Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Cornello

5 hvězdiček do části,kdy dědu odvezou do nemocnice. Pak to lehce upadne a už to není ono. Nicméně s knížkou to nemá zase tak moc společného, ale znalost přečtení knížky je shlédnutí je třeba, jinak divák nepochopil. Jak i kniha,tak i tento film si zasluhuje označení "nevhodné" pro děti, možná některým ukápne slza,možná budete lehce deprimovani :) Exupery může být rád, že se dočkal zfilmování nicméně zda se mu to líbí už se nikdy nedozvíme :) ()

ivour

První dvě třetiny nádhera, užívala jsem si jak příběh holčičky, tak nádhernou animaci kresleného malého prince v pozadí s okouzlující francouzskou hudbou. Bohužel poslední třetina jako by do filmu ani nepatřila a zkazila mi celkový dojem. Proto musím o jednu hvězdu ubrat. Ale jinak film rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

fanmov

Jsem rád, že moje úplně první hodnocení zde obdrží právě tento film. Vynikající. Hluboké, promyšlené do detailu. Výborný příběh. Příjemná hudba. Dlouho jsem neviděl něco tak dobrého. ()

Frigg14

Žijeme vo svete prevrátených hodnôt, kde podstatné je viditeľné na každom výpise z banky a kde takmer všetci zabudli. Každý deň sa naháňame, pracujeme, aby biznismeni boli spokojní a ani si už neuvedomujeme, čo nášmu životu chýba. Malý princ nemohol prísť v lepšom okamihu. Krásne spracovaný, s čarovnou hudbou, silnými postavami a odkazom, ktorý musí s človekom pohnúť. Je irelevantné porovnávať film a knihu. Útržky známeho príbehu sú zasadené do príbehu malého dievčatka, ktoré je na najlepšej ceste zapadnúť do šedého bezfarebného sveta. Potom sa však začíta a všetko sa zmení. Nádherne sú tu zapracované nielen známe myšlienky (známe aj pre tých, čo knihu nečítali), ale aj mnoho ďalších. Tento film by si mal povinne pozrieť každý. Musíme sa nad sebou zamyslieť a zmeniť sa, inak nám ukradnú všetky hviezdy. Počas filmu som bola unesená a unesená som stále. Krásne. ()

marty119

Nádherná muzika, invenční rozvinutí příběhu do reálného světa. Myšlenku předlohy pomáhá pochopit i menším dětem a popravdě i řadě těch větších... Není to bohapustá řachanda, ale pokud nejste zastánci ochranářského přístupu, podle něhož se dětem smutek, smrtelnost a osamění nemají ukazovat, pak vás i vaše potomky tohle zpracování Malého prince dostane. ()

MarcusSabol

Krásny filmík ktorý poteší svojou štylizáciou oko každého diváka, avšak s posolstvom skôr pre staršie publikum s miernou kritikou kapitalizmu, konzumerizmu a karierizmu ktorý nás v dnešnom svete obklopuje takmer na každom kroku . Kiežby bolo viac takýchto čarovných snímkov a kníh, ktoré nám pripomenú aké dôležité sú vzťahy, sloboda a fantázia. ()

dzejdzejbi

Hodně jsem se bál, aby nový film nezničil mého oblíbeného Malého prince. Ale strach byl zbytečný. Dokonalá animace, skvělá hudba a perfektní příběh, na němž oceňuji, že se tvůrci nebáli pokračovat v Exupéryho odkazu a přidali i něco navíc. A že se děj filmu nerovná knižní předloze? Nebuďme konzervativní a úzkoprsí! Naopak buďme rádi, že na plátně opět ožily myšlenky, které by si měl připomenout každý dospělý. (90%) ()

nelde

Natočené je to skvěle. To, že to není Malý Princ ale příběh trochu jiný, nevadilo. Jen to není film pro malé děti (což je ale typická cílovka animáků) - myslím, že rodiče malých dětí v sále trochu litovali. Dal bych více, kdyby film přiznal, že není pro děti a končil smutněji. ()

NoodlesCZ

Nevím po jaké době animáč, kterej není dementí. Kdo tu pindá o tom, že to není podle předlohy, RIP Exupery apod. tak by si měl jít propláchnout hlavu xDD. Naprosto odzbrojující uchopení klasiky s příměsí naší doby. Obě linky do sebe zapadaj jak ozubená kola. Ta papírová animace: melancholická, snová, bezchybnatá! + k 3D ve vyhrocení naší pošahaný společnosti na ostří absurdity. Zamáčkl jsem slzičku. btw: je mi líto salámů, kteří vidí v tak snílkovském představení pedo dědu, depku a kdo ví co ještě... no další krávy sem už raději nečetl xD ()

stuj

Pěkně udělané. Pro fanoušky malého prince rozhodně. Ale bohužel, když se holčička vydá hledat malého prince, tak se mi to jaksi líbit přestalo. Škoda. Ke konci to na svém kouzlu začalo trochu ztrácet. 4 hvězdy jsou tedy možná trochu otlučené. ()

Nolanster

Skláňam klobúk pred predlohou, ktorú nesmierne obdivujem a vážim si ju. Film ju adaptuje citlivo, jemne, detsky. Neadaptuje ale jej príbeh, pracuje s jej témami a hlavnými motívmi, ktoré prenáša do súčasnosti a približuje tak snímku súčasnému divákovi. Budem úprimný, nie som si istý, či existuje dieťa, ktoré bez zamrvenia presedí celý film a pochopí ho. Aj posolstvo vychádzajúce z predlohy je určené hlavne dospelému divákovi, ktorý je konfrontovaný snahou priviesť ho k imaginácií. Skvelý nápad bol použitie dvoch druhov animácie, z ktorých mi ale po scenáristickej stránke viac chýba z pôvodného stop-motion príbehu. Pre mňa je krásne vo filme porovnávať fantasy a bežný svet, ktorý je šedý, rovnaký, v jednom kolobehu. Fungovalo to pri Nožnicovorukom Edwardovi, funguje to aj tu. Prvú hodinu som, podobne ako hlavná postava dievčaťa, unášaný rozprávačským talentom a prenikania do sveta Malého princa. Potom ale prichádza sklamanie, kedy Malý princ pracuje ako upratovač a správa sa ako postava z americkej komédie s Adamom Sandlerom. Dôležité je predsa to tajomno, ktoré postava vytvára, jeho myšlienky, ktoré v metaforách približujú vzťahy a vnímanie. Prišlo mi to veľmi ľúto a zastával som názor, že film mal skončiť odvezením Pilota do nemocnice. Záver môže pôsobiť ako nadstavba, ale treba si uvedomiť, že predmetom hlavného motívu, je Ruža, ktorou sa aj film končí a preto záver mi zážitok napravil. Snové sekvencie naplniť francúzskou atmosférou bolo, ako znova vidieť Paríž. Nemyslím, že by predlohu sprznili, osobne sa ma spracovanie citovo dotklo a zastávam názor, že podobných filmov nie je nikdy dosť. (tých pár čo existuje? vďaka, tim!) ()

pretorij

Celkem me to dojalo. A to dokaze i knizni predloha, kdyz si ji prectu dneska po 20ti letech... ze to nebylo tak moc poeticke.. mozna ze ne. A mozna uz to jen vidime trochu jinak. I treba vanoce byly urcite poetictejsi v dobe, kdy jsem cetl maleho prince poprve. Stale to bude prvni knizka, kterou dostanou me netere hned jak se nauci cist. Nemyslim, ze ji hned pochopi, ale o to myslim ani nejde. Ja ji myslim poprve take nechapal. Kdyz si ji clovek precte po letech, stale na tech par strankach naleza neco jineho. ()

KT_2011

Úděsná 3D část (příšerný scénář, animace, design). OK, ale rozhodně ne světoborná stop-motion část. Jedna hvězdička za animovanou lišku. ()

xxamcii

Malý princ je velká srdcovka, o to víc jsem se obávala filmového podání. Nakonec ale neurazilo, ba naopak. I ta slza ukápla. Graficky moc pěkně udělané, oceňuji ponechání ilustrací z knihy. Hudba také krásná. Akorát ten konec, který už v knize není, mohl být vynechán. A rozhodně to není nic pro malé děti. ()

Mrliš

Tak tato pohádka mě dostala. Opravdu pěkně ztvárněné a příběhově povedené. Nutí k zamyšlení. Kam že se ztratilo naše dětské já? Zapomněli jsme :( ()

jarod13

Opravdu vynikající verze Malého prince a to pro celou rodinu. Nejprve jsem nabyl dojmu, že vzhledem ke složitosti příběhu to zvládnou děti ve věku min 7-8 let. Ale pote, co to nahodou videlo me peti-lete dítě jsem změnil názor. Film se mu moc líbil, měl seci více otázek, než je obvyklé, ale našel si tam to sve a pak říkal, že se mu to moc líbilo. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie