Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (Cinemart)

fafejt001

Špatné to vůbec nebylo , jen Ten Polívka je všude , asi potřebuje penízky za každou cenu . Zjevení anděla v ženském přestrojení bylo vtipné a bylo by možná potřebné , kdyby nás každého navštívil a řekl co a jak děláme špatně . Také projížďka vozem jako zkušební jízda , dobré . A ODPUŠTENÍ V JÍDELNĚ , VELMI DOBRÉ . Jinak jsem čekal trochu více . Ovšem Pořád o mnoho lepší než současné americké , často přihlouplé , romantické komedie ! To teda jooo . ALICE a MICHALE DĚKUJEME . ()

rigby

Už knižní předloha mě nezaujala. A film byl rovněž nijaký. Hvězdné herecké obsazení, ale divák neměl šanci si k postavám utvořit nějaký vztah. Bylo to roztříštěné, bez energie, bez zájmu, bez schopnosti něco sdělit. A přitom ta snaha něco říci se dala v pozadí tušit. Navíc byl i podivný střih. O neoriginalitě nemá cenu hovořit, Nebe nad Berlínem je jeden z nejlepších filmů a tento plagiát se nemůže rovnat obdobnému plagiátu s Nicolasem Cagem. Ani vlastně nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku. Možná za ten závěrečný masakr, který by ani ďábel nevymyslel takhle lacině. Ne každá knížka od Viewegha je hodna filmového zpracování. ()

johnnie78

Knihu jsem četl a považuju ji za jednu ze slabších z repertoáru MV. Film je ale ještě slabší - nezaujal mě fakt vůbec ničím. ()

LencaN

Moderní a velice příjemný vizuál doplněný krásnou hudbou. To je asi to, co mě na tomto filmu uhranulo. Ještě bylo dobré herecké obsazení a jejich výkony. Ale co se týče námětu, tedy Vieweghova románu, ten šel mimo mě. Jediným přínosem filmu sem i zdá fakt, že lidi si svůj život ovládají a ovlivňují sami, i když třeba myslí, že na ně nějaký strážný anděl dohlíží. On tam třeba opravdu je, ale podle Andělů všedního dne můžou s prominutím pěkné prdlajs. Celou dobu jsem uvažovala, k čemu tam ti andělé vůbec jsou, protože rozhodování aktérů mohli ovlivňovat zanedbatelně a akorát se hledali nějaké kličky, jak andělé něco nemůžou, než jak zabránit tomu či onomu. Hudba prostě udělala celý příběh mnohem dramatičtější než jakým opravdu je. Tím ta hudba vešla v niveč, protože sama o sobě neudělá dobrý film. Ať chceme nebo ne, pokud nemáme dobrý scénář, ani oko ani ucho se obelstít nedá, protože hlavně hlava musí pracovat a ta tady sice dostávala zabrat, ale leda tak, že člověk především ze začátku musel domýšlet vztahy mezi postavami a vůbec celý film uvažovat nad zbytečností andělů, kteří by tady podle názvu měli hrát ústřední role. ()

EddieIron

Divný film. Divný, ne špatný! Spíš by se hodily tak tři hvězdy, ale čtvrtou dávám natruc těm tradičním odpadářům... ()

hony23

První půlku filmu jsem musel věnovat veškerou svou pozornost v orientování se mezi těmi všemi postavami a s ovladačem v ruce jsem přemítal, zda ho mám jebnout po těch všudepřítomných andělech, nebo zda to mám ze zoufalství přepnout na nějaký pičózní seriál na Nově. Druhá půlka však byla o poznání lepší a samotné finále bylo v podání dua Polívka - Melíšková dokonce zábavné. ()

esmoke

Čtyři andělé dohlížejí na osud Bolka Polívky, který má zemřít a pokoušejí se ten osud ovlivnit... Film od Alice Nellis se pyšní hvězdným obsazením a známým jménem scénáristy Michala Viewegha, ovšem jedná se o nezajímavý produkt. (CZ dabing) ()

FILMOVKA

Je to fajn drámo. Celá myšlenka se mi líbí. Nejvíc se mi líbil zastavený čas, ten je udělaný přesně tak, jak to má být a přitom jednoduše, efektivně. I když mi celý film připadá, že je spíš taková trochu natočením rychlovka, nebylo to špatné. Co mě ale rozčilovalo, bylo to, že jsem ještě v půlce filmu nevěděl, které postavy spolu mají něco společného a po té půlce se ukázalo, že ta vztahová síť je tak nějak jinačí, a úmysl to asi nebyl. Zhoršovalo to orientaci v celém ději filmu. ()

Ancet

Mám moc ráda knížku a asi i proto mě film nakonec docela zklamal. Herci nebyli nic moc. Vojtu Dyka mám ráda, ale tady působil až moc tetrálně, Bolek Polívka byl ve své melancholičnosti příliš jednotvárnej a Klára Melíšková bohužel působí dost nesympaticky. Scénář se držel knihy dost podrobně, ale ve filmu bylo občas těžké se zorientovat. Propojení světa andělů a lidí bylo ale ztvárněno působivě. Líbilo se mi i zastavování jednotlivách scén. Scéna s orálním sexem v závěru působila zbytečně lacině (v knize je o tom jen zmínka), ale i přesto myslím, že film předává poselství, které předat měl. ()

tchempi

Je to jako rozlousknou vlašský ořech parním lisem, obsluhovaným šesti lidmi. Prostě plejáda excelentních herců v technicky vypiplaném filmu, který je o hovně. ()

Ironhead

Film je fajn, ikdyz Alice Nellis uz natocila urcite lepsi. Postav zase tolik neni a to, ze hned od zacatku nezname veskere propojeni a motivace neni chybou ale zamerem, ktery zbytek filmu postupne rozpleta. Nerozumim tomu, ze tohle nekdo oznaci za neumeni nebo rovnou chybu scenaristu nebo reziserky. Ale lidi jsou dneska proste zvykli u filmu moc nepremyslet a jak neni vse doslovne nebo hned od zacatku presne lozene, je to pro ne spatne. Taky moc nechapu to silene nizke hodnoceni tady... ale vlastne pozoruju, ze ono je uz delsi dobu trendy, ze kdyz je neco od Michala Viewegha, musi to bejt sracka... kamaradi to rikali... ;) ()

blezg

Takřka bezmocní andělé, ovšem s nejmodernější technikou, jejichž vrcholným úspěchem je nechat ho někomu vykouřit :-) Vtipný, ale trocha srdce tomu chybí... ()

hufnagel

Výborný námet,ale zo spracovaním som mal problémy.Ak už strážni anjeli,tak mali strážiť a nie odpočítavať svojim zverencom zbývajúci čas. ()

Kozlowski8

Příběh o lidech, kterým se z různých důvodů hroutí život. Právě v den, který jim má být osudný, přicházejí "andělé", aby je tím posledním dnem provedli...Není to dávno, co jsem Alici Nellis velmi chválil za Sedmero krkavců, avšak po shlédnutí tohoto snímku spokojen nejsem. Ani scénáristicky, ani režisérsky se mi nelíbil. Jednak jsem moc nepochopil, o čem to celé vlastně bylo, co tím chtěl básník (spisovatel Viewegh) říci. Když jsem viděl ty čtyři "anděle", jejich vzhled mne uvedl do lehkých rozpaků, ale bral jsem to jako určitou nadsázku, která by nakonec mohla být hlavní předností filmu. Když se však začali postupně projevovat jako natvrdlí ňoumové, nepřipravení na své poslání a působili tak nesourodým až šaškovským dojmem, ztratil film v mých očích i to poslední, co na něm mohlo být zajímavé a trošku originální a jedinečné. Pokud by s tím vším bylo jinak naloženo. 35%. ()

r007

Těšila jsem se na další film od Alice Nellis, ale jednoznačně mě zklamal. Zdá se mi, že nějak nedrží pohromadě. Od začátku jsem čekala na nějaký zlom, který ovšem nenastal. Příliš zdlouhavé vyprávění jako úvod do děje, jakoby to vyprávěl někdo, komu se to vyprávět ani nechce...A když už se začínám orientovat, kdo je kdo,tak se blíží závěr .Za zmínku stojí jen výkon Vojty Dyka, který mě mile překvapil a který , zdá se, oživil celý film svým svérázným andělem. Bolek se pro tuto roli vůbec nehodil a Javorský jako roznašeč pizzy ? Korunu tomu všemu nasadil závěr, kdy narychlo vymyšlenou verzi o jízdě autoškoly spolkli policajti i manželka. To si proboha nikdo nevšiml, že to auto patřilo té pasažérce vzadu ? ()

Fuksinka

SPOILERY!!! Tomu to filmu jsem se docela dlouho vyhýbala, protože Viewegh. Nakonec jsem si ho pustila kvůli Alici Nellis. ----- Naštěstí zde není dementní slizký humor, jak jsme u skoro všech filmů podle našeho bestselleristy zvyklí, což bylo příjemné překvapení. Dokonce jsem se i dojala u scény Labuda - Neužil a u usmíření bývalých kamarádek. Asi by bylo zajímavé sledovat podrobněji každou z postav, ale na to ve filmu není čas. Aspoň postavy Melíškové, Neužila a Kronerové by si to zasloužily. ----- Nakonec jsem měla fajn pocit z Dykovy travesty scény. Z toho, že se jim povedlo víc než jedna vzpomínka a jedna felace. Takže se Alici zřejmě povedlo zaujmout mě a představit mi postavy tak, abych nad nimi začala přemýšlet a byly mi sympatické. Celkem příjemný film, ale že bych se na něj musela dívat znovu, to ne. On se totiž snaží být o něčem, ale o ničem není. ()

Dawe2

Velmi zajímavý počin. Bylo by to tak na 3* ale za hudbu, která se mi moc líbila, za ten nápad, herecké výkony a možná i za ten konec je jedna navíc :-). PS: anděl s tabletem, to je teda něco :-) ()

FatimaO

Upřímně musím říct, že jsem se tohoto tématu trochu bála, ale Alice Nellis to uchopila velmi dobře, musím říct, že pro mě je to překvapení podzimu. Velmi mě, jako vždy, bavila Klára Melíšková a Zuzana Bydžovská. A taky Bolek. Dobré to bylo ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014