Neoui moksoriga deulleo (TV seriál)

• Jižní Korea

너의 목소리가 들려

I Can Hear Your Voice

I Hear Your Voice

Romantický / Fantasy / Komedie / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2013, 18x60 min

Perfektní scénář, pěkná hudba a konečně hlavní hrdinka, která neleze na nervy, ale naopak baví. Děj je od začátku poutavý a už samotná minulost mě naprosto pohltila. Kromě hlavní hrdinky je tu řada dalších charismatických a vtipných postav. Jediný, ke komu jsem si nevybudovala žádný vztah, byl Soo Ha. Po romantické stránce mi to přišlo rovněž nezáživné a bylo mi úplně jedno, jestli spolu ti dva skončí. Hezky promyšlený seriál, který mě ovšem nechytil za srdce. 4*(19.11.2013)

Nejlepší korejský seriál roku 2013 jsem dokoukal až v prvních dnech roku 2014. A možná jsem dobře udělal, protože bych si asi u čekání na další díl týden po týdnu nejspíš ukousal ruce nedočkavostí. Ani ne tak kvůli napínavé zápletce, jako spíš díky skvěle napsaným postavám. Takhle sympatickou, uvěřitelnou a k sobě se hodící dvojici jsem dlouho neviděl. Jejich interakce byly úžasné - a oproti jiným korejským seriálům také rovnoměrně rozvržené. Ne jako ve standardním schématu, kdy do poloviny se člověk kouká na komedii, od poloviny na "romantický" slzopád. Když se k tomu přidá ještě jeden dobře zakomponovaný nadpřirozený prvek, solidní kriminální děj a padnoucí hudba, je to prostě neporazitelná kombinace.(7.1.2014)

Hlavni dějová linie se mi velice líbila a až na minimum drobností ji považuji za dokonalou. Práce s událostmi, psychologií postav i se soudním prostředím bylo nakládáno skvěle. Zajímavě se mezi sebou proplétala i minulost postav a navíc hudba výtečně podporovala probíhající scény. Koukám, že Korejci se vážně při obsazování hlavní dvojce věkového rozdílu vůbec nebojí a dokazují to dalším seriálem.(9.10.2014)

Velmi oceňuji, jak se postavy chovaly. Vážně. Už dlouho jsem neviděla tak dobře napsané postavy. Hned se těším na další práci paní scénáristky Park Hye Ryun. Není to příběh, u kterého budete lapat do dechu, není to příběh, ze kterého vám bude tlouct srdce jako zběsilé, a není to příběh, který by působil jako nastavovaná kaše (pozor, je to korejský seriál, takže tím skládám svou poklonu!). Má to své dojemné chvilky, veselé i roztomilé. Pokud vás zajímá, jak to chodí v Koreji v soudnictví, a pokud se chcete odreagovat nad něčím kvalitnějším, doporučuji. Přeloženo.(11.8.2013)

Napínavý kriminální seriál z prostředí soudních jednání. Velmi zajímavě udělaný příběh, krásná ukázka toho, že změna člověka k lepšímu je možná :-) Dvojici to spolu velmi sluší, Lee Bo-yeong je velmi sympatická herečka. Lee Jong Suk je roztomilý, ale hlavně se mi velmi zamlouvá charakter jeho postavy. Bylo velmi zajímavé nahlédnout do právního systému jiného národa (i když pouze okrajově). Příběh je velmi chytlavý i díky tomu, že se zde vyřeší více příběhů právě ze soudních jednání. Dvě postavy,které mě vždy rozesmály už jen svou přítomností na obrazovce - právník Cha (to co mu tady provedli s vizáží...to se prostě musí vidět :-D) a soudce Kim (Kim Kwang Kyu - je vtipný prostě sám o sobě a je úplně jedno jakou roli hraje :-) )(5.11.2013)

• - Na konci druhého dílu (1:01:00) se u soudu Jang Hye Sun (Bo-yeong Lee) podívá na Park Soo Ha (Jong-Suk Lee), za kterým nikdo nesedí. Další díl však začíná stejnou scénou s tím, že za Park Soo Ha sedí už nějakou tu dobu Cha Kwan Ho (Sang-hyun Yoon). (Denila)

• - V dôsledku vysokých hodnotení zvýšili počet epizód z pôvodných 16 na 18. (Chinese Ashio)