Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Tempter

Dost dobré, celkem vás to pohltí, jen nesmíte doufat, že se o teorii všeho vlastně vůbec něco dovíte. Ale možná za to mohou ty "reklamní pauzy "... :-D ()

BStone

Skvělý film o jedné krásné duši, uvězněné v těle. O člověku, pro kterého ani nefunkční tělo nebylo překážkou k žití naplněného života. Eddie Redmayne fantastický, stejně tak Felicity Jones. Nádherná hudba a asi nejkrásnější závěrečné titulky jaké jsem kdy viděl. 85% ()

Simushkas

Je to asi nejkrásnější a nejmilejší romantický film o lásce, který jsem viděla. A to nejen mezi lidmi, ale i o lásce k životu jako takovému. O filmu jsem si před sledováním nic nezjistila, a tak jsem vůbec netušila, že se jedná o skutečný příběh pana Hawkinga. Ačkoliv mi na konci ukáplo několik slz, musela jsem mít pořád úsměv na tváři - stejně tak jako měl tento výjimečný člověk. Tak moc milý tento film byl. Většinou se zaměřuji na děj a výkony herců nemám ve zvyku posuzovat, ale Eddie Redmayne byl opravdu úchvatný. ()

MATTcz

Právě jsem se dodíval na životopisný film ,,Teorie všeho'' který vyobrazuje život britského fyzika Stephena Hawkinga. Film mě naprosto dostal, hlavně herecké výkony Eddieho Redmayne (Stephen Hawking) a Felicity Jones (Jane Hawking). Ve filmu jde vidět jak měl Stephen těžký život, díky svého postižení, které ho postihlo už v 21 letech. Doporučuji se všem podívat na neuvěřitelný příběh Stephena Hawkinga! 👍 ()

MiLuka

Dějově je tenhle film průměrný, ale majstrštyk z něj udělal zcela jistě představitel hlavní role Eddie Redmayne. Zcela ponořen do své role hraje úžasně a přirozeně. Vše je uvěřitelné. Hrát takového génia není pro každého. Poprávu zasloužený Oscar. Eddie mě vtáhl do příběhu muže, který zbořil všechny mýty v dějinách fyziky, i když ho jeho tělo zradilo a upoutalo na vozík, vše úspěšně překonal s pomocí své oddané ženy a houževnatě zlomil těžké prognózy lékařů, kteří mu dávali 2 roky života. Dojemná a krásná výpověď inteligence, vědy, síly a houževnatosti. Na konci filmu díky tomu snadno uvěříte, že jde čas vrátit... Krásné. ()

stuj

Jop, jeden z těch silnějších filmů. Pěkně udělané, dobří herci. Ale možná to mohlo být ještě trošilinku víc silnější. ()

RedRose991

Skvelo spracované, veľmi citlivo, páčia sa mi aj nevypovedané veci, niekedy povie viac gesto či mimika ako slová. Škoda, že nedostala väčší priestor veda a vedecké úspechy, ale Hawking toho prežil veľa, všetko by sa do filmu nevošlo. Film ho ukázal ako bežného a predsa veľkého človeka s bežnými starosťami a citmi, ukázal pozadie života, z ktorého vidíme len pozlátko väčšinou. Herci vynikajúci. Odporúčam pozrieť. ()

PhoenixTears

Nemám slov, herecký výkon Eddieo Redmaynea je přímo noblesní. Vím všude chválím Eddieho (až na Potterovských zvířatech, kde mne film moc nezaujal), ale ne bez důvodně, dnes patří ke světové špičce herců, v oblasti rolí, kde ne každý může hrát a ne každý to dokáže tak jako tento famózní herec. Zahrát někoho jako byl Stephen Hawking, a ještě tak věrohodně, to je dnes pro 99% herců prakticky nemožné, ale Eddie to zvládl tak jako nikdo.... Plný počet hvězd, za jeho bravurní, excelentní a přesvědčivý výkon. ()

Majkl_fuky

Eddieho nemám rád, ale Hawking se mu fakt povedl, navíc je mu docela podobný, takže jsem často ani nevnímal, že je to Redmayne. Byl to prostě Hawking. O něm jsem doteď nevěděl vlastně nic, jen že to byl fyzik, ale po přečtení něčeho málo o něm na netu, než film začal, bych asi řekl, že toho o něm vím něco málo, takže od ničeho k něco málo, to už je pokrok, s kterým jsem se statečně pustil do sledování. Fyzika, matika, chemie mě sice odjakživa míjejí obloukem snad přes celý vesmír, i tak mě film ani chvíli nenudil. Tenhle příběh je hlavně o neuvěřitelném citu a lásce, který v sobě jeho žena dokázala probudit a držet se i přes všechny nesnáze. ()

EternalS

Dojemné, objevné, krásné. Nevím, co víc dodat. A na konci Arrival of the Birds by Cinematic Orchestra! Academy Awards Winner 2015 - Eddie Redmayne (Best Leading Actor). ()

Pedro72

Na životopisných filmech o géniích nesnáším jednu věc: podstata jejich práce je vykreslená několika naprostými banalitami. Tady je to pár obecných tezí, jinde je to pár not nebo flek pod štětcem. Blbci tak dostanou nejlepší důkaz, že "tohle bych dokázal taky". ()

PORTER44

I když romantický filmy moc nemusím ,zkouknul jsem to,klobouk dolů za herecké výkony a klobouk dolů za odvahu manželky vzít si za muže takhle postiženýho a ještě s ním mít tolik dětí, to teda.....co dodat dal jsem to,příběh dojemný . ()

dejf96

Eddie je naprosto uvěřitelný, dokonalý....ufff Oscara už má, gratulace! Pokud by existoval Megaoscar, bude favoritem. Veřejně přiznávám, že miluju Eddieho Redmayna - neskutečně šikovný herec a čistý člověk (předávání Oscarů) ()

peproch

Takže především se film drží koncepce, která je vzatá z memoáru paní Hawking. Zachová všem důstojnost. Porozumění Stephenově myšlení sice film nabízí, ale jen na spotřebitelské úrovni. ()

Tom10000

Jeden z nejúžasnějších životopisných filmů, který jsem měl možnost po delší době zhlédnout. Příběh naprosto perfektní, zcela do detailu popisuje velkou část života nejdůležitějšího vědce, který mezi námi pobýval mnohem delší dobu, než se vůbec čekalo, a který dokázal přijít na téměř nemožné - Stephena Hawkinga. Sledujeme jeho studentská léta, kdy se připravuje na získání doktorátu. Setká se se svojí budoucí manželkou Jane, na níž narazí zcela náhodou. Společně se do sebe zamilují. A i když v dalších měsících zasáhne mladého vědce nevyléčitelná choroba ochrnutí, na níž se běžně umírá do dvou let, nevzdávají se jeden druhého. Jane mu pomáhá, jak jen může, a Stephen nejen pokračuje ve své práci, ale lásku jí oplácí. Dokavaď to jde, dokud je to možné (...). První polovina filmu je tím nejlepším, co kdy mohlo vzniknout. Druhá půlka už vyjadřuje krušný smutek a realitu. Nemoc nikdy nekončí dobře, a Stephen přichází o schopnost chodit i mluvit. Jane se o něj stará, ale i ona potřebuje normální život. Stephen je díkybohu tím nejsympatičtějším a nejlaskavějším mužem, jenž jí to dovolí. A i když se (mimo film) nakonec rozvedou, zůstanou dobřími přáteli. Inu, láska zůstává a hory přenáší (...). Eddie Redmayne by si za tohle zasloužil nobelovu cenu za herectví. Felicity Jones též. Zkrátka, ti dva jsou nesmírně dobří, výjimeční. 100 procent, velmi doporučuji! ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)