Projekt minulost

• Austrálie

Project Almanac

Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 106 min

Motýlí efekt v kabátě novodobých nerdů, to celé na druhou lomeno Návratem do budoucnosti 2. Jo a vše za předpokladu, že teorie o cestování v čase, jakožto teorie, že do minulosti to z logiky věci prostě nejde, tu chlapci a dívky ohýbají dle libosti a ještě se u toho blbě kření a hlavně vše "přirozeně" zachytávají na kameru, aby z toho bylo napínavé found footage. Dalo se koukat, ale doporučovat to nebudu...(20.2.2016)

Mě to ohromně bavilo a hlavně mě to zaujalo dávno již při sledování traileru, tudíž jsem se na to moc těšila :) Je to svižné, jasné, přehledné, skvělá představa toho, co byste opravdu udělali, když byste měli tu možnost změnit opravdu svoji minulost....Samozřejmě se nepozapomnělo na důsledky změny a toho, jak Vás to celkově ovlivní :) Jsem nadšená :) Je to pro mě opravdu unikátní film a přesto, že je to celé točené na ruční kameru - ani to my nevadilo, přestože s tím mám problémy...Celá skupinka "kamarádů" mi sedla, atmosféra - skvěle záhadná a hlavně to bylo svižné a jasné :) Pro mě to do sci-fi sedlo, ale thrillerem bych to neoznačila. Chci to vidět znovu a vím, že znovu budu přemýšlet nad tím, co bych udělala já... :)(1.10.2015)

• deadman93

Vzhledem k tomu že tohle je z produkce Michaela Baye - bych to měl nenávidět, ale... První polovina je relativně zábavná, ale ta druhá, už byla docela nuda... zaláskovaný američan roztrhá realitu aby si za*ukal s jeho... nuda! Konec vůbec nedával smysl, ale koukat se na to dalo... jinak samotné FF je ve filmu čistě z toho důvody, aby mohli zamaskovat všechny ty kyksy v logice filmu a taky kvůli tomu, že to takhle stojí asi 20 dolarů ten film udělat... ****spoiler**** Pokud ten jeden viděl sám sebe v ložnici neměl by si to pamatovat? Ten kruh se mu na krku objevil! Když na konci zničil všechny dokumenty a celé se to vlastně nikdy nestalo, neměla by se vymazat i ta kamera? Ten film je blbost... I Návrat do budoucnosti byl promyšlenější...! ****spoilers****(18.5.2015)

Co k tomuto filmu pro mládež o cestování časem napsat... Neviděl jsem k němu žádné ukázky, dokonce ani fotografie, což bylo - dle zdejších komentářů, evidentně výhra. Kompletně celý film se odehrává před ojektivem ruční videokamery, kterou si hlavní postavy zaznamenávají své cestování v čase a zároveň je prostředkem, který dodává filmu dynamiku (= je často rozklepaná, rejža by řekl jakoby autentická). Jen to začně být chvílemi nuda sledovat, jak se mládež bezstarostně baví. Závěr s klasickým poučením, sice trochu namíchává zajímavější koktejl, ale už je to tak trochu s prošlou záruční lhůtou. Zpočátku jsem chvílemi uvažoval o čtyřech hvězdách, po skončení dávám maximálně tři hvězdy s přimhouřením oka. PS: Pokud jste se ještě nedívali na fotkya ani na filmové ukázky, nedělejte to! Jinak snad ani nemá cenu se na film dívat, protože tam je v podstatě většina děje.(16.8.2015)

• MartinezZ

Tříhvězdičkový film. Není to špatné, byť nijak inovativní, ale má to hlavu a patu a nějaký ten příběh a celé to někam graduje. Bohužel je to ale jakési... "tohle už jsem někde asi tak tisíckrát viděl", což by ještě nebylo tak strašní, jako je strašná ona cool akční "amatérská" kamera (ono se tomu nějak říká, ale vždycky ten pojem "kreténské kamery" zapomenu), která to všechno o stupeň sráží. Ne, nedělá film zajímavým, ale nekoukatelným, takže mě ani nebavilo se na to koukat a nějak vstřebávat hlouběji děj. Zajímavý, byť trochu lacině nedotažený záměr, zabitý kamerou, produkovaný Bayem. Chtěl jsem ještě napsat plus, že jde o poměrně dobře zpracovaný nízkorozpočtový film, kde se většina peněz narvala do těch pár levitujících efektů, ale neudělám to. Ono to totiž, jak tak koukám, stále přiznaných 12 mega (!!!), což naprosto a zcela neodpovídá kvalitám tohoto dobrého studentského projektu, o kterém ale nelze mluvit jako o skutečném filmu do kin, čekal jsem v tom utopených tak max. 5 mega. 12 mega? Kde? To za to postavili to celé město? Dvě hvězdy jen tak tak.(24.5.2015)

• - Herci mali na to, aby sa naučili svoje repliky, len 5 dní. (beso74)

• - V scéne, v ktorej tínedžeri sledujú na notebooku haváriu lietadla, ide o skutočné zábery lietadla B-52, ktoré havarovalo v roku 1994 a pri ktorej zahynula štvorica dôstojníkov Air Force. (beso74)

• - Film sa natáčal v amerických mestách Atlanta a Chicago. (Hudakfilms)