Elvíra-vládkyně noci

Elvíra: Vládkyně temnot

Elvira, Mistress of the Dark

Komedie / Horor

USA, 1988, 96 min

Já vlastně nevím, co víc k tomuhle filmu napsat. Elvíra mě sundala hned když jsem jí poprvý viděl. Celý to pak ale mělo takový šílený nádech komedie, že mi prostě chybělo trošku víc vtipných scén, než jich ve filmu ve skutečnosti bylo a jak by správná šílená komedie měla mít. Elvíra je ale top. Tak brutální postavu jsem hodně dlouho neviděl.(16.7.2012)

Tleskám! Obavy, zda ještě po letech Elvíra a její prsa pobaví, se rozplynuly hned v úvodu. Výborná hudba (převažuje rock), skvělá kamera, metalové auto, výbuchy, konflikty a něco satanismu. Trochu strašidelna, ale hlavně humor a zábava. Z vtipných dialogů by se dal sestavit telefonní seznam, jen namátkou: Sestro, kdybych chtěla znát tvůj názor, tak ho z tebe vytluču! Nebo: Jaký to máš parfém? - Bezolovný super, NEKUŘ! A z milých dvojsmyslů: Ukážete mu dům od sklepa po půdu, každý kout a každou škvíru... Byť je erotických narážek spousta, nikdy nesklouznou k laciné vulgárnosti současných komediálních trapností. A americké maloměsto jakoby z oka vypadlo těm našim. Pseudomorálka dostane po zásluze na frak během upjatého pikniku... V dabingu kraluje Lenka Kořínková následovaná D.Syslovou, K.Fialovou a dalšími skvělými herci. Takže: Hele, tvoje sekyra! - Jauuu!(30.7.2011)

Příšerná kravina, ale tak zábavná, že se nedá jinak, než dát o nějakou tu hvězdu víc, než by si možná zasloužilo. Pohled na Elvířin výstřih dokáže předstihnout i pohled do západu slunce na pláži v Honolulu, nehledě na to, že vyjde levněji. K dokonalosti vyšperkované auto, pudl anarchista, a další skvělé doplňky udolají i občasná hluchá místa a dá se přežít hnusný a nechutný dabing Lenky Kořínkové. Ale je třeba varovat, že film ocení spíše heterosexuální chlapci. Památná věta: Kdybych chtěla znát tvůj názor, tak ho z tebe vymlátím. Mám dojem, že tuhle větu někdo pak ještě někde použil...(23.3.2014)

• kulyk

Patrně nejstrašnější dabingový výron všech dob. Cassandra v originále totiž nehovoří stylem zlitého retarda, takže děkujeme, Kořínkovic obludko. Film sám o sobě není žádný majstrštyk, důvody, proč jsme naň hleděli my, slušní lidé, a s námi i několik neslušných nelidí, tedy žen, se dají obejít za pomoci následujícího postupu: spusťte své Atari - po hodinové čekačce na naběhnutí strojovny klikněte na ikonku internátu - do obdélníčku Vašeho Seznamu napište (hned poté, co dojucháte nad obrázkem pejska v krkolomné pozici) google obrázky - i tam Vaše oko vyslídí ten správný plac pro vtlační písmen. Po naťukání Cassandra Peterson naked již nemáte důvod čučet na biják. Přeji příjemné chvíle s hairy girl.(28.3.2014)

• drankeryth

Podivna komedia s kozatou hereckou, ktorej kazdu chvilu vybehnu jej prsia von z oblecenia na slobodu:) Tych hororovych prvkov vo filme neni vidiet az tak vela, skor takej komedie, ktora zas nie je az tak na zasmiatie, ako by si clovek prial. Elvirine auto, ktorym cestuje za ziskanim dedictvom nemalo chybu. Vsetko na nom bolo do nadychu hororoveho vzhladu. Nejake smiesne situacie sa vo filme aj nasli, ako napriklad vybuch benzinovej pumpy, alebo uvarenie polievky, z ktorej sa vytvorilo podivne monstrum. Bolo to smiesne, ale skor pre tvorcov filmu, ako pre mna. Film bol skor taky uleteny, ktoremu chybala ta spravna esencia, aby rozosmiala cloveka. Ale nemyslim si, ze je to nejaky nepodareny odvar komedie, ale ani zas dobra komedia to neni. Zaverecny suboj Elviry a jej stryka bol skor pre pobavenie pre male deti, ktore maju radi rozpravky. Suboj prstenov bol trapny a nebol dobre premysleny a skor sa utapal v nudnosti, bez napinavej efektnosti o branenie svojho vlastneho zivota. Ani keby som mal ten suboj brat z komedialnej stranky, tak to tiez nebolo zabavne, ale trapne a bez zmyslu cloveka zabavit o ziskanie nadvlady medzi strykom a Elvirou. Film je skor na jedno zhltnutie, ktore cloveka neurazi. Ale ze by som ho mal este niekedy v zivote pozriet, tak to urcite nehrozi, pretoze to by musel byt tento film na lepsej urovni, aby som tak ucinil.(5.6.2011)

• - Natáčení trvalo osm týdnů. (Holina)