Reklama

Reklama

Elvira se během uvádění televizní hororové show dozvídá, že se stala jedinou dědičkou velkého sídla v Nové Anglii. Do domu se přestěhuje a časem zjišťuje, že je plný magických předmětů. Před tím, než se vyrovná se strašidelným sídlem, se ale musí poprat s nevolí starousedlíků, kteří jí vyčítají vyzývavý vzhled, ostrý jazyk a bezprostřední chování. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Je to šílené. Má to šílenou hlavní postavu, která vypadá jako něco mezi pornohvězdou a členkou rodiny Addamsových a bylo to natočeno v osmdesátých letech. Co víc si může člověk přát? Snad jedině odpočinutou bránici, protože ta chudinka v klidu nezůstane. Už jenom ta cesta, kdy si Elvíra jede pro dědictví, stojí opravdu za to a její setrvání ve městě je pak bláznivý kolotoč, který vám nedá vydechnout. V osmdesátých letech se prostě točily samé perličky. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Podivna komedia s kozatou hereckou, ktorej kazdu chvilu vybehnu jej prsia von z oblecenia na slobodu:) Tych hororovych prvkov vo filme neni vidiet az tak vela, skor takej komedie, ktora zas nie je az tak na zasmiatie, ako by si clovek prial. Elvirine auto, ktorym cestuje za ziskanim dedictvom nemalo chybu. Vsetko na nom bolo do nadychu hororoveho vzhladu. Nejake smiesne situacie sa vo filme aj nasli, ako napriklad vybuch benzinovej pumpy, alebo uvarenie polievky, z ktorej sa vytvorilo podivne monstrum. Bolo to smiesne, ale skor pre tvorcov filmu, ako pre mna. Film bol skor taky uleteny, ktoremu chybala ta spravna esencia, aby rozosmiala cloveka. Ale nemyslim si, ze je to nejaky nepodareny odvar komedie, ale ani zas dobra komedia to neni. Zaverecny suboj Elviry a jej stryka bol skor pre pobavenie pre male deti, ktore maju radi rozpravky. Suboj prstenov bol trapny a nebol dobre premysleny a skor sa utapal v nudnosti, bez napinavej efektnosti o branenie svojho vlastneho zivota. Ani keby som mal ten suboj brat z komedialnej stranky, tak to tiez nebolo zabavne, ale trapne a bez zmyslu cloveka zabavit o ziskanie nadvlady medzi strykom a Elvirou. Film je skor na jedno zhltnutie, ktore cloveka neurazi. Ale ze by som ho mal este niekedy v zivote pozriet, tak to urcite nehrozi, pretoze to by musel byt tento film na lepsej urovni, aby som tak ucinil. ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Patrně nejstrašnější dabingový výron všech dob. Cassandra v originále totiž nehovoří stylem zlitého retarda, takže děkujeme, Kořínkovic obludko. Film sám o sobě není žádný majstrštyk, důvody, proč jsme naň hleděli my, slušní lidé, a s námi i několik neslušných nelidí, tedy žen, se dají obejít za pomoci následujícího postupu: spusťte své Atari - po hodinové čekačce na naběhnutí strojovny klikněte na ikonku internátu - do obdélníčku Vašeho Seznamu napište (hned poté, co dojucháte nad obrázkem pejska v krkolomné pozici) google obrázky - i tam Vaše oko vyslídí ten správný plac pro vtlační písmen. Po naťukání Cassandra Peterson naked již nemáte důvod čučet na biják. Přeji příjemné chvíle s hairy girl. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Podprůměrná osmdesátková horová komedie těžící z osmdesátkové estetiky a předností hlavní herečky. Jestli vás nezaujmou její talenty, tak máte smůlu. Film není ani vtipný, ani strašidelný. Cassandra Peterson je živel a přiznám ji určité charisma, jenže sama to neutáhne. Navíc je většina ostatních postav zahraná strašně dřevácky. Vím že je to nejspíš záměr a pocta klasickým hororům, jenže dojem to nevylepšuje. ()

Dementra 

všechny recenze uživatele

Elvíra není v žádném případě dáma v nesnázích, která potřebuje zachránit od hlavního svalovce. Kašle na předsudky a ležérně převálcuje každého mravokárce, a to sakra stylově! Scénář je tak trochu (alespoň doufám) parodií na tradiční hororové zápletky, ale to je vyváženo božími hláškami a samotnou nezapomenutelnou Cassandrou Peterson. Nevystraší, ale rozhodně pobaví. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (27)

  • Natáčení probíhalo v Kalifornii na místech: Higgins-Verbeck-Hirsch Mansion na Square v Los Angeles, Burbanku, Fillmore, Montrose Bowl na 2334 Honolulu Avenue v Montrose a ve studiích Warner Brothers Burbank Studios a Raleigh Studios. Natáčelo se od 20. ledna do 18. března 1988. (noelcoward73)

Reklama

Reklama