• Sarkastic

„Říká ti něco záložka historie internetu?“ – „Jo, já mám ČVUT.“ – „Tak to leccos vysvětluje.“ Zpočátku jsem si říkal, jestli to čsfd, imdb a hlavně tvůrci myslí s žánrem „komedie“ vážně. Nakonec se z toho jakási tragikomedie vyklubala a zaznamenal jsem pár tak dementních hlášek, až jsem se jim musel zasmát (typu „Já nedávám…já se vdávám, chichi.“). Jinak jsem ale dostal nesympatické postavy, které byly „vypatlané až na půdu“ (mým „favoritem“ byl Štěpán), spoustu umělosti, trapnosti (jen té minimálně vtipné), pochybné zpovědi směrem k divákovi, narážky na Slovensko (za nejtvrdší považuju asi „zem třetího světa“), snahu o úlitbu mužské části publika a zvracení za doprovodu harfy (závan originality, ehm). Jako jediný klad filmu vidím překvapivý fakt, že jsem se vlastně moc nenudil (čemuž jistě nemalou měrou pomohla naštěstí relativně krátká stopáž). Celkově to tak vidím na 2*. „Iveta je Slovenka, ty jo, východňárka.“ – „Jo a co to má s tím společnýho, že to je východňárka?“ – „No ne, to je prostě…to je jinej, jinej druh, že jo, to není ňáká fiflena, co se támhle tahá někde po diskotékách, že jo, to je prostě holka, kerá vyrostla mezi medvědama.“(26.1.2015)

• Phietros

Hvězda za Jelena! Nuda, otravné scény, nejlepší asi jelen je mrtvej:D(20.11.2015)

• carlos 2010

Ďalšie sklamanie, škoda, potenciál to malo.(18.8.2017)

• Master19

Jako bakalářská historka dobré, ale takhle to má tak třikrát přetáhlou stopáž. Smutné je, když je Hana Vagnerová nejlepší herečkou filmu, smutné je, když Norbert Lichý není seznamu herců, smutné je, když se u sedmdesátiminutového filmu nudíte. Pozitivní je, že to má své lepší stránky, třeba ta linie s tiketem se mi líbila.(26.10.2014)

Zavrite tri sliepky do jedného baru plného alkoholu, dajte im tému na rozhovor, gradujte dej a nezabudnite na skvelé hlášky a priblížite sa k tomuto. Tu bol navyše nevyužitý Sokolov potenciál a dobrý background. Takže áno, celkom pozeratelné, zábavné, so skvelými výkonmi a rozumnou minutážou. 3 z 5(16.11.2014)

Krásně jsem se při čtení zdejších komentářů pobavil. Každý má pozoruhodně hned jasno, proč film neuspěl (resp. neuspěl na ČSFD a u některých kritiků; o všeobecně předpokládané prodělečnosti nic nevím /kde jsi, uživateli T1, když tě člověk zrovna potřebuje?/). Znalci se tu např. nebojí charakterizovat celou polovinu lidstva: "Klučičí představa o tom, jak by měla vypadat holčičí komedie." (Matty) × "nechápu ty komentáře, ale asi to bude tím, že tato komedie je spíše vhodná pro ženy než muže". (Lopezka1982) :) Taky tu padají slova jako "příliš divadelní" nebo "sitcomové" (jako kdyby to samo o sobě měla být diskvalifikace), ale tím se nemá cenu zabývat. Kdo chce Hřebejka bít, hůl si vždycky najde.(11.1.2016)

Dost slabota. Kdybych neměl Honzu Hřebejka jako tvůrce rád, šel bych s hodnocením ještě níž. Film o ničem. Vůbec nechápu o čem to bylo. Film o únosu nevěsty, který se nepovedl a o hokejovém utkání. Největší chyba, opět scénář. Petr Kolečko jednou za napíše něco opravdu dobrého často, je to přeci jen jeden z našich nejlepších scenáristů, a v seriálech se mu nikdo nevyrovná, podobně i na divadle, ale jindy (tím myslím scénář k celému filmu) je to katastrofa. Vizuálně film celkem ušel, ale musím konstatovat, že dekorace a celková scénografie filmu byla dost odbitá. Kamera celkem ušla. Hudba příšerná, o ničem. Vsadil bych se, že jí vymýšleli, když jí nahrávali. No. Herečky Vagnerová a Stryková jsou velice dobré. Zvlášť Vagnerová, ale že si vyberou něco takového. Zuzana Stavná je průměrná herečka, takže do takového filmu samozřejmě patří. Ondřej Sokol opět dokázal, že je lůzr. Jsem na něj zvědavý v Zahradnictví, co tam předvede. Snad bude poprvé v životě dobrý. Není to tedy zas takový průšvih. Jsou horší filmy, ale slabé to jednoznačně je. 55%. U mě za tři slaboučké hvězdičky.(31.3.2017)

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět.(15.6.2014)

• Eleanor05

Sorry, horší než Krásno. Tři neuvěřitelně se chovající (a v případě Kláry i nevěrohodně zahrané) ženské postavy, co se hádaj v baru kontra dva chlapi, co se na silnici střetnou s jelenem. Fakt sranda. Párkrát jsem se pousmála a většinou za to mohl Ondra Sokol, který tam je ale bohužel minimum času. Zbytek vyplňují nevěrohodně trapné dialogy nevěrohodných postav bez jakéhokoli hlubšího psychologického uchopení. Jo a Zuzana Stavná krutě neumí hrát...(1.11.2014)

Tahle holčičiáda stojí jednoznačně na dialozích! Jsou opravdu nadprůměrné a nezastírám občasný hlasitý smích. Tedy sláva připada,jako tradičně scénaristovi,nikoliv režisérovi,neboť ostatní bylo prostě obyčejné!! Scénář a J. Stryková jsou jednoznačnými tahouny a neváhám, po sakra dlouhé době, u české tvorby, sázet 70 %(24.11.2014)

• Dagoussek

Upoutávka a pak 10 minut filmu, víc jsem nezvládla. Sorry, ale to fakt myslíte vážně? ? ?(22.11.2015)

• sator

Slabomyslný film o ženách, pravděpodobně pro slabomyslné ženy....(14.12.2015)

Nehrála v tom Geislerová, a vida! Hned se na to dalo trochu víc koukat. Hřebejk se nějak poslední dobou zhlídnul ve svatbách, a sice v takovejch těch prďáckejch příšernostech, který sou snem každý aspoň trochu zazoblý pipiny. Samozřejmě to jsou kruhy, kde v moc hlubokých vodách nelovíte, když dáváte dohromady námět na nový film. Tak aspoň tentokrát si dal trochu práci, že sesbíral pár hlášek, modelovejch klišé a dramat, aby nám ukázal, jak sou tyhlety lidi (mezi který bohužel už patří zřejmě i on sám) neupřímný a pokrytecký. No sláva. Kdyby byl rok 2000 tak by mě to možná dojalo, dneska mám pocit, že je potřeba tuhle sortu nechat samu sobě, protože to je prostě o ničem babrat se v jejich problémech. Umělec by se měl snažit strkat tu vlajkovou loď dopředu a né se pinožit u zádě lodi, kde se točej leda tak fekálie. Bylo to ale o něco málo lepší než jeho předchozích 5 filmů, tak dávám neskutečně nadhodnocený tři hvězdičky za snahu.(1.11.2014)

• ecceHOMMO

Toto tu pozerať, bolo ako za trest!!!(9.11.2014)

• Pavlík

01. 01. 2015 (1.); na pana Hřebejka trochu málo(2.1.2015)

• ghatos

Honzo, neblbni. Toč hořké komedie, toč dramata, toč kriminálky...tyhle vztahové shity v různých variantách ničí tvojí kariéru, už hodně dlouho. Jsi talentovaný režisér. U nás některé tvé náročnější látky, ani většina lidí neocení. Tohle je, ale katastrofa. Proč se tlačíš do něčeho, co ti nejde? Proč zkoušíš Polanského v takovém nesmyslném prostředí? Vždyť ty holky hrají u nás 2. ligu o záchranu a ty chceš po nich Ligu Mistrů! Dělej to, co umíš. Kdyby jsi potřeboval poradit, napiš mi, čus. 34%. PS: 1) Mělo by tady být uvedeno, že podobný je Carnage (!?!). 2) Ondřej Sokol na 1. ligu má. Možná i na evropské poháry. 3) Dobré soundtracky u závěrečných titulků.(22.1.2015)

• 2mig1

v divadle to fungovalo, ve filmu nikoli. zbytečné mužské postavy, bez kterých se původní verze obešla a nepochopené vsuvky s kopulujícími psy a zvracejícím svatebčanem.(19.4.2015)

Jsem nadšena :-) Konečně zase jednou český film, který má hodně co nabídnout a přitom netlačí na pilu. V kombinaci s perfektními hereckými výkony, vynikajícím scénářem a báječnou kamerou je to takový malý český zázrak. Skvělá podívaná, neskutečně vtipná a TAK trefná! Tleskám :-)(5.6.2014)

• M.i.k.e

Svatá čtveřice před 2Oti lety,aneb proč by některá dílka měla zůstat věrná prknům která znamenají svět.Hřebejk ani v dalším pokusu nedokázal překročit svůj stín a bohužel mu k tomu tentokrát nepomohl ani jeden z velkých talentů a můj oblíbenec Petr Kolečko.Ten naopak potvrdil nevyrovnanost výkonů a ačkoliv je schopen stvořit geniální věc (Okresní přebor,Čtvrtá hvězda),je také schopen vytvořit politováníhodné kousky jako Marta a Věra,popřípadě toto.To co funguje v divadle zákonitě nemusí fungovat ve filmu a v tomhle případě je to hodně vidět...40%(23.10.2014)

• bari68

....... o to dvojnásobné sklamanie, že tento paskvil vyšiel z pera Petra Kolečka, ktorý ma o svojich nesporných kvalitách presvedčil v ,,Okresním přeboru,, a ,,Čtvrtej hvězdě,, a hlavne z pozície šéfa Jana Hřebejka. Keby to celkovo pojali ako komornejšiu drámu s lepšie vypointovaným finále, možno ešte prihmúrim oko, aj obe. Ale ako komédiu? ...tak to sorry. Toto s vtipom malo veľmi pramálo spoločné, navyše aj veľmi krátka stopáž ma nudila, ťahala, nebavila. No a tie ženské boli otravné a nesympatické ako šekový nedoplatok. Obrovské sklamanie.(23.10.2014)

Je vidět, že tohle patří na divadla, kde to možná má efekt daleko větší. Ve filmu to chvílema vyznívá do prázdna a není úplně jasné proč se tak a tak divně chovají. Ale herecky ok, sice žádná strhující bomba, ale třeba Sokol a Stryková jsou dobří. Od Hřebejka by člověk ovšem čekal něco víc.(20.11.2014)