Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)
Trailer 2

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

Trailer 2

Ryuuhei

Druhé zhlédnutí a musím poněkud snížit na hodnocení. První čtvrtina filmu je nezáživná, příliš vědecká a i když člověka zajímá, jestli se experiment nakonec povede, spíš, než aby se bavil, se nudí. Pak ale přichází druhá čtvrtina a od poloviny to už je nesmírná časová jízda, kterou si přesně od filmu pojednávajícím s cestováním v čase představuju. Stroj času v ruce středoškoláků je vyobrazen věrohodně, paradoxy mírně pokulhávají, ale hlavně, že tu vůbec jsou. Found footage je zde perfektně vybalancováno na hraně žánru, ale v podstatě to ani být nemuselo, jen se tím ulehčila práce s natáčením. Ze zakončení mám stále trochu rozporuplné dojmy a opravdu si musím pokládat otázku o důvodu onoho zmizení otce hlavního hrdiny, ale dobře, jinak jsem velmi spokojen. Hromada přímo vyřčených odkazů na podobně laděné filmy potěšila. Kvalita (herecké výkony a zpracování) podobná třeba takové Kronice, což hovoří o vysoké kvalitě. 85% ()

Real Tom Hardy

Som z toho hotový. Vybavený. Čakal som ďalšiu sračku z Bayovej produkčnej dielne Platinum Dunes a naservírované mi bolo niečo, o čom som ani nevedel, že tak moc chcem vidieť. V záverečnej polhodine som už pomaly ani nedýchal a prosil filmových bohov, aby koniec neprišiel a ak má, tak aspoň o ďalšiu hodinu. Áno, sú tu momenty, ktoré film nepotrebuje a aj tie, ktoré by sa mu zišli, logických trhlín v cestovaní čase bolo taktiež pomerne dosť, je to však cestovanie v čase! Vo všeobecnosti si ale nemôžem pomôcť. Mám novú filmovú lásku, nový obľúbený film a tiež nového adepta na 10+ opakovaných zhliadnutí (vitaj v klube s Projektom X a Disturbiou, nad ktorými som paradoxne niekoľkokrát počas sledovania premýšľal, hoci spolu akokoľvek nesúvisia x) --- (8.6.2022) Povedal by som, že pozerať ten istý film 4x v rozmedzí 13tich hodín nie je práve najlepšie znamenie správne fungujúceho psychického zdravia, všakže? --- "The machine has given us everything." (x) (22.6.2020) (22.9.2020) (3x7.6.2022) (8.6.2022) (13.1.2023) ()

cariada

Parta studentů objeví možnost vrátit se v čase a náležitě si to užívají (kdo by si to taky neužil a nevyužil) jenže všude jsou dvě strany mince. Bylo to pěkně natočené i herci dobrý, jen škoda té blondýny co pořád stála za kamerou a neměla víc prostoru. Taky bych chtěl mít možnost vrátit čas a udělat pár věcí jinak, jenže kdo ví co bych tím způsobil. ()

bourec

Trochu problém bylo,že je to takový domácí video,a to já příliš v oblibě nemám.Navíc je neskutečně vidět produkční vliv MTV,takže návštěva festivalu s provařenou hudbou MTV generace,zábava,nesmyslný výlety do nikam,a navíc neškodnej vzhled pro děti.Vlastně sem se ani nenudil,ale vidět to,je zbytečná ztráta času.30%. ()

venison

Hodně nevyzrálý film.. Začátek zdlouhavý, prostředek pobaví a konec je příliš překombinovaný.. Hromada no name herců, příběh zachycen na "domácí" kameru, žádné inovace ve zpracování tématu.. Thriller "Projekt minulost" oběšel obloukem.. Koukatelné to relativně bylo, dalo se to vydržet, ale asi bych nikomu dál nemohla doporučit.. ()

• Film sa natáčal v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)
  • Pôvodný dátum americkej premiéry bol stanovený na júl 2014, ale kvôli silnej konkurencii ju presunuli na 30. január 2015. (Hudakfilms)
  • V scéne, v ktorej tínedžeri sledujú na notebooku haváriu lietadla, ide o skutočné zábery lietadla B-52, ktoré havarovalo v roku 1994 a pri ktorej zahynula štvorica dôstojníkov Air Force. (beso74)

Související novinky

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)