Poker Night

• USA Poker Night

Stan Jeter (Beau Mirchoff) sa stal novým detektívom v mestečku Warsaw v Indiane. Práve sa mu skončila poučná pokerová noc, v spoločnosti svojho veliteľa Calabresa (Ron Perlman) a ďalších špičkových kriminalistov pôsobiacich v tomto mestečku. Stačilo však malé zaváhanie a on sa stáva bezmocnou hračkou v rukách psychopata v maske, zatvorený v akejsi pivnici. Aby si zachránil život, musí si spomenúť na všetko, čo sa počas onej noci od svojich oveľa skúsenejších kolegoch naučil, zopakovať všetky ich finty, ktoré by mu mohli pomôcť, a zároveň sa vyhnúť chybám, ktoré takmer zahubili jeho mentorov. Ak bude chytrejší ako jeho väzniteľ, má šancu vyslobodiť nielen seba, ale aj ešte niekoho, na kom mu nemenej záleží... (beso74)

zahadum

No tak toto bola parádna jazda....forma rozprávania skutočne originálna a nevadilo mi ani to,že som sa v tom trošku strácal...dalo sa to rozmotať jedine ak ste sa podvolili scenáru ktorý si ide krásne svojou cestou....Ron "Držka " Perlman nádherný tvrdý policajt ktorého nasrať je cesta do pekla alebo na chirurgiu...Dal som tomu šancu a bavil som sa kráľovský .... dokonca som tam videl Davida Lyncha...milujem originálne filmy ktoré zvysoka kašľú na nejaké tie zaužívané postupy. Scéna kde sa dozviete na čo slúži 34 sekundových lepidiel je ..... " lepkavá " Koniec bol na môj vkus doslovný a nebol som spokojný s tým ako to celé skončilo. ()

warrenur

V celku priemerna detektivka s dovtipnym zaporakom a jedinym zaujimavejsim zistenim v zavere. "Defile" par drsnych "fizlov-poradcov" to vyssie nevytiahne. Naviac, herecke obsadenie mi moc nesadlo. Neurazi, ale ani nicim originalnym neprekvapi. Az na spomenuty zaver. ()

Lyžař

Pokerový večírek mě trochu bolel. Byly chvíle, kdy jsem si mohl v klidu zdřímnout. Pak se ale zase děj rozjel a každá vteřinka byla pro další chápání strašně důležitá. Některé části mi připomínaly Zelené peklo s mým oblíbeným Travoltou. Propletenost a zvraty, to je vlastně to jediné, co si z "Pekla" vybavuju. A vlastně ani nevím, jestli jsem udělal dobře, že jsem si nečetl popis "večírku" dopředu. Podle názvu jsem očekával něco jako "Oko bere". Nakonec jsem ale vlastně rád. Pouhý poker by nenabídl zamyšlení, zápletku, střílečky, pátrání, napětí, dobrou hudbu a tak dále a tak dále. Scénář: ***; Režie: ***; Hudba: ****; Herci: ****. Mít škálu hodnocení do deseti hvězd, je to čistá 7. ()

Hapretor

Nijak zvlášť nápaditý thriller. Hereckými výkony se šetřilo a konec byl víc než "nepřekvapující". "Mlčením jehňátek" se dokonalost thrillerů vyčerpala. A pokusy o další v žánru by měly jít podobnou cestou, aby měly aspoň nějakou šanci přikovat diváka k sedadlu. ()

KNTRFKT

Brilantní ve všech ohledech, potěší hlavně herecké obsazení. Vynikající kamera a kostýmy, které vždy podtrhují osobnost jejich nositele. Určitě zaujme i styl vyprávění pomocí retrospektivy, která postupně přechází v aktuální dění. Proč se ale vyplatí film vidět? Do teď jsem nevěděl, jak přilepit chlapa ke zdi vteřiňákem. ()

Rockerman

Je tu cítit velká snaha udělat krimi-triller jinak. Nešetří se tu flashbacky a různými dalšími vychytávkami a celé je to zabaleno do dosti děsivé a brutální podívané. Toho poučování se zdálo už příliš, ale zase se to mladému kriminalistovi hodilo v pravou chvíli. Prostě mám z toho rozporuplné pocity. No a ten závěr je ve velké zkratce a celkové vyústění filmu je nečekané. Ale proč ne, nemusí všechno končit jednoznačně a ještě to tvůrcům otvírá cestu k případné "dvojce". ()

Rawar

Chybami se člověk učí. Málokdy se ale člověk poučí hnedle z té první. Veliké překvapení a aspirant na můj osobní TOP10 náhodný objev (tuhle rubriku ještě nemám, čas založit) Hned ze začátku chytlavé a v celém průběhu napínavé krimi, které si možná lehce hraje na důstojnější vzory, ale jistá originalita se zde zapřít nemůže. Zápletka okolo zňeuznalého, pedofilního maniaka a detektivního zelenáče, co se náhodně nachomýtne k jeho případu, je okořeněná parádními intermezzy, ve kterých spolu členové detektivního oddělení mastí poker a vykládají si historky, ze kterých by si měl každý, kdo to myslí s policejní prací vážně, odnést veškeré ponaučení. Řekl bych že je zde hodně znát inspirace v dílech Thomase Harrise. Jsem moc spokojený 85% ()

netWoor

Téměř dokumentární pohled na několik případů několika policistů na pozadí únosu jednoho z nich je vynikající nápad. Docela fajnové je i zpracování, ale ... že právě tihle profíci se budou chovat jak jantaři a ... a že všelékem bude vteřinové lepidlo, se mi moc nelíbilo. I díky tomu konci jsem chtěl dát jen lepší trojku, ale nakonec právě pro ten konec dám horší čtyry ... ()

ER

Na pozadí poučných historek z práce detektivů se odvíjí thrilerově zpracovaný děj o pomstě za zpackané celoživotní dílo.Dynamický střih se zvukem poměrně zdařile vytváří hutnou atmosféru,ve které není nouze o dobré načasování v dramatických scénách,kdy taková scéna má svou vlastní pointu,která pak zapadne do struktury vyprávění. Je tu pár věcí,které jsou nedotažené (až přehnané,např. záchrana jedné z hlavních postav z pout ve sklepě),ale dají se "přežít". ()

beso74

Zatiaľ bezkonkurenčne najlepší film, ktorý som si pozrel tento rok. Nelineárny v rozprávaní, inovatívny v rozprávaní príbehu o honbe na psychopatického vraha, zábavný a navyše podporený vcelku atraktívnym obsadením. Zelenáč Beau Mirchoff to po boku ostrieľaných mazákov ako Ron Perlman, Giancarlo Esposito, Lochlyn Munro či Titus Welliver vcelku slušne rozbalil. Samozrejme, nedá sa tu zamlčať zjavná prekombinovanosť, ale ani taký Obvyklí podozriví sa nedajú považovať za príbeh, ktorý sa môže stáť komukoľvek a nik to tomuto filmu nevyčíta. Navyše, celý film je prepojený krátkymi historkami z podsvetia, v ktorých som už len čakal, kedy sa objavia Vincent Vega a Jules Winnfield a priložia nejakú tu svoju báchorku, pre zmenu z druhej strany zákona ... ()

coinneach

Žánrové osvěžení. Chytře vystavěný thriller, který se nebojí zvráceně zavtipkovat ani v těch nejsyrovějších okamžicích. Kvantum zvratů, zábavné flashbacky a chutný epilog. Ron Perlman vynikající. 70 % ()

Sharles

To, že tento film bol od režiséra a scenáristu začiatočníka bolo vidno v každej scéne. Greg Francis poňal tento film ako experiment, chcel zistiť pokiaľ až môže zájsť, koľko si toho môže dovoliť. Film je nevídaný, to musím uznať, no extravagancia nedokáže zakryť veľa nedokonalostí, ktoré obsahuje. Dialógy, dôveryhodnosť, pevný zámer režiséra... To je len niekoľko aspektov, čo Poker Night postráda. Záver je skutočne nepredvídateľný a kreatívny, čím mi aj polepšil pocit zo zaujímavo natočeného a vyrozprávaného, no inak priemerného filmu. ()

markyzgero

dostanete dvě dvojky na big blindu, všichni dorovnaj, vy checknete a doufáte, že vám přijde na board další, nebo to ublafujete. tvůrcům poker night se to ublafovat nepodařilo... ()

petrik11

Američania sa priam vyžívajú ako postaviť nového sériového vraha, vybrať mu tú správnu úchylku a na záver, nech sa dá od toho odpichnúť 2, 3, 4, ...... Film nenudil, mal drajf ()

angel.CZ

Od filmu jsem moc neočekával a překvapení bylo již po pár minutách. Dobře rozložený příběh s úryvky z minulosti v současnosti. Že by první SAW ? Na jednu stránku ano, ale tady je i krimi zápletka, skvělá hudba a napětí se dá krájet po celou dobu filmu. Za mě jednoznačně 80% ()

Nikki48

Je mi jedno, že ide o film, ktorý je absurdný, čudný či miestami nelogický. A je mi to jedno z jednoduchého dôvodu- je fantastický. Nenudí ani na sekundu a akokoľvek zvláštne vykonštruovaná historka je podložená na dosť dobrej myšlienke. Nečakala som od neho veľa a nakoniec som bola viac než prekvapená, tentokrát našťastie v tom dobrom slova zmysle. Takto má vyzerať poriadny thriller. Aj keď z toho, ako ho nalepil na stenu (viete, koľko sekundových lepidiel je treba na nalepenie niekoho na stenu?) a z následného odlepenia som sa smiala aj napriek vážnosti situácie. Ale stále lepšie ako väčšina filmov, ktorá mi v posledných dňoch bola naservírovaná s vysokým hodnotením a nadšenými ováciami. ()

Pitryx

Je to hodně zajímavé, jen mi základní linii rušilo vyprávění těch ostatních detektivů. Chápu, mělo to tak být, ale přece jen to na mne mělo negativní dopad. Nota bene, že u těch karet bylo místy šíleně hlucho. V každém případě bych chtěl na snímek mrknout ještě jednou. Někdy v budoucnu. O překvapení tu totiž není nouze. ()

DonBraso

Musím pochválit filmový debut.Tento typ kriminálního thrilleru mě vyloženě baví a dostal jsem skoro vše co jsem chtěl.Doopravdy se na nic nečeká a film rozjíždí vražedné tempo neustále,kdy divák musí být neustále ve střehu,aby ze začátku oklepal s filmem,který nešetří flashbacky,který tvoří jádro filmu.Můžu prozradit,že po konci si stále nejsem jistý jestli jsem pochopil vůbec závěr,jestli to bylo všechno tak,že si každý udělal s junáka jenom slušný poker face nebo se máme těšit na další pokračování,ale to bych utnul film už před koncem,který se vyloženě nabízel.Má to svůj styl,jede se fakt parádním tempem,film naprosto nedokáže ani v jedné chvíli nudit.Trochu jsem tam nacházel menší klon SAW,což mě přišlo už,že je dost podobné zázemí a někdo někoho sleduje s krimi vložkou a závěrečným vysvětlováním.Jelikož jsem od toho filmu nic extra nečekal,pár zblouzdilostí se tam určitě najde,mě třeba zaujali dveře,které byly vidět napůl rozbité,aby vzápětí hrdina je prokopnul přesně tam kam měl,ale říkám to jsou takový fíky,že prostě z malého rozpočtu se dá sakra udělat dobrá jízda a to chválím. ()

srolyma

Jak by to mohl být skvělý film, kdyby se ta pokerová noc obešla bez pokerové noci. Nebýt těch policajtských keců u karet a neustálého přerušování děje přehráváním jejich historek, tak by se to mohlo blížit i takovým vrcholům jako je třeba Sedm nebo Mlčení jehňátek, protože ty skutečně zajímavé pasáže ze současnosti mají dost podobnou atmosféru. Takhle to ale úplně ztrácelo soudržnost a to je velká škoda. Promarněná příležitost. ()