Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Pawlisman

Přidávám se ke skupině s palcem nahoru. Skvělé dialogy, překvapivé zvraty a nápady, někdy trochu moc brutality pro možné dětské diváky, do toho po kapkách Burtonův humor. A minus za tu bitku kostlivců. Ale jinak vskutku geniální fantaskní počin. ()

arcticsky

Strhující a obrazově nádherné! Samuela L.Jacksona v roli strááášně zlého záporáka - kruťase vidím v krátké době (po Kingsmanovi) podruhé a pokaždé pobaví... ()

IvcaSammet

Od Miss Peregrine's Home for Peculiar Children jsem čekala hodně, a i když mě některé scény úplně neseděly, celkově film mé očekávání naprosto předčil. Příběh poutavý od samého začátku až do konce, že mi na konci přišlo, že snad byly i ty dvě hodiny málo. Všechny herecké výkony byly absolutně vynikající, ale přece jenom vypíchnu herecký výkon Samuela L. Jacksona, který dokázal "vyděsit" ale zároveň i skvěle pobavit. Je pravda, že jsem zvažovala, jestli dát filmu čtyři nebo pět hvězdiček, protože scéna s lodí mi přišla příšerně přitažená za vlasy a samotný závěrečný boj mě taky zrovna nijak neuchvátil, ale protože jsem ve finále sledovala závěrečné titulky s úsměvem a protože jsem ve filmu nenašla jedinou scénu, která by mě nudila, nemohla jsem jinak a dávám všech pět hvězdiček. ()

vaviva

Četla jsem knížku, byla úžasná, čapla mě, nedalo se jinak, než číst a dočíst, ostatní šlo stranou. Další díl knihy mě zklamal, nastavovaná kaše a tak jsem třetí ani nečetla. Na film jsem se těšila, ale zklamal, to co bylo překvapení na konci knihy se jen tak řekne na začátku filmu a ten postrádá všechno úžasno, co bylo napsáno, no a to co bylo natočeno je nuda, prostě mě nebavil. ()

petikacka

To chtěl vidět vyloženě můj človíček s tím, že už je velký a ničeho se nebojí. V půlce mi sdělil, že se přece jenom bojí těch monster a museli jsme film vypnout. Mě to vlastně nebavilo, ale človíčkovy průpovídky mě dostávaly do kolen, tedy než se začal bát a bylo to dle jeho slov creepy. Tím pádem to musím ohodnotit velmi vysoko. Za mě ( a človíčka) 85% ()

adriane9

Tim Burton je král fantasy to mu nikdo upřít nemůže. Pro mě byla asi chyba to, že jsem milovník tohoto knižního příběhu, a tak nějak jsem v tom hledala to kouzlo co Riggs na plno dokázal písmem stvořit. Nepopírám že krajina, nestvůry, hrdinové a především Eva Green byli úžasní ale ten boj ke konci snímku mě strasně zklamal a ze čtyř klesám na tři hvězdy. Ja vím, člověk by měl chápat určitou rozdílnost knihy a jejího sfilmování ale toto uzemnilo celkový dojem i pro diváka, co knihu nečetl a děj konkrétněji neznal. Tak jak tak film je moc krásný a fantazie jela na max. ()

Caine

Jako něco tomu asi dost chybělo, ale i tak to docela šlo. Misty mě to ale nudilo. Kuwa - docela schizofrenní komentář... :-) ()

Eratashi

Sakra, už nejsem dítě, aby mě něco takového udrželo v pozornosti po dvě hodiny. Jinak Evě Green to zase sekne ;-) Mínus za to, že je předimenzovaný počet postav bez žádného hubšího významu, jen pro jednu "akční scénu", ale asi to bude mít svůj záměr, který nám ukáže v pokračování filmu. Burton mě dost zklamal, protože jsem od něj očekávala daleko více, však on se zase v mých očích vylepší ;-) Nepochybuji. ()

noelcoward73

Na film jsem se vypravil hlavně ze dvou důvodů. Prvním z nich je režisér Tim Burton. Ještě jsem od něj neviděl všechny filmy, ale jeho pojetí (zejména po výtvarné stránce) je mi blízké; navíc velmi dobrý je i samotný námět (většinou). Druhým z důvodů je Eva Green, která patří mezi mé oblíbené herečky (zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí bohužel již ukončeného seriálu Penny Dreadful). Jak jsem již uvedl, zpracování bylo velmi zdařilé, dobrý námět (knihu jsem nečetl) a scénář, herecké výkony, podobně jako u první Alenky. Podoba s Alenkou se trochu nabízí - i zde se cestuje do jiného světa. Nemám téměř žádné výhrady. Snad jen, že hlavní záporák v podání Samuela L. Jacksona mohl dostat více prostoru (Green ho sice taky moc nedostala, ale tento film není o její postavě) a trochu i to, že pro formát 3D mohlo být využito více efektů (např. více soubojů s netvory). Ale to jsou jen drobné vady na kráse. ()

Sentido

Dobrých momentů se pár najde, jenže na nich film nestojí. Stojí na automatický a naprosto ničím podložený příchylnosti jeho obyvatel k hlavnímu hrdinovi. ()

Bozvav

Burtonovský film jak když vyšije. Neskutečně líbivé efekty, nádherná hudba, příjemné obsazení. Jediné co mi vadilo, byla výrazná absence smysluplného děje. Co přímo nahrávalo proti vyššímu hodnocení, byla neúnosně dlouhá stopáž. Možná to o 25min zkrátit, bylo by to lepší. Viděno s 9 letou dcerou. Ta hodnotí 5 hvězd, já 3 hvězdy. Tedy do výsledku dávám demokraticky 4 hvězdy. Jako film pro větší děti určitě bude velmi žádoucí. Viděno podruhé a přidávám za sebe 4 hvězdu. pro a proti zůstává, ale fakt je to moc hezký film s krásným hudebním doprovodem. ()

warrenur

Napadita rozpravka. Velmi pekne scenerie aj "podivini" samotni. Evicka sarmantna a na zjedenie. Zial prave zapletka a cele to prevedenie boja so zaporakmi mi prislo prilis slabe. Takze za mna len premier. Pre mladsie publikum vsak zrejme fajn a budu sa vediet stotoznit s mladuckymi hrdinami. ()

Matli

Burton se nezapře, ale už se dokázal více vyšvihnout. Čekal jsem trošku něco jiného, ale i tak to bylo příjemné pokoukání, dalo by se říct, že to byl trailer + hromada keců, ale dobře natočených. Finále to lehce zachránilo a plusové bodíky přidává i Eva Green, na tu se vždycky dobře kouká :-) 69% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona