Chuck (TV seriál)

Chuck

Chuck

Akční / Komedie / Drama

USA, 2007 - 2012, 65 h 7 min (Minutáž: 91x43 min)

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence, Bonita Friedericy, Julia Ling, Jesse Heiman, Mekenna Melvin, Tony Hale, Brandon Routh, Linda Hamilton, Tony Todd, Matt Bomer, Scott Bakula, C.S. Lee, Timothy Dalton, Lauren Cohan, Scott Holroyd, Carrie-Anne Moss, Kristin Kreuk, Mini Anden, Jordana Brewster, Richard Burgi, Morgan Fairchild, Arnold Vosloo, Wendy Makkena, Diana Gitelman, Rachel Bilson, Odessa Rae, Pasha D. Lychnikoff, Ivana Milicevic, Gwendoline Yeo, Jonathan Sadowski, Nicole Richie, Michael Clarke Duncan, Melinda Clarke, John Larroquette, Michael Weaver, Dominic Monaghan, Tricia Helfer, Carl Lumbly, Bruce Boxleitner, Gary Cole, Michael Rooker, Lynn A. Henderson, Jenny McCarthy, Karina Michel, Noureen DeWulf, Chevy Chase, Scott Alan Smith, Sven Garrett, Robert Picardo, Mark Pellegrino, Angie Harmon, Robert Patrick, Derek Graf, Vinnie Jones, Mark Sheppard, Udo Kier, Katrina Law, Johnny Messner, Kelly Thiebaud, Brooklyn Decker, Dolph Lundgren, Kristine Blackport, Summer Glau, Karolína Kurková, Eric Roberts, Joel David Moore, Steve Austin, Richard Chamberlain, Tia Texada, Dave Bautista, Matthew Willig, Jeff Chase, Nico Cortez, Lesley-Ann Brandt, Sinqua Walls, Lou Ferrigno, Roland Kickinger, Robert Englund, Brandon Molale, Toši Toda, Anthony Azizi, Gary Weeks, Freddie Wong, Torsten Voges, Lorena Bernal, Roman Mitichyan, Theo Alexander, Mark Hamill, Lawrence Hilton-Jacobs, India de Beaufort, Mercedes Mason, Michael Cassidy, John Kapelos, Lela Loren, Jim Tavaré, Mousa Kraish, Julia Milova, Jed Rees, Louis Lombardi, Michelle N. Carter, Ben Browder, Millicent Martin, Iqbal Theba, Giovanni V. Giusti, Jim Pacitti, Peter Jason, Robin Givens, Kyle Bornheimer, David J. Wright, Kevin Daniels, Aaron Lustig, Kym Jackson, Angus Macfadyen, Clare Carey, Ray Wise, Patricia Rae, Katie Cleary, Anthony Ruivivar, Armand Assante, Jonathan Cake, Stacy Keibler, Melissa McCarty, Rick Hoffman, April Betts, Pamela Roylance, Pepper Binkley, Stefanie Scott, Leslie-Anne Huff, Nathan Sutton, Ayelet Ben-Shahar, Adam Bartley, Ana Gasteyer, Paul Haitkin, Charlet Chung, Kimberly Estrada, Kat Rogers, Mitchell Fink, Tim Loden, Kevin Weisman, Timothy V. Murphy, Nadia Lanfranconi, Kelvin Han Yee, Bryan Friday, Tina Huang, Justin Hartley, Joseph Gatt, Mercy Malick, Jadin Gould, Sonya Macari, Larry Cedar, Brandon Brendel, Todd Sherry, Michael J. Sielaff, Josie Davis, Alison Simpson, Omar J. Dorsey, William Abadie, Bruno Amato, Matt Riedy, Ping Wu, Lauren Mary Kim, David Burke, Rachel Eggleston, Patrik Staněk, Jerome Bettis, Kevin Fabian, Joshua Rush, Adoni Maropis, Allan Louis, Zoran Korach, Jim Pirri, Mariano Mendoza, Michael Strahan, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Nicholas Guilak, Trevor Torseth, Heather Olt, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Isaiah Mustafa, Carlos Lacámara, Mo Collins, Henri Lubatti, Labrandon Shead, Matt Winston, Mitzi McCall, Jim Piddock, John Griffin, Chino Binamo, Jeff Fahey, Brian Oerly, Marco Rodríguez, Eric Lange, Alex Boling, Tim Chiou, Brandon Lim, Michael Wiseman, Kaliko Kauahi, Phoebe Neidhardt, Nicholas Givanio, Katie Locke O'Brien, David L. King, Anthony Molinari, Mark Kubr, John O'Brien, Roger Rignack, Mandy Levin, Greg Collins, Bjorn Johnson, Karissa Vacker, Dale Dye, John Fleck, James Hong, Ewan Chung, Sarah Poynter, Loren Avedon, Timothy Brennen, Jason Collett, Steve Valentine, Gino Anthony Pesi, Tony Aaron II, Clyde Kusatsu, Faran Tahir, Patrick Kilpatrick, Reginald VelJohnson, Harry Van Gorkum, Andy Richter, Brian Thompson, Chris Nightingale, Vincent Duvall, Matt Roth, Shaun Toub, Sala Baker, Peter Onorati, Christopher Cousins, Ken Davitian, Antonio D. Charity, Jeremy Clark, Andrew Connolly, Tony Sirico, Cedric Yarbrough, Diedrich Bader, Roger R. Cross, Mary Pat Gleason, Asher Glaser, Fred Willard, Swoosie Kurtz, Christopher Lloyd, Olivia Munn, Harry Dean Stanton, Bronson Pinchot, Alex Fernandez, Rob Riggle, James Lew, Monet Mazur, Pooja Kumar, Igor Žižikin, Lou Diamond Phillips, Mircea Monroe, David S. Lee, François Chau, Jon Sklaroff, David H. Lawrence, Lisa LoCicero, Michael Bailey Smith, Ruben Garfias, Ethan Phillips, David Koechner, Catherine Dent, Judith Benezra, Beau Garrett, Danny Pudi, Derek Mears, Cesar Garcia, Yvette Nicole Brown, Rebecca Romijn, Stan Lee, David Batiste, Cheryl Ladd, Tim DeKay, Bo Derek, Erin Cahill, Vladimír Kulich, Robert Duncan McNeill, Donna Feldman, Mario Perez
  • markuc

Komedialni serial, kterych v posledni dobe jsem moc nevidel, takze pro me prijemne zpestreni. Druha serie je kvalitativne lepsi nez prvni, ja bohuzel videl nejdriv tu prvni - postavy se mi jiz zacinaji trosku "zajidat", zacinaji mi vadit nektere prvky serialu, ktere jsou pritomny jiz od zacatku (Chuck je vlastne spionsky genius, ktery dva agenti - Sarah a John - vzdy vyseka z maleru; jeho "flashbacky" jen v tu dobu, kdy to vyhovuje scenaristum, atd. Je toho vice, pokud si tedy nechcete kazit chut z jinak dobreho komedialniho pocinu, nedivejte se na prvni serii (ktera byla asi nejaky omyl).(29.11.2008)

Chalanisko od vedľa, pracujúci v obchoďáku získava z ničoho nič určitú schopnosť, s ktorou sa celý čas vyrovnáva, ktorú nemôže vyzradiť ani živej duši a ktorá mu statočne komplikuje osobný život - áno, základná kostra až príliš pripomína Reapera, s tým kozmetickým rozdielom, že diabol je nahradený supertajnou organizáciou. Okrem toho valná väčšina epizód má veľmi podobný priebeh - Chuck vytipuje cieľ, rozbehne sa misia, ktorej priebeh vďaka Chuckovej špionážnej obratnosti slona v porceláne vždy prinesie nejaké koplikácie, aby v záverečnom akčnom finále všetko zázračne vyriešil ku spokojnosti všetkým a hlavne svojmu čistému svedomiu. Nemôžem to všek seriálu nejak príliš vyčítať, pretože aj napriek tomu má seriál svoju hlavnú príbehovú líniu, ktorá sa v druhej sérii konečne poriadne rozbehla. Okrem toho akcia obsahuje všetky tri "š" (štýl, šmrnc, sťavu), humoru a všemožným popkultúrnych odkazov je tu požehnane a ak aj zrovna niečo z toho nefunguje, tak je tu sympaťák Chuck a sexica Sarah, medzi ktorými to nonstop iskrí až hlavným ťahákom na ďalšiu epizódu prestáva byť nejaký Fulcrum, či Intersect, skôr vystupuje do popredia zvedavosť, či tí dvaja po sebe už konečne skočia.(30.8.2009)

Muj oblibeny serialovy maglajz :-) Ze zacatku hrava akcni komedie, s pribivajicimi seriemi se to zacne michat, vrstvit a rozsirovat, az to chyta prvky telenovely, ale porad je to zabava. Navic novejsi serie zpestruje rada slavnejsich jmen v obsazeni (za vsechny zminim Timothy Daltona). Osobne mam ale nejradsi prvni dve serie. 80%.(19.11.2011)

1. série - 90% - Musím se mu smát, musím mu fandit v akci a musím mu přát Sarah. Chuck je v lecčems totální nešika, ale nikdy nepřesáhne míru, při které bych zakroutil očima a přestal ho mít rád. Snad každou svojí vlastností, od záliby v počítačových hrách až po umění zaexperimentovat a udělat to nejšílenější právě v tu nejméně vhodnou chvíli, se mi dostával víc a víc pod kůži. Navíc celkový potenciál seriálu ještě slibuje mnohé. 2. série - 100% - Tohle není jenom o tom, že se objeví více krásných agentek, překvapivých menších rolí nebo popkulturních odkazů. Tohle je o tom, že Chuck+Sarah je dvojka, které fandím od začátku do konce, Chuck+Morgan je dvojka, jejíž přátelství mě nejednou až dojímá a Chuck+Casey je dvojka, jejíž každý dialog hlasitě rozesměje. Navíc epizodní zápletky se stávají až exoticky zajímavými a hlavně: Posledních pět epizod je tak dokonalou akčně-dobrodružnou jízdou, že se dech tají ještě dlouho po zhlédnutí. Chuck už zkrátka dávno není super jednohubka, ale regulérní bomba. 3. série - 100% - Akci má originální, v humoru snadno překonává i sitcomy a ve vztahově-rodinných věcech stále vidím Schwartzův producentský rukopis toho lepšího z O.C. Chuck zkrátka zůstává na vrcholu všech přítomných žánrů. Znovu přibylo dlouhotrvajících linek, kde si každá hlavní postava přijde na výraznější prostor a ty vedlejší potěší díky známějším tvářím (Daniel Shaw je díky Brandonu Routhovi fascinující každou svojí scénou). Stále žasnu. Nad tím, že má Zachary Levi nové a nové grimasy, mise pak stále rafinovanější pointy, ale hlavně, že laťka jde posouvat stále výš a výš. 4. série - 90% - Z nesmělého sympaťáka od vedle se vyklubala naprostá jistota. Nové odstíny v pozadí rodičovské minulosti rozkrývá zcela samozřejmě, starosti á la Buy More jsou pak vítanou možností pro nádech a výdech. A vůbec mi nevadí, že se z komediálního špióna stala vztahovka, ve které se občas vyrazí do akce. Obě polohy totiž pořád miluju a v hodnocení to tentokrát stovka není jen proto, že se v epizodických zápletkách trochu ubralo na tempu a nápadech. Celý příběh kolem Volkoff Industries a příslušných osob to ale bohatě vynahrazuje. Ohlášená finální série tak měla dveře dokořán k triumfálnímu závěru. 5. série - 100% - Konec na dosah, hrozba v důsledku maximální, hlášky stále smrtící. Chris Fedak a další scénáristé moc dobře věděli, co dělají, když svěřili Intersect tam, kam svěřili. Na ploše třinácti epizod se totiž odvíjí rozlučkový příběh se vším všudy. S poslední dávkou krásných žen, hrdinských agentů, statečných činů a lásky jako trám. A v zádech jim i tentokrát stojí smrtící Morganovy glosy, adekvátní sebeshazovačná nálada - a Jeffster. Těsně po skončení poslední epizody tak nemůže být v hodnocení nic jiného než stovka jako vyšitá. A srdcová. Goodbye, team Bartowski.(25.8.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +scénář, námět, postavy -snad kdyby se to bralo někdy víc vážně/// Možná je na hodnocení ještě brzy, viděl jsem zatím jen první sezónu. Největší problém mi dělá si seriál pořádně vychutnat. Někdy se na něj dívám tak trochu ve spěchu. Příjdu z práce, ani se nestíhám pořádně najíst a už to začíná. A přitom je tam tolik věcí a údálostí, že to člověk někdy ani napoprvé nestihně všechno postřehnout. Hlavně ze začátku mě seriál naprosto ohromil a nutno říct, že ze všech seriálů co vysílá Prima Cool je tento nejlepší. (Možná ještě Futurama, tu mám ale už 2 roky na DVD, takže tu teď nesleduji.) Proto se pro mě stal Chuck nejsledovanějším a nejvyhladávanějším seriálem této stanice. Líbí se mi ve spoustě věcech. Nejvíc asi v tom, že není težké si říct: "vždyť tento seriál je skoro o mě". Prostředí obchodního domu Buy More tomu napomáhá. Jen ségru nemám, ale to je asi tak jedinej rozdíl mezi mnou a Chuckem. A je to přitom jednoduché: normální kluk se stane tajným agentem a tuto skutečnost před svým okolím tají...prostě klasické ohrané téma, ovšem zabalené do hezkého a zábavného kabátku. Od seriálu opravdu víc nepotřebuji./// Celkem 91%/// Shrnutí: První řada (86%), Druhá řada (96%) zvláště poslední 3 díly byly neuvěřitelné.(25.6.2009)

• - Zničený superpočítač Intersect je ve zkutečnosti Mac plus. Komunikátor, přes který Bryce posílá data Chuckovi, je zase velice podobný komunikačnímu zařízení ze hry Doom 3. (Kopik)

• - Když je Morgan zavřený do klece, tak hraje píseň, která je i ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. (Kopik)

• - V 1. epizodě 3. díle, kdy nájemný vrah pátrající po Chuckovi (Zachary Levi) zastřelí Emeta kulou do hlavy, seriál záběrem na prostřelené Emetovy "lennonky" odkazuje na smrt Johna Lennona. (Vojtaaaa)