Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

EYO EYO

Ako dobré to bolo ale predsa by som uvítal spracovanie ktore nebude určene priamo deťom lebo toho bumblebee-ho s jeho detským výzorom pokazili ale okrem toho sa mi film pačil ,musím pochváliť akciu a prestrelky ,výborny 5.1 zvuk a výbornu kameru ,tiez výborny humor a skvelu dušu filmu ,po celý film som sa skvele bavil a myslim že sme tento samostatný film o bumblebee-ho potrebovali/80% ()

StandikK

Dalo se na to dívat, ovšem oproti Transformers (minimálně jedničce) pokles s kvalitou dolu. Hlavní herečka se dala, i když na Megan Fox vzhledově nemá :-) Nechápu, proč ve filmu se snaží spojit hlavní herečku s borcem, který má na hlavě afro... tento pár mě teda moc nanedchl. Pár chyb rovněž v logice děje se objevily. Je obdivuhodné, co vše Bumlebee přežije - trochu bych jeho životy přirovnal k Jamesi Bondovi - ten také dokázal přežít neuvěřitelné kousky. ()

Mateskimos odpad!

Tohle i celá série těchto volovin je naprostá zbytečnost. Stejně jako snaha o nějaký rozsáhlejší či smysluplnější komentář. Stručně a jasně řečeno - PÍČOVINA!!! ()

Andrew88cz

Poměrně dobrá oddechovka... zasazení ještě před první transformery, kde se dozvíme mimo jiné i to, jak Bumblebee přišel o svůj hlas, jak a z jakého důvodu se dostal na zem... vše zabaleno v pěkném, akčním kabátku. Nečekejte od toho žádný větší zázraky, ale kdo má rád Transformery, tak můžu říct, že o žádný propadák se nejedná a ono vlastně nic moc nového už se vymyslet asi nedá, takže Travis Knight nám naservíroval takovou jednohubku, která není úplně TOP, ale ani neurazí.(6/10) ()

darius1706

Na film jsem se koukl vlastně omylem a když jsem poprvé zjistil, o čem to bude, čekal jsem totální propadák (to byl koneckonců důvod, proč jsem na to nešel a viděl to právě až dnes v TV). Totální propadák to sice nebyl, ale chápu ten důvod - Hasbro potřebovalo reklamu, ale už na to ty prachy nejsou, tak čapli nějakou noname scénáristku, která si potřebovala pořešit traumata z dětství, vzpomněli si, že Knight režíroval cosi animovaného, co nedostalo úplně blbé recenze no a čekali, co se stane - jen nezapomeňte do toho příběhu dát hlavní tahák, jak toho Bumblebeeho přesně kuchli do toho krku. No a nyní k výsledku, zase tu máme nějakého toho loosera, co baží po autě, aby to bylo genderově super, tak tentokrát to je holka, kdo spasí svět (přemýšlím, kam až hodlají zajít, ale jak sleduji dnešní filmy, tak to vlastně dopadlo ještě dobře, bílá holka, to je dnes vlastně už skoro odvaha). K ní dali jako komediální vložku snědého chlapce s neskutečným afro účesem, opět tu máme lehce debilní rodiče a hodně komorně zastoupenou vládní složku. Ono prachy na nějaké velké akce nebyly, takže až na bitvu na Cybertronu, kde bylo vidět, jak se žmoulal v ruce každý Dolar, tak je tam taková šťouchanda mezi 3mi roboty. A spíš se řeší to dospívání naší mladé hrdinky. Suma sumárum - na to, že to točil C tým a scénáristka se moc rozvášnila, tak dávám 2 hvězdy i za odvahu s tím vyjít vůbec ven. ()

GoodStenly

Kriste, na počátku bůh stvořil lego bitky robotů, pak si zahrál na romanci mezi žlutým "Vilíkem" (ani nechci vědět, kam schovali "Máju"...) , slizkou afrobrokolicí a vesnickou rádoby osmnáctkou... Bože, vím, že mě nanávidíš, ale tohle bylo i na tebe šílený... ()

SilGhost

Kouzlo Transformers se definitivně vytratilo… Ano víme, že poslední díly Transformers od M. Baye přinášely jen další akční scény, které byly místy velmi nepřehledné, jenže tento poslední díl, byť je to defacto prequel prvního dílu úplně zadupal do země jakoukoliv epičnost této série. Někteří recenzenti se jeho děj snaží srovnávat s E.T. Mimozemšťanem, ale spíše to vypadá, že scénárista napsal a režisér natočil předělanou verzi filmu „Můj auťák Brouk“, kde hlavní představitelku hrála Lindsay Lohan a jejího romantického partnera Justin Long. Jenže na ně bylo lepší pokoukání a získávali si spíše sympatie nežli zdejší životní ztroskotanci Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) a mám temné podezření, že v rámci rasové vyváženosti dosazený Jorge Lendeborg Jr., který je vykreslen v outsidera stejně jako v jedničce Shia LaBeouf. Bohužel na rozdíl od něj tady nemá ani zázračné auto – Bumblebeho, a ani neprodělává žádný vývoj postavy. A ať dělám, co dělám nějak mi k hlavní hrdince vůbec nesedí. (aby však nedošlo k mýlce jsou role, kde by to nebylo ono bez černochů, hispánců a asiatů. Jenže je nutné vybrat ty, kteří se tam přirozeně hodí…) Bohužel ano, jak bylo již řečeno a to podtrhuji – je to jen rodinný film, který bych asi doporučil výrazně mladším dětem, i když je otázka, jak by zase vnímali vývoj osmnáctileté slečny… Zkrátka milovníci série Transformers zamáčkněte slzu nad koncem epických scén a sci-fi tajemna Transformerů, přichází lepší verze reklamy na hračky s pohádkovým příběhem o kamarádství dospívající slečny a jednoho autobota. A aby nebylo paradoxům konec, tak nejlepší roli ztvárnil Bumblebe, pak následuje Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) a ostatní jsou jen béčkoví „statisti“ do počtu, kteří jen doplňují kulisy. A tak si pokládám v duchu otázku, může být v této sérii ještě hůř? ()

Foltest

Po celé sérii Transformers mi to přijde velmi slabé. Směšně malé množství robotů a trapné souboje mi film dost znechutili. ()

BlackBarron

Pár posledních Transformers je nabitých nudnou akcí (všeho moc škodí), zde ta akce pokulhává, takže je to jen nudné. Restart použitelný, ale to je vše. Občas je to dobrý, ale dobrý je za 3. 60% a to jsem hodný ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Musíš chránit planetu Země. Jestli ji Decepticoni najdou, je s námi Autoboty konec." Frajer v každém snímku, tahoun první trilogie a mazlíček Shiaha LaBeoufa! To je nejroztomilejší autobot Bumblebee. Děj se odehrává v malém předměstí a navíc v osmdesátkách. To je skvěle zdůrazněno jak kostýmy a prostředím, tak především výrazným soundtrackem. Pokud očekáváte mlácení robotů a bortící se mrakodrapy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás. Příběh dívky a jejího auta, které nahání zápasník John Cena je mimořádně sympatickým, příjemným a kvalitně vytvořeným Ačkovým science-fiction filmem. Chybí mu jedině punc výjimečnosti, takže nejde o žádnou velkou událost. V rámci série jde každopádně o nejvíce vydařený film, kde na jedničku funguje kombinace humoru, emocí a akce. - 60%. ()

MaxBodycount

Slabý úvod nevzbudzuje príliš veľa nádejí, avšak v momente, keď tento rozkošný spinoff prehodí výhybku a ukradne identitu E.T. Mimozemšťanovi začína sa jazda. Fanúšikom pôvodnej série môže Čmeliačik pripadať až komorný - ak nerátam štart a finálne cameo, o rúbanicu sa tu starajú iba traja plecháči, čo však chýba v kovošrote, obstará mäsokombinát - herci už konečne nevyzerajú ako karikatúry z videa Black Hole Sun, mladá Hailee dokonca koketuje so sympatiami publika. Film možno nezvláda časovú lokalizáciu v osemdesiatkach na 100% - iba nabúšený OST a verbálne odkazy na Alfa, alebo Miami Vice nestačia, jeho búšiace srdiečko je však na správnom mieste a výsledkom je potom ehmmm...príjemný rodinný film. Na odbočku z masívne ujebanej a prestrelenej série viac ako slušné. Moment filmového blaha: Objects in the mirror are closer than they appear spolu s Hailee v spätnom zrkadle podmazané Don't You (Forget About Me) od Simple Minds. ()

Pedro72 odpad!

Modrá hromada železa kope do žluté hromady železa, asi aby ji to hodně bolelo. To jako vážně?!  PS Jasně, hrají tam i humanoidi, ale hrají hůř, než ty hromady železa, tak to ani nekomentuji. ()

Ozzinka

Konečně pořádný hraný film Transformers po tolika letech. Postavy nejsou moc komplikované a hned jasně víme, koho budeme sledovat. Krádce nám jsou představeny, což je jen dobře jelikož nemají nijak výrazný charakter. Jedná se hold o normální rodinu, která se dostane do centra dění vlastně ani neví jak a já musím říct, že na mě větší polovina postav fungovala dobře. Zbytek postav je pro mě hodně zapomenutelných že bych si na ně ani nevzpomněla, kdybych s na film znovu nepodívala. Třeba Sally Watson je postava, která mě osobně hodně vadila, jelikož v skoro v každé scéně křičela a nebo vyšilovala a to mi nehorázně vadilo, chápu že se jen bála o rodinu, ale i tak… Herecké výkony jsou fajn, někdy až moc přehnané, ale jinak jsem byla na míru spokojená. Příběh filmu je hrozně fajn oddechovka a líbí se mi doba do které ji zařadili a taky se mi líbí že hlavní záporné postavy jsou dost neznámé ohledně zfilmování, a tak si mohli tvůrci s nimi hodně pohrát, a tak dodali příběhu jistý šmrnc. (taky se mi líbilo těch pár pomrknutí na předchozí filmy a plno odkazů na komiksy a seriály) Hudba mi tu celkem sedla sice ne tak jako u jiných transformers filmů, ale stále tu dobře působila. Film se mi líbil a ráda se k němu vrátím. Je to fajn rodinná akční komedie, kdy z transformers filmů se jedná o to povedenější, ale rozhodně ne to nejlepší. ()

Karel99

Celá série transformers je úžasná ale Bumblebee je suprový už jen tím že je to pro všechny. Je to lehký, oddechový, srandovní ale s nápadem. Neokouká se . ()

Lukango

Po nekonečně se opakujících sequelů Transformerů tu máme svěží spin-off, který konečně vybočuje ze zajetých kolejí svých předchůdců. Ano, máme tu pár nelogičností např. jak se transformeři naučili mluvit, když internet ještě neexistoval), klišé a lehce nadprůměrné dialogy, avšak film se nesnaží hrát na něco přehnaně nafouklého. Konečně tu je film ze série transformerů, který je vtipný a poměrně emotivní. Během prvních 5 minut zjistíme, že film nerežiroval Bay, což se podepsalo na cgi výbuchách. Celkově je spíše vztah mezi člověkem a autem upřednostňen jako u prvních transformerů, sice to u jedničky bylo až moc kýčovité, na druhou stranu to v dalších transformerských filmech chybělo a tady se nám to konečně vrátilo. Film rozhodně není dokonalý, ale je příjemné jej sledovat, jak už jsem zmínil, film je vtipný, emotivní, nikdy nenudí a musím moc pochválit hlavní herečku, u které jsem měl strach, že jako dítě ten film sama neutáhne, ale opak je pravdou. Celkově se jedna o druhý nejlepší transformerský film (jen o trochu horší než jednička transformerů), který si na nic velkého nehraje a snaží se jen bavit svým roztomilým humorem, mírnou bizarností a pohodovou atmosférou. Známka: 6/10 ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)