Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Michelle75

Po dlouhédobě jsem se podívala na český film a jsem ráda,že v něm nebyla Geislerová, Macháček nebo Vilhelmová. Ze začátku jsem měla strach,že mě forma natáčení přestane bavit nebo po určité době začne otravovat....opak se stal pravdou. Bylo to moc fajn, od vztahu těch dvou kamarádů, přes vytváření domácí pohody u společného stolování,pěkná byla také scéna kdy Tomáš tancuje se svou babičkou,to mělo hodně velkou sílu. Konec něco objevil,něco změnil,ale jako celek opravdu pěkný film,který si na nic nehraje,ale přesto je jedinečný. ()

klúčik

Už som asi starý, ale tento tip filmu sa mi nepáčil. Pripadalo mi to ako relácia "skrytá kamera " . Nemal som pohodu pri filme a vyrušovalo ma to. Aj preto dávam filmu 60%. ()

DonQ

V jednoduchosti je někdy prostě krása. Myslím, že si Mádl nastavil laťku proklatě vysoko a bude se mu nesnadno překonávat (ačkoliv bych již nebyl překvapen kdyby mne znovu překvapil jako touto prvotinou). Příjemné, citlivé, dojemné a ve scénách při domácím násilí i pořádně temné okamžiky, za což nemůžu jinak než pět. ()

Seti

Forma je na Mádlově režisérské prvotině zdaleka tím nejinteresantnějším a debutující rejža si je toho dobře vědom. Found-footage kameru se proto snaží využít na maximum a skrze mladistvé voayerství nabízí nekolik svěžích filmařských nápadů. Při všem tom klukovském blbnutí však nezapomíná ani vyprávět příběh, který má mozaikovitý charakter a jedná se o jednoduché životem inspirované drámo, jehož témata však nejednoho diváka donutí k zamyšlení (poznámka pod čarou: moře se ve filmu objeví asi na 20 vteřin, což bylo popravdě docela zklamání:-). Mádl prostě docela mile překvapil a v českých luzích a hájích si může oprávněně říkat a do životopisu krom jiného také uvést "režisér". ()

BluT

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90% ()

wooozie

Na české poměry skvělý počin a vynikající debut Jiřího Mádla (jestli někomu přeji povýšení do české režisérské elity, tak jemu). I když chápu, že ten jednoduchý příběh je záměrný, tak jeho totální předvídatelnost je až ubíjející. I přesto, že mám určité výtky, tak originalitu mu nezapřu a na další filmy Mádla se upřímně těším, jen tak dál. ()

Zagros

Paráda! Jako prvotina mladého začínajícího režiséra a scenáristy to bylo vážně skvělé. Moc dobrý a neotřelý nápad a samotné provedení dodávají filmu na zajímavosti. To by samo o sobě nestačilo. Naštěstí funguje i všechno ostatní. Dětští představitelé to zvládli výborně, dospělí jim dobře sekundovali. Příběh je vymyšlen úžasně a jeho sledování optikou mladého chlapce dokáže diváky vtáhnout do děje a pořádně je napínat, jak to všechno dopadne. Závěr je překvapivý a bez sebemenšího tlačení na city a nějaký kalkul je uvěřitelný a dojemný. Dobrá práce Jirko, nebo spíš pane režisére. Teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat, laťka je hodně vysoko. ()

Wally

Zajímavě a dobře natočený film v podstatě o ničem...vyloženě jsem se nenudil, ale znovu už film koukat nebudu... ()

jakeer

Kto by si to bol pred desiatimi rokmi pri pozeraní Snouborďákov pomyslel, že ten čuráček s pubertánym hlasom raz čoby režisér nakrúti taký super film? Naozaj, nemám nič, čo by som tejto snímke vytkol. Zo začiatku nás naladí na príjemnú nôtu, udržiava si nadhľad a humor a na záver zvážnie pri vyústení až troch paralelných životných príbehoch. Mádlovi to proste vyšlo! ()

macuzuz

Nebýt některých zbytečně natáhnutých scén typu - někdo celou nudnou minutu jenom jde- bych dala 5*. Chápu, že film jakoby točili dva malí kluci, ale některé pasáže jsou pro diváka bohužel nudné. Přesto mě film moc hezky překvapil, líbí se mi ta originální myšlenka, která z filmu dělá zase něco nového. Příběh pro mě má hlavu i patu, i když je trochu podivně seskládaný (což mi osobně ale nevadilo), nechybí ani dobrý humor a výborní herci, (pohledy tatínka -Ondřej Vetchý-, když se "amatérsky" dívá do kamery mě rozesmál vždycky). Takže u mě dobrý, ráda se podívám při další příležitosti znovu. ()

Fantomas92

Všemi opěvovaná autentičnost filmu je jeho největší slabinou. Možná kdyby byl film tvořen sérií klipů, které hlavní hrdina někam odevzdává a hodně velkou náhodou do sebe ty klipy výborně zapadají, mohl by fungovat. Pokud by ale měl být film Pojedeme k moři výsledným produktem jedenáctiletého Tomáše, který ještě k tomu stříhá tisíce hodin záběrů ze dvou fotoaparátů (záběry z Harisova nikonu dostal neznámo jak a neznámo kdy), všechno by bylo špatně. Pokus dobrý, jen to rozhodně chtělo více přemýšlet nad výslednou formou a opravdu film brát více jako dítě. Celý tento koncept je ale velice nereálný. ()

patrikus

I přesto, že je ve filmu nějaká ta vata a pár dramaturgických otázek, osoba Jiřího Mádla u mě vysoce stoupla!! Nejlepší debut roku 2014 !! ()

Prcek54

Mádl vtrhl do role režiséra naprosto odlišným způsobem než tomu v ČR v dnešní době je. A to je dobře! Z počátku naprosto oddechový námět, který vypráví o běžném životě běžné rodiny na sebe začne nabalovat sociální témata, kterým se čeští filmaři moc nevěnují. Jde o milé odskočení od historických filmů a komediálních béček které dominují současné české kinematografii. Navíc je tento snímek plný hry s obrazem a tou pravou dětinskou hrou s kamerou, která i obyčejný záběr, či scénu okoření a přidá ji na příjemnosti a radosti ze sledování. Osobně si nemyslím, že je zde hodno nějaké srovnání s velikány typu Forman, ale ona spojitost v sociálním námětu, práci s neherci a využití naprostého minima k dosažení parádního výsledku tady rozhodně je! Můžu jen říct: Víc takových filmů! ()

Hanys_

Hodně dobrý. Ani si nepamatuju, kdy naposledy mi takhle sedl český dětský film. Mádl si nasadil laťku proklatě vysoko a o to víc jsem na něj zvědavý dál. ()

MareT.

Kdyz jsem si film poustel, nevedel jsem o co v nem pujde. Kdyz byl v polovine, myslel jsem si, ze jsem naletel a ze se divam na dalsi cesky paskvil, protoze o dej se sice Madl snazil, ale byl minimalisticky az televizniho razu. A pak jsem si uvedomil, ze se vlastne bavim od prvni minuty, ze me film rozesmal a hlavne dojal. Ta forma je neokoukana v nasich koncinach a scenar je napsan tak lidsky a prirozene, ze radost pohledet. Well done, Madl!!! Moc doporucuju! ()

Romario

No, mohl jsem tu hodinu a půl strávit lépe, ale nechal jsem se zase jednou nachytat dobrým hodnocením zde a řečmi o tom, jak film působí jako zjevení, o šokujícím odhalení (na hlavní zápletku jsem přitom přišel už v průběhu filmu), originalitě atd. Po hodině jsem si přál, aby už byl konec a zbytek jsem přetrpěl v očekávání, cože tak skvělého závěr přinese. Vůbec nic. ()

SpaceOdyseus

Velmi mile prekvapeni. Detska se rozhodla natocit film o sve rodine a svem okoli a pri tom odhaluji tajemstvi rodicu. Originalne vystaveny a odvypraveny nakonec i velmi silny pribeh. Po dlouhe dobe me detsti herci nestvali. Palec nahoru pro Madla! ()

EKLEKTIK

"Láska, sex, něžnosti, to ve filmu bejt musí." Nejhravější rodinná komedie, měnící se v nejhravější rodinné drama, natočená v prostředí současné české kinematografie. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz