Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie... (Aerofilms)

jefff

Pan Pavlíček má nesporně talent. Předvedl skutečně originální snímek, a kdyby zapracoval na odstranění amatérismu, který trochu z filmu kouká...měli bychom zajímavé želízko ve světě filmu. Kdo má rád absurdní humor, ten si přijde na své. ()

venca163

Tomáš Pavlíček se v diskusi s publikem ukázal jako trochu blázen - trochu borec a já mu za tenhle kousek docela fandím. Bylo to krátký, svižný a hlavně místo osudu několika zoufalců v totálním zapadákově nasadil autor život jednoho línýho studentíka a utrousil kolem toho spoustu absurdních nápadů. Ta sranda mi sedla =). Myslím, že na jeho další film taky řeknu: ''Tak jo." (75%) ()

bari68

Bol raz jeden človek a ten sa volal ,,bari68,,. Raz dostal nápad, ale zároveň mal veľkú a neoblomnú chuť študovať réžiu. Tak natočil ,, film,, poslal ho na FAMO no a oni ho ....... tam nezobrali. Tak dotyčný pochopil, že nie je až taký borec aký si myslel, ale taktiež už chápe , že kritizovať je ľahšie ako niečo natočiť. Pokiaľ ale som v tejto úlohe ,,pisálka,, , ktorý má kritoizovať, tak píšem, že toto by obstálo max. na polročnej semesternej práci, ale nie ako celovečerák. ...............Tak teraz niečo málo filmu: Kecy, kecy, kecy.... to tak málo v kocke o tomto filme. ()

klukluka

Asi to nebylo nic moc, protože si o tom vůbec nic nemyslím. Nemám z toho v podstatě žádnej dojem. Jenom doufám, že jsem svoje vlastní mládí prožil líp. Že jsem se měl někdy i čemu zasmát, a že jsem k tomu třeba někdy i sám přispěl. Že jsem nebyl takovej nudnej, nezajímavej, neslanej-nemastnej, otravnej kolík. Zítra si na něj nevzpomenu, a nevzpomněl bych si, ani kdyby o něm nevznikl film, ale rovnou desetidílnej seriál. Ne, to už bych si ho asi pamatoval. Pamatoval bych si, že jsem kvůli němu roztřískal celej kvartýr, nebo cokoliv, co mi právě přišlo pod ruku, protože i tady byla ta stopáž nastavená přesně tak, abych se tímto způsobem nezačal projevovat. Dvě hvězdičky z ohleduplnosti k začínajícímu tvůrci, nechci mu brát chuť do další tvorby, ale chtělo by to přidat. Kdybych to měl k něčemu připodobnit, tak k Černému Petrovi, a to byla tehdy, panečku, jiná jízda. Nebavil jsi mě, Štěpáne. ()

patrikus

Bál jsem se, že to nebude můj šálek, ale bavil jsem se, smál jsem se dialogům a tak nějak jsem se pomalu ztotožnil. Parádně autorská záležitost! Tomášovi fandím a divím se, že tento film nemá větší pozornost. Myslím, že je skutečně zábavný s místy i zajímavou hudbou. ()

Ondracius

LFŠ 2014: Ze začátku mě ten film hrozně rozčiloval nehraním hlavních postav a divných dialogů. Ale když jsem se pak do toho dostal a přistoupil jsem na režisérovu hru, tak mě film neuvěřitelně bavil. Dlouho jsem neviděl podobný film v českém prostředí. ()

NJD

Hodně příjemný překvapení. Čekal jsem další českou tuctovku a místo toho jsem se dočkal originálního a svěžího filmu z dílny mladých tuzemských mistrů. Sice ne vždy bylo všechno stoprocentní (např. si myslím, že by bylo nejlepší, kdyby film skončil scénou v hotelu a nebyl pak dál natahovanej), ale celkově to na mě působilo strašně pozitivně a jenom doufám, že tvůrci ve svých dalších filmech nesklouznou do šedivého českého průměru. (viděno na KVIFF) ()

bohemia_regent

Taková nějaká celovečerní etuda s rozplizlou pointou, pokud se tomu nenápaditému závěru tak dá vůbec říkat. Dialogy se vyznačují tím, že skoro v každé replice se postavy do úmoru oslovují jménem - snad aby nezapomněly (a roztěkaný divák s nimi), s kým vlastně mluví. S přivřením obou očí dávám dvě hvězdičky za několik vtipných formálních nápadů, zároveň se ale nepřestávám divit, jakému scénáři je Státní fond kinematografie ochotný poskytnout finanční podporu. ()

Pevek2

Hravy film, ktery pripomene nekterymi postupy treba Lasku shora Petra Marka. Oproti ni ma ale jasnejsi a nejspis i promyslenejsi vypraveci strukturu. Cira radost. Paradne pokecal je totiz chytrejsi film, nez jak se tvari. A pokud vam nekdo bude tvrdit, ze ten film neni o nicem, tak nema pravdu. Je o komunikaci. ()

Brylin

Zbytečný film "vo ničem". V absolventské prvotině Tomáše Pavlíčka sledujeme zmatené a absurdní situace a dialogy, které příběh nikam výrazně nesměřují. Jakýs takýs zvrat přichází s cestou hlavního hrdiny za tajemnou Marií, ale situace opět vyšumí do ztracena. Za zmínku stojí snad pouze Václav Vydra a Jana Krausová ve vedlejších rolích. Slabé dvě hvězdičky. ()

finn

Jakkoliv tahle studentská komedie hraje na to, že jde o malou absolventskou produkci, jednou jde do kinech a měla by snýst přísnější měřítka. Což nesnese. Neherectví většiny ansámblu povýšený útrpným papouškováním holejch vět a slov neudělá parádní mimózní komedii ani kdyby ze sebe autor vydal životní výkon. Parádně pokecal by možná fungovalo jako kraťas, ale i těch 75 minut působí jako věčnost a když po čtvrt hodině chcete hlavního hrdinu nechat utonou pod Vydrovou bárkou a je vám úplně volný, kdo je ta superžena Máňa, asi je něco špatně. ()

Olík

Upřímně řečeno já jsem si tede moc parádně nepokecal. Podobné nedopečené polotovary patří na soukromé famácké promítací párty s tím, že s útokem na řadového diváka bych počkal do doby, než na svému osobitému rukopisu ještě kapánek zapracuji. Nic ve zlém, Tomáš Pavlíček se svojí absurdní dialogovou skorokomedií minimálně snaží. Nesmíme také zapomínat, že se jedná o absolventský film....každopádně já bych nové krvi tuzemské kinematografie dal ještě nějaký ten pátek čas. ()

anitae

Jéžíš, co to zas mělo bejt? Nalákal mě můj oblíbenec Vydra, ale byl nemastný neslaný, zato mile překvapil Pavlásek v roli policajta. Díky Peugotu 309 jsem aspoň zavzpomínala na mladá léta, tak asi za to 2*. Edit 2017 - opět koukám na film a v půlce si říkám, že jsem tu kravinu už asi viděla:) ()

Rockerman

Zdánlivě o ničem, ale mě ten naivní pohled do života jednoho nesebevědomého zoufalce vyhovoval. Příjemně překvapil Václav Vydra a Lukáš Pavlásek svým civilním výkonem. To rozuzlení zápletky s tajemnou Marií mohlo vypadat jinak, ale nevadí, jako debut to nebylo vůbec špatné. ()

Mara97

Nevíte někdo, jak se jmenují hlavní postavy? Nějak mi to vypadlo.. Hvězdičku dávám z milosti, že se to dalo vzhledem ke krátké stopáži vůbec dokoukat, navíc závěrečné finále z Berlína bylo asi to nejlepší, čeho jsem se v rámci tohoto paskvilu dočkal. Parádně pokecal se řadí k absurdním nesmyslnostem typu Cesty do Říma, kdy je film natolik přihlouplý a nekvalitní, že se vám z toho chce brečet, ale taky vás to i docela naštve. Asi je zbytečné dodávat, že jsem se ani jednou nezasmál. Pavlíček si hraje na nějakou rádoby artovost, aby to vyznělo originálně a vtipně, ale brutálně se mu to nedaří - barvy jsou divné, roztřesená kamera je nepříjemná, herecké výkony tragické. Za scénář by si Pavlíček zasloužil celoživotní zákaz tvorby - tohle mohl napsat buď jen člověk s absulutně tragickým smyslem pro nehumor, nebo někdo, kdo se v životě s nikým nebavil. Vždyt takhle lidé spolu nemluví. Myslím si, že byl utvořen světový rekord v počtu oslovení ve filmu. Je mi trochu líto, že se tu sešlo několik fake, podplacených či kamarádských recenzí, protože to, co tu píše třeba Vitex, není ani zdaleka v pořádku. Vždyť už jen ti uživatelé, co jsou ve fanklubu, jsou na první pohled fake účty. Kdyby na chrudimské sídliště přiletěli někdy v průběhu filmu mimozemšťani, bylo by to mnohem více přirozené než to, co jsme mohli ve filmu sledovat. ()

tranquill

"Já si myslím, že je blbost si nepokecat, když ten druhej si chce pokecat... co myslíš? .. Já si myslím, že bys neměl tolik chlastat..." Příjemně romantická a Formanovsky neherecká nezávislá komedie. ()

mira.l

Ooopsss.... co musí člověk vykouřit, aby splodil scénář k něčemu takovýmu?? To snad nemohlo být myšleno vážně ani jako klip na youtube, na to je to moc dlouhý. A co musí (možná ten samej, možná jinej) člověk udělat, aby někoho donutil to zaplatit?? I když na druhou stranu, pokud je pod tím podepsaná ČT, tak se to nějak zamázne, že jo... Možná o to hůř. A já?? Udiveně koukal. Těžce nepochopil. Dost se nudil. Od odpadu to zachránilo pár záběrů pěkných krajinek. ()