Mike (Jesse Eisenberg), hulič trávy s nezájmem o cokoli, co se v jeho okolí děje, žije v malém ospalém městečku se svojí přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart). Jeho jedinou náplní dne je práce v marketu a obstarání kvalitního „matroše". Nikdy by ho asi nenapadlo, že by mohl řešit mnohem závažnější věci ...až tedy do jedné noci, kdy se u jeho auta objeví neznámí lidé... Mike záhy zjišťuje, že je spícím agentem. K jeho smůle ale agentem určeným k likvidaci. Všichni mu jdou po krku a Mikovi nezbývá nic jiného, než v sobě najít kuráž a začít bojovat. Nakonec to nebude ani tak těžké, všechny schopnosti z výcviku mu zůstaly. Horší to bude se vzpomínkami, ty se mu totiž za tu dobu doslova vykouřily z hlavy. (Forum Film CZ)

666Carnage

Je to maštárna, ale má něco do sebe a já se u ní dobře bavil. Mám Eisenberga rád a tahle role mu docela seděla. Sice je film spatlanina několika filmů, ale i tak je něčím originální. Sequel bych uvítal. 75% ()

Seti

Sakra, ani nemůžu uvěřit, jak vážně se ten film snažil brát. A samozřejmě to byla jeho největší slabina, protože na seriózní thriller to byla až moc velká hovadina se zcela mimózním castingem. Eisenbergovi jsem seriózního smrtícího agenta nevěřil ani jedinou pikosekundu, při žádném chvatu ani výstřelu prostě nikdy. Po traileru jsem doufal, že American Ultra bude daleko více koketovat s komediálním žánrem, což se však ukázalo jako zcela liché přání, jelikož komedie to není...vlastně vůbec (zclea mi proto uniklo, jakou roli ve filmu hrálo věčné hulení hlavního hrdiny). Kdo od filmu čeká druhý Pinapple Express, tak bude těžce zklamán, protože tvůrci film ženou převážně do vážné thrillerové roviny, což vůbec nefunguje. ()

Janega

Ofajč je pohodová akčná komediálna prkotina. Pobaví, nenudí, prekvapí a človek si to v budúcnosti znovu rád pozrie, no nie je to až tak husté, na aké sa to snaží hrať. Slabou stránkou sú určite herci. Kristen Stewart je strašné poleno, vo všetkých filmoch v ktorých som ju doteraz videl hrať má len jeden ksicht. Rola zhúlenej trosky Jessemu Eisenbergovi sedí, no akčné scény mu akosi neveríte. ()

tom.nosek

Eisenberg a Stewart si po šesti letech zopakovali hlavní párovou roli a za mě osobně to dopadlo vlastně úplně stejně, jako kdyby to bylo volné pokračování. Možná o něho hůř. Občas fajn vtípek, ale jinak nemastné, neslané, prostě další z u mě tříhvězdových jednorázovek. ()

SpaceOdyseus

Premisa slibovala akcni jizdu, ale to by to musel dostat do rukou lepsi tvurci tym. American Ultra nedava vubec smysl, vsichni se chovaji jako idioti, akce je natocena nudne a co je nejhorsi - neni to ani vtipne ani zabavne. ()

pajik

Ústřední dvojka mi přišla už na začátku dost nesympatická a do konce se to ještě zhoršilo. Přiznám se, že chvílemi jsem měl docela problém rozlišit je o sebe. Těžko říct, jestli to bylo těmi jejich stále stejně křivými obličeji nebo mastnýma vlasama. Ostatní postavy můj dojem také nevylepšily. Dva neschopní agenti a parta špičkově vycvičených ultradrsňáků (nějak tak se v tom filmu opravdu jmenovali), kteří ani pohromadě nic kloudného nezvládnou. Ačkoli má být hlavní postava zhulenou verzí Jasona Bournea, k Bournovi má celý film zhruba stejně daleko jako ke komedii. Hodně daleko. Na druhou stranu teď aspoň chápu, proč na některých projekcích rozdávali tvůrci marihuanu. ()

Hanys_

Ta zápletka vypadala fakt zajímavě. Huličský Bourne, říkal jsem si. Jenže humor moc nefunguje a ta akce je i právě díky ne moc přesvědčivému Eisenbergovi dost bídná. ()

Giggs

Filmová verzia Chucka, ktorá sa tvári až príliš vážne. Akurát, že takto vyznieva smiešne a nie vtipne. To nie je to isté, čo si žiaľ, tvorcovia neboli schopní uvedomiť. A ten slovenský názov je totálny úlet. Ten kto to vymyslel, bol asi zhulený viac ako obaja hlavní hrdinovia dokopy. ()

noby

Škoda, že režisér se nerozhodl, co dělá, protože všechno ostatní se povedlo. Ani tak by to nebylo nic převratného, ale mohl to být vážně podařený oddechový film. Místo toho má sice většinu času slušnou formu, ale pravidelně se po čase zadrhne. ()

F.W.Colqhoun

This guy is a trained killer! We made him! He's a security risk! Threadstone, Blackbriar, Ultra. S Ludlumovým odkazem to jde z kopce. Co začalo kdysi s ptákem v trní Richardem Chamberlainem na palubě jako zajímavá filmová verze hrátky s utvářením identity, degenerovalo do teenagerské břečky, která dává deprimovaným konzumentům lehkých drog marnou naději, že jsou možná mimo nikoliv od přirození, ale následkem vytěsněného angažmá v tajném programu CIA. Jelikož American Ultra postrádá humor, který by býval špionážní zápletce z díry zvané [Doug] Liman pomohl a který by fungoval třeba s huličkých chraptěním Setha Rogena, snaží se být cool a brnkat na romantickou strunu. Eisenberg, který se v rozhovorech chvástá pečlivostí výběru projektů, hraje stále dokola jedinou postavu a je tedy k nerozeznání od Columbuse, Zuckerberga i Woodyho Allena. Kristen Stewart mu zdatně sekunduje tím, že nehraje vůbec a není tedy divu, že pod taktovkou rutinního režiséra produkují iluzi vzájemných sympatií svých postav na nulové úrovní a efektivně pouze nudí. Pokusy ozvláštnit rutinu pamětihodnými scénami a postavami (John Leguizamo jako nápomocný poťouchlý dealer, odražení projektilu pánví, záběry pod modrou zářivkou) jsou tak nucené, že je divákovi skoro líto, jak málo to celé funguje; má soucitná část to Nourizadehovi přála. Většinou ale marně, a tak převážila zlost, že jsem tím marným fanděním ztrácel čas. Celá jedna hvězdička za zadek slečny Stewart ve vidláckých elasťácích. ()

Vaklaf

Děti by neměly hulit. A neměly by potom psát scénáře. A hlavně by se podle nich potom neměly točit filmy. Je-li vám zhtuba patnáct a máte průměr alespoň pět jointů denně, jistě se budete dobře bavit. S postupujícím věkem a klesající spotřebou to půjde výrazně dolů. Prostě taková hodně zhulená a retardovaná parodie na agenta Bournea. ()

lucijelucije

Tak je to trošku praštěná akční komedie, ale na můj vkus se to dalo. Naštěstí nemá American Ultra dlouhé minuty, takže těch 96 minut překousnete, možná se i zasmějete. Průměrovka, která není úplně obvyklá, což vás taky na nějakou dobu zabaví. Akorát to není snímek, kterej byste asi chtěli vidět vícekrát. ()

iampatrik

50% American ultra chtěl být zábavnou akční komedií o "super agentovi", kde akce je mdlá a nezajímavá a pokusy o humor končí spíše trapně nebo hloupě. Děj nepřekvapí, vše ve filmu působí křečovitě, tuctově. Film nezachrání ani eRkový rating. Potenciál ve filmu je, chtělo by to však více hravosti, nápadů, lepší scénář. ()

peetriss

Prolévání krve s nadhledem, násilí podávané s humorem, praštěné nápady utvářející satirické popichování žánrů - takových filmů se v poslední době objevuje spousta, vůbec nic proti nim nemám, dokonce občas dokáží pobavit a rozesmát. American Ultra mě však zcela minulo, nejen že nebavilo, ale nudilo. Humor nefungoval, a nějaký ten ojedinělý nápad můj dojem zcela jistě nedokáže obrátit. Praštěnost, která je pouze praštěná - zábavnost se poděla neznámo kam, nebo jsem jen vůči tomuto stylu imunní. ()

bloodcountes

Jelikož je ve filmu( řečeno slovy jiného komentátora) "hulení a humoru jako šafránu", tak se mi to moc líbilo. Ještěže jsem napřed neviděla ten titulek na plakátu (vyhulená akční komedie) to bych o tenhle film přišla. Když si představím, do jakých hlubin demence by to spadlo, mělo-li by tam být víc hulení a humoru, bylo by to pro mě absolutně nekoukatelné. Takhle ne že by to bylo nějaké veledílo, ale film odvedl dobře svoji práci, pobavil, odreagoval a na rozdíl od dospělých yntoušů se mi Jesse a Kristen moc líběj, takže mě tam nic nerušilo. Ostatní crew pravda nic moc, žádnej typ, co by si člověk zapamatoval, ale ony ty role nebyly taky nijak přiliš košatý a hratelný, takže tam stačilo obsadit kdekoho. Velice oceňuju hudbu a grafické prvky, které tam byly vneseny Mikovou komiksovou tvorbou. A jelikož tento film na čsfd dostává na frak příliš, dám jednu hvězdu navíc:) A hlavně: mandelbrotova množina v pohybu, progresivní voze, poslouchej:)))))) ()

Jaro_slav

Příjemná nenáročná jednohubka, u níž si mozek fakt odpočine. Překvapivě nejzábavnější jsou závěrečný titulky, který animovaně navíc plněj případnou touhu po pokračování. 60% hlavně za ústřední dvojku mladejch herců. ()

Illy

Námět je vskutku originální, nikdy jsem to neviděl třeba tady: Conspiracy Theory, nebo tady: The Manchurian Candidate. Ftip a humor nefunguje vůbec, akce jakž takž, ale nic světoborného. A to hulení jsem nepochopil vůbec, jako to mělo bejt cool?? Zbytečný film. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015