Nevyhrožuj

• Nový Zéland

Komedie / Krimi

USA, 1996, 89 min

• ScreamJay

Parodie na černošské filmy. Nápad to byl vzkutku originální, výběr herců neméně povedený, ale někdo jaksi zapomněl, že k natočení vtipného filmu je třeba vtipný scénář. Je tu spousta vtipných gegů a scének, mezi nimiž jsou ale dost nudné či jinak méně zábavné mezery. Jasně že babička do novin ubalivší si jointa či předčítání pohádky dospělému synkovi jenž pod dekou vyvádí neskutečné alutrie, to tvoří základ slušné, nikoliv nadstandardní parodie, jenže na celý film je to trochu málo. Občas mi to příde stejně vtipné jako když jeden nejmenovaný popový zpěvák najde v polívce nos, nejprv se směje recesi svého okolí, ale pak zjistí že je jeho. A je po legraci. Tudíž škoda že se nad tím více nepozastavili, mohlo to být zajímevé pokoukání.(25.6.2004)

Naprosto tragický homor, který ve mě vyvolával křeče bránice. Bezva způsob, jak se umlátit smíchy. Po scéně s Dashikou jsme dlouho žádnou milostnou scénu ve filmu nezkousl bez pomyšlení na kečup a opečovávané nožky. Film v sobě nese také mnohá životní moudra, například: "Najdu si nějakej prima job na poště nebo v bance a až proniknu do toho šystému, tak to celé udělám a vyberu". To je dnes velmi populární metoda, jak se mít lépe :-)))(26.7.2009)

• LencaN

Na toto je potřeba mít správnou náturu nebo alespoň být tolerantní vůči jinému stylu humoru. Moje kafe to zrovna nebylo, co si budeme nalhávat. Ale vůbec jsem se nenudila. Byla to v první řadě šílenost a v druhé řadě...... šílenost :D některé scénky se povedly, občas to byla opravdu prča, ale místy bych měla chuť dupnout scénáristovi na kuří oko. Sem tam to jednoduše bylo trapné, místo aby to pobavilo. Ta hranice mezi srandou a trapasem byla velice tenká a celý film se z tohoto pásma nehnul, pořád na hraně.(7.7.2018)

Krutopřísná komedie z afroamerického prostředí chudých předměstí a šarvátek mezi gangy, kde realita rozhodně nebude tak veselá, jako tenhle film. Bratři Wayansové pod taktovkou Parise Barclaye vytvořili dobrou zábavu, která je pro některé diváky jistě kultovní. Pro mě je to spíš malinko nadprůměrná komedie s pořádnou dávkou "černého" humoru.(29.10.2005)

Nejvíc ze všeho mě už dostal před filmem ten dlouhej americkej název. Jelikož jsem to shlédl v originále, tak jsem si užil skvělých afro-amerických(budem slušní) hlášek na plný pecky. Docela to i pobavilo, ale nic extra to není. Aspoň jsem si tu oblíbil postavu Loc Doga, kterého ztvárnil parádní Marlon Wayans. Nejlepší bylo to jeho balení holky. 65%(10.8.2011)