Transformers 6

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 113 min

Jakkoliv muzete nadavat na Bayovo Transformery, neda se jim uprit skvele zrezirovana a super cool akce, stylovy zabery a vymazleny triky. Nic z toho tady nenajdete. Je jasny, ze tentokrat nepujde o nejaky niceni celejch mest a vrchol akce je tak bitka dva na jednoho u jerabu, ale sem tam tu jsou prolozeny treba zabery na Cybertron a oboje to bohuzel vypada desne lacine. Trikove to je takovy bez detailu, kde se u Baye tocil kazdej sroubek, tady to vypada jak rozmazany, Knight se strasne snazi, ale cool akci fakt natocit neumi a nejaka 80s atmosfera se podari jen obcas. Film by vzhledem k mnozstvi deje mohl bejt rozhodne kratsi, treba sestrihat neustaly reseni dusevnich pochodu hlavni hrdinky, ta je vetsinou fajn, ale obcas uz je precejen krapet na pest. Hailee hraje ocekavane skvele, jen trochu vypada jak blbka z Horkych sedmnact, Cena je fajn a ostatni nestoji moc za rec. Zachranuje to tak hlavne extra sympatak Bumblebee, kterymu bych dal klidne i vic scen ve stylu prozkoumavani obyvaku nebo hazeni vajec. Na druhou stranu, obcas je az zbytecne za moc velkyho posranka. Celkove jsem se sice bavil, ale na Baye to proste nema, Transformery asi holt chci videt ve verzi epicky akce a ne ve stylu Cislo 5 zije.(1.4.2019)

Byl takhle jeden animák a jmenoval se Železný obr. Všichni ho měli rádi, a tak si tvůrci Transformerů řekli, že by bylo príma ho předělat a zasadit do svého univerza. Film nám samozřejmě nabízí stroj učící se lidskou kulturu, velkého zlého generála i několik dalších klišé v podobě měsíce v úplňku, finální bitky v noci nebo přiblblých amerických puberťáků. Celý snímek vlastně není nikterak originální, ale docela rychle to odsýpe, a i když je šablonovitý, člověk se u něj ani tolik nenudí. Možná bych ale z filmu vystřihl postavu toho kluka s přiblblým jménem, nic tam vlastně neudělal a jako komický prvek taky nefunguje. 75%(15.4.2019)

Transformeři pod Bayovou kontrolou se zdáli být už vyčpělí a překombinovaní, vlastně nikoho pořádně už nezajímali, ale nováček Travis Knight z Bumblebeeho udělal moc příjemný film. Bumblebee je osmdesátkové retro jak sviň s vynikající 80´s hudebním podkresem, úžasnou Hailee Steinfield, ze která se klube velká herečka i zpěvačka a potěší i John Cena v roli vojáka. Samotný Bumblebee je jako vždy cute. Akce zde ve výsledku není tak moc, je to spíše komornější, osudovější,emocionálnější a atmosféričtější podívaná, přesto pokud na Akci dojde je natočená přehledně, svižně a sebevědomě. Scéna, kdy Bee uteče z garáže do bytu patří k nejvtipnější scéně filmu. Žádná velká pecka, ale Transformeři jdou správnou cestou a takhle to rozhodně funguje mnohem lépe. 75%(20.12.2018)

Návrat do osemdesiatok má trochu kolísavé tempo a možno je aj zbytočne dlhý. Prvá polovica poteší asi viac, spoznávanie nového kamaráta, skrývanie sa, vzťahy s okolím a tak podobne. Ako sa stáva zvykom, tak finále je opäť slušné blockbusterové sklamanie. Tmavé, naťahované, kvázi bombastické a nie príliš prehľadné, proste to tam byť musí a je jedno, že ak by to tam nebolo, mohlo to byť lepšie. Hity svojej doby začínajú a prestávajú hrať ako sa im zachce, v lepšom prípade prostredníctvom nich Bumblebee prehovára. Napriek všetkému po prvých Transformeroch najlepší film z tohto infantilného univerza. Predovšetkým preto, že nemáme pocit repetetívnosti z Bayovej pentalógie.(2.1.2019)

První Transformers v těžkotonážním 80's hávu (podobnost s filmy jako E.T., Číslo 5 žije a mnoha dalšími se vyloženě nabízí), s 5x menším měřítkem (tady se na konci žádná půlhodinová destrukce velkoměsta nekoná) a hlavně bez Bayova kontroverzního rukopisu. Nikoliv epický velkofilm, ale (rozto)milá dobrodružná komedie. A s jedničkou teprve druhý díl, který se alespoň pokouší předstírat, že má nějaké srdíčko (ta snaha dojímat na mě až tak úplně nefungovala, ale rozhodně ji tvůrcům nevyčítám). Pravděpodobně tam není nic, co bych předtím neviděl už (mnohokrát) jinde (možná s výjimkou nečekaně dobře natočeného robotího kung-fu), ale asi holt dám občas přednost souboru zručně a sympaticky sešitých klišé před nefunkční osobitostí... Tohle “zklidnění” ta série potřebovala jak Čmelák rádio (a John Cena lekce herectví). Pro mě velmi feel good jednohubka, která sice neoslní, ale rozhodně baví a především neotravuje (pár bodíků k dobru za akurátní stopáž) a nelobotomizuje. 70 %(4.1.2019)