Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiální text distributora)

castor

Pro mě zcela nečekaně příjemná záležitost. Miluju evropské filmy, zde ale nejde o komorní drama, nýbrž se debutující režisérka přiklání spíše na stranu hollywoodské vykalkulovanosti. Audrey z Montmartru je opět bláznivě zamilovaná, tentokráte ovšem balancuje na hranici rozkošné studentky malířství a paranoidní hyeny. Nesmíří se s platonickým vztahem, ani s tím, že manželka jejího vyvoleného kardiologa je těhotná. Scenáristé si s námi mírně zalaškovali a nejprve nás donutili věřit sympatické studentce, aby onen podraz poté uvedli na pravou míru a ten samý příběh vyprávěli podruhé – z pohledu ohrožovaného doktora. Rafinovaný a inteligentní příběh, který se v polovině změní z „romance“ v psychothriller, rozzařuje svým úsměvem subtilní a přesvědčivá Audrey Tautou, bez níž by byl film (alespoň pro mě) poloviční!! Finále mě navíc maximálně uspokojilo. ()

Rex Mundi

Originálne, napínavé, dramatické aj romantické. Proste skvelý film, ktorý majstrovsky spája niekoľko žánrov. Pred jeho pozeraním odporúčam nečítať absolútne žiadne texty vzťahujúce sa k deju a pustiť sa do toho len tak, "načisto". Výborné herecké výkony, atmosféra hustá ako med a konečné pointy ma dostali. Odo mňa si tento film 5* zaslúži. Bohužiaľ má jednu nevýhodu - naplno si ho vychutnáte iba prvý raz... ()

venus

Audrey Tautou mám docela ráda, takže *** jen kvůli ní... jinak mi přisla naprosto absurdní scéna, jak ji záchranka nese otrávenou na nosítkách, aniž by zkusili, jestli žije... takže ji nesou vlastně mrtvou, najednou přiběhne její idol, zakřičí, že je doktor a zachrání ji... ha ha ha! Musím ale říct, že konec byl hezký, vtipný, zbytek filmu nic moc. ()

Hunt

Hudba: Jerome Coullet Abych se přiznal, čekal jsem, že to nebude za moc stát. Nakonec jsem byl vcelku mile překvapen, že to nebylo tak špatné a já udržel pozornost. Nic originálního, ale neurazí. ()

Snorlax

Koncert pro zajímavě napsaný scénář, výbornou Tautouvou a hodně podařenou pointu. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

swamp

Nejdřív jsem si říkal, jak trapnou romantickou komedii o naivní studentce nám to tvůrci naservírovali. Jenže musím uznat, že jsem se unáhlil - nakonec se jednalo o velmi příjemné překvapení. ()

nascendi

Ľúbi ma, neľúbi ma považujem za film, ktorý viac sľubuje, než nakoniec poskytne. Samotný námet filmu je výborný (i keď nijako zvlášť originálny, veď aj jedna časť Dempsey a Makepeace so Suzie Quatro bola na túto tému), ale náročný na spracovanie. Rašomonovské prerozprávanie jedného príbehu prostredníctvom pohľadu dvoch párov očí bolo dobrým ťahom, ale spolu so záverom patrí k jediným kladom filmu. Audrey Tautou ma kontrapunktom medzi jej tváričkou a deviantným správaním nepresvedčila, o Bihanovom rozpačitom výkone ani nehovoriac. Režisérke sa nepodarilo vyhnúť úskaliam malej uveriteľnosti a falošnosti príbehu, na ktoré som pri romantickom filme s prvkami thrilleru dosť háklivý. Tri hviezdičky sú skôr aktom dobrej vôle, než vyjadrením môjho dojmu z filmu, ale jemnejšie hodnotenie mi ČSFD neponúka. ()

Slarque

Když se po půlhodině příběh rychloposuvem vrátil na začátek, myslel jsem, že jde o nějakou francouzskou verzi Loly. Ale kupodivu se z toho vyklubal autorčin nejlepší tah. Divák tak sleduje krásnou dívku a netuší, že je to větší psychopat než kolega Hannibal. ()

WANDRWALL

Mít někoho rád, to jsou činy, zájmy, porozumění, a jiné spojnice mezi dvěma neformálními komunikanty. Tenhle film si nehraje na umění, chce jen pobavit. ()

FrodoF

Trochu podobné jinému francouzkému filmu V zajetí chuti, ale přesto celkem originální hlavně díky tomu "dvojímu" pohledu. Ale jestli máte rádi Audrey Tatou jako hodnou Amélii z Montmartru radši se na film ani nedívejte. ()

klerik

zujímavý mix, v ktorom dosť skoro pochopíte o čo ide, ale sledovať to potom z iného pohľadu je aj tak zaujímavé. Stvrtú hviezdu "spôsobila" božská Audrey... ()

Arsenal83

Na začiatku veľká nuda napriek milej ušatej Audrey. Potom vystupňovanie vďaka pohľadu z druhej strany. Pekná ukážka ako môžu maličkosti medzi dvomi ľuďmi vzbudiť na jednej strane nádeje, keď druhá strana nemá o záujme ani tušenie. Láska nemá ďaleko od nenávisti, ale ani posadnutosti. A skvelý záver filmu. ()

triatlet

Kam až vás může dovést posedlost... to ukáže Angelika (opět skvělá Audrey Tautou). A když už je hospitalizována a oddechnete si, že Loik má konečně klid, tak vás překvapí nádherná mozaika z prášků... I když jsem příběh vnímal jako nadsázku, tak jsem se chvílemi skutečně bál. ()

honajz

Dva pohledy na jednu situaci. V polovině filmu dochází ke zlomu, který zkušenější divák už mohl očekávat, a tak se ve druhé půli jen baví dosazováním střípků. Konec mohl být výraznější, přišel mi takový nijaký. Film táhnou zajímaví herci, dobrá kamera a solidní hudba. ()

eraserhead666

Zvláštně uchycený thriller. Škoda, že je první třetina filmu tak moc průhledná, díky ní je druhá třetina lehce nezáživná a vlastně jen opakuje to, co lehce bystřejší divák už odhalil. ()