Who am I - žádný systém není bezpečný

(festivalový název)
  • Německo Who Am I - Kein System ist sicher (více)
Trailer

Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

Malarkey

Přiznám se bez mučení, že film mě svojí dynamikou ihned od začátku dost překvapil. Jednoduchý námět nasunutý do složitého hackerského světa měl hodně slušné tempo. Jediný problém jsem trošku měl v nepřehlednosti nejenom samotného příběhu, ale i časových posloupností jednotlivých příběhových linek, které působily dost zmatečně. Postupem času si ale logiku ve filmu najdete a nakonec budete překvapeni hodně slušným a neotřelým závěrem. ()

Fr

„CHCI BÝT NEVIDITELNÝ…“ /// Ze života hackera. Má to tempo, dobrej vypravěčskej styl a atraktivní příběh. Navíc plnej překvapení… teda aspoň se vo to snaží, bejt plnej překvapení. A já jim to (celkem) žeru! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám radost, když drzost vítězí. 2.) Miluju trojana v trojanovi. (Hovno vole Šarlatán…). /// Thx za titule „pwatzke“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Nečekaná pecka a dost možná nejlepší film z Německa i nejlepší film týkající se Hackerství. Velmi zajímavé story podpořené inteligentními dialogy a solidními mladými herci nás uvádí do světa cyber kriminality velmi svižnou a poutavou formou. Znázornění internetové komunikace je podáno temně a vizuálně podmanivě, rivalita mezi hackery je velmi competentní a potěší i příjemné zvraty v průběhu děje, kde ten závěrečný je vrcholný mindfuck a jedna z největších vyjebávek s divákem, co jsem kdy viděl. Krásný výlet do zákoutí Dark netu. 85% ()

Sarkastic

Who Am I…někdo se na tuhle otázku musí ptát sám sebe po nepříjemném ranním probuzení (s opicí či věkem i bez ní), jiný tuhle anglickou větu využije pro svůj nick, za kterým se skrývá sebejistý a drzý hacker. Ačkoliv hlavní hrdina vypadá všelijak, jen ne suverénně…anebo jen klame zjevem? Who Am I je hodně „cool“ podívaná. Efektní, dynamická, sebejistá, uhánějící si svým tempem nezadržitelně vpřed, takže snad i takový divák, kterému je nějaké hackerství úplně volné, se nestihne začít nudit (a třeba si i přestane myslet, že počítačoví mágové vše vykouzlí z pohodlí svého domova). Najednou je tu konec a člověk zjistí, že si s ním tvůrci celou dobu jen zlomyslně hráli. Což mám většinou docela rád, ale v tomhle případě to není nadšení bez výhrad. Těch twistů bylo směrem k závěru možná až příliš a nemůžu s klidným pocitem uznat, že jsem to tvůrcům zbaštil i s navijákem (takové „slzy“ už byly příliš), zvlášť, když mi pár detailů tak úplně nesedí. Ale film mě celkem dost bavil a závěr nebyl zase tak moc neuspokojivý, takže to vidím na slušné 4*. ()

*CARNIFEX*

Keby mi bol niekto povedal, že mňa, ako negramotného, počítačového "truhlíka", zaujme snímok o hackerstve, len sťažka by som mu dal za pravdu. Nuž, ale keď disponuje takými silnými kartami ako je príbeh či rozuzlenie, niet sa čo čudovať. Na moje prekvapenie výborný film, ktorý od uvedú nemá čas nudiť. ()

DwayneJohnson

Svižná kriminálka, se známými, německými herci a poněkud překvapivým koncem. Díval jsem se jen kvůli Tomovi a zase mě ten kluk jeden ušatá nezklamal. Nebyla to sice taková pecka, jako v Sakra kluku, ale ti tak celková spokojenost. A teď vzhůru na jeho další filmy! Je jich tady ještě celkem dost. ()

Frajer42 odpad!

Tak tohle se Německu znovu nepovedlo, obdobně jako třeba MS 2018, nebo dříve holokaust. Je pro mě těžké se rozhodnout, který prvek snímku mě sral úplně nejvíc. Zda to byla otravná němčina, kterou jsem ve filmu o hackerech slyšel vůbec poprvé, otravný anticharismatický hegešák v hlavní roli, nebo naprosto ubohý děj, který nebyl o hackerství, nýbrž o obecně zaběhlé a zcela mylné představě o hackerství. Jako celek se jednalo o velké utrpení. Zdejších 81 % je mi naprostou záhadou. Opravdu velice slabý odvar po všech stránkách o 1000 řádů lepšího Mr. Robot, který zde možná ovšem docela malinko čerpal inspiraci. Asi druhou polovinu tohoto nudného blábolu jsem sledoval zrychleně. [5 %] ()

Dzeyna

Tohle je naprosto skvělé, ohromné, impulsivní, akční, zamotané, nepředvídatelné a epické dílo! Celý film má hrozně super atmosféru a je nabitý akcí. Jedna bomba střídá druhou a člověk se ani chvilku nenudí. Dokonce vás to donutí i přemýšlet, jak to teda všechno je a "kdo teda je?" Navíc ta skvělá hudba, která to všechno naprosto božsky umocňuje. A nejlepší hláška? "Chlapům trochu trvá, než se rozjedou. Jsou jako windows." Tleskám a klaním se. ()

eLeR

Celkom slušný a svižný film. Jeden je namachrovaný hajzel, druhý má rád adrenalín všetkého druhu, tretí rád zostáva v tajnosti a má svoje zásady, a potom je tu Benjamin, ktorý sa tým všetkým spočiatku necháva unášať, lebo donedávna bol len nímand. Títo štyria vás prevedú virtuálnym svetom, a aj keď rozbeh je pomalší, nakoniec to človeka vtiahne. Áno, aj takého ako som ja, takého čo vie len zapnúť počítač. Má to spád, bavilo ma to. Hudba to výborne podkresľuje a Tom je zase raz výborný. A vážení ... žiadny systém nie je bezpečný, tak vypnite ten PC. ()

Chrustyn

Neakční variace na videoherní Watch Dogs, kdy je hacker tím nejvíce sexy frajerem v okolí. Docela zábavné, vizuálně moc pěkné. ()

Happens

Tyhle pokusy o rozbití obrazu na malé kousky, které zpřeházíte dějově, časově a dle linie lži, jsou velice působivé, ale je dobré, když to má přirozený běh, nikoliv dějovou křeč. Navíc atmosféra navozená němčinou je též nepříliš příznivá vůči počtu hvězdiček. Jako člověk, co dřív měl k hackování trochu blíže, se ještě musím pousmát nad "metodikou" hackování. Na druhou stranu pěkně zobrazily tunely / metro v systému. Tichý nadprůměr. 66 % ()

Kudly4

Nečekal jsem tak svižnou jízdu. Ty vole můj druhej film s Elyasem ( fakjů pane učiteli ) a opět 5*. ( doufám že Fpu 2 bude taky paráda ). Za původ vzniku a za super konec, kterej semnou 2x vymrdal , jo fakt. ... Pálím full. Povedený. ()

rikitiki

Díky za chytrý scénář! I když na diváka hraje několikanásobnou habaďůru, nedělá z něj blbce. Rychlý spád, inteligentní twisty a sympatický hrdina dělají z filmu velmi solidní a ocenitelnou zábavu. ()

Ouwen

Cejtím se, jako kdybych měl dlouholetý, krásný vztah s pěknou, chytrou holkou a pak zjistím, že mne po celá ta nádherná léta precizně využívala. Protože to, jak mne rozmrdal ten konec, na to nikdy nezapomenu. Úplně chuť vstát ze židle, chodit po místnosti a držet se za palici. Masakr jako svině. Absolutní špička! Baran bo Odar nás filmem provede stylovou, neokoukanou režií, práce se střihem, vizuál, kamerové nájezdy, no bezchybná práce. K tomu si sám napsal scénář a každý dialog má svojí váhu. Dokonalá proměna hlavní postavy Benjamina! Interpretace nálad jeho kumpánů, všechno je tak přirozené a odůvodněné. Každá postava má svoje něco, skvělé a nápadité masky a každý herec oplývá nesmírným charismatem. Excelentní hudba! Hned jak bude možnost, budu pátrat po soundtracku. Dynamikou se nešetří a nechybí ani slušná porce humoru a neutichající zábavy. U některých scénách jsem ani nedýchal a škvařil se v napětí. 10/10 aniž bych musel nad tím nějak rozmýšlet. Tak kvalitně odvedenou filmařinu jsem dlouho neviděl... Němci jedou, je sice fakt, že mne napadaj dvě scény, které působí dost náhodně, ale mne hřeje pocit na srdíčku, že natočili konkurence schopný film na světové úrovni. Sebejistý tah na Olymp! ()

Morholt

Hackerství a další počítačové triky, to všechno jde mimo mě a upřímně řečeno nerozumím touze nabourat se někomu kamkoliv a dělat tam maglajz. Pokud to tedy není ideologicky podbarvené. A to přesně dělá skupinka hackerů, kteří se chtějí vyrovnat králi všech počítačových zločinců, který má přezdívku MRX. Vedle toho se tu ještě odvíjí příběh outsidera, který díky svým schopnostem vystoupá ńa pomyslný hackerský vrchol. Bavilo mě to hodně, protože tu bylo všechno, co ke krimi-thrilleru patří a IT analfabetům, jako jsem já, tu byla počítačová kriminalita podána srozumitelně a poutavě. Třeba ztvárnění komunikace hackerské komunity bylo vyloženě perfektní. V závěru mě dostalo několik zvratů, kdy jsem si vlastně až do samotného závěru nebyl jist, jak to tedy vlastně je. Sedli mi i herci, takže k absolutní dokonalosti chyběl jen malý kousek. Vůbec nechápu, proč jsou podobné perly našimi distributory ignorovány. 90% ()

Lacike

Od cias kedy Lola zdrhala o zivot som nevidel tak stylovy a dynamicky natoceny nemecky film. Nadany reziser Baran bo Odar sa evidentne inspiroval mnozstvom filmov (najviac je tu citit Point Break a Fight Club), ale vysledny mix predstavuje originalny celok. Najviac sa mi pacilo jak zrozumitelne a zabavne znazorni fungovanie Darknetu a celkovo hackerstva pre ludi, ktorym to nic nehovori. Ja sam mam len velmi povrchne predstavy. Celkovo je technicka stranka fantasticka. Kamery, strih, podmaniva hudba, ktora skvele dokresluje atmosferu. Nastastie reziser nezabudol na to najdôlezitejsie a to pribeh a postavy, ktore tu funguju na jednotku a zaujimal ma osud vsetkych z nich. Cely cas som sa rozhodoval medzi 4 a 5 hviezdickami. Jedina drobnost, ktora mi uz prilis nesedela, boli niektore pubertiacke voloviny, ktore hlavni hrdinovia stvaraju. Na to sa uz citim trochu stary. Ale o piatej hviezdicke ma presvedcil uzasny a zabavny zaver, ktory film povysil o uroven vyssie. Takze tentoraz nebudem za kverulanta a davam cistych 5 hviezdiciek a tesim sa na dalsi film tohto rezisera. 10/10. ()

kareen

Za dlouhou dobu napínavý, skvěle odsýpající thriller s aktuální tématikou a dvěma pointami, z nichž ta první mě nejdřív zděsila svou podobností k jednomu kultovnímu filmu, aby ta druhá vzápětí můj dojem zase napravila. ()