The Outsider

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 120 min

Scenár je postupná odškrtávačka povinných položiek na zozname "filmu o gaidžinovi, čo sa stal yakuzákom". Ale je to tak štýlovo natočené s výživnou skoro-noirovou atmosférou a poriadnymi krvavými kúpeľmi, že musím ísť s hodnotením vyššie.(10.3.2018)

• Psema

Kdyby to vzniklo na konci osmdesátek a místo Leta by s katanou řádil Marc Dacascos, byla by to asi docela zábavná céčková bejkovina. Se seriózním Letem, který kadí mramor ať už przní místní prostitutky nebo uřezává palice, je to jenom strašlivě nenápaditá nuda o ničem. Další netflixovský nákup, který mi hlava nebere.(10.3.2018)

Tyhle filmy mě určitým způsobem uklidňují. Pomalá expozice, postupné pronikání do pravidel Yakuzy a Leto jako emocionálně poškozený voják vytažený z vězení za dobrý skutek. Akce je krvavá a spíše účelná než vizuálně působivá. Takeshi to umí lépe, ale na Ameriku slušná práce.(29.6.2018)

Jared Leto jako mad man od Jakuzy? Docela jsem se těšil. Výsledek je správně brutální, filozofující, pozvolna gradující, ale také místy velice táhlý a nejsem si úplně jistý nosností příběhu. Pro fanoušky Leta ale povinnost, jelikož se v příliš filmech neobjevuje.(12.3.2018)

Jaro Léto hraje gáj džin pro samotnou JáKozu mě uhranul až do té míry, že jsem si ho začala představovat jako mrduchtivou transku. Jeho řešení problémů, kdy buď roztříská kebuli na sračky psacím strojem, nebo prostřelí pár tykví se mi fakt líbilo a hlavně dávám palec hore jeho kamennýmu výrazu za kterej by se nemusel stydět ani SS (Stývn Segál) nebo Džejsn Stethem. Samotná JáKoza působí jako parta fajn chlápků, co si člověka ani nevšimnou, pokud je nenasere a pak si ho všimnou jen jednou na romantickou chvilku s nožem, katanou či pistolí. A tak jsem koukala jak dvě rodinky co se nemaj v lásce bojují o nadvládu Ósaky a čekala kdo s kým ukázkově vymrdá. Hlavní svině, převlečená za kamaráda se dala odhulit celkem rychle, ale zážitek mi to nezmenšilo. Holčina, kterou Jaro Léto brousí je velice šukézní a já po zhlédnutí filmu učinila obrovské rozhodnutí - Dám se potetovat a přidám se k JáKoze, abych si mohla řezat prsty s pohledem, jako bych krájela mrkev. Jooo ten týpek byl terminátor viz jeho poloviční sepukka u který vyváděl míň než já když mám záděru.(14.4.2018)

• lamps

Netflix na svého Občana Kanea stále marně čeká. Hodně marně. Recenze zde.(11.3.2018)

• Visáč

Jared Leto goes yakuza / Netflix goes artsy fartsy. Meh.(28.7.2018)

Tohle je trochu slabší zabijačka gangů. Kdyby tady nebyla Jaredova rozkošná tvářička, tak nevím nevím.(18.3.2018)

Jared Leto jako elitní zabiják Yakuzy a dvě hodiny ve společnosti v jádru tuctového a několikrát omletého příběhu, který nemá moc čím nadchnout. Surovost, kvalitní audiovizuální zpracování a slušná kamera tu sice jsou, dojmy ale i film samotný se vám ale docela rychle vypaří z hlavy, především díky přehnanému lpění na kopírování podstatně lepších či alespoň lépe provedených příběhů obdobného ražení a absenci čehokoliv nového nebo zajímavého.(21.3.2018)

"I'M SURE YOU GOT RESPECT FOR THESE PEOPLE BECAUSE THEY WEAR SILK PAJAMAS AND THEY BOW LIKE YOU'RE FUCKIN' SUN GOD WHEN THEY POUR THE COFFEE." ------------- Na ázijské eposy to rozhodne nemá, avšak na americký pokus veľmi solídne. Aj keď nás film zaviedol do povojnového Japonska, nebolo mi moc smutno za domovom. Jared v elegantnom obleku a s uhladeným účesom vyzeral ako Joker, no a starý Min Tanaka je bezkonkurenčná japonská verzia Plummera. Príbeh nemal moc čo ponúknuť, viac menej stál na romantickej zápletke, čo už býva tak štandardným javom, až mi je to smiešne. Výprava taktiež nenadchla. Okrem hŕstky podarených záberov a zopár zaujímavých interiérov akoby sme ani neboli v Japonsku. Do deja som síce vtiahnutý určite nebol, napriek tomu som sa ale slušne bavil a to je najdôležitejšie, preto za tri.(10.3.2018)

Hmm-tohle je oříšek.. Americké filmy o Japonsku mají většinou tendenci se manýristicky a až kýčovitě soustředit na divácky vděčné a exotické motivy na úkor děje. Tomuhle zlozvyku se The Ousider poměrně zdařile vyhýbá (na meče skoro nedojde, prsty se sekají jen tak mimochodem atd..) i když občas už to zavání (tetovací scény..) Dalším vcelku výrazným plusem je, že se mu daří držet se v mantinelech žánru. Jde skutečně o noirem šmrncnutou gangsterku která svým charakterem silně připomíná "špinavé" gangsterky jaké se v japonsku točily na přelomu 60.-70.let. Žádná velká vznešenost, žádná přehnaná estetika.. Na druhou stranu je tu Jared Leto který se svým přestylizovaným zevnějškem rádobyandrogynní rockové hvězdy působí nepatřičně jako čokl na kočičí párty. Ani Tadanobu Asano už není tak zajímavý poté co sám sebe nesmyslně devalvoval v hollywoodské továrně.. Já se opravdu nemůžu ubránit dojmu, že kdyby tyhle dva známé xichty nahradili dvěma na západě anonimními japonci (ta gaijinská linka je tam stejně jen jako prvoplán aby se to v USA prodalo) mohla to být brillatní yakuzárna. V tomhle stavu je to "jen" dobrý žánrový film u kterého ale pořád musím koukat na šulina kterému čouhá z očí jak si o sobě myslí, že to hraje minimálně na Oscara.. Holt Takeshi Kitano je jen jeden-smůla.(11.3.2018)

• dom156

Uteklo několik dní, co jsem tento film viděl a již si z něj vůbec nic nepamatuju. Neklamné znamení, že film postrádá plno kvalit.(18.7.2018)

Jared Leto je .... briliantníí!(10.4.2018)

Teda mám silný pochybnosti, že by to americkej gajdžin mohl v jakuze dotáhnout až na pravou ruku ojabuna, navíc jenom deset let po válce, ale dívá se na to dobře. Pokud si člověk odmyslí za vlasy přitaženej příběh, za vlasy přitaženou lovestory i za vlasy přitaženej konec, jako dokumentární video z jakuzáckýho prostředí je to vcelku záživná záležitost. A Jared Leto má parádně vyšinutej kukuč, kdyby se někdy točilo nějaký béčkový scífko o porouchaným vraždícím androidovi, moc bych si ho přál do hlavní role.(13.8.2018)

• Lacike

Crying Freeman bez akcnych scen. Nudaaa. Ani ako mafiansky film o yakuzakoch to poriadne nefunguje. Jednak film obsahuje tie najobohratejsie klise a najmä hlavny hrdina v podani Jareda Leta je uplne nevyrazny. Pôsobi cely cas znudene az nepritomne, takze ma jeho postup v yakuzackej hrierarchii vôbec nazujimal. Holt hrat cely film yakuzaka s kamenou tvarou si môze dovolit len Takeshi Kitano. P.S: neviem preco po kazdom yakuzackom filme dostanem chut na rybie prsty. :) 5/10.(11.3.2018)

Kvalita spracovania filmu je na vysokej úrovni. Autori sa snažia pútavou formou priblížiť prostredie Yakuzy západnému divákovi. Za pomoci akčných scén, potokov krvi a pár prekvapivých okamihov sa im to darí vcelku dobre. Avšak na úkor svižného chodu filmu sa museli dosť odkloniť od reality a to najmä v kľúčových momentoch ako prehnane rýchly rast cudzinca "gaijina" v hierarchii klanu, rituál "yubitsume" ako ospravedlnenie sa nepriateľskému gangu (vykonal by so skôr samotný boss a nie obyčajný pešiak) alebo ľahkovážny výber tetovania "irezumi". Hlavne priblíženie a aspoň mierny popis týchto dôležitých obrazov z tradícií Yakuzy by neboli na škodu. Pri porovnaní s najlepšími gangsterskými kúskami ako Vtedy v Amerike alebo Krstný otec snímok The Outsider ostáva ďaleko pozadu - najmä čo sa týka hodnovernosti.(6.8.2018)

Dobrý film, drsný, násilný, nebere si servítky, ale nemůžu si pomoct, celkově mi přišel spíše prázdný. Jared Leto je zde klasicky démonický, u něj stačí, aby se jen podíval, ale tentokrát to nějak nestačí, protože s ním nesouzní příběh, který je spíš takový tradiční, více se hraje na krev a násilí než na samotný děj.(3.4.2018)

Poslední samuraj po gangstersku aneb jak se Jared Leto stal plnohodnotným členem Jakuzy. Sice si nejsem tak úplně jistý, jestli by se něco podobného mohlo stát, ale proti podobným konceptům v zásadě nic nemám. Horší je to se zpracováním. Líbila se mi zamračená atmosféra, rituály spojené s organizací a seděl mi Jared Leto se svým minimalistickým projevem, který se sem hodil. Naopak mě štval celkem vysoký počet hluchých míst, které se během táhlého vyprávění objevovaly a také jsem postrádal nějakou omáčku, která by jinak strohý příběh dochutila. Je tu sice motiv lásky ke klanové princezně a soupeření s konkureční rodinou, ale obojí na mě působilo nevýrazně. Chyběla mi i akce, která vlastně přišla až v závěru a nutno dodat, že to byla akce jen s přivřenýma očima. Dívat se na to dalo, ale být to o půl hodiny kratší, bylo by to určitě lepší, než průměrné. 50%(16.3.2018)

Jared Leto a Japonci, tak bych to asi shrnula. Možná proto to bylo tak zvláštní. Byl to zajímavý průnik japonskou kulturou. Doporučuji.(30.6.2018)

Tak dost se to táhne. Džakůzy se snaží tvářit děsně nebezpečně, ale jako o čem to vlastně celé bylo? Nebýt Jaredka, kterému to mimochodem moc slušelo a svou pokerface zahrál opravdu výborně, byl by to celkem zbytečný film. Tak tři*.(21.4.2018)

<< předchozí 1 2 3