mladého excentrického muže. V rámci přípravy na svoji roli navštěvoval kurzy bojového umění, stejně jako kurzy jízdy na koni, která, jak může divák v průběhu celé série vidět, byla velmi potřebná. A vůbec poprvé ve své herecké kariéře stanul po boku mladší ženské herecké protagonistky, protože Suzy měla v dané době sotva dvacet let, zatímco Seung-gi dvacet pět. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace