Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Sany33

Príbeh: Ako sa z imigranta môže stať svetoznámi kuchár. Herecké obsadenie: Už dlho som nevidel tak dobre obsadený film. Všetky postavy boli absolútne geniálne a aj geniálne zahrané. Ja osobne milujem Helen Mirren a znova ma nesklamala. Prevedenie: Vybrať si pre svoj začiatok Francúzsko, čo je kolíska kulinárskeho umenia je rana do čierneho. Veľmi sa mi páčil kontrast India vs Francúzsko. Progress a cesta do Paríža, tiež potešili. Pocity: Veľmi ťažko sa mi hľadá čo by som filmu vytkol. V podstate nič neočakávate a potom dostanete dobre natočenú romantickú komédiu, ktorá je vo svojej podstate nevšedná a ponúka cit či už medzi mužom a ženou alebo cit k vareniu. Pridaná hodnota: Príjemné romantika, ktorá má pre mňa to povestné niečo viac a aj to je dôvod môjho nadštandardného hodnotenia. Veľmi dobre sa mi to pozeralo a veľmi príjemne som sa cítil. 91% ()

mkubalikova

Čtyři michelinské hvězdy za vůni indického koření, chuť nejlepšího provensálského olivového oleje, humor, poetiku a Helen Mirren. 80% ()

drackula

Žiadna prvoplánová komédia o boji dvoch kultúr a ani srdcervúca romantika Rómea a Júlie sa chvalabohu nekonala. Ide o veľmi príjemnú a láskavú komédiu, ktorá humor dávkuje s rovnakým citom, ako keď hlavný predstaviteľ korení svoje jedlá. Nezabúda sa však ani na dramatické prvky, ale nerušia nás tu žiadne politické manifesty ani komplikované kritiky spoločnosti. Veľmi citlivo sa poukazuje na problémy a možné jednoduché a ľudské riešenia. Veľmi sa mi to páčilo a po filme vo mne ostal veľmi dobrý pocit a musím sa priznať, že trochu aj hlad ;) 75% ()

Dagoussek

Nekonečně dlouhý film o indické rodině, která chce ve Francii otevřít restauraci 30 metrů od vyhlášené restaurace a bojují mezi sebou až se do sebe nakonec všicky zaláskují. ()

Bagr_007

Spousta jídla a hřání u srdce, ale od určité chvíle už to nemá co nabídnout. Tak na víkendové odpoledne asi fajn. (Pokud ho nemusíte trávit s xenofobními příbuznými.) ()

blackJag

"JÍDLO JSOU VZPOMÍNKY" Lasse Hallström je v tom hodně cítit, ingredience tohoto "kuchaře" jsou skutečně nezaměnitelné, nicméně na rozdíl od jiných jeho pokrmů, má tento mírně okoralou krustu. 60% ()

ghatos

Chtěl jsem jídlo, ale dostal multikulturní pohádku, kde jídlo bylo jen stafáž něcemu většímu...🥱. Francie jde do horoucích pekel i bez kari 🤷... hlavně se mísit, bourat ty stereotypy a dát lásce šanci...😨💩. Hasan a jeho vnitřní rozkol, starý pigluje místní rašpli... nešlo to skoro dodívat... politická lež a propaganda. 13%. ()

Hollohlaway

Multikulturní sbratření v kuchyni. Film je snad na objednávku ministerstva pro imigraci nebo co, protože tak prvoplánově sluníčkový scénář se jen tak nevidí. Chlapec, dívka, odlišná kultura, milá bujará rodina, počáteční nepochopení, nalézání cesty k sobě... No. Jediná pozitivní věc je jídlo. Jinak je to tak mdlé, nekonfliktní, bez výrazných situací, ať humorných, či dramatických, že jsem měl potíže se dívat do konce. Po odchodu mladého Inda coby geniálního kuchaře do Paříže, jsem se zasmál a řekl : Bude slavnej, udělá kariéru, ale pozlátko velkého světa ho nebude naplňovat, a vrátí se domů vařit kuře tandoori. Když se toto do puntíku přesně stalo, už jsem se nesmál. Všichni k sobě tak šťastně našli cestu, že to bylo k nevydržení. Takže kamera, a jídlo, naštěstí mé oblíbené indické. Nic víc a zklamání. ()

Georgex

Není nic zvrácenějšího, než když si americký film chce hrát na decentní francouzskou komedii. Bohužel tomu tak je i v tomto případě, kdy švédský režisér sice použil krásnou a jedinečnou francouzskou krajinu, nicméně to zkrátka nenahradí jedinečné kouzlo, atmosféru a symfonii francouzského filmu. Zároveň se nejedná o nic originálního a podobných prvoplánových filmů z francouzské kuchyně, kde po pěti minutách odhadnete celý průběh, už tu bylo spousty a například Comme un chef působí daleko lepším dojmem. Na druhou stranu se i tak jedná o dobře fungující snímek s dobrými hereckými výkony, který určitě mnohé zahřeje na srdíčku. Moje hodnocení 60%. ()

jefff

Pěkný, milý, nenáročný film, který se od jiných romantických komedií a drama trochu liší. Navíc ho zdobí sympatické herecké výkony i příjemně plynoucí příběh. Povedené, byť lehce zapomenutelné. ()

civrss

Moderní pohádka o vaření, kde hlavní roli hraje indické koření a francouzská vášeň. Není třeba zde hledat nějaké zbytečné chybičky, jak jsem psal, jde o takovou multikulturní pohádku. Láska k vaření a chuti zde překonává kulturní rozdílnost. Kdybych chtěl hledat chyby ve scénáři či smysluplnosti některých scén, nebyl by to sebemenší problém, ale barevnost a celková příjemná fasáda a odér z obou kuchyní mi v tom brání. Zpráva o americké pseudofeministce Oprah mi radost zrovna neudělala, ale nenechám si zkazit příjemný zážitek. ()

widla

Příjemný film na sobotní večer. Romantický, ale ne přeslazený. O jídle, ale nejen o jídle. Etnický, ale po evropsku. Je to film, který neurazí, ale ani nenadchne. Každopádně je ale zbytečné, aby tento film měl stopáž 120min!! Hrozně únavné a ke konci film absolutně ztratil dynamiku.. Škoda .. Celkově teda dobré, takže za 3. ()

gutshoter

Indie mi je poslední dobou opravdově blízká a co se týče jídla, stává se za poslední rok vůbec tím nejoblíbenějším. Čtyři hvězdy jsou u mě povinností. ()

Chmur

Tři hvězdičky dám jen proto, že miluju jídlo. Jinak se jedná o přeslazenou limonádu, jak indická rodina ke svému štěstí v Evropě přišla. Návod pro všechny utečence. Stačí mít jen dost peněz, abyste si koupili na francouzském venkově pořádný dům, vytrvalost a vaši sousedi vás za čas příjmou. ()

Lisabellla

Takový celkem příjemný příběh, ničím nepřesycený, nic mu nechybělo, všeho tak akorát.. A o to přece šlo, nebo ne? ... PS: Alespoň to má kousek do práce. ()

honzii

Jde o ten klasický klišoidní heartwarming zážitek, který od filmu čekáte, každopádně vítám jakýkoli příjemný film o gastronomii a kontrast indické a francouzské tvrdohlavosti byl opravdu kouzelný nápad. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014