Série(2) / Epizody(16)

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně. (Česká televize)

GeusX

Český pokus napodobit sitcom ve stylu "Kancl". Několik vtipných scének mi na tváři úsměv vykouzlilo, jiné působily trochu bezradně. Rozhodně lepší než paskvily typu "PanMáma". Po čtyrech dílech dávám se zavřenýma očima tři hvězdy, které však mají hooodně odřené všechny hroty. Vzhledem k celkem pouhým osmi dílům je vidět, že tvůrci nemají dostatek nosných témat. A nebo testují publikum... edit: s ohledem na jiné sitcomy, musím snížit hodnocení. A to jsem viděl úplně všechny díly! Asi jsem čekal zázrak... ()

Tommassi3

Naprosto souhlasím, že nejlépe zatím, no, k výrazným změnám už nedojde, obstála mladá Janžurka alias Sabina Remundová, kterou, když zavřu obě oči, skoro od maminy ani nerozeznám !! Když na ni tak koukám, s každým dalším dílem, nutno přiznat a rozhodně i kvitovat stoupající kvalitu projektu, mám stále pocit, že v sobě má opravdu velký kus Janžurky, ale zároveň i něco Zázvorkové, ona ta Sabina vážně vůbec není špatná !! ;) To s Bárou Polákovou v neměnné poloze postřelené laně mám rozhodně větší problém, ačkoliv ani ta vyloženě nezklamala, stejně jako svůj standard si odehrající Pavel Liška coby majitel firmy miniFührer Brouček !! Marta a Věra rozhodně platí za seriál, sitcomem bych tento patvar určitě nenazýval, který má co nabídnout, byť především díky Petru Kolečkovi, momentálně jednomu z nejinvenčnějších a nejšikovnějších scénáristů, který drží Martu a Věru svými tu méně tu více podařenými spoléhaje se na jejich kvantitu s verbální kadencí italského podomního prodejce, sem tam probleskne i ta Kolečkova provařená aura geniality, jiskřivými dialogy, překvapivě z 99% slušně dovypointovanými alespoň částečně stále v sitcomové rovině, protože jinak se znovu jedná o jednu velkou tragédii, jako by si snad naši tvůrci ani nechtěli přiznat, že tomuto nesmírně obtížnému žánru vyžadujícímu především zkušenost zřejmě nikdy na kloub nepřijdou !! Obecně vzato tak za nejslabší článek téhle krotkosti považuji režiséra Jaroslava Fuita, který jednoznačně absolutně netuší, která bije, což dokonale potvrzuje moji teorii, že v případě silně nadhodnoceného Comebacku, byť se v rámci žánru jedná o naprostý tuzemský zázrak vlastně se nejvíce blížící skutečnému sitcomu, nešlo o nic jiného než souhru několika náhod za přispění výhodné konstelace hvězd !! Režisér, což však nikoho ze zmíněného hereckého trojlístku neomlouvá, který tlačí svoje ovečky zas a znovu k nováckému chápání sitcomu, když totiž nakonec nejde o nic jiného než estrádní křeč silně připomínající recitál v sále libovolné vesnické špeluňky, si jednoduše s potenciálem Kolečkova scénáře i samotného leitmotivu, byť bychom se zřejmě dostali až k několikáté parafrázi Gervaisova Kanclu, sprostě vytírá prdel, a to mu já prostě odpustit nedokážu, byť mu rozhodně nemůžu upřít vcelku slušný smysl pro timing !! Velká škoda, že všechny tři postavy se nedají popsat jinými slovy než nesympatické, nudné a neaktivní kreatury, no spíš lépe karikatury, jimž prostě divák při sebevětší snaze nemůže držet palce, v čemž však cítím jasný záměr a snahu o co největší Kolečkův bizár, ne tohle skutečně nemá být vtipné, stejně jako ten hitlerknír Liškova Broučka, nicméně skutečnost, že vlastně všechny tři charaktery zůstávají ploché a prázdné a nepotkávají se s žádným protipólem, který by se tak vlastně mohl stát hybatelem děje, Petr Kolečko prostě nedokáže ničím ani omluvit, ani zakamuflovat.. Nezbývá než doufat, že zůstane jen u několika epizod, protože jinak bychom se zoufalému rozmělnění kvality, kdy by Marta s Věrou nikoho nelákaly ani se sleeeevou, jistě nedokázali vyhnout.. Jen tak mimochodem, Tosim se tentokrát hodně vytáhnul !! Za ten komentář zvedám palec !! () (méně) (více)

pools odpad!

Po prvním díll jedna hvezdička, ale takový kousíček od odpadu. Věřím, že se k němu ke konci série dopracuju. ()

ivishka

Docela se mi tento seriál - v podstatě o třech postavách - líbil. Mám ráda podobné seriály a mrzí mě, že byl takhle krátký. ()

gogos

Není to tak slavné, jako další sitcom ČT Čtvrtá hvězda, ale i tak je Marta a Věra příjemný zpestřením v nudných vodách české televizní produkce. Sympatický formát, příjemné herecké obsazení a sem tam celkem slušný gag dávají dohromady lehce nadprůměrný seriál, který rozhodně neurazí. První série 3* ()

rt12

Uvidíme co bude dál. V Pilotu mě rozhodně bavila Sabina Remundová, která jasně zazdila jak Lišku tak Polákovou. Dokoukáno a nijak mě to neublížilo, naopak dost jsem se bavila a Sabina je hvězda. ()

William_

Po prvním dílu sem se zhroutil co nám to ČT vysílá za nehoráznou kravinu kterou se hooodně inspirovaly zahraničními rychlokvaškami které vůbec nejsou vtipné. ()

M.i.k.e

těžko uvěřit,že pod něčím podobným je podepsaný Petr Kolečko.Spíš než ke Čtvrté hvězdě a Okresnímu Přeboru má tohle mnohem blíž k Nováckým skvostům jako Pan máma apod.ČT má navíc...20% ()

zette

Nemyslim si, ze by se jednalo o nejaky kulturni zlocin. Ma to sotva pul hodiny, osm dilu... Celkem dobre vystihnuta podstata, kdy spousta lidi nevytvari zadne hodnoty, ale i presto se dokaze uzivit (coz mozna neplati pro tuto trojici). Mlada naivni a sotva vystudovana Marta, ktera se setkava s realitou, zivotem protrela Vera, ktera byla vsude a nikde a majitel firmy, ktery sice jedna absurdne, ale mnohdy velmi trefne (nevim, kdo vymyslel jeho Hitlerovsky knirek, ten je bezkonkurencne nejtrapnejsi z celeho serialu..). Ve sve podstate serial resi sama hovna, cas od casu ale umi pobavit, zejmena diky vyborne Remundove. Zadne velke umeni, na odreagovani ale optimalni. ()

Lamprea

37% je opravdu hodně špatnej vtip. 1. díl byl opravdu tragédie, ale pak se to přece jenom zvedá. Na procenta bych teda v tomto případě vůbec nekoukal, páč je to silně podhodnocený. Pro mě zatím tak 55% ()

Mrkvič

První díl a jsem docela překvapen. Až minusová očekávání lehce rozptýlily vtipy jako krysy člověka sežerou jen ve smečkách, konec pracovní doby a nebo i Pavel Liška se svým knírkem a návštěvou židovského hřbitova (nebo čehoto). Určitě zvládnu další díl(y). Za celkovým hodnocením stojí u většiny asi podobné předsudky, jaké jsem měl já. Ale Remundová je tu skvělá a humor je takový ze života se špetkou zveličování. ()

geklon

Tak zvyknout si na ty dvě protichůdné osůbky nebylo jednoduché. Humor situační, tak nějak po Kolečkovsku. Liška nesnesitelnej, tak jak si asi autor ani nepředstavoval. Ale moc ČT je vyšší než Vox Populi, takže diváci dostanou po kulích a čeká nás druhá sérka " Pičky a Píči". ()

Casablanca

1. epizoda - afektovaná Poláková, trapný Liška... Vtipy-nevtipy...Jen Sabina Remundová - snad i díky podobě s Ivou Janžurovou - mě potěšila. ()

Vercinix

U některých frků jsem doslova řval smíchy (zvláště Jehňátko byl výživný :-D). Objektivita je věc složitá - ale rozhodně mi to sedlo do nálady :) ()