Sestry Walkerovy: Isabel (Kate Hudson) a Roxeanne (Naomi Watts). Jedna žije v Kalifornii, druhá v Paříži. Isabel přijíždí za Roxy do Paříže, aby jí byla oporou v poslední fázi očekávání potomka. Romantické dobračce Roxy právě v této nejnemožnější chvíli dává manžel-ničema jménem Charles-Henri de Persand (Melvil Poupaud) kopačky. Rozvod visí ve vzduchu. Mezitím se Isabel zamiluje do ničemova strýce. Rodinný skandál pokračuje a americký idealismus a nepotlačitelný duch sester Walkerových se střetává s francouzskou rafinovaností, intrikami a neústupným racionalismem rodiny Persandových, která zplodila darebáka Charles-Henriho. Předmětem sporu je také obraz v hodnotě kolem milionu dolarů, který vlastní Roxy. A pak - docela náhle - zločin z vášně přeruší veškeré kulturní střety a otevírá nové možnosti pro vzájemné porozumění.

Dvě Američanky v konfrontaci s pařížskými intrikami, lidskými vášněmi a stylem života: výsledkem je komedie o odlišných zvycích, mravech, vztazích k penězům a sexu. "Rozvod po francouzsku" přináší inteligentní zábavu na kontrastech mezi oběma národy v morálce, milování, jídle, pití a stolování, v celém životě. Režisér a spoluscénárista James Ivory (Howards End) použil bestselleru Diane Johnson a natočil komedii s lehkým morálním podtextem, kterou prosvětlily Kate Hudson a Naomi Watts v rolích sester Walkerových a také Glen Glose v roli Olivie. (oficiální text distributora)

tranquill

O čem vlastně ten film byl? O francouzské nebo americké mentalitě? Dle mého názoru o ničem a, bohužel, Kate Hudson, Naomi Watts ani Glen Close to nezáchránily... ()

HawkeyP

Spíš 2 a půl. Má to příliš mnoho postav, řeší příliš mnoho témat, ale o žádném nemluví dostatečně. Nebýt uspokojivých hereckých výkonů, byl by to průšvih. ()

waska

Kde nic není, ani tráva neroste..Zaujalo mě docela slušné herecké obsazení, v čele s mojí favoritkou Naomi Watts, ale byl jsem pomerně zklamán. Ne, že bych čekal nějaký zázrak, ale po většinu času jsem se nudil. ()

Likan7

Tohle je moje první zkušenost s Jamesem Ivorym a nejsem si jistý, jestli to taky není zkušenost poslední. Takhle zabité 2 hodiny jsem už dlouho nezažil. K filmu jsem se dostal přes filmografii Kate Hudson a litovat toho budu ještě dlouho. Čekal jsem na konci nějakou pointu, něco čím se mi Ivory "revanžuje" za to peklo, které jsem sledoval, ale nic. Prostě přišel jen konec. A před tím nuda, že by jednoho zabila. Dvojka Hudson Watts je krásná, za ně dávám tu jednu *, ale zbytek si nic nezaslouží. ()

Chamyl

Kate Hudson je sympatická holka, která umí i docela dobře hrát. Bohužel je pro mne její jméno synonymem pro průměrné (romantické) komedie, na které zapomenete už při odchodu z kina. A ROZVOD PO FRANCOUZSKU je přesně tímto typem filmu. Není to zlé, ani to nějak zvlášť nenudí, ale ani to není příliš zábavné, problémy většiny postav jsou vám učebnicově cizí a divák si jen obtížně k někomu buduje nějaký vztah. Slibovaná konfrontace amerického a francouzského stylu života se někam vytratila a spíš se uměle zvýrazňují rozdíly, které žádnými rozdíly ani nejsou (Každá francouzská matka miluje svého syna... Američanky snad ne?). ()

TommyDiamond

Kate Hudson a Naomi Watts a plno francouzů. Nebudem si nic nalhávat, celý příběh byl o ničem. Tolik zbytečných postav a scén. A navíc příliš dlouhé a snobské. Kolik,že platili v té restauraci za oběd? 900euro? Chtěl bych mít taky takový starosti. Celkově 20% ()

seba

Vlastně se mi to docelo líbilo, moje nejoblíbenější Naomi v hlavní roli, ale přesto to byl nejhorší film co jsem od Ivoryho viděl. Proč? Na konverzačku nebyl scénář až zas tak dobrý, komedie to nebyla vůbec (já se tedy nesmál) a na drama to bylo příliš pozvolné a málo dramatické. Škoda. ()

Broda84

V popisku je napsáno drama, romantický a komedie. V tomhle filmu sem se zasmála asi jednou a ani si tem vtip nepamatuju (tak to zas skvělý nebylo). Na drama je to příliš nudné a vleklé a romantika?. Proboha jestli je tohle film o romantice, jestli je to sonda o francouské a americké kultuře a jejich střetu, musím žel konstatovat že ani jedni o romantice nic neví. A to ti jedni o sobě hovoří, že jsou v lásce mistři! A ještě mě dostalo, jak Glenn Close (američanka) tvrdila, že francouzi maj chudou slovní zásobu! Tenhle film je pro mě zklamáním, rozhodně sem čekala víc. ()

Demoiselle

Já tu komedii mám ráda. Viděla jsem jí několikrát a nikdy nezklame. Možná je to tím, že jsem tajně zamilovaná do Paříže, ale i tak mne sestry baví, a jejich život v městě lásky taky! ()

anarya

Opravdu dobře podaný (ovšem samozřejmě trošičku přemrštěný a zvýrazněný) rozdíl a obraz francouzské společnosti. Spousta scén mi připomněla zážitky s "Frantíkama", obzvláště zmínka o šátcích mě opravdu pobavila. ()

LeePriest

Po celou dobu nic extra záživného, nynější hodnocení 50% je zcela přesných. Dilema mezi 2. mi a 3. mi hvězdičkami jsem vyřešil přikloněním se k lepšímu kvůli své milované Naomi Watts :-D Ta byla ostatně prakticky jediným důvodem, proč jsem si film pustil. ()

jarmil8

Ivory se společenským dramatem tentokrát zasazeným v současnosti ukazuje, že společenská hierarchie stále funguje stejně a Atlantik rozděluje více než jen dva kontinenty. A vše je to hravě podané a skvěle zahrané. ()

Pythonator

Nůďo. Dlouhé, nezáživné, zbytečné a příliš ženské. A především to snad ani není komedie. Když už se někdo odváží do toho pustit, tak jen kvůli těm pěkným blondýnám. ()

KapitanKuraz

No fakt neviem kde je tam tá komediálna časť, hlavne že v telke je to označené len ako komédia. Nič pre mňa 1* za obsadenie, keďže som to pozeral do konca, tak aspoň to. ()