Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Často je složitější pachatele včas usvědčit, než dopadnout. Další epizoda kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje příběh muže, který věděl, že bude propuštěn, když vydrží nepromluvit čtyřicet osm hodin, kdy ho má policie právo zadržovat. Policejní souboj s časem byl postaven na trpělivosti, schopnosti využít zkušenost a všímat si každého detailu. Pachateli vynesl 25 let ve vězení. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V sedmé epizodě první řady se tvůrci zaměřili na postavu kapitána Martina "Beranidla" Pražáka, který se v seriálu stará o akčnější prvky, a ani tentokrát tomu nebylo jinak. A k případu jako takovému; z pohledu normálně uvažujícího člověka je (nebo by mělo být) násilí na slabších záležitostí krajně odpornou, z pohledu násilníka jde ale o čin po všech stránkách výhodný; oběť se nedokáže bránit ani samotnému útoku ani tomu, co může následovat (oloupení, znásilnění), takže nepředpokládám, že by podobných zločinů v budoucnu ubylo (zvlášť když přihlédnu k dnešním směšným trestům). Ve výsledku jsem se tedy při sledování tohoto dílu mocně vytočil a z toho je jasné, že tvůrci udělali něco správně. Pokud ve mně pohyblivé obrázky vzbudí nějaké emoce (a nejde-li přitom o vztek nad neschopností scénáristy, režiséra nebo hereckého obsazení), jsem zpravidla spokojen. Bylo tomu tak i tentokrát i přes aktivitu majora Plíška, který zde zafungoval jako deus ex machina. / Poučení: Nauč se správně padat ze schodů, nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit. 4*- ()

huspenina33 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celkem na blití, oni ty chudáci policajti, musí mít povolení když někam lezou, musí se otravovat se soudcem, a zadržet můžou jen na 48 hodin, nejlépe by bylo na doživotí a my to nějak zatím budeme vyšetřovat. Tyhle podprahovky o chudácích policajtech, kteří makají jak o život, nespí a byrokracie jim hází klacky pod nohy je hnus. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Malinko se tu zatáhlo za ruční brzdu, ovšem jen co se „atraktivity“ toho případu týkalo. Přepadávání důchodců, co si jdou vybrat důchod na poštu (dneska je hlavně chodí pachatelé okrádat přímo do bytu) – nic nového pod sluncem, děje se to pořád a těch hajzlům by měli policajti pořádně napráskat a zavřít až zčernají. Pak jsou tu ještě ti, co se neštítí i vraždit a tihle by neměli dostat směšných 25 let, ale rovnou kulku mezi oči…Docela čumím, že se ten práskač dostal až na „inspekční oddělení“, ale tak svině se dostanou vždycky k teplému místečku… ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Odlišně pojatý díl, kdy vraha známa už cca v třetině a jde o to, jak mu vraždy dokázat...Samotný případ je zatím ze všech asi nejméně zajímavý, a tvůrci si tu dost vypomáhají osobními linkami kriminalistů, kdy Plíškovu nemoc dokážou nakonec "náhodně" propojit s případem. Aspoň víme, že drbání pod krkem pejsek nemá rád. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takýchto 48 hodín je dvakrát napínavejších ako 96 hodín. Koľko adrenalínu je na obyčajnej pošte, hlavne pri vyplácaní dôchodkov. V tomto vyšetrovaní sa toho za jednu hodinu odohralo toľko, až som mal pocit, že som odsledoval celovečernú kriminálku s vedľajšími zápletkami a prepracovanou psychológiou postáv. Policajná inšpekcia nie je u policajtov obľúbená a to sa tiež v epizóde prejavilo. –––– To je nějakej apríl todle? Kdo by tady vraždil? Dyť to je nejprofláklejší policejní ulice v republice. –––– Hele, žere mi důkazy. Chlapi! –––– Bude Kriminálka New York. Tam jsou nejchytřejší policajti, co znám. A ne jako u nás... ()

Galerie (26)

Zajímavosti (14)

  • Platební karta Jiřího Plicky (Vladimír Brabec) nalezená mezi pachatelovými věcmi a odcizená jen několik dnů předtím nese data platnosti 11/01 – 11/05, tj. v roce 2013, kdy se seriál odehrává, by byla už několik let neplatná. (melica)

Reklama

Reklama