Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Andrew_Deer

Můžu říct, že mě to překvapilo a jsem za to dost rád. Respektive, zezačátku to vypadalo jako pěkná blbost, veškeré zbytečné, rádobyvtipně scény. Co se týče fotbalu jsem uviděl sám sebe i když ne jako zahřívače laviček v ČB, ale u nás. :) Mádla jsem vlastně viděl hodně jako blbce, ale tohle se mu vlastně dost povedlo na to, že je to vlastně debut. ()

Hollohlaway

I přes mojí averzi k českému filmu jsem toto nakonec shlédl, anžto jsem potřeboval něco pustit 11 letému děcku. Díval jsem se z nedostatku jiné zábavy taktéž, a nebylo to vysloveně zlé. Líbíla, se mi sice víc forma, než obsah, podané to bylo zajímavě, zábavně, a přitom ne debilně, zápletka už byla klišovitější, a ke konci mi to přišlo vysloveně na efekt. Nebyl jsem ani dojat, ani extra pobaven, ale dohromady to tak nějak ušlo. Dětské herecké výkony velmi dobré. Některé části ze života kluků byly jako z mého dětství. ()

Bernhardiner

Jiřík Mádlů přemluvil bábu, aby volila Babiše a, povzbuzen výsledkem, jal se točit film. Při psaní scénáře dost možná čerpal z článku z Blesku s titulkem "Když naše děti trpí", který doplňovala těžce citově nevydíravá fotka uslzeného dítěte, ne nepodobná té, která se objevuje na obálkách od Fondu ohrožených dětí. Tady se totiž vyskytují ty asi nejvíce diskutované problémy české mládeže od domácího násilí po šikanu v kolektivu a prachmizernou situaci v mnoha tuzemských odvětvích mládežnického sportu, zde v podobě trenéra, který nasazuje jen ty hráče, s jejichž fotříky je zadobře. Další dvě témata neprozradím, to bych odhalil rozuzlení celého filmu, ale jedná se o věci, o kterých se diskutuje dnes a denně. Trochu okaté, řekl bych, ale to by snad ani tak nevadilo. Trochu víc mi vadí, že rozřešení té zapeklité zápletky jsem začal tušit minimálně půlhodinu před koncem, což je mi u upřímně a alternativně se tvářícího filmu proti srsti. Forma vyprávění je neotřelá, až se bojím, že se o něco podobného bude snažit každý druhý. Špehování v tátově pracovně mi připomínalo něco z Lenssena, což zrovna není pochvala, a navíc se mi zdá zvláštní, že si té kamery vetchý taťulda nepovšiml. Je nabíledni, že z Mádla bude lepší režisér než herec, ty kluci tam předváděli lepší výkony, než jsem zaznamenal u něho (Možná mu křivdím, viděl jsem s ním jen dva celovečerní filmy, které mi stačily bohatě). Jestli natočí něco opravdu nezapomenutelného, to se teprve ukáže. Tenhle film nezapomenutelný není, navzdory dětské hravosti z něho - a teď mě neberte zle - cítím trochu kalkul. 65% ()

Zemi11

Vetchého postoj v závěrečné scéně strhující. Beze slova, bez hnutí, avšak naprosto přesné vystižení toho, o čem celý film byl. Zajímalo by mě, jestli tuto pózu vymyslel mistr sám, nebo režisér Mádl... Skoro si až říkám, že ten pitomý začátek byl záměrem, neboť absolutně vymazal všechna má očekávání, a poté naservíroval akceptovatelný pokrm. ()

herr_carter

Film na mě celou dobu působil jaksi neučesaně, možná proto,že hlavně ze začátku se Mádl snažil točit originální snímek za každou cenu. Ale i tak,jak jsou ve skutečnosti oba dva hlavní mladí herci nezkušení, postupně ve filmu získávali jakousi jistotu a především Petr Šimčák ukázal,že je na svůj věk hooooooodně působivý. To, jak zrucně dokázal prakticky celý film odvyprávět, bylo takřka famózní ! Závěrečná pointa je inteligentní, nečekaná a hodně dojímavá,to je bez debat. Celkově si tak Mádl odbyl povedený debut, navíc slyšet po dlouhý době Nedvědy bylo docela příjemný...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

insurgentes odpad!

Od Mádlovýho debutu jsem čekal málo nebo skoro vůbec nic, a i tak jsem byl hořce zklamán. P.S. Dal bych ještě tak ze soucitu jednu hvězdičku, nebýt hodnocení 75% na CSFD. Tak to tedy NE. ()

netahlo

Kloboucek dolu pred timhle rezijnim debutem! Madla mam rad jako herce a evidentne ma i jiny talent. Zezacatku jsem k tomuto filmu pristupoval s jistou neduverou, ale oba detsti herci podali fakt skvely vykon. Moc prijemny film. ()

vitekpe

Nejak zbesilej jsem z toho nebyl, ale je to jeden z tech min zahanbujicich pocinu v soucasne cr produkci. Takze nakonec dam 3-. ()

Lenka_J

Jirka Mádl v roli režiséra a scénáristy je neskutečně svěžím závanem vzduchu v českých kinematografických vodách. Originální námět, sympatičtí jak dětští tak dospělí herci, dějová linka, která prošla hezkou gradací, ačkoli jsem ze začátku právě v tomhle ohledu byla dost skeptická a silný, ale na druhou stranu nenuceně působící, konec, který v sobě nese krásné poselství. S hezkým pocitem z filmu jen doufám, že tohle není Jirkova poslední práce za kamerou, protože přesně takovéhle filmy česká kinematografie potřebuje. ()

ondra.kymla

Teda fakt mě to chytlo, vůbec jsem teda nečekal jak to dopadne, ale myslil že od Jiřiny dobrej počin, originální nápad a velmi dobře zpracovaný. ()

gutshoter

Cit a empatii, kterou Jirka Mádl projevil k malým hercům, je neskutečný. Vyzdvihl bych i konec, který je naplňen emocemi a specifickým hřejivým pocitem. Dlouho jsem čekal a dočkal jsem se. Výborný debut, pane režisér. ()

MurielRezek

Z režijního a scénáristického debutu Jiřího Mádla jsem především cítila lásku k filmu. Byl pro mě velkým a milým překvapením. Nepostrádal lehkost, vtip a hravost, ale i hloubku a autentičnost. Můj obdiv získal především za to, jakým originálním způsobem nám naservíroval konfrontaci reálného světa dětí a dospělých.Ti kluci za kamerou byli moc fajn:).Čtrvrtou hvězdu,společně s přáním dalších tvůrčích úspěchů a radosti z filmařiny,dávám za originalitu této vydařené prvotiny. ()

skinny

Jirka Mádl by měl opustit herecký post a věnovat se režii. Jeho režijní debut je skvělý. Tenhle film se řadí k mé vybrané TOPce českých filmů, a že jich v té TOPCe je opravdu málo ;) Krásné, dojemné, vtipné rodinné drama, které český film nutně potřeboval. ()

Soweek

Zpočátku dokumentární model působí u 11ti letých dětí zvláštně. Jak ale čas plyne, příběh se pomalu přesouvá z úsměvného rodinného filmu do vážného rodinného dramatu, který je velmi zajímavě vyobrazen odlehčeně, okem malého dítěte. Rozhodně bych nečekal, že za něčím takovým bude stát Jirka Mádl. ()

Kanibal

Je tak málo originálních filmů a prakticky žádný natočený u nás. Pak takové dílko působí jako zjevení. Platí všechna klišé z komentářů tady kolem. Svěží, dojemné, osobité... To je prostě talent. ()

charlie_ando

Rodinný film, který není rozhodně pro celou rodinu. Jirku Mádla jsem dosud vnímal jako mladého herce s výrazným talentem, ale tímto svým filmem rozhodně ukázal, že má vlohy jak pro režii, tak i pro psaní poutavých příběhů. Pevně věřím, že se mu podaří pořádně rozčeřit místní stojaté vody, protože na to rozhodně má. Pan režisér nám servíruje "obyčejný" příběh, ale díky originálně zvolené formě vyprávění, se stává velmi působivým. Na svět se díváme skrze oči dvou malých chlapců Tomáše a Harise, respektive to lidské hemžení v ulicích Českých Budějovic vidíme skrze čočky jejich fotoaparátů, protože první z nich se rozhodl být režisérem a natočit svůj první film. Pokud jsem chválil Jirku Mádla, jako talentovaného tvůrce tak nesmím zapomenout pochválit i oba představitele hlavních dětských rolí Petra Šimčáka a Jana Maršála, protože oba kluci hráli opravdu přesvědčivě a věřil jsem jim každé slovo. Mohlo by se zdát, že půjde o oddechovou taškařici, ale není tomu tak, film má svou hloubku a nebojí se otvírat vážná témata, která jsou díky vnímání pomocí dětských nevinných očí možná ještě syrovější. Musím se přiznat, že už dlouho jsem neviděl český film, který by ve mě zanechal tak hlubokou stopu a měl by jednoznačně takový přesah. Filmařský počin, který si jednoznačně zaslouží bedlivou pozornost. ()

joora1

Dobrý nápad kontrastuje s přehnaně a uměle vyvolývanými emocemi. Ústřední dvojka kamarádů se sice povedla a na plátně předváděla maximum, ale s postupem času se vytratilo to jejich kouzlo. Hodně mi vadil přílišný sentiment. Film to kazilo, protože na mě to působilo, jako záměrně vyvolané. Jinak film působil celkově svěže a nelze Jirkovi Mádlovi upřít to, že měl velkou snahu.Je otázka, jestli pozvolná dějová linka, kdy se ve filmu toho zase tolik zásadního nedělo, může být hodnocená kladně nebo nudně. Ale to už je na každém jedinci. Každopádně víc takových filmů a bude hned lépe na české scéně. Protože pak ve srovnání s Babovřesky a dalšími hrůzami vypadá jako dar z nebes. I přes velká hodnocení zde na CSFD já nemohu dát víc. Revival od Alice Nelis je totiž úplně někde jinde. ()

-Dawe-

Na poprvé celkem dobré. Uvidíme s čím Mádl příjde příště. Teď už mě začíná víc zajímat jako režisér, než jako herec. ()

klukluka

Jakž takž mě bavilo posledních zhruba 10 minut, jinak jsem se tím protrápil. Opět se tak naplnil klasickej model - takhle to dopadá vždycky, když se na něco těším. Pamatuju doby, kdy se "Pojedeme..." pohybovalo snad dokonce okolo 90ti procent (aktuálně 74), takže jsem pořád čekal, kdy se tam začne konečně něco dít..? Čekal, a čekal, a čekal...a čekal...a už nečekal. Jeden afektovanej chlapec, žádný děj, žádný vtip, žádná poetika, snad jen hezky nasnímaný Budějice. Pro mě nekonečná nuda, u dětí s tím taky nezaboduju, tím jsem si více méně jistej. Komu to teda bylo určený? Mádlovým ultras? Bábě? Ne, nechci to vědět. Když si na takový věci nepřijdu sám, tak už mě nezajímají. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz