Nevyhrožuj

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Krimi

USA, 1996, 89 min

Super parodie (nejen) na filmy o negrech, kde je každý druhý slovo mothafucka nebo nigga a nejlepší je hned na začátku vypnout mozek, případně si navíc do krve přidat aditivum v podobě alkoholu (huliči možná i něco jinýho) a jenom se bavit a nehledat v tom žádnej hlubší smysl. Tehle film je prostě jenom o hláškách a jednotlivejch scénkách. Nějakej jednoduchoučkej příběh tam sice je, ale ten slouží jenom jako takový pozadí. Ve filmu se najde občas nějaký to hluchý místo a některý vtípky se taky úplně nepovedly, ale já dávám stejně 4 hvězdičky, protože celkově jsem se u toho skvěle pobavil. Jinak českej dabing tady neni špatnej, ale originál je přecejenom o něco lepší.(20.4.2007)

''Každej desátej černoch musí vydržet sledovat tenhle film aspoň do pasáže Vyrůstat ve čtvrti a to aspoň jednou za život. Při nejmenším každej pátek bude při sledováním filmu zastřelenej v kině.'' Tak dlouho jsem neviděl tak super parodii, u které bych chcal smíchy. Kašlete na příběh. Ten totiž nedává smysl. Vypněte si mozek a vnímejte jen hlášky a hlavně se na film podívejte s kámošema. Určitě to je lepší zážitek.(23.7.2018)

Naprosto tragický homor, který ve mě vyvolával křeče bránice. Bezva způsob, jak se umlátit smíchy. Po scéně s Dashikou jsme dlouho žádnou milostnou scénu ve filmu nezkousl bez pomyšlení na kečup a opečovávané nožky. Film v sobě nese také mnohá životní moudra, například: "Najdu si nějakej prima job na poště nebo v bance a až proniknu do toho šystému, tak to celé udělám a vyberu". To je dnes velmi populární metoda, jak se mít lépe :-)))(26.7.2009)

Je to "parodie" na filmy (jak jiz napovida original nazev filmu) Menace II Society, Juice a Boyz in da Hood. Pokud jste ani jeden s tehto filmu nevideli, asi vas to nebude bavit. Jinak je to opravdu skela komedie. Troch jiny pohled na cernosske problemy v ghettu. Proste to nesmite videt moc cerne!!! 10/10(6.4.2007)

"Nesnáším hašlerky, páč jsou černý, nemám rád odvrácenou stranu měsíce a ze všeho nejvíce nesnáším nahý zadek Wesleyho Snipese!" Tuším, že mé první, a osudové, setkání s bratry Wayansovými. Od té doby je miluji. Miluji jejich humor. Miluji jejich sociálně/sebe/kritický humor. Miluji to, jak si dokáží dělat prdel jak z černochů, tak i z bělošského přístupu k nim. A hlavně. Miluji Dashiki. Chtěl bych být otcem jejího devátého dítěte! Je nutné pochválit český dabing. Po dlouhé době dabing, který dokázal podyhctit atmosféru filmu a spíše jí ještě přidat, než ubrat. "Mluv oplzle!" "Už budu!" "Co jsi to říkal?"(25.9.2012)

• - Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)