Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

bararich8

Výborná britská záležitost, která nemá žádné zábrany ani hranice. Vaughn si to celé vymazlil pro sebe a pěkně se na tom vyřádil (ojediněle možná až příliš mimo). A tohle je prosím, pánové, Rko! (a oproti Šílenému Maxovi je to vidět, a sice jiným způsobem) Akce je hodně pestrá a nápadití a hlavně - naprosto přehledná (počkejte si na scénu v kostele). Což je další skvělá věc na tomto filmu: kamera, zajímavé úhly a efekty, snímku to naprosto sedlo. Plus si přidejte top herecké obsazení, sem tam nějaký zvrat, povedené dialogy, hlášky, netradičního padoucha (snad první film, kde mi Jackson nevadil). Prostě mě to bavilo a moc, prosil bych nášup. 5* ()

Pantata

Přiznám se, že jsem před sledováním nestudoval, na co že se to vlastně chystám. Postupem času jsem si ale říkal, ty jo, vždyť to předělanej Kick Ass. Stejné postupy, stejné snímání, podobná zápletka. A on to Vaughn. Opakovaný novátorsky pojatý film není novátorsky pojatým filmem, takže pro mě už to trochu ztratilo kouzlo a vtip výborné jedničky Kick Assu. ()

michald99

Protože jsem se k tomuhle filmu dostal až o dost později, stačil jsem se napěchovat hromadou líbivých komentářů a výchvalů kvalit tohoto "mistrovského díla". To mělo za následek toho, že moje očekávání se vyšplhali do mezosferických výšin a tudíž i Matthew musí hodně zapracovat, aby je naplnil všechny. Jenže tenhle film není ani tak super sám o sobě, vlastně má primitivní klišovitou kostru, jejíž banálnost se snaží zakrýt hezkým zpracováním a (jako vždy) perfektně natočenou akcí. Jenže to tenhle film nezachrání. Ani Colin Firth, ani Samuel L. Jackson nezakryjou to, že tohle je jenom libově vypadající hovadina. ||70%|| ()

levente odpad!

Ubohé, nízké, nulové. Kéž by to byla parodie. Nebyla. Kéž bych dokázal parodovat svůj vztek nad nijakostí obsahu tohoto filmu. Jediným pozitivním záběrem je vteřina s předkusem mopse. Všechno ostatní je k vymazání. Snímek je i přes svou bezobsažnost zajímavý sdělením: Je ti čtrnáct, tak si kurva užij bitku, užij si svý zasraný sny, na nic jiného tu nejsi ()

Stíba

Vaughnovi se podařilo geniálně namixovat maximální stylovost s akcí a britským temperamentem kde všechno šlape na výbornou a kde to co by jinde působilo trapně tady funguje jak švýcarský hodinky. ()

Sgt.Cliffer

Naprosto skvělý. James Bond - komedie. Musím se přiznat, co se akčňáků týká, že poslední dobou (až na vyjímky) mě jsou filmy z Hollywoodu štvou, naopak filmy z dalších zemí, ať to je UK, Irsko, Německo, Norsko, Singapur, mi jsou čím dál bližší. Nemůžu si odpustit poznámku na film Fast and Furious 7, který jsem viděl den předtím. Rozdíl je, že zde ze 100x omílaného je utvořeno něco nového a unikátního, kde ve FaF7 bylo ze 100x omílaného pouze udělám omletí po 101. K filmu: Co mě asi nejvíce nadchlo byla naprosto exkluzivní kamera. Hlavně při rvačkách, neustále jste měli přehled kdo má kolik zubů a kolik žeber ještě komu zůstalo. Famózní soundtrack dodával celé té kameře náležitý šmrnc. A v neposlední řadě nápad na ohňosroj. Koho to napadlo? :-D (*opravdu se při tom opět směji*). Skvělí herci a nakonec pobavila i Švédská princezna. Ano bylo zde před koncem i pár hluších míst, kdy jsem už nervózně poposedával na židli, ale finiš mě opět zarazil tvrdě do sedadla. Celkově 2 hodiny kvalitní britské zábavy! 4,5* ()

bolf!k

Kravina, Egerton je sice sympaťák, i když trochu vlezlým způsobem, ale Brosnanovo charisma prostě nemá a jsem rád, že takhle nedopadl Bond. Jedno klišé střídá druhé a chvílema to bylo fakt hloupý, až nekoukatelný. Od Vaughna, navíc po přečtení zdejších hodnocení, jsem čekal víc. Tak třeba příště. 50% ()

emdvojka

Jednoduchý dej o mladom agentovi, ktorý sa snaží ísť po šľapajách svojho otca. Cesta je strnistá,plná nepriateľov, zločincov ale i priateľov a lások, hlavne tá švedská princezná bola romantická :-). Akcie je vtomto filme dosti, ako aj nadhľadu a vtipu, čo robi s Kingsmana pozoruhodný akčný snímok. ()

salamandrr

Akční a komoxivý top. bitk a vkostele má neskutečnou kameru, tyhle záběry stojí za to vidět i když nemáte rádi žánr. Nomohu si odpustit ale poznámku na stranu padoucha, proč má jeho asistentka protetické nohy? To teď budeme dávat prostor i takto těžce postiženým a dělat, že dokáží skákat salta, metat kapueru a běhat rychleji než Usain Bolt? Zbytek filmu, je vtipný, svižný, akční a občas předvídatelný, ale není to na škodu. ()

Torgal

Ani zďaleka tak intenzívne ako som očakával. Keď dôjde na akciu, tak Vaughn opäť šľape vo veľkom štýle a hlavne scéna z kostola sa zapíše zlatým písmom do histórie akčného žánru, ale keď obrazom nelietajú nábojnice a končatiny tak to zas tak nešlape. Áno, je tu veľa drzého nekorektného humoru ako aj vydarené parafrázy na staré bondovky, ale jednoducho tých nápadov je menej ako som myslel že bude. Keď už ani montáž výcviku mladých Lancelotov nemá poriadne tempo a drive, tak je niečo v neporiadku. Stále výborný film, ale Vaughn už ukázal, že to vie ešte lepšie. 8/10 ()

Whitebeard

No vida. A pak že to nejde. Rvačka v kostele? Jedna z nejlepších akcí, co jsem viděl :) Akce jsou vůbec doménou filmu, tady se někdo šeredně vyřádil, nápadama to jenom kvete. Jeden velkej palec nahoru za to. Šišlající Jackson je taky docela povedenej. Celkově tu herci dost vynikají a casting fakt jednička. Film má několik hlušších míst, při kterých jsem se nudil, ale finále je dobrý. 4* a kdo neviděl, tak honem dohnat :) ()

Cipinho88

Akční nářez alá Matthew Vaughn. Tento režisér má na podobné filmy nesporný talent a mě vždycky zaručeně pobaví, tak doufám, že bude ve své tvorbě pokračovat. ()

siloalampa

Tak trochu ľudová zábava za veľa peňazí z času na čas neuškodí. Dokonca mám pocit, že by som zvládol i ďalší diel. ()

pepa3rd

Nic originálního, ale přesto skvěle zvládnutý žánr překvapující především v detailech. Prostě přesně to, co bych od oddechové akční komedie očekával. 75 % ()

Patriot.X

"Když zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku." Když vám tohle řekne švédská princezna, tak ten svět prostě zachránit musíte. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě