Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

RoneXxXD

Tohle mě příjemně překvapilo...s Transformers 3 a dál to šlo strašně z kopce se sérii,a už snad nikdo nečekal že z tý s*ačky vyjde něco dobrýho. A vida...tohle nebylo vůbec zlý. 70%,spíše na 4* dodatek: John Cena neumí hrát ()

geek.ondra

Příjemná změna z přepálenýho digibordelu na milý rodinný scífko kde fungují jak osobní momenty tak i robotí rubačky. 7,5/10 ()

kondor77

Marketéři firmy Hasbro si konečně uvědomili, že s jejich hračkami si hrají i slečny bez toho aby je užívaly jen jako náhradu robertka a tak tu konečně máme i silnou hlavní hrdinku ve světě Transformerů. Už se těším na pokračování Transformers vs. Transsexuálové. ()

Razzor_82

"Jmenuji se Bumblebee." Jak velký žlutý robot ke jménu čmelák přišel. Domácí mazlíček z něj nebude, páč se umí pořádně naštvat. Herci jsou slabý a příběh se snaží neustále dojímat. Volkswagen má alespoň pěknou reklamu. 4/10 ()

Sala1

Soft porno a orgie CGI efektov Michaela Baya sa nám pred očami menia na produkčne skromnejší a príbehovo komornejší dej o robotovi, ktorý sa ukrýva na Zemi a spoznáva mladé dievča, svoju budúcu vernú kamarátku. Prvých 15 minút ponúka film atmosférický guilty pleasure na planéte Cybertron s esenciou animovaného seriálu, na ktorý doteraz spomínam. Je to prehľadné a zároveň niečo, čo by chcel v podobnom filme vidieť asi každý fanúšik. Možno sa za tou scénou schovávajú budúce prísľuby. Akonáhle sa Bumblebee dostane na Zem, film otvára divákovi svoje srdce a buduje vzťah robota a človeka, ktorý je absolútne dôveryhodný, chápete ho a veľmi dobre sa vám na to celé pozerá. Hailee je outsiderka, takže prirodzene si nájde cestu k robotovi, ktorý do nášho sveta jednoducho nepatrí. V rámci vzťahu ale aj vývoja príbehu je škoda, že film hrá príliš na istotu a vytvára škatuľku, v podstate po predstavení všetkých postáv môžete celkom presne povedať ako ktorá skončí a tiež ako skončí celý film. Vedľa dejovej linky priateľstva sa odohráva vládny komplot, ktorý si tvorcovia pravdepodobne nemohli odpustiť. John Cena ako záporák je fajn pre Johna Cenu, v rámci konceptu filmu ale pôsobí nevhodne, pravdepodobne si odskočil z iného natáčania. Trebalo by viac zladiť poetiky týchto dvoch liniek pre komplexnejší zážitok. V zásade Bumblebee príjemne prekvapil, vytvoril rodinný film v podstate pre každého a ukázal, kam by mohla séria v budúcnosti smerovať. Viac tu: https://youtu.be/H03fTgTgY5w ()

Likan7

Příjemné, svěží, dětsky sympatické a přitom dostatečně akční a hlavně, co je u Transformers nejdůležitější, dokonale přehledné! Po fantastický jedničce, po které jsme všichni hledali po zemi čelisti, je tenhle "malý" spin-off nejspíš nejlepší díl série. Kamera se najednou netřepe, je tu plno humoru, který není debilní. Infantilnost Býho v první polovině filmu je příjemná, odpočinková, zvlášť po těch únavných dílech, co nám Bay furt cpal. Akce tu je ale přitom opulentní (třeba první 3 minuty tady strčí do kapsy co do akce a přehlednosti poslední 2 transformeří díly, Haille Steinfeld v pohodě, Cena směšný (předpokládám, že ale schválně) a já spokojený. Takhle bych si dal Býho klidně v dalších dvou dílech. ()

Maximilianus

Lepšie ako päťkoví Transformeri, ale aj tak iba jednoduchá tíneďžerská rozprávka, ktorá sa snaží byť hrozne vtipná, s akože rozkošným autíčkom/robotom, ktorý je v skutočnosti vraždiaci stroj, akurát si to nepamätá. Dá sa to pozrieť, ale akcie tam moc nie je, nemá to prepracovaný dej a je to také naistotu bez originality. A postavy boli dosť nesympatické. 6,7/10. ()

Withree

Jste krutí lidičkové, krutí. Tohle je přesně to, co sága Transformers potřebovala. Úplně se odstřihnout do Michaela Baye a jeho krutovtípků a nabídnout nám jednoduchý příběh o holce a kamarádovi z vesmíru, okořeněný osmdesátkovou atmosférou a soundtrackem. Celý začátek nápadně připomíná první Transformers. Výměna frajera, co chce zapůsobit na Megan, za trošičku introvertnější holku, která se vyrovnává se smrtí svého otce, je přece jen pro mě osobně zajímavější. Hailee Steinfeld navíc dokáže utáhnout na svých bedrech cokoliv. Oceňuji nenucený humor, už méně ocěňuji vtípky ve scénách s armádou, kde, na své poměry, exceluje John Cena. I díky těmto důvodem je hrozná škoda, že se diváci nevypravili v hojnějším počtu a na pokračování můžeme čekat o něco déle, než by bylo nutné. ()

Kritik.

Nemyslel som si, že nejakému transformeráckému filmu dám raz plný počet hviezdičiek. Nieže by námet (komiksy a animáky) nemal obrovský potenciál; to len filmy boli doteraz tak hrozné...doteraz! ;-) Bumblebee je skvelý, veľmi príjemný, konečne hlbší, príbehový, rodinný, dokonca i trochu dojímavý filmík s veľmi sympatickými postavami. Konečne! ()

vikino1

Chápu, že nejsem cílovka maskovaných robotů, ale to se fakt nedá natočit nic jiného jak vykradačku prvního dílu ? Jo jasně místo Withwickyho tu mám votravnou hnusnou holku, ale opravdu tam musí Bee demolovat vlastní byt, opravdu musí mít psa? Opravdu musí mít holka neschopý votravný rodiče ? Opravdu musí být hlavní hrdinka šikanovaná od ostatních ? Fakt to celé musí být jak přes kopírák ? Proč musí Bee mít spálenou memmory a 74 minut si hrát na Chappieho ? (o restartu paměti se radši vyjadřovat nebudu). Fajty tu máme všehovšudy jen tři a první sekvence z Cybertronu vypadá jak demo z počítačové hry, druhá nestojí za moc a třetí je na fakt, že sledujete film už 95 minut, zatraceně krátká.... No prostě zkrátka ztráta času... ()

ER

V podstatě okopírovaná jednička s více sentimentálním vztahem a vším,co je tak na popcornových filmech provařené. Číslo 5 žije...vlastně B. ()

Homer.p

Osmdesátkový feeling a emoce (několikrát jsem měl slzy na krajíčku dojetím) prostě Transformers neskutečně sedí. Bumblebee je přirozeně roztomilý a dokonce i vtipný (trochu mi připomínal Baymaxe). Holka je sympatická a celá její rodina je taky v poho, na rozdíl od předchozích filmů. Po tomhle by měl být Bay již pouze v roli producenta a za zády k tomu mít Spielberga, jehož rukopis je zde znát v každém záběru, protože takhle on v 80. letech filmy točil. Jediný co bych změnil je hudba Marianelliho, protože ten Jablonskyho buracející soundtrack by se mi k tomu hodil více. Ovšem výběr těch osmdesátkových hitů bych samozřejmě ponechal 👍. Těším se na další díly, ano záměrně píšu v množném čísle 😉. ()

Shaddy1 odpad!

Kristýnka Hodson dokázala v mnoho ohledech předčit pány Benioffa a Weise a stala se v mých očích jedním z nejtalentovanějších scenáristů v dnešním Hollywoodu. Snad se prázdné hlavy z Paramount Pictures rozhodnou financovat alespoň dalších 5 dílů. Vlhký sen všech mechanofiliků by se stal skutečností. ()

Acrobat odpad!

Takmer som sa aj rozplakal na konci. Ozaj prepracovany vztah dievca stroj je umerny poziadavkam publika. Toho americkeho. Dostali vsetko. Plochy vyvin, kusok nadnesenej nechutne efektovej akcie, akoze dramu, blbe postavy, kus hudby humoru. Taky teply koktejl pre dievcata a chlapcov co po tom chcu ist do lesa a zabit medveda. Knight a studia vytvorili recyklat bez akejkolvek hlbky a potrebnosti. Tak odtazito ako som toto sledoval je vyjadrenim zbytocnosti. Kus srotu devalvuje zem a ti zli ludia predsa zistia ze to je dobry kus srotu. Protivne dospievanie v papundekli, kde opat citit sa trapne je tak nejak pudom. ( videne 17.10.2019, BDrip) ()

mirakom

Nejhorší Transformers film, který nedává smysl. Ke konci filmu se to tváří jako kdyby to naráz mělo předcházet Bayově T1 a přitom to na události z předchozích pěti Transformers filmů celou dobu kašle a vypadá to jako restart série. Design Autobotů, Deceptikonů a hlavně jejich planety Cybertron je úplně odlišný. V předcházejích filmech byli roboti, než dorazili na Zemi, pouze tmaví. Tady vypadají jako auta dokonce i na Cybertronu, ještě než kdokoliv z nich dorazí na Zemi! Bay měl vychytaný překlad řeči a znaků Transformerů, kdy se nejprve zpráva ukázala v jazyce Transformerů a pak se přeměnila do angličtiny. V tomhle má Bumblebee systém rovnou v angličtině už od začátku filmu. A hlavně to vůbec nesedí s událostmi předchozích filmů, kdy např. Bumblebee měl být na Zemi mnohem dříve a bojovat už za 2.sv.v. na straně Američanů a nedorazit až v 80tkách. Na Zemi letěl kvůli Prajiskeře (Krychle) už Megatron, kdovíkdy, kterého objevil kapitán Witwicky zamrzlého v roce 1897 atd. atd. Toto je prostě jen taková pohádka o malé holce, která taky chtěla k narozeninám auto a našla Autobota jako Sam v T1. || 7/10 || SkyShowtime | Theatrical Cut: 113 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

rublik05

Nekonečný příběh. Šesté pokračování Transformerů, tentokrát ovšem zaměřeno na nejvýraznějšího a asi i nejpopulárnějšího člena autobotů, Bumblebeeho. Příběh působí oproti svým předchůdcům poněkud skromně, nedočkáme se žádného ničení měst ani masivních soubojů. Děj poměrně netradičně probíhá na americkém předměstí 80. let, příjemnou old school atmosféru pomáhá navodit a udržet dobře vybraný soundtrack. Samotná zápletka působí trochu nezáživně, přišlo mi, že se tvůrci nesnaží přijít s něčím novým, pouze kopírují již zaběhnuté a několikrát viděné klišé. Vadilo mi také zbytečně velké množství emocí a citů, které působí vesměs dost dětinsky a emoční výlevy začnou po čase dost nudit. Herecké obsazení mohlo být také mnohem lepší, Hailee Steinfeld i John Cena působili na můj vkus poměrně nevýrazně. Na druhou stranu snímku nelze upřít fakt dobrá kamera a střih. Akčních scén je zde minimum, stejně tak se šetří i s humorem. Daleko víc se sází na již zmíněné emoce, atmosféru a herce. Předchozí dva díly strčí Bumblebee s přehledem do kapsy, ale žádná velká sláva to bohužel není. 4/10. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)