Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mishqo

90% .... Tomuto že ubehli nejaké nominácie na Oskara (teda okrem scenára)?! Srať tých starých akademikov. Určite až príliš "edgy" pre nich. Veď to bolo skvelé a originálne a vzrušujúce a zároveň neomalené a naturalistické. Hudobne dobre podmazané. A Jake Gyllenhall akože no comment. Ja som jeho výkon rozhodne neprehliadol. ;) Výborne napísaná postava. ()

Nyck

Film o tom, že především křiváci a bezpáteřní lidí dosahují svých cílů. Jake Gyllenhaal ztvárnil odporného sociopata, který se "nadchnul" pro své povolání a pro nejvyšší stupínek ve své branži je schopný jít až za hranici. ()

VanTom

Přestat nenávidět a trochu pochopit toho úlisného, samolibého, podlejzavého, bezpáteřního sviňáka Loua (mimochodem opravdu skvělý Jake Gyllenhaal) dalo fakt hodně práce, zvlášť když první polovina předváděla jen bezcílné (z hlediska nějakého dějového oblouku) atmosférické noční bloumání za účelem zachycení co nejtragičtější události. Potom však větší případ a iniciativa proměnily Slídila v hodně napínavý kousek se skvěle natočenou např. automobilovou honičkou. Jen kdyby z něj tolik nekřičelo to povrchní obviňování senzacechtivosti médií (vyvolané poptávkou u pohodlných konzumentů), jimž je nějaká profesní etika u zádele. ()

dANo

Režisér dal Jakeovi veľký priestor a on ho maximálne využil. Celé to totiž stojí na hlavnej postave, lebo príbeh a vyústenie sa dalo predvídať.. Čo ale neznamená, že scenár je zlý, práve naopak. Je to originálne a dokonca aj uveriteľné. 4a1/2* ()

VasaX

Sociopatické drama o tom, jak se točí bulvár na volné noze. Jake je fakt famózní, jeho postavu jsem mu věřil každou sekundu a s postupem děje přidával a přidával. Nightcrawler je temný, tísnivý a ironií je, že happy end vlastně pro diváka není ani takový happyend. Aneb jak lehké a nakažlivé je vykostit morální zásady. Pohybovat se v šeru zákona, překračovat linii každý den o krůček dál a sem tam i přískokem. Nedělám si iluzi že jde jen o dobře sestříhanou a lépe zahranou verzi reality. A to je snad ještě mrazivější než Lou a jeho vztah ke svým zaměstnancům... Za mě skvělé, ale rozhodně ne pro každého. ()

JohnSmith

Gyllenhaal skvěle zahrál naprostou lidskou zrůdu, která se neštítí ničeho. Jeho postava je od počátku nesympatická a jen jste zvědaví, kam až je tenhle hajzl schopnej zajít. Jakeovi třikrát hurá, protože byl fakt výbornej. ()

zdenny

Myslel jsem si, že film bude jakousi sondou do reportérské práce, především tedy sondou do nitra zapáleného reportéra. Tedy až chorobně zapáleného reportéra. Náš hlavní hrdina byl sociopat, o tom žádná. V tom případě by znamenalo, že každý chorobně zapálený novinář je sociopat. Nemyslím si. Proto jsem přesvědčen, že film není až tak o novinářské práci, jako spíš o jednom sociopatovi, který se novinářem stal. Prostě o zmrdovi, který udělal úplně vše, aby dosáhl svého cíle. A je jedno, jakou by si vybral profesi. Proto u mě tento film může dostat jen průměrnou známku. Protože filmů s podobným typem člověka již byla natočena spousta. ()

Brain-D

Revoluční snímek, který poukazuje kam až se dá zajít pro slávu, peníze a vlastní uspokojení. Po uležení musím dát plnou. Není to jen tak ledajaký nadprůměrný snímek ! Jake Gyllenhall 2011-2015 nehrál téměř v žádném špatném filmu. ()

lykan9

Nejlepší výkon Jakea Gyllenhaala, který jsem dosud viděl. Hrát někoho tak dobře slizky a zároveň přimět člověka té postavě fandit, se mu povedlo na výbornou. Díky jeho výkonu nemohu ani pořádně posoudit výkony ostatních, protože na sebe ztrhl veškerou pozornost a ostatní šli mimo mě. Mimo to závěr byl top, čekal jsem, že film bude ukončen obvyklým způsobem jako desítky podobných filmů před ním, ale toto byla příjemná změna. ()

ghatos

Každé zboží má svého kupce aneb pilný stroj bez EQ si jde tvrdě za svým. Úchylný výraz při kterém pronáší své vynikající motivační projevy zapadá skvěle do světa etické televizní žumpy (na Nově by to dotáhl na generálního). Kromě komplexního vykreslení médií, společnosti či perverzní subinformační poptávky totiž Nightcrawler disponuje jednou velkou předností. Je jí plynulá narativní stránka bez křečovitých snah strhávat diváka při určitých momentech. Můžete si vychutnat autentický příběh(y) nočního velkoměsta se špičkovými technickými atributy, při nichž si náročný divák přijde na své...78%. ()

zigíš

fakt, že jake zo svojej sociopatickej polohy na moment nevypadne, ctí bezchybné autorské vedenie dana gilroya (!) formálne opojný -amorálny až na dreň- filmový zážitok roka (100%) ()

Jacob23

Na tohle jsem se fakt hodne tesil..dojem vsak nebyl az tak dobry.Prave asi tim jak je to cele zvracene a Gylenhaal (aspon nominaci pls) dokonale slizsky charakter,dostal jsem presne to co jsem cekal a nepotesilo me to.Kamera je ve scenach kdy to drti svym Mustangem? po meste vyborna!naprosto souhlasim s Mimosuem-tocit tohle Fincher..byla by tam i ta nezapomenutelna katarze ()

cpt.Lynch

Každý má nějako práci a pokud chcete dělat "slídila" musíte být celkem dost i sociopat, Gyllenhaal jednoho takového stvárnil perfektně. ()

vyfuk

Gyllenhaal před rokem vyšetřoval nějaký ty ztracený děcka a mrkal u toho jako Anglán v největším festivalovém období smogu. Nyní se Jake točí okolo kamery a doufá, že nachytá nějaké mastiče před nějakých nekalostech on air, live a nevím co ještě všechno. Gilroyův debut v roli režiséra dle mého zase nedopadl tak špatně, ale ten scénář.. ach ten scénář. Bije mě do očí, když vidím jak se film snaží každou pídí přesáhnout delší minutáž než ubohou nedramatickou hodinu a půl a tak dává do filmu scény, které jsou asi stejně nudné jako sledování pářících se medvědů. Ani mně tak nepřišlo, že by byl Jake sociopat, jako spíš debil. Ale to už je jen otázka nesrovnalostí. Jeho role, ale celkově vzato byla vskutku docenitelná. Alespoň ten výkon jo. Slídil není ani tak špatný, ale je tu vidět menší nezkušenost v úspěšné scenáristice, což perfektně ukazuje i ta nedávná patlanina s názvem Bourneův odkaz, která se má považovat za film. ()

NoFiction

Snímek o lidské hyeně, která běží za úspěchem přímo přes mrtvoly. Tohle TV Nova bude pouštět jako intro nově nastupujícím reportérům. ()

Autogram

Zberač a zlodej kovov rekvalifikovaný na zlodeja súkromia, bez klasického vzdelania, ale všetko si dokáže vyhladať a naštudovať. Naučené frázy opakuje veľmi presvedčivo a je dosť čudné, ako tým dokáže oblbovať ľudí. Okrem hlavného motívu, kam sa až dá zájsť v honbe za natočením "kvalitného materiálu", boli skvelé vyjednávania o plate s asistentom, taká príručka zamestnanca a zamestnávateľa. Záverečná akcia super, takto má vyzerať napínavý koiec filmu. –––– A čo zháňate? – Kameru a policajný skener. –––– Vlastním úspešnú spravodajskú agentúru. Točím šoty pre televízie. –––– Netoč to, je jedným z nás. – Už nie, Rik. My sme profíci, a on materiál. –––– Je to moja práca, robím to. Keď vidíte mňa, prežívate svoj najhorší deň. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina