Chuck (TV seriál)

Chuck

Chuck

Akční / Komedie / Drama

USA, 2007 - 2012, 65 h 7 min (Minutáž: 91x43 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence, Bonita Friedericy, Julia Ling, Jesse Heiman, Mekenna Melvin, Tony Hale, Brandon Routh, Linda Hamilton, Tony Todd, Matt Bomer, Scott Bakula, C.S. Lee, Timothy Dalton, Lauren Cohan, Scott Holroyd, Carrie-Anne Moss, Kristin Kreuk, Mini Anden, Jordana Brewster, Richard Burgi, Morgan Fairchild, Arnold Vosloo, Wendy Makkena, Diana Gitelman, Rachel Bilson, Odessa Rae, Pasha D. Lychnikoff, Ivana Milicevic, Gwendoline Yeo, Jonathan Sadowski, Nicole Richie, Michael Clarke Duncan, Melinda Clarke, John Larroquette, Michael Weaver, Dominic Monaghan, Tricia Helfer, Carl Lumbly, Bruce Boxleitner, Gary Cole, Michael Rooker, Lynn A. Henderson, Jenny McCarthy, Karina Michel, Noureen DeWulf, Chevy Chase, Scott Alan Smith, Sven Garrett, Robert Picardo, Mark Pellegrino, Angie Harmon, Robert Patrick, Derek Graf, Vinnie Jones, Mark Sheppard, Udo Kier, Katrina Law, Johnny Messner, Kelly Thiebaud, Brooklyn Decker, Dolph Lundgren, Kristine Blackport, Summer Glau, Karolína Kurková, Eric Roberts, Joel David Moore, Steve Austin, Richard Chamberlain, Tia Texada, Dave Bautista, Matthew Willig, Jeff Chase, Nico Cortez, Lesley-Ann Brandt, Sinqua Walls, Lou Ferrigno, Roland Kickinger, Robert Englund, Brandon Molale, Toši Toda, Anthony Azizi, Gary Weeks, Freddie Wong, Torsten Voges, Lorena Bernal, Roman Mitichyan, Theo Alexander, Mark Hamill, Lawrence Hilton-Jacobs, India de Beaufort, Mercedes Mason, Michael Cassidy, John Kapelos, Lela Loren, Jim Tavaré, Mousa Kraish, Julia Milova, Jed Rees, Louis Lombardi, Michelle N. Carter, Ben Browder, Millicent Martin, Iqbal Theba, Giovanni V. Giusti, Jim Pacitti, Peter Jason, Robin Givens, Kyle Bornheimer, David J. Wright, Kevin Daniels, Aaron Lustig, Kym Jackson, Angus Macfadyen, Clare Carey, Ray Wise, Patricia Rae, Katie Cleary, Anthony Ruivivar, Armand Assante, Jonathan Cake, Stacy Keibler, Melissa McCarty, Rick Hoffman, April Betts, Pamela Roylance, Pepper Binkley, Stefanie Scott, Leslie-Anne Huff, Nathan Sutton, Ayelet Ben-Shahar, Adam Bartley, Ana Gasteyer, Paul Haitkin, Charlet Chung, Kimberly Estrada, Kat Rogers, Mitchell Fink, Tim Loden, Kevin Weisman, Timothy V. Murphy, Nadia Lanfranconi, Kelvin Han Yee, Bryan Friday, Tina Huang, Justin Hartley, Joseph Gatt, Mercy Malick, Jadin Gould, Sonya Macari, Larry Cedar, Brandon Brendel, Todd Sherry, Michael J. Sielaff, Josie Davis, Alison Simpson, Omar J. Dorsey, William Abadie, Bruno Amato, Matt Riedy, Ping Wu, Lauren Mary Kim, David Burke, Rachel Eggleston, Patrik Staněk, Jerome Bettis, Kevin Fabian, Joshua Rush, Adoni Maropis, Allan Louis, Zoran Korach, Jim Pirri, Mariano Mendoza, Michael Strahan, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Nicholas Guilak, Trevor Torseth, Heather Olt, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Isaiah Mustafa, Carlos Lacámara, Mo Collins, Henri Lubatti, Labrandon Shead, Matt Winston, Mitzi McCall, Jim Piddock, John Griffin, Chino Binamo, Jeff Fahey, Brian Oerly, Marco Rodríguez, Eric Lange, Alex Boling, Tim Chiou, Brandon Lim, Michael Wiseman, Kaliko Kauahi, Phoebe Neidhardt, Nicholas Givanio, Katie Locke O'Brien, David L. King, Anthony Molinari, Mark Kubr, John O'Brien, Roger Rignack, Mandy Levin, Greg Collins, Bjorn Johnson, Karissa Vacker, Dale Dye, John Fleck, James Hong, Ewan Chung, Sarah Poynter, Loren Avedon, Timothy Brennen, Jason Collett, Steve Valentine, Gino Anthony Pesi, Tony Aaron II, Clyde Kusatsu, Faran Tahir, Patrick Kilpatrick, Reginald VelJohnson, Harry Van Gorkum, Andy Richter, Brian Thompson, Chris Nightingale, Vincent Duvall, Matt Roth, Shaun Toub, Sala Baker, Peter Onorati, Christopher Cousins, Ken Davitian, Antonio D. Charity, Jeremy Clark, Andrew Connolly, Tony Sirico, Cedric Yarbrough, Diedrich Bader, Roger R. Cross, Mary Pat Gleason, Asher Glaser, Fred Willard, Swoosie Kurtz, Christopher Lloyd, Olivia Munn, Harry Dean Stanton, Bronson Pinchot, Alex Fernandez, Rob Riggle, James Lew, Monet Mazur, Pooja Kumar, Igor Žižikin, Lou Diamond Phillips, Mircea Monroe, David S. Lee, François Chau, Jon Sklaroff, David H. Lawrence XVII, Lisa LoCicero, Michael Bailey Smith, Ruben Garfias, Ethan Phillips, David Koechner, Catherine Dent, Judith Benezra, Beau Garrett, Danny Pudi, Derek Mears, Cesar Garcia, Yvette Nicole Brown, Rebecca Romijn, Stan Lee, David Batiste, Cheryl Ladd, Tim DeKay, Bo Derek, Erin Cahill, Vladimír Kulich, Robert Duncan McNeill, Donna Feldman, Mario Perez, Brandon Ford Green, Tom Choi, Elaine Loh, Julie McKinnon, Bob McCracken, Andrew Constantini, Joe Howard, Benjamin J. Cain Jr., Jessica Gomes, Maz Siam, Kevin Makely, Mel Fair, Anthony Palermo, Craig Susser, David Reynolds, Ilyse Mimoun, Phil Abrams, Steve Monroe, Jennifer Jalene, Brian Kubach

1. série - 90% - Musím se mu smát, musím mu fandit v akci a musím mu přát Sarah. Chuck je v lecčems totální nešika, ale nikdy nepřesáhne míru, při které bych zakroutil očima a přestal ho mít rád. Snad každou svojí vlastností, od záliby v počítačových hrách až po umění zaexperimentovat a udělat to nejšílenější právě v tu nejméně vhodnou chvíli, se mi dostával víc a víc pod kůži. Navíc celkový potenciál seriálu ještě slibuje mnohé. 2. série - 100% - Tohle není jenom o tom, že se objeví více krásných agentek, překvapivých menších rolí nebo popkulturních odkazů. Tohle je o tom, že Chuck+Sarah je dvojka, které fandím od začátku do konce, Chuck+Morgan je dvojka, jejíž přátelství mě nejednou až dojímá a Chuck+Casey je dvojka, jejíž každý dialog hlasitě rozesměje. Navíc epizodní zápletky se stávají až exoticky zajímavými a hlavně: Posledních pět epizod je tak dokonalou akčně-dobrodružnou jízdou, že se dech tají ještě dlouho po zhlédnutí. Chuck už zkrátka dávno není super jednohubka, ale regulérní bomba. 3. série - 100% - Akci má originální, v humoru snadno překonává i sitcomy a ve vztahově-rodinných věcech stále vidím Schwartzův producentský rukopis toho lepšího z O.C. Chuck zkrátka zůstává na vrcholu všech přítomných žánrů. Znovu přibylo dlouhotrvajících linek, kde si každá hlavní postava přijde na výraznější prostor a ty vedlejší potěší díky známějším tvářím (Daniel Shaw je díky Brandonu Routhovi fascinující každou svojí scénou). Stále žasnu. Nad tím, že má Zachary Levi nové a nové grimasy, mise pak stále rafinovanější pointy, ale hlavně, že laťka jde posouvat stále výš a výš. 4. série - 90% - Z nesmělého sympaťáka od vedle se vyklubala naprostá jistota. Nové odstíny v pozadí rodičovské minulosti rozkrývá zcela samozřejmě, starosti á la Buy More jsou pak vítanou možností pro nádech a výdech. A vůbec mi nevadí, že se z komediálního špióna stala vztahovka, ve které se občas vyrazí do akce. Obě polohy totiž pořád miluju a v hodnocení to tentokrát stovka není jen proto, že se v epizodických zápletkách trochu ubralo na tempu a nápadech. Celý příběh kolem Volkoff Industries a příslušných osob to ale bohatě vynahrazuje. Ohlášená finální série tak měla dveře dokořán k triumfálnímu závěru. 5. série - 100% - Konec na dosah, hrozba v důsledku maximální, hlášky stále smrtící. Chris Fedak a další scénáristé moc dobře věděli, co dělají, když svěřili Intersect tam, kam svěřili. Na ploše třinácti epizod se totiž odvíjí rozlučkový příběh se vším všudy. S poslední dávkou krásných žen, hrdinských agentů, statečných činů a lásky jako trám. A v zádech jim i tentokrát stojí smrtící Morganovy glosy, adekvátní sebeshazovačná nálada - a Jeffster. Těsně po skončení poslední epizody tak nemůže být v hodnocení nic jiného než stovka jako vyšitá. A srdcová. Goodbye, team Bartowski.(25.8.2009)

Díky Adamovi Baldwinovi jednoznačně za pět hvězd. Tento živoucí terminátor posouvá seriál ještě kousek dál, než tvůrci zamýšleli. Samozřejmě, že jim šlo o Intersect, databázi CIA a kdoví čeho ještě, v mozku milého nešiky Chucka, samozřejmě, že jim šlo o konfrontaci blba a jeho blbů kamarádů s nástrahami špionáže v moderní válce o technologie. To všechno beru, ale tím, že tam flákli Adama Baldwina, sympatickou kočku Strahovskou a v rolích blbů další borce, to prostě přetáhli na skvělou záležitost, kterou se dá bavit donekonečna. Je to akční, je to veselé a spoustu dalších superlativ, kterými nechci zdržovat. Prostě pecka, kterou bych doporučil každému.(24.4.2011)

Chucka jsem začal sledovat před pár lety, ale nijak mě neupoutal a vydržel jsem u něj pouze dvě série. Až teď jsem se vrátil, abych to od třetí dokoukal. Ale co si z těch dvou sérií pamatuju? Asi tak základní vztahy, aneb kdo je kdo. Dvojice-nedvojice Sarah a Chuck, Agent Casey o kterém se neustále spekuluje, že je dvojitý agent. Chuckovo sestra a její přítel Suprák. Až potud jsou ty postavy dobrý, pak ale začne průšvih jménem Buy more. Kde snad každá postavička je špatným vtipem. Počínaje Morganem, který je ještě občas snesitelným až po další postavy, jejichž jména ani nestojí za zapamatování. Takže z prvních dvou sérií mám dojem průměrného agentského seriálu. *** Tak dostávám se ke třetí sérii a opět se zamotávám do snahy Chucka stát se agentem, pronikám do Intersectu, do krytí v Buy more, do vztahu Chucka a Sarah. K tomu jsem zklamán že si nenechal Hannah. Pak tu máme boj proti Kruhu a hlavní postavu Shawa. Jinak pro mě Chuck zůstává průměrný seriálem, i když ho tentokrát už dokoukám. Nejlepší je stejně plukovník John Casey. *** Po čtvrté sérii jsem si jistej snad jen tím, že víc překombinovanej seriál jsem neviděl a to za sebou mam Prison Break, Lost i Heroes. Přesto, co se děje tady, tak to mi hlava nebere. Abych nebyl jen negativní, tak potěšilo alespoň několik tváří ve vedlejších rolích jako Dolph Lundgren, Timothy Dalton, Summer Glau nebo Linda Hamilton. Ale když už jsem jednou řekl, že to dokoukám, tak to prostě udělám, ať to stojí, co to stojí. *** Aby kombinacím nebylo konec, tak se nám natočila ještě závěrečná pátá série. Vážně chybí už jen to, aby se Intersect nahrával do náhodných kolemjdoucích a bylo by to kompletní. I jediná skvělá postava za pět let v Burbanku řádně vyměkla, ano řeč je o nepřekonatelném Caseym, řešícím rodinné problémy. No, ale teď vážně, konečně jsem se dostal k závěru a jsem rád, už nikdy neuvidím něco tak hrozného jako byl Jeffster, i když jejich Take On Me zachránilo svět.(21.1.2013)

Jsem rád, že jsem se nechal upoutávkou nalákat hned od první epizody, protože koncept sympatického hrdiny zataženého proti své vůli do špionážních hrátek a obklopeného dalšími výraznými vedlejšími figurami, okořeněný humorem a spoustou popkulturních odkazů a citací, mi sedí. Jen u kopacích scén blonďaté Sarah je vidět, jak hodně práce měl střihač, aby to vypadalo, že na to její představitelka má. P.S. Ve třetí řadě mě nesmírně iritoval B.Routh jako agent Shaw, který po celou dobu svého účinkování vypadal, jako že se každým okamžikem rozpláče.(7.1.2010)

• markuc

Komedialni serial, kterych v posledni dobe jsem moc nevidel, takze pro me prijemne zpestreni. Druha serie je kvalitativne lepsi nez prvni, ja bohuzel videl nejdriv tu prvni - postavy se mi jiz zacinaji trosku "zajidat", zacinaji mi vadit nektere prvky serialu, ktere jsou pritomny jiz od zacatku (Chuck je vlastne spionsky genius, ktery dva agenti - Sarah a John - vzdy vyseka z maleru; jeho "flashbacky" jen v tu dobu, kdy to vyhovuje scenaristum, atd. Je toho vice, pokud si tedy nechcete kazit chut z jinak dobreho komedialniho pocinu, nedivejte se na prvni serii (ktera byla asi nejaky omyl).(29.11.2008)

• - Ve 3. díle 5. řady "Chuck a melír", kdy Morgan (Joshua Gomez) demonstruje sílu Intersectu při bojových cvičeních, si je možné všimnout, že má zpocené tričko, ale hned v dalším záběru ho má suché. (fifas2)

• - Osoba, se kterou se v 7. epizodě 5. série s názvem "Chuck Versus the Santa Suit" Chuck (Zachary Levi) a Generál Beckmanová (Bonita Friedericy) na centrále CIA setkávají, je Stanem Leem, tvůrce nejznámějších komiksových postav. (StarPlate)

• - V epizóde "Chuck vs. the Beefcake" zaznie hláška: "Pojď se mnou, jestli chceš žít". Fanúšikovia Terminátora túto hlášku isto poznajú. (pugs)