Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

hajdekr

Možná jsem příliš kritický, ale mě tento film vůbec neoslovil - ba právě naopak. Z původního krásného příběhu se stala nesourodá směs dvou světů. Kladně hodnotím tu část, která vychází z literární předlohy (jak po stránce řemeslné, tak po stránce obsahové). Nesourodost v tomto filmu je i žánrová - na jedné straně filosofické dílo, na druhé straně snaha o komedii (alespoň tak na mne příběh ze světa mladé školačky působil). Jedna hvězdička (když zavřu oči). ()

xterri

Jelikož zbožňuji knižní předlohu, měla jsem z této filmové podoby velké obavy. Film je ale velmi milý a vše důležité, co se snažil Exupéry říci, obsahuje. S částí filmu, z mého pohledu vedlejší dějovou linkou ve druhé polovině, mám trošku problém - nějak se mi ke klasickému Malému princi nehodí, ale za tu krásnou animaci a úžasnou hudbu jim to odpustím. ()

Benoit

Nevím, jestli ve mě někdy nějaký film zanechal tolik emocí. Kolik lidí si vůbec uvědomuje, co je na světě a v jejich životě opravdu důležité? Jakou cenu má opravdové přátelství? A proč jsem si v dětství neuvědomovali, jak kouzelné je to období? Proč nás rodiče a ostatní dospěláci celou dobu vedli k tomu dospět? Když jsme trochu vyrostli, udělali nějakou klukovinu, říkali nám všichni "Nechovej se jako dítě, už jsi velký!" Ale já, s dovolením, půjdu si proti tomu systému, který nás úplně kazí. Ať si lidi klepou na čelo a myslí si o mě co chtějí. Vždycky v sobě dokážu najít kus dítěte a věřit třeba i v nemožné! ()

Jiesaj

Krásné, milé a poučné. Mám ráda filmy, na které se nejen hezky dívá díky vizuální stránce, ale dokáží vyvolat i emoce a přináší divákovi hlubší zamyšlení. Zde se vše jmenované podařilo zpracovat ve snímek, co pohladí po duši a na takový se rozhodně moc ráda podívám znovu. ()

Lukke32

Přiznám se, že ač je mi už 36, tento krásně animovaný, fantastický dětský svět ve vyprávění starého letce mě úplně pohltil. Na celý film jsem zíral se zatajeným dechem. Ani jsem se nedokázal přinutit udělat si v některé pasáži přestávku na cigaretu, jak je mým zvykem. Zkrátka... vrátil jsem se sám do dětských let a bylo to opravdu moc fajn. Ten film vás svým poselstvím vezme za srdce... prostě MUSÍ. To poselství filmu je totiž evidentní... neberte dětem jejich svět. ()

Cabotin

Kolik já za svůj život viděl pokusů o dramatizaci Malého prince a lhostejno zda činoherně, či s loutkami. Všechno se to minulo účinkem. Malý princ není kniha pro děti a, jak jsem ještě do dneška myslel, nedramatizovatelný. Něco mi řeklo, že současný animovaný film se svými možnostmi by to mohl zvládnout, zejména, když to točí frantíci. Jaký omyl! Malý princ je i nesfilmovatelný, V tomto případě měl navrch příběh vedlejší a soudím, že díky 3D grafice atraktivnější. Svět Exupéryho obrázků a vlastně příběh hlavní, byl odsunut jen jako osnova příběhu "vedlejšího" a působil nudně a ploše. Takže nic. Vůbec nic. ()

Aralenor

Film, který se možná dá opět rozdělit na tábory fandů knížky a filmu. Ze svého pohledu mohu říci, že je vlastně úplně jedno zda jste knihu četli nebo ne. Pokud ano, tak dostanete pocit známosti a kdykoliv uvidíte něco na co si vzpomenete z knihy tak se mírně pousmějete. Co se určitě dá rozdělit na půlky tak je film. Dle mého úsudku první polovina je jádro knihy víceméně, samozřejmě s přidaným příběhem okolo. Druhá polovina je fantazie autorů plátna. Pokud mohu něco poradit před sledováním, tak jsou to pilně nastražené oči. Sledujte všechno okolo. Ať jsou to auta, budovy, dospělí nebo fráze postav. Je nad čím přemýšlet. Druhá polovina filmu se upírá spíše do pohádkového prostředí a myslím si, že to je určitá chvilka pro děti. Mně se úplně nelíbila, ale ovšem konec mě velice příjemně překvapil. Najel opět do správných kolejí. (Ano nebojte se tu chvíli poznáte) Emotivních chvilek není málo, každý si v tom ale najde podle mě své. Nutno ještě zmínit pár věcí okolo. Skvělou práci odvedli páni okolo hudby- pan Zimmer a Harvey a také se mi líbilo protnutí 2 animovaných příběhů. Tím myslím vizuální vykreslení a zpracování. Působilo to velice dobře. Díky za pěknou zkušenost a podívanou. ()

mapar

Jde esence dětské depresivní literatury adaptovat do příjemné pohádky? Jde. Autoři se popasovali s předlouhou, kde děj buď není, nebo je jen, aby se neřeklo, tak, že si přidali děj vlastní, a výsledek je překvapivě vynikající. Velmi originální pohádka, která se nedá s ničím jiným srovnat. Vřele doporučuji ()

pallok

Pre mňa je táto verzia Le Petit princa úplne zbytočná asi tak ako všetky nové verzie Rómea po Júlii od Franka Zeffirelliho. Dalo sa to vidieť v rámci varenia obeda, ako hlavný chod večera by som to nestrávil. ()

Aguirre

Uz dlho ma nezaujal animak (naposledy potkan Rémy). Toto malo atmosferu, hlavne tie sceny z papiera. A skvela hudba k tomu. ()

Kralovna.Noc

Změněný děj? Holka navíc? 3D animace včetně prince, který má k malovanému z knížky daleko? Jak mohl někdo malého prince tak strašně zprasit? ()

Beltrix

Musím přiznat notně rozporuplné pocity - knižní předloha mě příliš nezaujala, nicméně tohle zpracování nebylo špatné, především zasazením do moderního světa a řešením současných problémů (viz přetěžovaná holčina). Bohužel mě druhá část trošku zklamala, zdála se mi už moc překombinovaná, ač i její téma se mnou rezonovalo. ()

P3rcy

Trochu se divím, že pohádku dávají na dětském kanále, poněvadž pochybuji, že jsou děti schopny pochopit tu ohromnou moudrost, kterou film (a samozřejmě i kniha) srší. ()

nela_h

Přiznávám, mám hodně ráda knihu Malého prince. Zpočátku jsem měla trochu strach, co s ní ve filmu tvůrci udělají... protože, co si budeme povídat, filmy na motivy knih často moc dobře nedopadají... ale tady jsem byla mile překvapena, bavilo mě zpracování, že to nebylo doslovné převedení knihy do filmu, ale hlavně si to v sobě zanechalo tu poetiku Malého prince. Je to tedy pěkný, milý a dojemný film. A zamilovala jsem se tam do plyšové lišky, kterou jsem si taky musela pořídit:) ()

burg

Nechápu jen dvě věci: jak je možné, že někdo považuje Malého prince za knížku pro děti a jak je možné převést tohle dílo na plátno s takovým citem. Dokonalá animace a dokonalý příběh, ale nejvíc mě dostala za plyšová liška :-) ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie