Gugaui seo (TV seriál)

Medical Novel

(pracovní název)

Historický / Fantasy / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2013, 24x65 min

24 epizod uteklo jako voda, a já asi budu marně hledat náhradu. Gu family book je bez rozmýšlení jedno z nejlepších dorama, které jsem kdy viděla. A klidně se vsadím, že tenhle rok ho už nic nepřekoná. Kombinace Lee Seung Giho a Suzy by mě nikdy nenapadla, ale ono to mezi nimi neskutečně funguje. Suzy je skvělá hlavní hrdinka, která mě ani chvíli nenudila. Lee Seung Gi v roli Kang Chia hraje podle mě přesně v takovém položení, jaké mu sedí nejvíce. A pak jsou tu další úžasné postavy. Mezi nimi třeba admirál Lee Soon Shin a charismatická bordelmamá. Je tu také Gon, jehož sice ztvárnil herec, kterého obvykle nemusím, ale tady jsem s ním byla spokojená. A zapomenout nesmím ani na našeho kouzelného, hodného i zlého taťku. Vývoj děje mě neustále překvapoval. A díky tomu, že tu bylo těch příběhů tolik, jsem se ani na chvíli (a to do slova) nenudila. Soundtrack, tady nešlo jen o jednu hezkou písničku a dalších dvacet, které slouží jako pozadí. Tady je těch hodně hezkých písniček hned několik. Z konce, který se některým moc nelíbil, jsem nadšená. Lepší bych si ani nedovedla představit. Takhle mi to v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. 5*(29.6.2013)

Nevěřím vlastním očím. Dlouho jsem se Gu Family Book bránil, jelikož korejské filmy z historického období nemusím, ale výsledek mě nad míru potěšil. Sice od 16. dílu kvalita klesla a poslední díl mě těžce naštval, ale svými přednostmi dokázal zamaskovat i takovou spoustu slabších dílu. Spousta lidí by si přála další sérii, já určitě ne. Gu Family Book je přesně ten typ seriálu, který jí mít nesmí. Nejlepší a jedinečné seriály, které jsou uzavřené, více sérií nemají a moc dobře ví proč to dělají. Pevně doufám, že čich peněz nezvítězí nad kvalitou. ■ Sledovat charakter Choi Kang Chi‘a bylo jako sledovat Naruta, jen v korejském hávu. ■ Opět se musel najít někdo, kdo tvrdě bojoval proti vztahu hlavní dvojce. Jeho chování se dalo pochopit, ale dívat se na to pořád dokola mě akorát štve. Skrze toto chování byl pouze uměle natahovaný děj. Už tak jsem těžce nesl tolik proradných a bezcharakterních zrádců, v hlavní roli s Jo Kwan Woong’em. Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem jich tolik viděl pohromadě. Velice děkuji za charakter admirála Lee Soon Shin’a , který byl přesně tou postavou jaké mám nejradši a nejvíce respektuji.(19.3.2015)

Plot : Choi Kang-Chi ( Lee Seung-Gi) is legendary gumiho that is half human and half animal. He struggles to live his life as a human and also falls in love. ... Seo-Hwa (Lee Yeon-Hee) is the daughter of a noble family, but her father is branded a traitor by Jo Gwan-Woong (Lee Sung-Jae) and beheaded in front of her. Afterwards, Seo-Hwa and her younger brother Jung-Yoon (Lee Da-Wit) are handed over to a gisaeng house. Seo-Hwa refuses to become a gisaeng or enter the house. She is then tied to a tree for 3 days before passing out from exhaustion. .. Meanwhile, Koo Wol-Ryung (Choi Jin-Hyeok) is a spirit protector of Jiri Mountain and possesses eternal life. Koo Wol-Ryung is also full of curiosity and wanders around the human world. One day, he sees Seo-Hwa tied to a tree by the gisaeng home and becomes interested in her. .. Seo-Hwa is unable to watch her younger brother being beaten because of her. She finally succumbs and agrees to become a gisaeng. She then learns she will have to spend the night with the man that killed her father. With the help of her servant, Seo-Hwa escapes into the mountain with her younger brother, but they become separated. Seo-Hwa is saved by Koo Wol-Ryung, but her younger brother is caught by a slave hunter. .. Seo-Hwa wakes up in front of Koo Wol-Ryung. They enjoy their days together and fall in love. Koo Wol-Ryung decides to become human to be with her. In order for Koo Wol-Ryung to become human, he must refrain from helping people, eating meat and hiding his real appearance for 100 days. .. 11 days left before Koo Wol-Ryung becomes human, Seo-Hwa is caught by soldiers and flees from them. Tragedy occurs, but Seo-Hwa eventually gives birth to a baby fathered by Koo Wol-Ryung. The baby is later discovered floating in a basket along a river. One of the noble men names the baby Choi Kang-Chil.(6.4.2016)

První díl vypadal opravdu lákavě, pak to ale trochu upadlo. Nemohu si pomoci, ale způsob, jakým autoři rozjeli příběh (2. část) by snesl víc propracování tak aby to působilo věrohodněji, já z toho měl pocit lacinosti a účelovosti. Další výtka se týká Suzy – to že mne nedokáže herecky ani žensky uhranout jako většinu mužského publika a fanoušků obecně je zkrátka otázka vkusu, ale spíše jde o to, že v dosti akčním seriálu zkrátka nezapadá. Jejím akčním scénám se kamera vyhýbá jak jen to jde a moc dobře ví proč – ono i jen když tak holka běží, tak to působí dost komicky. Nicméně, nebudu už dál moc šťourat - ač nějaké ty mušky by se v příběhu a logice pochopitelně najít daly. Pokud toto hodím za hlavu, dostávám krásný seriál plný akce, romantiky, zábavy i poučení. Sice bych ho o pár dílů zkrátil a vypustil tím některé přebytečné scény, ale příběh je zajímavý, postavy nejsou černobílé, hlavní padouch se zatraceně povedl a dědek s koštětem je kouzelnej :-) K tomu velmi solidní soundtrack, ale pro dost nepovedený závěr dávám nakonec hvězdičku dolů.(11.2.2018)

Hodnocení po vidění celé série tohoto historického dramatu, jehož poslední díl odvysílala korejská televize před necelým měsícem: Chci vidět sérii 2 (předběžně to vypadá, že na ni tvůrci v závěru přímo odkazují)! Toto bylo na 115% (pokud bych měl vytýkat, tak jen, že se sem tam vyskytne zbytečně dlouhý záběr) a pokud se druhá sezóna vydaří alespoň na 80%, bude to stačit. Chci vidět všechny postavy ještě jednou (o ústřední dvojici je zbytečné hovořit - je zde více dalších, zajímavých osobností) a velmi, velmi bych si přál, aby si Yeo Wool "vzpomněla". Pak by to (pokud to je možné a bude to ve scénáři) bylo dokonalé. A ano. Scénář. Zajímalo by mě, jestli je to podle nějaké knižní předlohy, mangy nebo je to originálně vytvořené pro seriál. Pokud to je originálně vytvořené, pak doufám, že už v tuto chvíli existuje příběh pro druhou sérii a úplně nejlépe, že s tím tvůrci počítali dopředu a napsali ho už při vytváření série jedna. Pak je šance, že bude stejně dobrý a já se velmi, velmi těším. ■ Moje původní průběžné komentáře: Po osmi dílech předběžně maximální hodnocení. Oceňuji příběh, způsob vyprávění, odlišnost od jiných seriálů a fakt, že mi v průběhu děje už několikrát proběhla hlavou myšlenka: "Tak a teď nemám obsolutně šajnu, co se může po tomto ještě stát." Neuvěřitelně hnusný záporák. V průběhu děje mi už několikrát napadlo, že chci vidět jeho hlavu naraženou na kůlu. Těším se na další díly. ■ Jsem čtyři epizody před koncem a stále hodnotím stejně vysoko (jediná věc, při které jsem se necítil zcela komfortně - změněná vizáž jedné postavy - víc se nedá popsat bez brutálního spoilerování). Dcera (také seriál sledující a asi deset dílů za mnou) nechtěla druhý den informovat, v kolik šla spát a jestli vůbec šla spát. ■ Má oblíbená instrumentální skladba ze seriálu: http://www.youtube.com/watch?v=E6ymSfcWW7g Epic :). ■ Začínám být fanouškem herce Jo Sung-Ha (komisař/mistr), kterého jsem viděl už jako krále v Sungkyungwan Scandalu. Velmi charakterní a charizmatický člověk! ■ Konečně trailer, který mohu doporučit: http://www.youtube.com/watch?v=eCI3pEkXQzM(22.7.2013)

• - Spoiler: Zástupci japonských obchodníků předají zlotřilému Jo Gwan-woongovi (Sung-jae Lee) darem drahocennou mušketu s velkou muškou na konci hlavně. Když je v posledním díle touto mušketou smrtelně postřelena Dam Yeo-wool (Suzy Bae), použitá mušketa je jiná, nemá výraznou mušku. (lioncel)

• - Historická dramata jsou specifická pro své klíčové historické atributy. Někdy svým hereckým protagonistům mohou dělat potíže, někdy jsou ale naopak motivací zkusit si něco nového, něco, co je o své roli donutí přemýšlet odlišně. A právě to si na vlastní kůži vyzkoušel i jihokorejský herec, miláček tamějších fanynek, Seung-gi Lee, který pro svoji ústřední roli nejenom že shodil několik kilogramů, také si ale musel nechat upravit sestřih a slevit na svém běžném motorickém chování mladého excentrického muže. V rámci přípravy na svoji roli navštěvoval kurzy bojového umění, stejně jako kurzy jízdy na koni, která, jak může divák v průběhu celé série vidět, byla velmi potřebná. A vůbec poprvé ve své herecké kariéře stanul po boku mladší ženské herecké protagonistky, protože Suzy měla v dané době sotva dvacet let, zatímco Seung-gi dvacet pět. (Conspi)