Tajuplný cizinec na koni, který se usadí v horské vesnici, aby zde přečkal zimu, přináší do uzavřené komunity nedůvěřivých obyvatel neklid. S přibývajícím množstvím záhadných úmrtí začne být jasné, že jeho příjezd nebyl pouhou náhodou. Alpský western je svěží variací na oblíbené žánrové motivy. (MFF Karlovy Vary)

FeroFabus

Jako velký fanoušek westernů jsem německo-rakouský western očekával s pochybami, ale byl jsem mile překvapen. Hlavní hrdina trochu připomíná Eastwoodova záhadného cizince z dolarové trilogie. Klasický westernový příběh, zasazený do alpského prostředí, výborný film, ale do pěti hvězdiček přeci jen něco chybí.     Tak jsem po několika letech shlédl podruhé a měním hodnocení na 5*. ()

Ondr@932

Poklidný, melancholický western s celkem dobrými drsnými scénami. Jedno shlédnutí neuškodilo, ale vícekrát bych film asi vidět nemusel. 55% ()

Rockerman

Totalitní moc je totalitní moc a nezáleží na tom, zda si říká komunistická strana, která vládne a manipuluje lidmi v celém státě nebo si říká rodina Brennerových a vládne a manipuluje lidmi v malé osadě někde vysoko v horách. Vzepřít se tomu zlu není nikterak lehké a proti Brennerům se musí postavit až cizinec z Ameriky, který sem přijel fotografovat přírodní krásy. Po první smrtelné "nehodě" je jasné, že to focení nebude hlavním důvodem jeho pobytu ve vesnici. Film má všechny atributy klasického westernu, je ale trošku těžkopádné, chybí tomu ta lehkost a samozřejmost, jakou dokážou do tohoto žánru dostat jen Američané nebo Sergio Leone. Přesto vidět rakouský western stojí za to, atmosféru to má! "A svoboda je dar, který každý nepřijme" !!! ()

tidwell odpad!

Film, který chce být jiný než Hollywood, ale je úplně stejný, ne-li horší. Estetizovat smrt jako součást popkultury je nechutné i v evropských koprodukcích :-). Potom ještě všechno podložit nějakou soudobou muzikou, aby to bylo cool, a hlavně spoustu zpomalených klipových záběrů na gejzíry krve prýštící z těl zloduchů. Co naplat, od začátku byl ten příběh hodně divný, ale raději o něm nepřemýšlet, když ho přijmeme, potom to asi může být "krásná" podívaná, hlavně když Sam Riley nabíjí pušku a pěkně z pár centimetrů zmáčkne spoušť a roztříští lebku tomu prašivci svíjejícímu se na zemi, však si to zaslouží, to by jinak nebylo ono, že. No, asi tak nějak o tom ten film je. Nedá se nic dělat, v čase 01:24, kdy Sam Riley zaspal na hlídce, už bylo o hodnocení stejně rozhodnuto, Hefaistos na konci už tomu jen nasadil korunu. Čekal jsem „tak trochu jiný western“ typu Meek's Cutoff a ono je to zatím „tak trochu jinak natočené“ drsňácké béčko typu 3:10 Vlak do Yumy, napěchované klišé od prvního záběru na zahloubaného pomstychtivého jezdce na obzoru, přes hluboké dunivé melodie, až po bratrský klan terorizující jednu svéráznou horskou dědinu – však taky zlých Brennerů ubývá, jak po másle :-). Ale pěkně se dívá aspoň na ty hory a sníh... ()

caba

To nebyl western .!!Byla jsem překvapená ,jak za ta léta ,kdy synáček dospěl a jel pomstít svou matku ,nikdo nezestárl.Hlavně hospodská...Asi tam měli zázračnou živou ,omlazující vodu. ()

rublik05

Poněkud netradiční rakousko-německý western z nádherného prostředí zasněžených Alp. Zajímavý příběh, který se postupně rozvíjí, má povedenou, místy velmi tajemnou atmosféru. Úvodní část filmu má relativně pomalejší spád, divák se zde spíše seznamuje s prostředím a postavami, dále pak děj podstatně nabere na obrátkách, tvůrci nám servírují drsnou, krvavou a temnou podívanou, která místy působí opravdu děsivě. Akční scény a přestřelky jsou velmi dobře provedené a natočené. Nesmím zapomenout také na skvělou práci s kamerou a režii jako celek, opravdu palec nahoru, po této stránce je Temné údolí velice nadprůměrné. Na druhou stranu mi trochu vadil již zmíněný pomalý rozjezd, ze začátku jsem se trochu nudil a díky malému počtu dialogů jsem se místy ztrácel. Kvalitní dialogy mi ve filmu dost chyběly, tvůrci sázeli spíše na atmosférické prvky a vizuály. Z herců jsem podle jména znal snad jen prvního komisaře Rexe, jinak pro mě vesměs všichni herci byli takovou velkou neznámou. Ve finále to však vůbec nebylo na škodu, protože téměř všichni odvedli dobrou práci. Ale jo, příběh o pomstě se tvůrcům povedl, western ve sněhu jsem si užil a určitě se ke snímku někdy rád vrátím. 7/10. ()

pushover

Žánrovka se všema klišé které k tomu patří. Dějově nepřekvapí. Co stojí za zmínku je řemeslné provedení, které je opravdu Das Perfekt (kamera, zvuk, střih, ale i casting a lokace). ()

Gertruda.W

Alpský western jak má být. Skvěle natočený, vynikající temné vykreslení jednoho horského údolí a jeho obyvatel někdy na přelomu 19. a 20. století a úžasná hudba. Příběh lehce spojující Evropu s Amerikou jen neskutečně dokresluje celkovou atmosféru a vyznění filmu. Osobně mám trochu problém s tímto způsobem odplaty, ale jak jinak ve westernu, že? Při sledování mě jen tak volně asociovala podobnost s dánským The Salvation, to přizdisráčství některých lidí a jejich přístup ke svobodě, a nemohla jsem nevzpomenout na podobnost také s osudy našich „hrdinů“ v době nedávno minulé, ale bohužel i současné. Takže plný počet mých bodů. ()

Tresta

Jeden z nejlepších westernů, které jsem kdy viděl, a hlavně poslední půlhodinovka a skvělá hudba mě dostala. Dávám 90%... Jen víc takových filmů. ()

papadoce

Ak by sa jednalo o dielo z hollyúdskej produkcie, dal by som 3 vzhľadom na veľmi slabých prvých 50 minút. Ale fakt, že to natočili v Rakúsko - Uhorsku a ešte ku tomu to má dokonalý hudobný podklad a vygradovanú hlavnú prestrelku, o výbornom zvuku nehovoriac, dávam predsa len 4. ()

intro

Vynikající western. Hodně mi to připomínalo Tuláka z širých plání. Pěkné bylo i prostředí hor. Dávám 70% a doporučuji všem fandům westernů ()

Pitryx

Některé scény byly zbytečně natahovány. U některých zase ne moc vhodná hudba. A ten konec? Hodně blbý a pak ještě zbytečně zdlouhavý. Podle mého názoru se tohle prostě scénáristicky nepovedlo. Je tu skvělá kamera, ovšem v těch interiérech snad ani špatná být nemůže, a její zpomalené záběry se mi vcelku líbily. Takže tyto dvě věci jsou hodnoceny jako plus. Stopáž mohla být kratší. ()

Mamlas odpad!

Furt tam někdo chodí a kouká nebo důležitě kouká nebo něco kecá. Jeden zbytečný záběr za druhým, děj žádný, nuda jako prase, vleče se to jako snopel, a pak do té nudy ještě zpomalené záběry. No hnůj. (2%) ()

DJ Kritik

Toto je pre mňa scenár konca 90 rokov. Silný príbeh pomsty, dobové kostýmy a banda chuligánov. Dá  sa na to pozerať, ale takisto to rýchlo opadne do zabudnutia. ()

a0001

Veľmi kvalitný film, skvelý nápad, skvelá atmosféra, neotrepaný western a už vonkoncom nie otrepané prostredie spojené s týmto žánrom. Žiaľ ľudia si už moc zvykli na tie biele, trápne, umelé zuby z USA a Hollywoodu a všetko ostatné sa im zdá čudné. Pre mňa 70 % ()

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)