Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

eraserhead666

Tak vida, že se ještě v tématu nakažených (prostě odmítám tohle nazývat zombie) dá přijít s něčím zajímavým. Např. s tísnivou alegorií o umírání, nemoci a loučení. Debatovali jsme při projekci právě o ní, o tom, že je to vlastně jako když ti umírá někdo blízký nemocný, přesto tam byl ale ten prvek navíc, od něj ti nehrozí bezprostřední nebezpečí, že tě sežere. Atmosféra mi přišla příjemně tísnivá, tempo odpovídající tématu a zápletce a to komorně horrorové rozpoložení příběhu překvapivě příjemné. 3,5* ()

JASON_X

Šmarjá kterého... osla producentského napadlo obsadit Arnolda do nějakého ultranudného, melodramatického, utahaného a rádoby psychologizujícího filmového cajdáku o zombiích? Samozřejmě je to jen taková řečnická otázka, protože odpověď by šlo snadno dohledat. Jen jsem chtěl tímhle výkřikem vyjádřit, jaké mám mínění o tomhle nejapném a nepochopitelném filmovém žertu. Latinskoamericko-telenovelická zombiárna pro vykojené maminy na mateřské nebo pro svíčkové baby, hrůza pohledět. Stručné shrnutí děje? Nuda, nuda, nuda, co dodat. A taky - Arnold v bezmála sedmdesáti spolu s jednou vyšeptalou obstarožní blonckou jako rodiče dvou usmrkanců ve školním věku, kam ten náš svět spěje... A korunu vší té bídě nasazuje otřesná (tedy třesná) ruční kamera. Jedna hvězda za to, že jsem viděl ještě o něco větší sračky, třeba Kolju. P.S.: Nechci šířit nepodložené klepy ale proslýchá se, že v pokračování bude hrát Karel Gott coby čerstvý novomanžel a šťastný otec šesterčat počatých umělým oplodněním. Jedno z děcek prý onemocní zombievirem, ale Karel mu spolu se svým filmovým švagrem DJ Bobem budou každý večer dvě hodiny zpívat, a tím ho úplně vyléčí. ()

luka4615

Za tu dlouhou dobu co se zajímám o filmy, jsem už viděl ledacos. Filmy tak praštěné, že jsem je jen stěží dokoukal do konce, filmy, které se brali až moc vážně a ve výsledku se jednalo o naprostou katastrofu, a filmy, u kterých bylo lepší nechat mozek doma na polici. Ale film, který nemá vůbec žádnou příběhovou kostru, ba ani sebemenší náznak, to tedy ještě ne. Maggie je jen jakýmsi nedodělkem, ve kterém sledujeme (někdy vážně velmi nudnou) transformaci děvčátka v zombie, která je občas proložená tesklivými pohledy Arnieho a všech ostatních. Ale i přes tato zjevná negativa musím smeknout před samotným Arnoldem, který se v těch několika vzácných momentech skutečně pokouší hrát. Pro skalní fanoušky Arnolda asi vlhký sen, pro nás ostatní celkem diskutabilní a rozporuplná záležitost. ()

matestlust

2,5 *. Film není špatný, Arnie mne mile překvapil, role milujícího otce mu jde jako ušitá...Nápad super, provedení ale těžce nudné, 3/4 filmu se prakticky nic neděje, film ani moc negraduje, emotivně docela funguje, ale celkový záběr a ,,velkolepé " finále je asi nejhůř vyřešené, jak jen mohlo být. Nevadí mi, že film má poukaz na horor pouze námětem, vše ostatní je pouze psychologické drama...absence jakéhokoliv gore je v tomto případě docela čekatelná...ale přece jen jde o zombie, malinko víc té brutality by přidalo na atmosféře. Každopádně znovu palec nahoru za Arnošta a celkové herecké - kvalitní - obsazení z filmu nedělá úplnou srajdu. ()

Morholt

Ubíjející deprese bez naděje na dobrý konec. Za zombie virus by se vlastně dala dosadit jakákoliv rychle postupující smrtelná nemoc, protože film je především o tom, jak se otec připravuje na nevyhnutelný odchod své dcery. Nicméně právě zombie tématika dala k tomu základnímu motivu slušnou šanci přidat něco navíc a myslím, že Hobson jí celkem úspěšně využil. A povedlo se i obsazení. Vedle Abigail Breslin překvapil hlavně Arnie svojí víc než zvládnutou dramatickou rovinou. Nikdy bych nečekal, že Schwarzeneggerovo herectví bude tahat procenta nahoru. 80% ()

Lucasion

Druhý horor Arnolda Schwarzeneggera. Spíš než k hororu, to má velmi blízko k jednoduchému dramatu. Ocitáme se ve zničené budoucnosti, ve které Arnoldovu dceru pokouše zombie. Jak už každý veterán i novopečený divák filmů, potažmo seriálů, tak ví, co bude následovat. Ano jedná se o "zombifikaci" v přímém přenosu. Vizualizace připomíná Walking dead (2010) nebo Cestu (2009) a samotný příběh nemá moc čím překvapit. Schwarzenegger hraje dobře, je vidět, že kromě drsného pohledu umí na svůj věk i projevit cit a talent. Nicméně to nebrání faktu, že veškeré emoce v tomto filmu na mě nefungují. Někdy jsou až moc okatě vydřené. Závěr je tak přinejmenším zvláštní. Dlouho jsem přemýšlel, jak dobře vystihnout poslední sekundy filmu ale.... Zvláštní je asi to přesné slovo. Nečekal jsem, že mě Maggie emociálně rozbije, ale film zkrátka nemá vůbec žádný potenciál. A pokud přece jen má, tak je schovaný velmi velmi hluboko. Za svojí příjemnou délku, mě vůbec nepřesvědčil o tom, o čem má vlastně celý příběh být. Na mě Maggie jednoduše působí jako nejzbytečnější film roku. (42 %) ()

Lacike

Hallmark entertainment uvadza film tyzdna v ktorom uvidite slzopudny pribeh v ktorom sa starostlivý tatko vyrovnava so smrtelnym onemocnenim svojej milovanej dcery, ktorej ostava do konca zivota len par tyzdnov. V ulohe otca podava svoj zivotny vykon drzitel Zlateho Globu Arnold Schwarzenegger. V ulohe zomierajucej dcéry predvadza srdcervúci vykon drzitelka nominacie na Oscara Abigail Breslin. Pripravte si vreckovky a pripravte sa na to, ze ziadne oko na konci neostane suche. Pokial prave toto ocakavate od noveho filmu s akcnou legendou, tak hor sa do toho. Ja som sa ale neskutocne nudil a len miestami som sa rozosmial nad absurditou celej tej zapletky. Cela ta zombie omacka je uplne irelevantna a fakt je to len intímny pribeh v ktorom sa dve postavy vyrovnavaju so smrtou. Co by mohlo fungovat keby to islo poriadne do hlbky. Ale cele je to strasne povrchne napisane a postavy si ma nedokazali podmanit a ich osud mi bol ukradnuty. Arnie ucast v tomto filme na jednu stranu ustal. Ani na chvilu nepôsobi trapne. Ale keby namiesto neho obsadili spickoveho charakterneho herca, tak tu bola sanca, ze by film svojim vykonom pozdvihol o triedu vyssie a hlavne by dokazal dodat emocie do vztahu medzi dvoma ustrednymi postavami. Arnie sa zmohne len na nekonecne smutne čumenie do blba, pretoze si uvedomuje svoj velmi obmedzeny herecky prejav. Iba v par scenach v ktorych sa Arnie a Abigail rozpravaju film funguje presne tak ako si jeho tvorcovia priali, pretoze v nich citit emocie. Vo zvysku filmu je to nezazivna nuda. Debutujuci reziser sa evidentne zameral hlavne na technicku stranku, ktora je vzhladom na rozpocet bezchybna. Ale atmosferu beznadeje sa mu uz nepodarili ani zdaleka vykreslit tak ako si predstavoval. Vysledkom je film, ktory si bude velmi tazko hladat svojho divaka. Arnieho fanusikovia budu sklamani z nizkeho poctu mrtvych, ktorych tu Arnie s vypätím vsetkych sil zabije a potom ma z toho vycitky a fanusikovia slzopudnych dram najskor odradi samotne angazovanie Arnieho a zombie tematika. Ja som niekde medzi. Ocenujem Arnieho snahu o nieco netradicne, ale neocenujem, ze vysledne kvality tohto experimentu su nevalné. 5/10. ()

GeusX

Poslední Arnoldův film vyšel tak nenápadně a navíc (pro Arnolda) v neobvyklém žánru, že by ho člověk v nabídce videofilmů i přehlédl. A to by byla docela škoda. Je to drama, rodinné drama, na nastíněném pozadí postapokalyptické zombie budoucnosti. "Švarcík" tu opravdu hraje dramatickou roli, ba až opravdu překvapivě uvěřitelně a nejsou tu žádné sebeparodující prvky jako má snad ve všech svých veteránských akčních návratech. Povedená je depresivní hudba a stejně i děj, který spěje k předpokládanému, i když ne jednoznačnému, cíli. 70% Tři hvězdy, protože to chce přece jen překonat a vydržet pozvolný začátek a je třeba se do filmu "zakousnout", naladit se na tu depku a vydržet. Což není pro každého. Za mne víc než dobrý.(1x DVD titulky) ()

JohnCZ

Nikoli horor, ale čirá deprese a příběh, který přímočaře a neúprosně míří do předurčeného finále. Maggie je lehce artová záležitost, dost psychologická a dějově primitivní, což mě trochu mrzelo. Podobných nezávislých "pocitovek" není zrovna málo a emocionální dopad na mě neměla Maggie natolik silný, aby mě dokázala více oslovit. Abigail Breslin hrát umí, to všichni víme, naopak obsazení Arnolda Schwarzeneggra je mi záhadou a až do zhlédnutí tohoto snímku jsem si ho v podobném filmu nedokázal představit. Inu, popral se s tím nakonec obstojně, byť jeho srandovní akcent přehlédnout nelze. Horor a ani thriller se nekoná. ()

corpsy

Mighty Arnie sa nám na staré kolená dal na indie drámu osolenú hororovými prvkami. Žeby bažil po Oscarovi? Ktovie. Jedno je ale isté. Týmto filmom sa mu to určite nepodarí, aj keď podáva jeden zo svojich najlepších dramatických výkonov. Snímok je to smutný, depresívny, na horor málo ,,akčný,, a na strhujúcu ľudskú drámu zasa málo emocionálny. Dobrý pokus, ale nedotiahnutý. ()

ConanVJ

Hodně depresivní a zároveň atmosferický film, který mě vtáhl a nenudil, i když má pomalé tempo. Horor to určitě není, i když je zde virus dělající z lidí zombie a pár se jich tu objeví. Je to spíš o vztahu otce a dcery, kdy se otec snaží aby dceřiny poslední chvíle zpříjemnil a sám se vyrovnává s tím co musí přijít. Arnie zahrál svou roli dobře a i takové role mu sednou. Hudba dodává filmu ještě víc na pochmurnosti. Za mě 85% :) ()

DEXTER099

Tak je tu konečně nový docela (alespoň pro mě) očekávaný film s Arnoldem Schwarzeneggerem.Film ,který byl proklamován jako jeden z těch snímku kde Arnie opravdu ukáže svůj herecký um a místo kaluží krve nás zde mělo čekat drama ze světa dnes již tak moderního tématu -postapokalyptický svět kde se lidi nakazily nějakým neznámým virusem a pomalu se z nich stávají stvoření známe jako zombie.Toť k hlavnímu poselství a teď přejdu k tomu jak to na mě ve výsledku působilo a jestli se naplnilo moje očekávání.Příběh nás zavede do malého města někde na americkém venkově kde se seznamuje s Wadem a jeho rodinou,manželkou .dvěma dětmi a další dceři ,kterou má Wade s bývalou manželkou ,která zahynula.Problém je v tom,že v tomto nevlídném světe je právě Maggie na útěku z domu a Wade se jí vydává hledat,aby zabránil nejhoršímu a to jejímu nakažení zmíněným virem,ale jelikož jí našel pozdě tak Maggie má zranění na ruce způsobené pravě oněmi zombie a tak bere svou dceru do nemocnice kde se podrobí vyšetření a Wade se musí rozhodnout jestli veme Maggie domů a nebo jí pošle do tzv. karantény kde se shromažďují všichni lidé co jsou nakažení a postupně tam umírají a to ne zrovna v dobrých podmínkách.Wade se rozhodne,že svou dceru bude bránit stůj co stůj hlavně před místní polici ,která má za úkol nakažené lidi odvézt právě do oblasti karantény,aby neohrozily místní obyvatelstvo.V průběhu filmu sledujeme postupný vývoj nakažení a související strach Wadeovi manželky ,která už předtím radši odvezla první dvě děti do bezpečí a žádá Wade ,aby to s Maggie vyřešil a odvezl jí do karantény,ale on je se nedá a po ztrátě první manželky nechce tak lehce tratit i svou prvorozenou dceru.Jak to celé dopadne vám neprozradím,ale i když mě konec nejdříve mírně zklamal tak po zamyšlení mi zapadl do celého kontextu filmu vcelku dobře.Co se týče zmiňovaného hereckého výkonu Arnieho tak vám mohu v klidu říct,že Arnie umí a není mu problém uvěřit emoce a zvlášť jeho slzy kdy vidí jak se jeho dcera mění v mostrum je opravdu nepřehrávaná a pro mě příjemná vsuvka mezi jeho role kde bije jednoho protivníka za druhým.Co se týče příběhu tak ten se mi zamlouval jelikož mam rád tyhle filmy kde na zemi už nejsou pomalu lidé a navíc tato podoba zombie filmu je zajímá v tom,že zde nejsou vyobrazeny opuštěná města a hory útočících zombie,ale příběh jedné rodiny,otce ,který se musí vyrovnat ze ztrátou svoji dcery.Takže pocuď jsem opravdu spokojen a kdybych měl vyjmenovat zápory tak pro někoho to bude možná hodně pomalé tempo,ale to si myslím,že je opravdu schválně a pak i pro mě docela horší kamera,která se místy docela klepe a některé záběry jsou brány ze zvláštních a nezvyklých úhlu.Když to tedy shrnu tak jsem nejdříve chtěl dát menší hodnocení,ale co jsem si závěr filmu zasadil do celkového vyznění tak celkově za mě 70 % a čtyři hvězdy. ()

Astaroth12

Arnie sa dal do klubu k Lundgrenovi, Seagalovi a iným akčným hviezdam, ktorí pričuchli k hororu. Ale Arniemu to moc nevyšlo, aj keď uňho chyba nie je, ale v scenári, spracovaný a iných veciach, ale po poriadku. Nemá taký drive, aký som zvyknutý v zombie filmoch, ani krvava zložka tu nemá hlavné slovo a kamera tiež nepredviedla dobrý výkon. Tvorcovia sa rozhodli vybrať inou linkou a to emočnou a tam mu to vychádza, má silno rozvinutú pocitovú stránku. Má zmysel zaujať hlavne citlivejšieho diváka, lebo všetko sa točí okolo emotívnosti, a nie o drsnosti a krutosti, na akú som zvyknutý v tomto subžánri. Je to sonda do života dievčiny, ktorá je nakazená vírusom a začína sa premena z oteckového dievčatka na bezohľadného dravca. Preto žiadne hordy zombie nečakajte, príbeh sa sústreďuje na jednu rodinu, ako stým čo vstúpilo do ich životov bojujú. No práve tento štýl, nech je originálny alebo nie, či tam hrá sám terminátor, ale aj tak ma nebavil, lebo v zombie filmoch hľadám to, čo tu vobec nebolo, gore efektnosť a akciu. No Arnie hádam nabudúce to vyjde, ale dúfam, že si vyberieš záživnejší film, ktorý bude hororom a nie, len drámou. ()

Marsik

Uff... Arnie Arnie, ty kluku jeden. Jakou cestou se to vydáváš? Zde ses mi teda moc nelíbil. I kdyby ale ve filmu hrál hlavní roli někdo jiný, stejně díky námětu to bude ta samá nuda. Chvílemi jsem váhal, zda zvolit tlačítko STOP, ale nakonec jsem tomu dal šanci. Jasnější průměr snad neexistuje. 50% ()

PauloZ

Maggie neni vůbec špatná. Nenáročné tiché drama, které by ale zasloužilo větší hloubku a výraznější zapracování pouta otec/dcera, jenž je vzhledem k Arniemu herectví šité na tělo. Nedá se tomu upřít ponurá a tíživá postapo atmosféra, která dokáže zapůsobit a vtáhnout do děje. Neokoukaná zombárna s toho neakčního pohledu, která mě bavila, ale je tam to "ale". 3,5*. ()

Andersis

To, že to nebude žádná zombie řezba si mohli lidi všimnout už z traileru. Já jsem zpokojený. Arnold hraje nejlíp ve své kariéře a celkově je to strašně pomalý a depresivní film. ()

ledzepfan

Docela povedený film o umírání, který je hozený do zombie subžánru vcelku zbytečně. Stejnětak netuším kdo tam proč obsadil Arnolda, no ale budiž-na škodu to nebylo..... Někde mez 3 a 4 ()

agentmiky

Říkal jsem si,že to může být filmové překvapení roku.Příběh se mi po přečtení docela zamlouval a přítomnost Schwarzeneggera mě utvrdila,že film musím vidět.Po zhlédnutí konstatuji,že za pár týdnů si na ten film nevzpomenu.První polovině filmu bych dal asi jen 1 hvězdu za snahu.Nic se tam nestalo,proto jsem se těšil na druhou polovinu.Ta byla lepší,ale i tak nic moc.Schwarzenegger se mi zde svou rolí nezamlouval a působil na mě mdle jako všichni účinkující herci.Lepší dvě hvězdy.Hodnocení:50% ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)