Chuck (TV seriál)

Chuck

Chuck

Akční / Komedie / Drama

USA, 2007 - 2012, 65 h 7 min (Minutáž: 91x43 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence, Bonita Friedericy, Julia Ling, Jesse Heiman, Mekenna Melvin, Tony Hale, Brandon Routh, Linda Hamilton, Tony Todd, Matt Bomer, Scott Bakula, C.S. Lee, Timothy Dalton, Lauren Cohan, Scott Holroyd, Carrie-Anne Moss, Kristin Kreuk, Mini Anden, Jordana Brewster, Richard Burgi, Morgan Fairchild, Arnold Vosloo, Wendy Makkena, Diana Gitelman, Rachel Bilson, Odessa Rae, Pasha D. Lychnikoff, Ivana Milicevic, Gwendoline Yeo, Jonathan Sadowski, Nicole Richie, Michael Clarke Duncan, Melinda Clarke, John Larroquette, Michael Weaver, Dominic Monaghan, Tricia Helfer, Carl Lumbly, Bruce Boxleitner, Gary Cole, Michael Rooker, Lynn A. Henderson, Jenny McCarthy, Karina Michel, Noureen DeWulf, Chevy Chase, Scott Alan Smith, Sven Garrett, Robert Picardo, Mark Pellegrino, Angie Harmon, Robert Patrick, Derek Graf, Vinnie Jones, Mark Sheppard, Udo Kier, Katrina Law, Johnny Messner, Kelly Thiebaud, Brooklyn Decker, Dolph Lundgren, Kristine Blackport, Summer Glau, Karolína Kurková, Eric Roberts, Joel David Moore, Steve Austin, Richard Chamberlain, Tia Texada, Dave Bautista, Matthew Willig, Jeff Chase, Nico Cortez, Lesley-Ann Brandt, Sinqua Walls, Lou Ferrigno, Roland Kickinger, Robert Englund, Brandon Molale, Toši Toda, Anthony Azizi, Gary Weeks, Freddie Wong, Torsten Voges, Lorena Bernal, Roman Mitichyan, Theo Alexander, Mark Hamill, Lawrence Hilton-Jacobs, India de Beaufort, Mercedes Mason, Michael Cassidy, John Kapelos, Lela Loren, Jim Tavaré, Mousa Kraish, Julia Milova, Jed Rees, Louis Lombardi, Michelle N. Carter, Ben Browder, Millicent Martin, Iqbal Theba, Giovanni V. Giusti, Jim Pacitti, Peter Jason, Robin Givens, Kyle Bornheimer, David J. Wright, Kevin Daniels, Aaron Lustig, Kym Jackson, Angus Macfadyen, Clare Carey, Ray Wise, Patricia Rae, Katie Cleary, Anthony Ruivivar, Armand Assante, Jonathan Cake, Stacy Keibler, Melissa McCarty, Rick Hoffman, April Betts, Pamela Roylance, Pepper Binkley, Stefanie Scott, Leslie-Anne Huff, Nathan Sutton, Ayelet Ben-Shahar, Adam Bartley, Ana Gasteyer, Paul Haitkin, Charlet Chung, Kimberly Estrada, Kat Rogers, Mitchell Fink, Tim Loden, Kevin Weisman, Timothy V. Murphy, Nadia Lanfranconi, Kelvin Han Yee, Bryan Friday, Tina Huang, Justin Hartley, Joseph Gatt, Mercy Malick, Jadin Gould, Sonya Macari, Larry Cedar, Brandon Brendel, Todd Sherry, Michael J. Sielaff, Josie Davis, Alison Simpson, Omar J. Dorsey, William Abadie, Bruno Amato, Matt Riedy, Ping Wu, Lauren Mary Kim, David Burke, Rachel Eggleston, Patrik Staněk, Jerome Bettis, Kevin Fabian, Joshua Rush, Adoni Maropis, Allan Louis, Zoran Korach, Jim Pirri, Mariano Mendoza, Michael Strahan, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Nicholas Guilak, Trevor Torseth, Heather Olt, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Isaiah Mustafa, Carlos Lacámara, Mo Collins, Henri Lubatti, Labrandon Shead, Matt Winston, Mitzi McCall, Jim Piddock, John Griffin, Chino Binamo, Jeff Fahey, Brian Oerly, Marco Rodríguez, Eric Lange, Alex Boling, Tim Chiou, Brandon Lim, Michael Wiseman, Kaliko Kauahi, Phoebe Neidhardt, Nicholas Givanio, Katie Locke O'Brien, David L. King, Anthony Molinari, Mark Kubr, John O'Brien, Roger Rignack, Mandy Levin, Greg Collins, Bjorn Johnson, Karissa Vacker, Dale Dye, John Fleck, James Hong, Ewan Chung, Sarah Poynter, Loren Avedon, Timothy Brennen, Jason Collett, Steve Valentine, Gino Anthony Pesi, Tony Aaron II, Clyde Kusatsu, Faran Tahir, Patrick Kilpatrick, Reginald VelJohnson, Harry Van Gorkum, Andy Richter, Brian Thompson, Chris Nightingale, Vincent Duvall, Matt Roth, Shaun Toub, Sala Baker, Peter Onorati, Christopher Cousins, Ken Davitian, Antonio D. Charity, Jeremy Clark, Andrew Connolly, Tony Sirico, Cedric Yarbrough, Diedrich Bader, Roger R. Cross, Mary Pat Gleason, Asher Glaser, Fred Willard, Swoosie Kurtz, Christopher Lloyd, Olivia Munn, Harry Dean Stanton, Bronson Pinchot, Alex Fernandez, Rob Riggle, James Lew, Monet Mazur, Pooja Kumar, Igor Žižikin, Lou Diamond Phillips, Mircea Monroe, David S. Lee, François Chau, Jon Sklaroff, David H. Lawrence XVII, Lisa LoCicero, Michael Bailey Smith, Ruben Garfias, Ethan Phillips, David Koechner, Catherine Dent, Judith Benezra, Beau Garrett, Danny Pudi, Derek Mears, Cesar Garcia, Yvette Nicole Brown, Rebecca Romijn, Stan Lee, David Batiste, Cheryl Ladd, Tim DeKay, Bo Derek, Erin Cahill, Vladimír Kulich, Robert Duncan McNeill, Donna Feldman, Mario Perez, Brandon Ford Green, Tom Choi, Elaine Loh, Julie McKinnon, Bob McCracken, Andrew Constantini, Joe Howard, Benjamin J. Cain Jr., Jessica Gomes, Maz Siam, Kevin Makely, Mel Fair, Anthony Palermo, Craig Susser, David Reynolds, Ilyse Mimoun, Phil Abrams

Chalanisko od vedľa, pracujúci v obchoďáku získava z ničoho nič určitú schopnosť, s ktorou sa celý čas vyrovnáva, ktorú nemôže vyzradiť ani živej duši a ktorá mu statočne komplikuje osobný život - áno, základná kostra až príliš pripomína Reapera, s tým kozmetickým rozdielom, že diabol je nahradený supertajnou organizáciou. Okrem toho valná väčšina epizód má veľmi podobný priebeh - Chuck vytipuje cieľ, rozbehne sa misia, ktorej priebeh vďaka Chuckovej špionážnej obratnosti slona v porceláne vždy prinesie nejaké koplikácie, aby v záverečnom akčnom finále všetko zázračne vyriešil ku spokojnosti všetkým a hlavne svojmu čistému svedomiu. Nemôžem to všek seriálu nejak príliš vyčítať, pretože aj napriek tomu má seriál svoju hlavnú príbehovú líniu, ktorá sa v druhej sérii konečne poriadne rozbehla. Okrem toho akcia obsahuje všetky tri "š" (štýl, šmrnc, sťavu), humoru a všemožným popkultúrnych odkazov je tu požehnane a ak aj zrovna niečo z toho nefunguje, tak je tu sympaťák Chuck a sexica Sarah, medzi ktorými to nonstop iskrí až hlavným ťahákom na ďalšiu epizódu prestáva byť nejaký Fulcrum, či Intersect, skôr vystupuje do popredia zvedavosť, či tí dvaja po sebe už konečne skočia.(30.8.2009)

"Takže vy po mně chcete, abych byl přítelem přítele expřítelkyně mého nejlepšího přítele?" Jsem šťastný sklerotik, takže pokud mi někdo nahraje do hlavy nějakou databázi, tak si ji vymažu stejně snadno jako zbytek paměti. Ale pokud by mě mělo chránit něco tak sympatického jako agentka Sarah a velkého jako agent Casey, tak bych si asi něco v hlavě nechal. Se zmateným Chuckem a jeho ochrankou se totiž dokážu bavit víc, než v kterémkoli obchoďáku s elektronikou při přátelském pošťuchování s predátory při Black Fridayi.(17.2.2017)

Humorně a odlehčeně pojatý seriál o chlapíkovi - nesmělém Chuckovi, kterému se do hlavy dostaly přísně tajné vládní materiály a díky tomu čelí nejrůznějším (a často i životu nebezpečným) nástrahám v podobě zlých, ale i krásných agentů, respektive agentek. Nápaditá, akční a zábavná seriálová oddychovka. UPDATE: Všechno předchozí platí pro všechny série, včetně povedeného a stylového finále.(1.12.2007)

Fajn oddechovka, která se dá sledovat kdekoli a kdykoli, ty špionážní zápletky jedou sice podle podobného mustru, ale romantická/rodinná/kámošská linka na ni dává snadno zapomenout. Navíc další komediální nerdí tažení, to můžu. :o) Kdyby neexistoval v tématu velice podobný seriál, který je mi ale mnohem bližší už jen tím, že hlavní mužský hrdina je spisovatel, asi si rochním mnohem víc. 70%.(3.6.2013)

prvá séria 100%, druhá séria - 100% 3 séria - 80% . 4. séria 90%. 5 séria 50%. Trocha ma mrzelo že po výborných 4 sériach je 5 v mnohých smeroch celkom nefunkčná a ani ten koniec na mňa nezapôsobil tak ako som dúfal. Ale aj napriek tomu sa jedná o super seriál, ktorý mi častokrát dokázal zdvihnúť náladu.(22.11.2009)

• - Linda Hamilton, která hraje matku Chucka Bartowskiho (Zachary Levi), a Mark Christopher Lawrence, ztvárňující roli Big Mikea, se již dříve před kamerou sešli ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Linda je jistě jakožto hlavní role v něm nezapomenutelná, zatímco Mark si zahrál jen menší roli jako zaměstnanec psychiatrické léčebny, kde Connerovou drželi. (koxin)

• - V epizóde "Chuck vs. the Beefcake" zaznie hláška: "Pojď se mnou, jestli chceš žít". Fanúšikovia Terminátora túto hlášku isto poznajú. (pugs)

• - V 7. epizodě 3. řady říká Chuck o Danielu Shawovi, že má supermanské rysy. Brandon Routh, který tuto postavu ztvárňuje, hrál Supermana ve filmu Superman se vrací (2006). (CrypzzXD)