Neoui moksoriga deulleo (TV seriál)

• Jižní Korea

너의 목소리가 들려

I Can Hear Your Voice

I Hear Your Voice

Romantický / Fantasy / Komedie / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2013, 18x60 min

Příjemná srdcovka. Hezky propracovaný příběh a i když byl místy hodně předvídatelný, nevadilo mi to. Ke konci už jsem tak nějak věděla jakým směrem se to s hlavní zápletkou ubírá, ale to na kvalitě neubralo. Trošku škoda, že vlastnost Lee Jong Suk byla v některých případech málo využita. Yoon Sang Hyun byl báječný, takové milé nemehlo dá se říci. Rozhodně mě touhle rolí utvrdil o tom, že dovede vážně mnoho.(20.8.2015)

Perfektní scénář, pěkná hudba a konečně hlavní hrdinka, která neleze na nervy, ale naopak baví. Děj je od začátku poutavý a už samotná minulost mě naprosto pohltila. Kromě hlavní hrdinky je tu řada dalších charismatických a vtipných postav. Jediný, ke komu jsem si nevybudovala žádný vztah, byl Soo Ha. Po romantické stránce mi to přišlo rovněž nezáživné a bylo mi úplně jedno, jestli spolu ti dva skončí. Hezky promyšlený seriál, který mě ovšem nechytil za srdce. 4*(19.11.2013)

Baví mě, že Korejci dovedou občas překvapit námětem i mě, nemluvě o obsazení, pro mě neznámá hlavní dvojice právnička Lee Bo-yeong, student Lee Jong-suk, oba nesmírně sympatičtí životní, scenáristicky velmi povedené (jedna z výjimek, kde nejsou zpackané úvodní díly začínající roky před hlavním dějem), propracované charaktery na straně hodných, zlých, přihrávajících! Seriál nemá utahaný děj, přepálenou minutáž dílů, netrpí kulhajícím koncem, ztrátou napětí. Hlavní zápletka je fakt dobře podaná, navíc se tady geniální kříží komediální, dramatické a romantické momenty, aniž by nějaká složka byla výrazně přepálená a nehodící se do výsledného mixu. Oba hlavní charaktery mají fakt svoje kouzlo a charisma, tohle Vás bude bavit i při repríze, na korejské poměry svěží a relativně originální dílo (zejména mě baví citlivé zapracování super schopnosti hlavního hrdiny).(13.7.2015)

Viděla jsem to dvakrát a napodruhé mě to bavilo stejně hodně, jako když jsem to viděla poprvé. Mám strašně ráda ústřední dvojici, kteří, i přes věkový rozdíl, spolu opravdu působí jako pár. Ne jako v jiných korejských seriálech, kde je celý vztah založen na nekončícím pláči. Všechny postavy se chovaly logicky a pochopitelně - včetně záporáka. Jistě, dalo by se tu najít několik věcí, které třeba nejsou úplně stoprocentní - jako například hodinky hlavního hrdiny - ale tady se to krásně ztratí a vůbec to neruší. Dokonce i ten nadpřirozený prvek, který tu byl, působil naprosto přirozeně a má svůj smysl a funkci v příběhu, což také nebývá vždy pravidlem.(5.1.2014)

Nejlepší korejský seriál roku 2013 jsem dokoukal až v prvních dnech roku 2014. A možná jsem dobře udělal, protože bych si asi u čekání na další díl týden po týdnu nejspíš ukousal ruce nedočkavostí. Ani ne tak kvůli napínavé zápletce, jako spíš díky skvěle napsaným postavám. Takhle sympatickou, uvěřitelnou a k sobě se hodící dvojici jsem dlouho neviděl. Jejich interakce byly úžasné - a oproti jiným korejským seriálům také rovnoměrně rozvržené. Ne jako ve standardním schématu, kdy do poloviny se člověk kouká na komedii, od poloviny na "romantický" slzopád. Když se k tomu přidá ještě jeden dobře zakomponovaný nadpřirozený prvek, solidní kriminální děj a padnoucí hudba, je to prostě neporazitelná kombinace.(7.1.2014)

• - Na konci druhého dílu (1:01:00) se u soudu Jang Hye Sun (Bo-yeong Lee) podívá na Park Soo Ha (Jong-Suk Lee), za kterým nikdo nesedí. Další díl však začíná stejnou scénou s tím, že za Park Soo Ha sedí už nějakou tu dobu Cha Kwan Ho (Sang-hyun Yoon). (Denila)

• - V dôsledku vysokých hodnotení zvýšili počet epizód z pôvodných 16 na 18. (Chinese Ashio)