Elvíra - Vládkyně noci

Elvíra: Vládkyně temnot

Elvira, Mistress of the Dark

Komedie / Horor

USA, 1988, 96 min

Příšerná kravina, ale tak zábavná, že se nedá jinak, než dát o nějakou tu hvězdu víc, než by si možná zasloužilo. Pohled na Elvířin výstřih dokáže předstihnout i pohled do západu slunce na pláži v Honolulu, nehledě na to, že vyjde levněji. K dokonalosti vyšperkované auto, pudl anarchista, a další skvělé doplňky udolají i občasná hluchá místa a dá se přežít hnusný a nechutný dabing Lenky Kořínkové. Ale je třeba varovat, že film ocení spíše heterosexuální chlapci. Památná věta: Kdybych chtěla znát tvůj názor, tak ho z tebe vymlátím. Mám dojem, že tuhle větu někdo pak ještě někde použil...(23.3.2014)

//"HLAVNÉMU CHODU SOM PREDKRM EŠTE NEROBILA."// Áaale.. Ber to čert! Zhorím v pekle, alebo na hranici, ale mňa to bavilo. Škoda toho varietného vystúpenia na konci. Obrovským +om pre film je fakt, že sa neberie vážne. Inak pekelná pohoda, ktorá ma bavila. I keď je pravdou aj to, že celý (nie len) film je postavený na Elvírinom výraznom talent.. pardon, dekolte.(19.6.2013)

• drankeryth

Podivna komedia s kozatou hereckou, ktorej kazdu chvilu vybehnu jej prsia von z oblecenia na slobodu:) Tych hororovych prvkov vo filme neni vidiet az tak vela, skor takej komedie, ktora zas nie je az tak na zasmiatie, ako by si clovek prial. Elvirine auto, ktorym cestuje za ziskanim dedictvom nemalo chybu. Vsetko na nom bolo do nadychu hororoveho vzhladu. Nejake smiesne situacie sa vo filme aj nasli, ako napriklad vybuch benzinovej pumpy, alebo uvarenie polievky, z ktorej sa vytvorilo podivne monstrum. Bolo to smiesne, ale skor pre tvorcov filmu, ako pre mna. Film bol skor taky uleteny, ktoremu chybala ta spravna esencia, aby rozosmiala cloveka. Ale nemyslim si, ze je to nejaky nepodareny odvar komedie, ale ani zas dobra komedia to neni. Zaverecny suboj Elviry a jej stryka bol skor pre pobavenie pre male deti, ktore maju radi rozpravky. Suboj prstenov bol trapny a nebol dobre premysleny a skor sa utapal v nudnosti, bez napinavej efektnosti o branenie svojho vlastneho zivota. Ani keby som mal ten suboj brat z komedialnej stranky, tak to tiez nebolo zabavne, ale trapne a bez zmyslu cloveka zabavit o ziskanie nadvlady medzi strykom a Elvirou. Film je skor na jedno zhltnutie, ktore cloveka neurazi. Ale ze by som ho mal este niekedy v zivote pozriet, tak to urcite nehrozi, pretoze to by musel byt tento film na lepsej urovni, aby som tak ucinil.(5.6.2011)

Elvira dostane díky smrti příbuzné parádní gotickej barák a jelikož je to zapadlé město tak jí nikdo nevěří a postupem času si o ní místní burani myslí že je čarodějnice. Peterson je nehorázná kost a Elvira je její životní role, a tak díky popularitě vznikl film který sice není tak dobrý jako její hostování v seriálu ale dokáže sem tam mile překvapit humorem. Horor moc nečekejte. Je tu pár parádních scén a pár slabších, já se bavil takové silnější 3*. Pokračování je o dost slabší.(17.3.2014)

Velmi dobrá hororová komedie z 80-tých let, ve které na divákovu bránici téměř nonstop útočí Cassandra Peterson v roli atraktivní a velmi svérázné moderátorky hororových show Elvíry. Elvíru práce zrovna dvakrát neuspokojuje a po příchodu nového šéfa se po hlavě vrhá za svým snem, ke kterému jí má pomoci dědictví po tetičce Morganě. Hlavní hrdinka se tedy vydává převzít pozůstalost do jednoho amerického zapadákova, kde ovšem pro její vzhled a chování místní lidé nemají pochopení. Puritánští starousedlíci nejsou ale jediný a zdaleka největší problém, který před Elvírou stojí. Dílko téměř na sto minutách nabízí směsici komických situací s hororovým nádechem, z nichž bohužel některé nepůsobí tak, jak by si tvůrci nejspíš přáli. Dále snímku sluší perfektní rekvizity, které jsou spolu s osmdesátkovým nádechem pastvou pro oči každého béčkového hororového fanouška. Herecké výkony vzhledem ke crazy pojetí celého snímku nejsou vůbec špatné. Jednotlivé postavy včetně Elvíry jsou celkem zajímavé a krásně doplňují koncept celého filmu. Elvíra kromě svého dekoltu a některých nezapomenutelných hlášek předvede ještě puritánskému městečku projekci Attack of the Killer Tomatoes! od John De Bella v místním kině a spoustu dalších libůstek, nejen kvůli kterým stojí snímek určitě za pozornost. Celkový dojem je příjemná oddechovka s říznou muzikou, parádní hlavní postavou a spoustou dobrého humoru, který ovšem místy skřípe, takže u mě za čtyři hvězdy.(31.5.2011)

• - Natáčení trvalo osm týdnů. (Holina)