Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Jimmy15

Hned na začátek musím napsat, že jsem knihu nečetl. Možná to ve mně umocnilo dobrý dojem z filmu. Zaslechl jsem, že film se knihy moc nedrží, ale to mi bylo v celku jedno. Rozhodl jsem se na film jít za 5 minut 12 a nelituji. Parádní fantasy, které ze začátku začíná lehce hororově. Moc, moc se mi to líbilo a jsem rád, že Tim Burton má rozum a ze 3 knih udělal jeden film, protože si myslím, že pokračováním by akorát všechno posral. A jinak Eva Green jako slečna Peregrinová? Sakra holka, ty se ve světě neztratíš. Eva v hlavní roli byla skvělá volba, a proto nedoporučuji film mladým nadrženým hochům. ()

Jaro_slav

Eva Green, Ella Purnell, Asa Butterfield >> čekal jsem hodně. A dočkal se. Takovej mix Maleficent a The Perks of Being a Wallflover – pocitově. Hezká práce s kamerou, na Burtonův film překvapivě nepřehnaný barvy, akorát Samuel L. Jackson má furt stejnou pózu. Takže „jen” čtyři skvělý rudý z pěti úchvatnejch. ()

Garch

Tim Burton si užívá detailů a drobností, které obklopují hrdiny příběhu, na který bych nevzal potomka, pro kterého ještě není ke koukání Faunův labyrint. ()

Terezinka198

Knihu jsem ještě nečetla, takže to možná bylo trochu plus. Slečna Peregrinová mě zaujala ihned svým vzhledem. Hlavní hrdina byl sice nesympatický, ale slečna Peregrinová ho dokonale zakryla a já ho po celý film ani nevnímala. Jednotlivé postavy - všechny měly něco do sebe. Každá z nich byla něčím jedinečná. Díky, Time Burtone, za tvou tvrdou práci na tomto filmu, stejně tak všem ostatním lidem, kteří se na tomto dílu podíleli. O to víc mám větší chuť si přečíst onen román. Nelituji těch utracených peněz. Dostala jsem dokonalý příběh, po kterém jsem prahla. Soundtrack naprosto geniální, v některých chvílích až mrazící. Jsem naprosto spokojená. Film jsem viděla v originálu, na českou verzi opravdu nervy nemám, ještě by to nějak zp--nili. I přesto, že je to fantasy a já jsem člověk, který fantasy vůbec nechápe, vtáhlo mě to do sebe ihned a vyplivlo až na konci. Takže ano - možná někdy příště se na Sirotčinec podívám už jenom kvůli slečny Peregrinové. ()

Magika82

Na mne nezvykle krátké hodnocení snímku: 1) Od Tima Burtona, jsem čekala mnohem víc. 2) Eva Green neměla dostatek prostoru pro předvedení svého nesporného hereckého umu. 3) Snímek absolutně nevyužil svého potenciálu, který nesporně má. 4) Emotivní a logická stránka, zde provádí nepodařená salta... 50%, a tedy slabší 3 hvězdy. ()

ProgLaney

Spokojenost! : ) Burton jak ho známe, příjemná pohádka s hororem dohromady, klasicky vtipnej Jackson a überhot Eva Green. To celý v hodně koukatelnym hávu. ()

Milky.

Knihu jsem nečetl a nezajímá mě. Film sám o sobě jsem víceméně přetrpěl. Postavy kromě Purnell víceméně nesympatické, Jackson si zahrál svého typického sjetého záporáka, který se nedá brát vážně a jinak mi to bylo v podstatě jedno. Nejsem si jistý, kdo je cílová skupina. Pro dospělého člověka je moc infantilní a pro děcka, které si ty pičovinky užijí, je zase moc komplikovaný. Zase jedna rádoby cool Burtonovka. Ten člověk by už měl přestat točit. ()

Ricky_CZ

Film, který jsem musel vyloženě přežít. O čem to tedy vlastně mělo být? Jaký to mělo smysl? Proč? Kladným bodem a hlavním lákadlem byla Eva, ale ani pořádný výstřih neměla! ()

Zombi

Celkově příjemnej film, s dobrým námětem, herci i výpravou. Butterfield prokázal už v Enderově hře, že je dobrý herec a Eva Green je sexy jako vždy. Ale může mi někdo vysvětlit co za dementa psalo ten konec? Jackson může každýho odrovnat břitem jak T1000, ale všechny co mu hážou klacky pod nohy, a na které poslal zabijáky, jen tak odmávne za sebe, případně lehce knockautuje a jde dál? Sorry, ale větší blbost (myslím tu konečnou "akci") jsem dlouho neviděl. Takže nakonec 3 hvězdy. ()

bobstock

Další do rodiny fantasy světů, který jen vychytal čas do kin. V porovnání s hromadou komiksových či Rowllingových světů je to pouze paradoxně také jen podivné dítě, které se na vás hezky usměje kousáním zezadu, ztratí se za rohem a nikdo ho nebude hledat. Příběh zrůdiček v časové smyšce mne nebavil, dost logických chyb, bitka v lunaparku s pop hudbou byla naprosto mimo a vůbec porušovat časový kontinuum, kdy se mi namane mě akorát rozčilovalo. Celou dobu jsem měl neodolatelnou chuť všechny ty postavy zamknout v domě (krom Evy Green pochopitelně :) a počkat až spadne bomba. Takto to mělo být správně v 90 minutě. A to je to prosím FANTASY OD BURTONA!! 40% ()

Yardie

Podařený snímek. Nápaditý, napínavý, tajemný, místy i malinko vtipný. Od začátku do konce mě to bavilo a mělo to všechno co to mít má. Trošku jsem se bál Burtona, protože mám v živé paměti "Beetlejuice"(a už je to dlouho, co jsem ho viděl), ze kterého mě bolela hlava ještě pár dní. Ale viděl jsem jeho pozdější filmy a byl jsem spokojen, nebyla to taková divočina. Ale zpět k filmu. Povedlo se. Pobaví to malé i velké, všichni si v tom něco najdou. Co mi trošku zkazilo dojem byl závěr, resp. poslední pasáž filmu. Tam to působilo trošku fraškoidně, což v mých očích trošku degradovalo předchozí děj, protože ten mi přišel spíše takový "dramatický". Celkově jsem se bavil a líbilo se mi to. Je to slabších 80%. Howgh! ()

Oralfabet

Film, který je postaven na zoufale neoriginálních základech, ale naštěstí dokáže přijít se spoustou originálních drobností a detailů. Konec se zábavním parkem a kostlivci mi ale připadal dost špatný. ()

jarmik

Mnohem víc mě dostal španělský Sirotčinec z roku 2007 než tento. Burtona jsem nikdy nijak zvlášť nemiloval (ty jeho skoro horory nebo skoro pohádky, hlavně aby byli všichni pořád divní), až tedy na Edwarda, ten je boží, ale ten měl s tímto nesrovnatelný příběh, atmosféru i soundtrack. Přesto mě to místy bavilo, místy i dost, hlavně tajemná dvojčata. Ale když vás nejvíc baví totálně vedlejší postava, je něco spatně. Každopádně celkově to bylo dobrý! ()

Emo-haunter

Ono by nebylo problém dát tomuto filmu 4 hvězdičky, ale je to Burton, a tak jsem o něco přísnější. Jde o to, že ten film je takový nevyvážený. Je tam pár naprosto skvělých scén (plavání k lodi, bitva se stvůrami, pár chytrých inovací), pěkného vizuálu, téměř dokonalé hudby nebo sympatických dětí, ovšem je tam několik hluchých míst a děr, které nedokreslují určitě linie (smrt vozíčkáře, vnímání mudlů nad tím, co tam ty děti dělají), a také několikrát jsem se zde setkal i s nelogickým chování postav, na což jsem ve filmech hodně háklivých. A také, byť Evu Green mám moc rád, tak tady ji ta role nesedla, a člověk celou dobu čekal, jestli je kladná nebo záporná postava, protože to její čertovské kouzlo si ani zde nedokázala odpustit. Rovněž škoda, že sirotčinec neukázal třeba svůj řád, na což jsem čekal, takové ty intermezzo scény, kdy třeba vidíme každodenní činnosti v tomto domě za doprovodu hudby.  Je tam rozpracováno x myšlenek, ale ne všechny dotažené a vysvětlené, což je škoda. Na Burtona je to zkrátka ještě málo, a těch pár krásných scén to nezachrání. Nejsem vyloženě filmem zklamán, ale ani nadšen, jen mě trošku mrzí nevyužitý potenciál. Co si ale Burton zachoval je jeho bezbřehá fantazie. Lepší tři hvězdičky. Jo a Ella Purnell je tu fakt kouzelná. 6,8/10 ()

Smisek

Sirotčinec mě dokázal naprosto nadchnout, a následně zklamat. První půlka filmů byla okouzlující, úžasný svět, úžasné postavy, přiměřená dávka povedeného humoru a zároveň slušná dávka napětí. Pak se to začalo všechno pomalu sypat. Na pomalý rozjezd se najednou začalo dít všechno podivně rychle..snaha ukončit rychle rozvinutý děj? Zejména mě pak zklamalo finále filmu, kdy humor předčil napětí..ale podle mě to úplně nebylo na místě. Epilog byl pak výsměch fanouškům. Nicméně. Film je to i přesto báječný. Už dlouhou dobu jsem čekal na fantasy, jaké jsem dostal v tomto filmu. Vizuálně vypadá film úžasně, je to Burton. Herecké výkony filmu dominovaly..naprosto dokonalá Eva Green v kombinaci s elegantním záporákem Samem L. Jacksonem..paráda! Všechny postavy vystupovaly nicméně dost věrně, z obsazení jsem hodně nadšený. Samotný film má úžasný spád..nedokážu pochopit, jak tu někteří píšou o nejdelších dvou hodinách v životě...film jsem hltal a hodiny bych u něj dokázal prosedět i čtyři. Jen prostě věčná škoda, že se rozhodli zabít pokračování..tento film by si místo Burtona a rodinné komedie zasloužil hororovější pojetí na pokračování..no co už..přečtu si knížky :-) ()

BlackHood

Pro mě jsou dva druhy filmů, které mě dokážou opravdu zaujmout. První druh je, když film je opravdu napínavý. Až cítím v břiše nepříjemné bodání. Odejdu z kina, řeknu si že to byl dobrý film a život jde dál. Druhý druh je přesně jako Sirotčinec slečny Peregrinové - není ani moc napínavý, příběh je spíše úsměvný, ale dokáže mě vytrhnout z reality. Odejdu z kina a pořád přemýšlím nad tím, co jsem právě viděl a jsem mimo. Zbytek komentu se mi psát nechce, jdu číst knížní zpracování. 100% ()

Caine

Jako něco tomu asi dost chybělo, ale i tak to docela šlo. Misty mě to ale nudilo. Kuwa - docela schizofrenní komentář... :-) ()

Silviaxx

Vôbec sa netajím tým, že na Domov pre neobyčajné deti som sa tešila, odkedy som sa dozvedela, že má vyjsť. Niečo takto odlišné, zaujímavé, premyslené a priam dokonalé môže vzísť jedine z tajomnej mysle a úžasnej predstavivosti a fantázie Tima Burtona. Veľmi príjemné fantasy so zaujímavou tématikou, hoci by som si priala možno trošku viac temnoty, veď Burton to s temnotou vie priam dokonale. V tomto prípade nemám absolútne čo vytknúť, keďže Tim je pre mňa zárukou maximálnej kvality. Nádhera :) ()

Illy

Dávám pět hvězdiček dcerám. Vydržely do konce. Táto....ale nebudeme říkat mámě na co jsme koukaly, viď? A půjdeš s náma čůrat do koupelny? Mě se to taky moc líbilo.... ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona