OUTsideři

(festivalový název)
  • USA The Road Within

Po matčině smrti je Vincent, teenager s Touretteovým syndromem, poslán do ústavu v Nevadě. Tam se setkává s Alexem, který trpí obsedantně-kompulsivní poruchou, a s Marií, která se léčí z anorexie. Po jednom incidentu jsou Vincent a Marie povoláni k ředitelce doktorce Roseové a ukradnou jí klíče od auta. Alex je svědkem jejich útěku a snaží se zalarmovat ředitelku, a tak jsou uprchlíci přinuceni vzít ho nedobrovolně s sebou. Všichni tři pak směřují k oceánu, do kterého chce Vincent rozprášit matčin popel. V patách jim je doktorka Roseová a Vincentův otec. Téměř na konci cesty Marie zkolabuje a je hospitalizována. Přesvědčuje Vincenta, aby spolu utekli. (Zlín Film Festival)

kocik1

Miluji tahle americká morální procitnutí a sebezničující závěrečné proslovy. Divák uroní slzičku, nebo se jich radši spustí rovnou vodopád, proč šetřit, když to nic nestojí, že jo? Vztahy se napraví, nemocní se pozvolna uzdravují a po závěrečných titulcích bude všechno zalito sluncem. ()

Khumbac

Velmi pozitivně a smutně a komediálně laděný filmek. Bodejď by terminátor T-1000 Vincenta nakonec nenašel. "Nathan" z Misfitz prokázal, že je opravdu skvělý herec. Všichni v tomto filmu byli skvělí. Nečekal jsem, že mne v tomto parném dni něco takhle uvolní ba dokonce emocionálně rozhodí. Zeskelnatělo mi oko ! Ale co v rachotě mám také jednoho taureťáka, občas se mi s nim pracuje fajn, ale když se zvýší hladina pracovního stresu, je to mazec...Tento film je barevný, hudebně sympatický, smutný, vtipný, a hlavně...behaviorálně poučný. ()

tatanapope

Zajímavě natočený film o třech nemocných lidech , který příjemně a zlehka bavil a zároveň , byť neměl bůh ví jak hvězdné obsazení , zaujal mě svou přirozeností a jednoduchostí . Některé věci ve filmu se sice dali tak trochu předvídat , ale filmu to na kvalitě ani trochu neubralo a lehkost stabilního vtipu , který se táhnul celým dějem byl prostě skvělí . ()

Jizni Tlapa

Moc příjemné pokoukani na tyhle tři pošahla! Je to po dlouhé době úplně jiný snímek, který vás rozesmeje, aby vás závěrem rozbulel. Který vám říká děj mi čtyři hvězdy, protože mám tolik prázdných míst, ale závěrem víte, že čtyřka je sakramentsky málo, protože tohle je krutě silný zážitek! ()

Lachtaan

Solidní dávka pozitivního i trpkého pohledu na svět očima opravdových “outsiderů” společnosti, se kterými se osud příliš nemazlil. Drama úsměvné oním trpkým zobrazením nesourodé trojice duševně nemocných teenagerů, pro které si tvůrci vybrali ty nejvhodnější představitele. Dev Patel mě už naprosto odzbrojil u Oscary lovícího Liona, tady mě dokázal svou nemocí chvílemi přímo štvát a to přesně byl jeho cíl. Pevně doufám v to, že si správný divák neodnese jen zamrazující pocit z bravurně slepené filmové koláže, ale také ponaučení o chorobách, které jsou ústředními aktéry celého dramatu. ()

Mishqo

75% ... Anorexia, Tourettov syndróm a OCD. Traja ľudia a ich útek z liečebného centra. Ocitajú sa na ceste za novým a nepoznaným a prekonávajú svoje jednotlivé prekážky. Každá z chorôb má inú úroveň rizikovosti, no všetci sú to ľudia, ktorí by chceli žiť normálny život. Robert Sheehan dal toureťáka na výbornú. A celkovo veľmi milý film, aj keď vytĺcť sa z toho dalo aj viac. ()

VanTom

Tři mladí "psychiatričtí pacienti" (Touretteův syndrom, obsedantně kompulzivní porucha, anorexie) utíkají z léčebny, směr k moři. Originální (protože německou předlohu jsem neviděl) romanticko-komediální road movie se v temných diagnózách sympatických outsiderů příliš nevrtá a do kontaktu / konfliktu s obyčejnými lidmi je skoro nenutí, spíše s (dramatickým) vtipem oceňuje maličké krůčky z osidel nemocí, znamenající pro ně velká vítězství. ()

Firebug

Příjemná komediální road movie s nezvyklými protagonisty a krásnou přírodou na pozadí. Ke 4* to ale vytáhlo sympatické trio hlavní protagonistů. Hodně vydařená zábava na jedno použití. Škoda, že nejde o originální dílko, ale o sprostý REMAKE německého filmu Vincent will Meer, což se mi obecně dosti protiví. The Road Within má tak štěstí, že jsem to zjistil až po projekci (a originál tak logicky neviděl). ()

papushka

Je to milý, místy (smutně) vtipný, určitě to neurazí, ale naopak ani neohromí. Robert a Dev jsou naprosto skvělí, Zoë taky neni špatná, ač ji teda moc nemusim, jinak se ovšem žádný "wow" ani žádnej neočekávanej převrat nekonal. A jak jsem dodatečně zjistila, nemá to ani originální námět (remake německého filmu Vincent jede k moři). Nicméně doporučuju jako nenáročný film za účelem neefektivní prokrastinace. ()

aquiver

Takhle zajímavé a hezky natočené filmy se k nám do kin kvůli komerčnímu tlaku nejspíš vůbec nedostanou. Nádherný remake neměckého originálu. Pro road movies mám slabost... zajímavé postavy, ke kterým jsem si kvůli jejich prapodivnosti chvíli hledal cestu, ale našel jsem ji rychle... hezkých 80 % ()

peetriss

Remake německého filmu Vincent jede k moři. Z kategorie amerických remaků tento patří mezi velice povedené, možná proto, že se jej ujala nezávislá scéna. Každý z filmů má svou krásu, přesto o chloupek bližší mně byl německý originál. Road Within postrádá takovou tu přemýšlivou lehkost, nenásilnou poetickou empatii, zatímco americká verze někdy více tlačí na pilu, klade víc důraz na sentiment a extremizaci projevů Touretteova syndromu, nehledě na fakt, že tvůrcům mírně uniká podstata této choroby. Jedním dechem však dodávám, že Road Within je film dobrý, zábavný, milý, krásný a silný. Subjektivně možná paradoxně doplácí právě na to, že je remakem. Herecké obsazení je výborně zvoleno a výborně baví i dvojice Robert Patrick a Kyra Sedgwick. ()

lucijelucije

V The Road Within jsem se našla. Sice jsem neviděla originál, ale tenhle remake je báječný. Mám ráda odlehčené filmy, i když sám o sobě je velice hluboký. A tahle americká verze mi neuvěřitelně sedla. Herecké obsazení mi sedlo a hlavně mi sedl R. Sheehan, který je prostě naprosto neuvěřitelný. Kochala jsem se vtipem, přírodou, vztahami i nešťastnými osudy. Prostě paráda. Možná při dalším shlédnutí, nebudu tolik skromná s hodnocením. ()

Disease

Vím, že to není správné, ale první půlku jsem se velmi bavil. Přechod v tradiční road movie s morálním poučením už mě tak nenadchl. ()

IvoB

Fajn námět, fajn herci, fajn soundtrack… Celé takové neutrálně fajn, bez žádných výrazných záporů, ale také bez výraznějších kladů, které by snímek dostávali nad úroveň lehké oddychovky. Poselství filmu jistě oceňuji, ale k vyššímu hodnocení mě netáhne. Slušné 3*. ()

Prochy38

Perfektní herecké výkony všech tří, oprava čtyř, hlavních zúčastněných. Film mě na začátku chytil a už nepustil. Nad všechna očekávání! ()

Milky.

Obsadit Sheehana do role Touretťáka byla trefa do černého. Ta role prostě byla jeho. Ostatně už v Misfits z něj ten Tourett trošku vyzařoval :-) Stejně tak Dev Patel byl kompulzivně perfektní. Naopak Zoë Kravitz jsem její bulimičku/anorektičku díky jejímu hrudníku nevěřil ani chvilku. Co se týče filmu tak se přiznám, že jsem od takového tématu čekal spíš něco smutného, ale nadupanost humorem mě mile překvapila. Za 5. ()

bidja

Aj bych sáhnul k *****, je tam SAAB, je tam mladý (nebo starý? když se vrací více do minulosti) terminátor, ale přeci jen to ti mladí herci (hrají dobře, to nemohu říct) nedodáhli k věrohodnému ztvárnění, možná pár pokusů se Stanislavského metodou a hvězda by došla. Englar alheimsins nebo Inside I'm Dancing působí dokonaleji. ()

jerenymo

Milé a úsměvné překvapení. Ačkoliv se jedná o remake, tak ho považuji za podařený. Tři hlavní představitelé utíkají za neurčitým cílem, přičemž si ani jeden z nich neuvědomuje, že ve skutečnosti utíkají před T-1000 :) ()

Heero

Na konci celkem emoční a psychická nálož. Na tohle se rozhodně stojí podívat. Doktorka celkem sympaťanda. Herecké výkony excelentní. ()