10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

DaveSmith

Od tohohle filmu u mě bylo nulový očekávání, takže zklamat nemohl. O to větší překvapení bylo, že to nebylo až tak špatný. Matouš táhne celej film dobře, ale to se dalo čekat. Je to sympaťák a viděl jsem v divadle, co dokáže (Scapinova šibalství třeba). Kristína sice nebude kdovíjaká herečka, ale je to kočička a hrozně mi připomíná Lyndsy Fonseca (což je jednoznačný plus). Ostatně zbytek ansámblu byl taky vybranej dobře. Trochu to drhlo v některejch přestřelenejch a rádoby vtipnejch scénách, kdy to hlavní hrdina totálně pos.re (např. v lomu, nebo s tím šátkem). Tenhle druh humoru, kterej vychází z trapnejch situací prostě nemusím. Ale jinak má film příjemnou atmoséru a přestože je celkem předvídatelnej, já se bavil. Ve výsledku bych udělil malinko slabšejší trojku. ()

viky13

První čtvrthodinka mě úplně míjela, ale první návštěvou otce v bytě se to zlomilo. Od té chvíle jsem se upřímně řezala. Ale v mezích. ()

topi80

Film žádnou velkou zábavu ani romantickou atmosféru nepřináší a trpí veškerými neduhy klasických pokusů o komedii, kdy člověk po celou dobu filmu spíše lupou pátrá, kde že je ta zábava. Z námětu by se rozhodně něco vytěžit dalo, ale vše působí dojmem odfláknuté práce, hlavně ať už je nějaký film venku. Svou schopnost natočit jako jediný český režisér svěží vtipný gag tak Janák ukazuje pouze při utopení auta. Z celého filmu (i z krajně nesympatické partičky ve squatu) pak vyčnívá jen výkon Matouše Rumla, který toho nepoužitelného mimoně zvládl s grácií, přesto je mi však záhadou, čím si Stefany vlastně získal. ()

Scraffy

Slabí pokus o komédiu. Zasmial som sa možno tak dva krát a aj to nie, že by som sa išiel od smiechu rozplakať. ()

Sholi

Není to žádnej těžkej trhák, ale určitě to neurazí. Od Karla Janáka jsem teda čekal vyloženě teenage komedii, kde bude třeba i nějaká ta erotika, dobrý hlášky a tak podobně. To se zde sice neodehrálo, ale na druhou stranu několik vtipů fakt dobrejch, perlící Donutil, zhulenej Dolanskej... joo, nevidím důvod, proč na to nezajít. ()

Prubner

Námět je dobrý, ale autoři z něho mnoho humoru nevytěžili, chybí vtipné dialogy i hlášky. Hlavně Dolanského postava trpí tím, že jí nebyly napsány skoro žádné vtipné repliky. A kromě toho: Markovi kamarádi vlastně ve filmu nemají žádný účel, jsou skoro zbyteční. Klidně by místo těch tří stačil jeden. Z herců mě nejvíc zaujala Tereza Nvotová. Té by měli filmaři nabízet více příležitostí, je fakt kouzelná. ()

bezslipov007

Na filme som bol s frajerkou, keďže ona vybrala film a veľmi som neodvrával, keďže nabudúce vyberám film ja a teda vravel som si, že jej to dostatočne vrátim nejakým ťažkým psychologickým filmom alebo drsným akčňákom. Pre istotu som si kúpil veľké pukance, colu a ešte sa mi podarilo v jej kabelke prepašovať nejaké tie slané tyčinky a nejaký ďalší snack. Nech už z toho spravím aspoň gastronomický zážitok. No a v takejto nejakej nálade, držiac dva lístky v ruke a zároveň držiac sa hesla, že v živote ešte kopec peňazí vyhodím do vzduchu, som si sadol do kresla, po boku mojej priateľky, ktorá sa na ten film nesmierne tešila a možno to bude znieť ako cliché, ale začal som z jej radosti mať radosť aj ja. No a potom to začalo, srkol som si coly, siahajúc po popcorne vypol mozog a dal filmu voĺný priebeh, no a zrazu sa z toho vykľula veľmi dobrá a svieža oddychovka, ktorá sršala veľmi milým humorom. Poteśil ma Donutil a dosť som sa nasmial aj na Dolanskom. Takže nakoniec sa z filmu od režiséra pre mňa nezaujímavých teenagerovskych Snowborďákov a Rafťákov stalo jedno veľké prekvapenie, čo som ozaj nečakal a ktoré ma veľmi potešilo. Češi majú určite aj kopec iných lepších komédií, ale keďže okolnosti v podobe mojej spokojnej frajerky a mojej, dobrého popcornu, sviežeho humoru a to, že sa jedná o dobrý československý film, mi nedovolia inak ako ísť vysoko. Fakt som nevidel v poslednej dobe takúto milú, nevtieravú a vtipnú komédiu v týchto končinách a preto jednoznačných 90 %. ()

HEED

No?, no spokojenost. Tvůrce má nakoukáno z amerických filmů z počátků devadesátých let. Sice trošku opožděně, ale já jsem si osobně myslel že nikdy nic takového ani nenatočíme. Ejhle je to tu. Velmi citlivě podané leč s velkou opatrností servírované. Film má všechny atributy Prcičkovských rozměrů, a přitom žádný fekáliozní záběr. Hudební podkreslení téže na úrovni. Je fakt, že zas tolik starostlivého otce bych asi těžko rozdýchal, nic méně si jej můžeme vyobrazit v roli otce Stiffmistera, kterou zahrál parádně. Hlavní herečka mi byla moc sympatická. Spolu s klukem nešikou to zahráli oba skvěle. Kuba Prachař, zahrál Don Juana celkem zdařile. Na tuhle roli se prostě hodil. Silnější tři hvězdičky, poloviční se zde nevedou, takže to nechám na rovných 4. O to větší radost mám, když to dávám ryze českému filmu. ()

Vykuk

No subjektivně je to nuda, nevydržím u toho, aniž bych neodbíhál a jen náhodou to dojelo do konce, ale objektivně se na to dá dívat a semtam se člověk i zasměje. Jinak je to opět nepochopitelná trapná snaha o stylizaci do emerických stupidních romantických komedií, které nesnáším, přitom jsme kdysi uměli točit komedie... Donutila taky v poslední době moc nemusím, ale budiž. Nebýt mojí drahé polovičky, která to měla, jako kulisu u žehlení, ani bych se k tomu nedostal:) ()

marek29

Musím se přiznat, že jsem od filmu čekal MNOHEM víc :( Donutil byl pro mě ve většině svých filmů známkou kvality, no tady to rozhodně neplatí. Lexa z Comebacku to taky netáhne nahoru a konečně korunu všemu nasazuje otec fracka Agáty Hanychové.. To když oba zdecimovaní sokové v lásce dostanou před hotelem košem od průměrně hezké Slověny. Nenapadane v tu chvíli Prachaře nic lepšího, než podat celofilmovému sokovi flašku s vínem, jak kdyby byli nejlepší kamarádi. Spousta věcí je v tom filmu špatně (přemíra trávy, na rezervu se dá ujet až 100km což ve filmu rozhodně neujeli atd. atd.). Smutný je, že elementární podstatou má být vtipná komedie, ale ani to se nepovedlo :( K tomu kýbl hnoje v podobě filmových klišé jako je koktající milenec vyznávající lásku. FUJ nebrat. Budete chudší o 1,5h života!!! ()

MartinTerran

Docela příjemná komedie o tom jak sbalit babu. Je to hlavně komedie, takže k realitě moc blízko nemá, ale za to solidně pobaví. Příběh není žádným překvapením, čili taková klasická milionkrát ohraná zápletka. Jediným zpestřením je Donutil a jeho pravidla, které jsou základem filmu Nejlepší role a také nejlépe zahraná je postava Dolaského, ten chlap snad v žádném filmu nehrál normálního člověka, vždy nějaké šílence či jiné pochybné existence, ale takové role mu evidentně sedí, protože je vždy zahraje grandiózně a jiné to není ani v tomto filmu. Průměrná komedie, u které se pobaví téměř každý. Hodnocení: 58/100. ()

Zadri

Komedie, která nezklame v žádném ohledu a v pohodě se i vyrovná tématicky podobným komediím americké filmové produkce. Za mě dobrý. ()

Xpojntman

10 pravidel jak sbalit holku? No rosekat, zabalit do igeliu nebo novin a dát do kufru. Taky se to tak dá udělat. Rozhodně tenhle film kde koho roseknul taky. Jestli pomohl někoho někomu zbalit to nevim, ale možná jo. ()

jprmusic

Piere Richardovi bych toho pošuka možná.věřil, Ruml ze sebe akorát dělá dělila - což se mu poměrně daří. Ale to asi nebylo záměrem tvůrců ..... ()

Kubi21

Byl jsem velice skeptický, ale toto se Karlu Janákovi víceméně povedlo. Čistá teenage romantická komedie, která stojí na klasickém schématu a hlavně na hereckém výkonu Matouše Rumla, který ten sled scének drží parádně pohromadě. Musím přiznat, že jsem se dobře pobavil. Nic světoborného, ale lehounce nadprůměrná zábava, což mne u českého filmu a ještě k tomu od Janáka dosti překvapilo. Plně zasloužené tři a kousek za Matouše a Dolanského. ()

subic

Matouš Ruml a Miroslav Donutil, to se docela povedlo. V porovnání s tím, co teď v české kinematografii vzniká, je to jedno z toho lepšího. Úplně vzdáleně bych to úrovní porovnat třeba s Probudím se včera (2012). Dá se to v klidu vidět i někdy příště. ()

lusa

Byť to film americkej produkcie, kde sa podobných impotentných romantických komédií točia stovky ročne, posuniem to bez váhania do odpadu. Ale keďže sa jedná o film našich bratov odvedľa, predstieram aspoň záujem, už len z úcty k Donutilovi. Si to ujasnime - pravidlá nefungujú. Ak mi je niekto odporný, stokrát sa ma môže dotknúť, stokrát sa odtiahnem, nepomôžu žiadne naučené fígle.. Chémiu nejde obabrať. Skrátka, okrem Svarinskej prekrásnych zubov, 10 pravidiel nemá absolútne čím zaujať. A ten happyend..... 1* ()

Tominni

Takový slabší průměr, kde sledujeme souboj outsider Matouše Rumla (Marek) s playbojem Prachařem o Slovenku Svarinskou (tedy vše na plátně). Aby měl Marek vůbec šanci, vloží se do toho jeho kamarádi, kteří domluví s jeho otcem taktiku, jak vlastně na ty holky. Chvílemi vtipné (hlavně tam, kde je Dolanský), jen trochu romantické, krátka lepší ** nebo horší tři***, tak nějak. ()