Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

MarkHarry

Hodnotit tento film je trochu problematické. Jde o Pixar, u kterého očekáváte určitý nadstandard, který se ale moc nedostavuje. Nelze se zbavit pocitu tak trochu nastavované kaše ke kdysi jinak velmi skvělémi titulu Auta. Na druhou stranu, pokud se řekne standard od Pixaru, tak to pořád ještě znamená, že to o třídu převyšuje většinu animáků uváděných v našich kinech a můžete na něj s klidným srdcem vyrazit s celou rodinou. ()

Final

Jak podojit Auta, které už nikoho neberou? Přidejte jim křídla a nazvěte je Letadla. Dvojka sice obsahuje pár nových věcí, jenže ve výsledku je to zase to stejné, jen v jiném kabátku. Jednorázová pohádka, u které se malé děti na hodinu a půl zabaví, aby rodiče mohli mít chvíli klid :) ()

eaglestar

Smysluplnější, chlapáčtější, ..... avšak taky rozdrkocanější, zkratkovité, násilně dramatické a mnohem méně hravější..... jednička je blbější, ale pro fakany mnohem lepší. ()

danatr

O dost slabší než většina v poslední době natočených animovaných filmů, scénař neuvěřitelně odbytý a plný klišé. Nicméně dávám hvězdičku za snahu, druhou za vynikající scény hašení požárů, které jako by snad patřily k jinému filmu a třetí za to, že mému dítěti se to vcelku líbilo. Jen doufám, že na Letadla 3 už nedojde. ()

D.Gilmour

Myslím, že jde o celkem pěkné pokračování - bomba je hašení požáru s AC/DC - to nemá chybu. Kdybych měl použít děckoměr tj. stupeň oblíbenosti pro mého 4 letého syna - tak by vyhrál první díl. Dvojka ho až tolik nebavila. Možná je to proto, že zde jde o něco závažnějšího co zatím tak malé děti tolik nezajímá. Hodnotím 75%. ()

pavel80

Za poslední dobu koukatelný animák. První díl jsem neviděl, tak nemohu porovnat. Děj čiperně utíká kupředu a po úpravě scénáře bych si místo letadel dokázal představit i Americké hrdiny jak odpoledne na komerční stanici zvyšují sledovanost. ()

BGH

Jeden z výjimečných případů, kdy dvojka překoná jedničku. Za mne lepší, originálnější, a možná i napínavější příběh... ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2