poster

Elvíra-vládkyně noci

 • český

  Elvíra: Vládkyně temnot

 • USA

  Elvira, Mistress of the Dark

Komedie / Horor

USA, 1988, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • destroy83
  ****

  Velmi dobrá hororová komedie z 80-tých let, ve které na divákovu bránici téměř nonstop útočí Cassandra Peterson v roli atraktivní a velmi svérázné moderátorky hororových show Elvíry. Elvíru práce zrovna dvakrát neuspokojuje a po příchodu nového šéfa se po hlavě vrhá za svým snem, ke kterému jí má pomoci dědictví po tetičce Morganě. Hlavní hrdinka se tedy vydává převzít pozůstalost do jednoho amerického zapadákova, kde ovšem pro její vzhled a chování místní lidé nemají pochopení. Puritánští starousedlíci nejsou ale jediný a zdaleka největší problém, který před Elvírou stojí. Dílko téměř na sto minutách nabízí směsici komických situací s hororovým nádechem, z nichž bohužel některé nepůsobí tak, jak by si tvůrci nejspíš přáli. Dále snímku sluší perfektní rekvizity, které jsou spolu s osmdesátkovým nádechem pastvou pro oči každého béčkového hororového fanouška. Herecké výkony vzhledem ke crazy pojetí celého snímku nejsou vůbec špatné. Jednotlivé postavy včetně Elvíry jsou celkem zajímavé a krásně doplňují koncept celého filmu. Elvíra kromě svého dekoltu a některých nezapomenutelných hlášek předvede ještě puritánskému městečku projekci Attack of the Killer Tomatoes! od John De Bella v místním kině a spoustu dalších libůstek, nejen kvůli kterým stojí snímek určitě za pozornost. Celkový dojem je příjemná oddechovka s říznou muzikou, parádní hlavní postavou a spoustou dobrého humoru, který ovšem místy skřípe, takže u mě za čtyři hvězdy.(31.5.2011)

 • kulyk
  **

  Patrně nejstrašnější dabingový výron všech dob. Cassandra v originále totiž nehovoří stylem zlitého retarda, takže děkujeme, Kořínkovic obludko. Film sám o sobě není žádný majstrštyk, důvody, proč jsme naň hleděli my, slušní lidé, a s námi i několik neslušných nelidí, tedy žen, se dají obejít za pomoci následujícího postupu: spusťte své Atari - po hodinové čekačce na naběhnutí strojovny klikněte na ikonku internátu - do obdélníčku Vašeho Seznamu napište (hned poté, co dojucháte nad obrázkem pejska v krkolomné pozici) google obrázky - i tam Vaše oko vyslídí ten správný plac pro vtlační písmen. Po naťukání Cassandra Peterson naked již nemáte důvod čučet na biják. Přeji příjemné chvíle s hairy girl.(28.3.2014)

 • Han22
  ****

  Elvíru si pamatuju ještě jako stačičkou hru na PC a dnes jsem měl konečně šanci vidět i z čeho to vychází. Elvíra je "dark lady" s obrovskýma přednostma a naprosto ulítlým životním stylem. Co čert nechtěl, zdědí dům v tom nejpuritánštějším zapadákově v celých Státech. Samozřejmě místní strážce morálky její chování těžce rozčiluje a Elvíra málem skončí na hranici, aby ve finále zachránila celé město před zlým čarodějem. Dá se říct, že film jsou koncentrované osmdesátky - první cca hodinu je to nefalšovaná komedie s pár skvělýmí zápichy (vaření, Flashdance, oprava domu, pes), poslední půlhodinu je to celkem hororová záležitost plná magie a skvělých efektů. Ani jedna část není úplně úžasná, i samotná Elvíra vypadá tuze staře na sexbombu jakou má být, nicméně dohromady to tvoří velmi pohodovou osmdesátku na kterou se určitě ještě někdy rád podívám. A ten finální klip je luxusní.(29.8.2015)

 • MM_Ramone
  ***

  Mám rád všetky horrorové subžánry. No keby som mal označiť ten, ktorý mi sedí najmenej, tak by to bola zrejme horrorová komédia. Po tomto odľahčenom druhu horroru siaham len výnimočne. Titul "Elvira - Vládkyňa noci" mi dlho doma zapadal prachom. Dnes som si ho konečne pustil. Stroho konštatujem, že to bolo celkom fajn. Kozatá gothická čůza Elvíra ma trocha i pobavila, ale predovšetkým ma ohúrila tými svojimi monumentálnymi ceckami. ***(20.3.2017)

 • Dementra
  ****

  Elvíra není v žádném případě dáma v nesnázích, která potřebuje zachránit od hlavního svalovce. Kašle na předsudky a ležérně převálcuje každého mravokárce, a to sakra stylově! Scénář je tak trochu (alespoň doufám) parodií na tradiční hororové zápletky, ale to je vyváženo božími hláškami a samotnou nezapomenutelnou Cassandrou Peterson. Nevystraší, ale rozhodně pobaví.(8.3.2014)

 • - Natáčení trvalo osm týdnů. (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace