Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie... (Aerofilms)

SLOTH

Zajímavý český počin který táhnou dolů všechny herecké výkony snad jen kromě Václava Vydry nejmladšího. Bohužel ani on nedokázal zachránit snímek s dobrým potenciálem ale špatným provedením ()

Borrtex

Tento český film mi byl po celou dobu jedním velkým překvapením. Mohu beze sporu říct, že to co pro mě autoři filmu připravili jsem ani v nejmenším neočekával. V první řadě bych začal tím zvláště pestrým hereckým obsazením, kde jsme mohli vidět úplně neznámé tváře společně s filmovými velikánami jako je třeba Václav Vydra nebo Jana Krausová. Toto zajímavě namýchané obsazení doprovázel ze začátku poměrně spletitý příběh, který po uvedení diváka do obrazu trošku zjednodušil a nabral krásnou dějovou linku, o které už všichni věděli kam míří - za Marií. A nakonec je třeba vytknout a zvysoka pochválit formu natočení a scénář, ve kterém se často objevovaly zajimavě vložené jazykové prvky. Osobně jsem byl velmi překvapen a potěšen. Film se mi líbil. 90% Viděno v kině na 40. LFŠ. ()

zdepapepa

Go-Getterovi jsem dal silné tři hvězdy, tady to budou tři slabé hvězdy. Co filmu přidávají fajn vtipné scény a občasné pozastavení na zamyšlení, to pro mě trochu strhává zvláštní vyvrcholení. Nemám nic proti tomu, co se tam stalo, spíš jak to bylo zpracováno. Overall je to klasická fajn jízda, na kterou jsem zvyklý z Go-Gettera, takže pokud máte rádi hlas Marie (Doležalové) a Víta Rohra, tak se vám film bude líbit, pokud nemáte rádi filozofování nad životem s Václavem Vydrou anebo nemáte rádi sondu do života současných mladých lidí, byť je to jen okrajový vzorek, tak radši ruce pryč. ()

topi

Famu film, kde amatérismus šplíchá nejen z herců a dialogů, ale i z celkového (ne)zpracování příběhu, u kterého jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Totální zbytečnost. ()

salalala

Zajímavý debut, který má spousty chyb, ale nejde tak úplně "odstřelit". Pravdou je, že Pavlíček nejvíc doplácí na částečný amatérismus, který je z filmu bohužel hodně znát a do konce prakticky nezmizí. Formát natáčení i zvolená kamera nejsou úplně nejšťastnější a zrnitost, která je tu vidět, někdy opravdu dost ruší. Filmu moc nepomáhají ani herecké výkony, které jsou dost křečovité (hlavně u představitele Štěpána) a nepřesvědčivé. Výjimkami jsou jen "profíci" Vydra s Krausovou, kteří tu ale nejsou nikterak často. Je ovšem vidět, že Pavlíček disponuje slušným talentem a invencí a některé vtipné momenty a kamerové záběry jsou dobře vymyšlené a částečně i zrealizované. Nechybí tu ani nenucený humor a nadsázka, což je moc fajn. Příběh je zřejmě záměrně mimo realitu, protože chce upozorňovat na problémy dnešní mladé generace a potřebuje jich zachytit co nejvíc. S tím pak bohužel souvisí i částečná zmatenost děje (zbytečně nechronologické vyprávění) a chybějící motivace postav. Za zhlédnutí film určitě stojí, ale do kin podle mého v současné podobě nepatří, protože by mu přece jen víc slušela menší obrazovka. 50% ()

Kosmik

Dobrý klasický námět mladého nezadaného muže hledajícího svoje místo v životě. Bohužel režisér a scénárista v jedné osobě, Tomáš Pavlíček, si na svůj absolventský celovečerák vzal trochu větší sousto, než bylo záhodno. Takže výsledkem je klasický případ relativně dobrého rozjezdu a následného postupného skomírání děje. Trochu mě tento film děsí debut absolventa FAMU, katedry režie, ve srovnání s jinými debuty. Jako například perfektně vydařeným Pojedeme k moři Jiřího Mádla, který je herec a režii nestudoval. Nebo film Zejtra napořád, který je stále o třídu kvalitnější a jeho režisér nemá vůbec žádné filmové vzdělání a je původním povoláním obchodník s asijským textilem. ()

LaRhette

Myslím, že jedna z důležitých schopností, chybějících českým tvůrcům, je smysl pro detail. Autor tohoto snímku ji využívá ve velkém ve svůj prospěch. Škoda jen některých nepřesvědčivých hereckých výkonů a slabší závěrečné části scénáře. ()

honajz2

Tak se mi potvrdilo, že Pavlíček není schopný napsat pořádný scénář. Tohle je sice lepší, než ta příšerná Chata na prodej, ale tenhle film kromě té hravé kamery - co vlastně má? Jo, ještě asi tři vtipné situace, ty ostatní jsou buď nehorázně trapné (všechno s Pavláskem, u nějž se ve filmu ukáže, že je příšerný herec) nebo prostě nijaké. Děj je slabý, rozplizlý a zakončení je nijaké. Jo, to se mi taky potvrdilo, Pavlíček neumí filmy zakončit, prostě je nechá plynout dál, i v Chatě na prodej to tak má. On celý ten film je takový ulítlý a role Vydry nejml. je tam taková hodně absurdní (avšak odhadnutelná už od začátku - já na to přišel od tý chvíle, kdy se tam zjevil, akorát nechápu, kde to teda obědval).Půlku filmu z toho je vlastně vyprávění příběhu, který je potom v příběhu... Ačkoli to ze začátku vypadalo poutavě a hravě, nakonec z toho vzniklo roztažené nic. A tenhle člověk, co není schopný napsat pořádný scénář, dostane cenu za nejlepší scénář od kritiků, no potěš... 2* ()

zette

Znacne amaterske, preste temer dokonale. Vyborne napsane a dobre zahrane postavy, hlavne Stepan byl bez chyby:-). Dialogy, ktere me bavily, kladne hodnotim i hudbu. Hotel v Berline byl jako z ucebnice o schizofrenii. Velmi prijemne prekvapeni, bavil jsem se. ()

dr.fish

Tohle je buď pecka, pokud tedy se bude divák vehementně snažit za tím něco najít....anebo totální demence, pokud za tím nic nenajde. Já jsem se hodně snažil, váhal s hodnocením, hledal skrytou myšlenku či vzkaz. Nakonec jsem ale nerad musel usoudit, že jediné pozitivum je zjevení Jenoféfy Bokové coby jediné bytosti vyzařující alespoň nějakou energii. Jestli to bylo jen o tom, pak tedy dobrá. Jinak ale nuda, šeď, šeď....50% ()

chelseaman22

Parádně pokecal je unikum už jen proto, že sleduje dialog loosera Aleše s dopisním papírem, který má příjemně pronikavý hlas vonící po konvalinkách. A vzhledem k tomu, že dialog je doplněn vskutku nečitelnou zápletkou, musí být zákonitě náročný divák uspokojen. 76 % ()

kristianzen odpad!

Absolutní utrpení. Degradace českého filmu. Jak se něco takového může dostat do výroby? Není to dobré ani jako studentský počin. Absence jakékoliv filmové zákonitosti a funkční dramatičnosti. Absolutní ostuda. Odešel z kina. ()

Vodou

Jen bych dodal, že film je naopak velmi tematicky bohatý, tedy všechna ta otevřená témata spojuje jedno hlavní, které možná ani přesně nedokážu popsat, jen jsem si jistý, že tam je. Vlastně se mi nechce hledat způsob jeho pojmenování, protože všechno se dá nějak pojmenovat. Ale když film dokáže zapůsobit všemi svými možnostmi a vytvořit v člověku dojem, kterému parádně rozumí, není nutné téma okecávat. Věřte intuici, kterou ve vás ten film vytvoří. A o tom možná je ten film. A hlavně mějte důvěru v tvůrce, o to si ten film žádá. To, že film využívá jiných prostředků, než na které je divák ze současných kin zvyklý, má nějaký svůj důvod. To, že se ve filmu hodně mluví, přeci ještě neznamená, že je to ukecaný film. To, že herci neprožívají svoje emoce, přeci ještě neznamená, že špatně hrají. Naopak nevěřte ukecaným kritikám. Dlouho, po shlédnutí působící film. ()

Master19

Nevím, jestli za to mohly rytmy Dukly Vozovny, nebo prazvláštní herecká sestava, ale já jsem byl potěšen. Některé ty kamerové nápady, vtípky a situace mě hodně bavily. Pointa mě asi unikla (byla-li), ale přesto příjemné překvapení. ()