Transformers 6

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 113 min

Obsahuje spoilery: "Musíš chránit planetu Země. Jestli ji Decepticoni najdou, je s námi Autoboty konec." Frajer v každém snímku, tahoun první trilogie a mazlíček Shiaha LaBeoufa! To je nejroztomilejší autobot Bumblebee. Děj se odehrává v malém předměstí a navíc v osmdesátkách. To je skvěle zdůrazněno jak kostýmy a prostředím, tak především výrazným soundtrackem. Pokud očekáváte mlácení robotů a bortící se mrakodrapy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás. Příběh dívky a jejího auta, které nahání zápasník John Cena je mimořádně sympatickým, příjemným a kvalitně vytvořeným Ačkovým science-fiction filmem. Chybí mu jedině punc výjimečnosti, takže nejde o žádnou velkou událost. V rámci série jde každopádně o nejvíce vydařený film, kde na jedničku funguje kombinace humoru, emocí a akce. - 60%.(8.6.2020)

Bayovské kořeny to nezapře. A zřejmě je to dobře. Úplně jinou cestou to totiž asi nešlo. I když hlavní změny jsou sympatické. Můj někdejší oblíbenec, aktuálně totální tvrdohlavec ztratil v posledních transformeřích dobrodružstvích míru a kontakt s realitou. Vzniklo roztahané a nabubřelé cosi. Tahle novinka je umírněnější a mrakodrapy v ní nepadají. Přesto je pořád se na co dívat i bez epických řežeb robotů. Hlavně díky retro pojetí. Osmdesátková nostalgie funguje, hudební fláky jsou moc fajn, mnohem víc času a prostoru je věnováno postavám, rodinné rádoby třenice tvůrcům odpustíme a kýč už k tomu tak nějak patří. Hlavně pokračujeme v trendu, že teď frčí blockbustery s ženskými/dívčími hlavními hrdinkami. A když je jí sympatická outsiderka s tváří talentované Hailee Steinfeld, která jakoby vypadla z nějakého spielbergovského dobrodružství, může to klapnout. A taky víceméně klaplo.(25.3.2019)

První Transformers v těžkotonážním 80's hávu (podobnost s filmy jako E.T., Číslo 5 žije, Želený obr a mnoha dalšími se vyloženě nabízí), s 5x menším měřítkem (tady se na konci žádná půlhodinová destrukce velkoměsta nekoná) a hlavně bez Bayova kontroverzního rukopisu. Nikoliv epický velkofilm, ale (rozto)milá dobrodružná komedie. A s jedničkou teprve druhý díl, který mě ničím neštval a jenž se alespoň pokouší předstírat, že má nějaké srdíčko (ta snaha dojímat na mě až tak úplně nefungovala, ale rozhodně ji tvůrcům nevyčítám). Pravděpodobně tam není nic, co bych předtím neviděl už (mnohokrát) jinde (možná s výjimkou nečekaně dobře natočeného robotího kung-fu), ale asi holt dám občas přednost souboru zručně a sympaticky sešitých klišé před nefunkční osobitostí... Tohle “zklidnění” ta série potřebovala jak Čmelák rádio (a John Cena lekce herectví). Pro mě velmi feel good oddechovka, která sice neoslní, ale rozhodně baví a především neotravuje (pár bodíků k dobru za akurátní stopáž) a nelobotomizuje. 70 %(4.1.2019)

,,MUSÍŠ TU PLANETU CHRÁNIT. JESTLI JI DECEPTICONI NAJDOU, JE S NÁMI AUTOBOTY KONEC…“ /// Příběh (a samozřejmě i film) pro děti. A prachsprostá reklama na Hasbro. Místy to není až tak blbý, ovšem musí se člověk oprostit od nějakýho většího přemejšlení. Scénář má za úkol neprudit, takže v jednoduchosti nechť je jeho síla. Ve finále tak bude záležet jen na vaši šedé kůře mozkové, jestli ocení dalšího milýho emzošroťáka, nebo bude hledat smrtící dobrodrůžo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopnej upustit kroupu pro kus šrotu. 2.) Jsem milovník včel. A týnejdžerek. A šrotu. A … 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(2.4.2019)

Já mám pro Transformers strašnou slabost už od prvního dílu. Bumblebee je tady víc roztomilejší, než kočka či pes. Užíval jsem si to, akční scény parádní. Jen místo Hailee Steinfeld, mohla být jiná, moc mi tu neseděla a celkově se mi na ní moc dobře nedívalo. Naopak mě potěšila Pamela Adlon z mého oblíbeného seriálu Lucky Louie a opět si zahrála sestřičku. Super relax.(24.3.2019)

• - Ve 13. minutě Transformers (2007) můžeme vidět žlutou „Fiestu se závodnickýma pruhama“ jakožto první přeměnu Bumblebeeho na Zemi hned vedle jeho poslední podoby z tohoto filmu, kterou stále používá. Má ji zhruba 20 let. (GejmronCZ)

• - Jedná se o první prequel série Transformers. (tyzmrde)

• - Ve scéně, kdy Charlie (Hailee Steinfeld) ujíždí s Bumblebeem a Ron (Stephen Schneider) jí získává čas tím, že kličkuje před armádou, zazní odkaz na seriál Miami Vice (od r. 1984). (PAULOO)