Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

Guran

Viděl jsem trailer, viděl jsem zajímavé téma z dnešní doby, od kterého jsem očekával pěknou podívanou, už díky Hemsworthovi, o kterým si myslím, že nám v budoucnu může ještě něco předvést, ale jeho výkon mi zde vůbec nesedl. Hrál, i nehrál. Nefandil jsem mu. Jeho postava byla moc arogantní a nymšlená, takové hlavní hrdiny opravdu nemusím. Film ale nejvíc trpí na šílený scénář, nulovou dějovou výpravu, kde jsem se ztrácel a nedokázal jsem se místy zorientovat, kdo je teda ten zlý a hodný? Hudební doprovod je také slabý a kamera při akčních scénách se totálně ztrácí. Ubohý film a velký propadák, o to hůř, že tuto spatlaninu natočil Mann, který je sice celosvětově uznávaný režisér, ale já jeho filmům nikdy nepříšel nachuť. Jeho nejlepší film je dle mého názoru "Veřejní nepřátelé", jinak to jsou všechno nesmysly. ()

gicous

V kategorii Mannovských filmů se jedná o takovou malou roztomilou katastrofu. Malá jakožto přízemní, nevýrazná a určena k rychlému zapomnění. Roztomilá ve chvílích, kdy Hemsworth filozofuje nebo se snaží projevit nějaké city. Akce je málo. I když je profi v každém výstřelu a záběru, nedokáže zachránit celkově druhořadý příběh. Mann píše dokonalé filmy. Na tomto místě si tedy kladu otázku, proč se pustil do Hackera. Nejpravděpodobnější odpověď je, že tak učinil nevědomě, poté co se mu někdo hacknul do hlavy a zasel tam nápad natočit tuhle ptákovinu. Propříště radím - lepší virový štít, propracované charaktery, kvalitnější herce a hlavně vlastní scénář. Zbytek už bude hračka a vznikne třeba další Insider nebo Heat...:-) 5/10 ()

DassemUltor

Byla tam ta snaha o mannovské mastermind drama ve stylu Heat. Občas to tak i vypadalo, chvílemi možná i fungovalo. Ale ve výsledku se jedná o zdlouhavou a nudnou kravinu. Jediný důvod proč jsem to dokoukal, byl ten, že to u mě fungovalo jako prokrastinační film - měl bych dělat něco jiného, ale nechce se mi. A i tak to bolelo. Thôr v pohodě ale nezachraňuje. Jeho číňanka nevadila. Chápu jeho dick motivation. Nejvíc mě ale nasrala logika hlavního padoucha. Na začátku filmu si bez potíží šlohne na burze 74 mega a potom vymejšlí bůh ví jaké plány, aby vydělal ještě víc prachů? Blbost. Proč prostě nepokračoval jako na začátku? Ale to bysme se asi nemohli dozvědět, že Malajsie vyváží hodně cínu. Finální vězeňská bodačka jedinej důvod proč dávám druhou hvězdu. ()

Mamlas

Jsem ajťák. Po odborné stránce to pro mě bylo utrpení. ...ale jinak docela dobrý akční film, hezká kamera, hudba, zajímavé exteriéry. ()

Greendell

Na tohle jít do kina, tak bych se pak nechal utratit. Doma jsem na to koukal na 3x než se mi to povedlo dokoukat... Možná že kdybych byl ajták, dal bych o * víc :-) ()

TonyStark

Michael Mann jede na půl plynu. Vlastně jediné, co z filmu vyčnívá a je pro Manna charakteristické, jsou velmi reálné a řemeslně skvěle zpracované střílečky. To ostatní je spletenec všemožných dějových střihů a charakterů postav, které nejsou ani trochu zajímavé. Je to mdlé a naprosto zbytečně natažené na 130 minut. ()

mrclTV

Čiže Hemsworth je namakaný blonďák, ktorý umne ovláda snáď všetky chvaty boja zblízka, pozná špeciálne spôsoby prvej pomoci, občas si zastrieľa a vie používať aj nože a iné chladné zbrane. A mimochodom je to štandardný hacker. Mann stvoril dokonalého ajťáka. A tomu mám akože uveriť? K tomu Mannovi - až pri spustení filmu som zistil, že je režisérom on a už som sa netešil na jeho roztrasený štýl kamery, ktorý som kritizoval pri Miami Vice. Čuduj sa svete, tu mi to až tak nevadilo. Naopak, celkom sa mi to páčilo, hlavne pri akčných behačkách v úzkych uličkách. Dej filmu je celkom zaujímavý, i ked nie veľmi orginálny. Ale čo film zráža, je jeho nedotiahnutosť a väčšie či menšie chyby, ktoré sa pravidelne opakovali. Vypichnem tie, ktoré ma žrali najviac: 1. dočasne prepustený vezeň je cez deň neustále pod dozorom, ale večer sa rozhodne pre vyšetrovanie na vlastnú päsť a pre policajtov zrazu nie je dôležitý? - (OK, beriem späť, to sa neskôr vysvetlí, ale ak nieste dostatočne pozorní, čo ja som asi nebol - tak ma to štvalo tých 40 minút či ako dlho to bolo), 2. policajt si nevie spojiť tri stopovacie trasy? 3. záporáci si počkajú aby náhodou nezabili tri muchy jednou ranou...Celá tá akcia, ktorej scénu opisujem bola podivná. Bohužiaľ, film sa od tohto momentu skôr už len zhoršuje. A na konci? - veď nič sa nedeje, iba v neuveriteľnom dave po sebe mierime zbraňami a žiadna panika sa nekoná (Och bože, ako ja neznášam také očividné nelogickosti a chyby vo filmoch.)... Pôvodne som rozmýšlal, že mu dám dve hviezdičky, ale miestami rozmýšľam, či aj tá jedna nebude akurát. Ale na druhú stranu lokality, v ktorých sa točilo boli veľmi atraktívne, pekne zobrazené a letecké snímky boli obvzlášť mňamózne, čiže aspoň sa na to pekne pozeralo, keď nič iné. ()

george82

To bylo plochý, jak prsa Wei Tang. Buď jsem to nepochopil a nebo to fakt bylo tak slabý. Snažil jsem se v tom najít furt něco víc a několik věcí mi prostě nesedělo. :-/ ()

chewbac.Ca

Proboha to byla špatnost! :D Michael Mann zde nepředvedl ani 10% z toho, z čeho vytěžil z filmu HEAT... Uhlazený 2m vysoký vyrýsovaný Ken od Baribe v podaní Chrise Hemswortha alá nerdovskej velehacker co šroubovákem ničí teroristy a docela v klidu snáší kulky aniž by vydal sebemenší hlásku bolesti :D.. varuju všechny před tímto filmem! ztráta drahocených 2 hodin života jediné pozitivní na tomto filmu byl pohled na hezkou Wei Tang toď vše. ()

ESNYR odpad!

BACHA !! SPOILERY JAK KRÁVA !! Popíšu co se dělo ve filmu prvních 40 minut. Vybuchne jaderný reaktor kajsik v Číně, a parta čínských chlapíků se asi 5 minut o něčem vybavuje ( bohužel v částech kde mluví čínsky se někdo neobtěžoval dělat titulky, takže nemám tušení o čem mluvily ) Pak se přesuneme na burzu kde někdo navýší cenu Soji o xy%. Následně se ocitáme ve vězení kde se nám představuje hlavní hrdina - tentokráte se ale nejmenuje Thor, ale Hathaway, který dostane nabídku od FBI aby jim pomohl chytit toho dacana co nechal vybuchnout reaktor a navýšil cenu Soji. Thor si ale počíná jako ostřílený mazák a pošle je do prdele, protože on chce dohodu trochu jinou než mu oni nabízí. Celkem rychle se přesouváme z vězení, a Thor si ihned sedne k PC a plácá nějakou divnou mluvou že řádek 25 v RAT programu není dokončený. Potom jde na pivko z asijskou kočkou, a ona tam chvilku plácá nějaké zen budhistické cosi o mysli a vnitřním něčem. Do hospody vejdou 3 týpci a strhne se rvačka ( čert ví proč ) a Thor jim všem dá na budku a ...... pak jsem to vypnul, protože nejsem idiot abych čuměl na nějakou sračku ve které jsem vůbec netušil o co jde a o čem tam mluví. Vězeň zabáslej za PC podvody si klidně hraje z mobilem, počítačem a v klidu si chodí bez nějakého dozoru. Režisér asi tušil že na film budou chodit jen lidi kteří rozumí řeči kódů, jinak si neumím vysvětlit to, že za 40 minut jsem se ani jednou nedozvěděl co je RAT, jak se mohl virus dostat do PC a nebo co dělá ten kód kterej našli v PC v elektrárně a na burze. Myslel jsem si naivně že budu svědkem promyšlené hry kočky s myší ale tohle bylo teda nudný jak ty plkance od Rosamundy Pilcher. Kdo chce zažít napínavou atmosféru z hackerského prostředí, ať si přečte knížku Modrá sféra od Jeffery Deavera. To budete číst jedním dechem. Za tenhle film bych rozdával z fleku zlaté maliny po desítkách. ODPAD ! ()

Facerr

Výborný obsazení a ne úplně blbej příběh. Na druhou stranu ani ne úplně přehnaně sofistikovanej na vlně IT, takže se budou chytat i ti z nás, co se v IT vyznaj, jako kuličkový počítadlo mezi kalkulačkama. Atmosféra taky nechybí, takže není co řešit. Tohle doporučuju. ()

Domas88

Pokus o co? Nevím o co, jen prostě nevyšel, mám strach, že sami lidi co kolem tohodle filmu dělali neví co dělají. ()

wallax

O tom ako Thor háčkoval. Zaujimavý thirller Hackerovi ktorý sa dostane (ako inak) všade (takmer), s dobrým vetvením príbehu, radikálnymi zvratmi a vcelku logickými činmi hlavných hrdinov (až nad pomery žánru). Plus, mínus, cosínus - keby tam neboli tie pre hackerské filmy typické hackovania a podobné hlúposti a bolo to o 30 min kratšie tak by som dal aj o hviezdu viac. ()

lobo87

Pre mňa osobne dosť veľké sklamanie. Chýbal mi kvalitnejší scenár a najmä high-tech atmosféra, ktorá by tomuto filmu o hackeroch svedčala. ..55% ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády