Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

(více)

Videa (13)

Trailer 5

Recenze (472)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Strašně se to snaží vrátit do série emoce a zároveň navázat na současný trend back to 80s. Tak moc to touží být "cute" a s duší, až to padá do bezduché schematičnosti. Všechny věci jsou tak okázale smontované podle příručky, že spolu mají problém komunikovat, navíc pokud se někdo smál Bayovi, že jeho ženské hrdinky působí uměle, tak tohle je umělost zase jiného typu - Charlie je zkonstruovaná jako bytostná outsiderka s emocemi tak důsledně, až její střídání teenage angstu a smutku vyznívá čistě roboticky. Stejně jako neustálé zapracovávání 80s reálií a odkazů do děje. Chápu, že naivita je trademark filmů pro dospívající, ale i ty se dají udělat tak, aby nepůsobily jako výsledek sezení focus group. Bohužel přesně takhle Bumblebee vyznívá. Props za cameo Optima a nechtěně vtipného Johna Cenu. Já se tímto ze série odpojuji a budu rád vzpomínat na Bayovu totální sociopatii posledních dílů. V něčem byla víc stimulující než tenhle barevný nostalgický junkyard. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Né tohle určitě neni, další Transformers od Michaela Baye, byť jistá podobnost, by se zde však najít dala. Ať už jde o tupý a však v jádru hodný zelený mozek, který všechno neznámé, chce rozstřílet, komického souseda od naproti a rodinku která se nebojí riskovat svoje životy, při záchraně dcery. Ale zase tady žádný Autobot, nikoho nepochcal, takže aspoň v tomhle směru je film lepší. Trapný humor, si autoři určitě odpustit mohli, ale i tak je tu dost vtipných scén, které působí přirozeně. Největším plusem na filmu je, že se film primárně soustředí na Bumblebeeho a Charlie snaží se mezi nimi vytvořit pouto, v tom to směru se to filmu daří celkem dobře. Herečka Hailee Steinfeld, je určitě ve všech směrech lepší, než hlavní hrdinové z předchozích filmů. Z jednoho prostého důvodu, postavy v předchozích filmech, byli prostě buď nudný a nebo ultra drsný. Charlie taková neni, je to holka z předměstí, má svoje starosti a svoje problémy a když se na ni válí problémy, tak pro ni neni jednoduchý je zvládnout. Po akční stránce, je to taky fajn, je jí tu méně, ale působí od dost lépe a přehledněji, ke konci je to i dobře napínavé. Navíc se drží dost při zemi, nepadají tady mrakodrapy, které pak vybuchují a ty výbuchy, pak způsobují další výbuchy atd, nic takového zde, za což sem rád. No perfektní to sice neni, ale určitě je to správný krok, jakým by se měli tyhle filmy ubírat. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Kočičku Megan Fox vystřídala odporná zrůdička Hailee Steinfeld a snímek si bohužel přetransformoval tak, aby co nejvíce seděl mladé zaostalé teen generaci bez špetky vkusu. Výsledek je tedy z mého pohledu velmi žalostný, protože jsem na obdobné teen sračky, kde 15letá píča zachraňuje svět, prudce alergický. Celý snímek je v podstatě jednou masivní koláží všemožných filmových klišé. Jednotlivé postavy jsou vybrány naprosto šablonovitě, aby si soudobá popkornová generace přišla na své. Až na obstojné efekty a několik lehce úsměvných momentů, je to bohužel bída a utrpení. Více mi rozhodně sedla původní verze. Naštěstí jsem tak nějak sračku očekával a moje očekávání byla takřka nulová, tudíž nejsem nijak zklamán. Velmi slabé dva kousky. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

"Don't you forget about me." "U WISH" aneb je paradoxní, že podobně jako samotný Bumblebee mixuje své komentáře z vysílání rádia, tak i film umožňuje z citátů sestavit jeho hodnocení, které ale bohižel není nikterak extatické. Přitom je to ale škoda a smutek, protože jméno režiséra, potažmo jeho předchozí filmografie nabízely velké naděje, a to nemluvě o bravurním prvním traileru, který ale nakonec nabízí intenzivnější podívanou, potažmo její příslib, než samotný film. Ať už Travis Knight podlehl tlaku poroducentů, kteří chtěli uhlazený produkt, nebo prostě jen je solidní režisér ve smyslu organizátora, ale je pouze tak dobrý jako suma jeho spolupracovníků, smutnou pravdou zůstává, že nedostál očekáváním, aby vynesl transformery z obžerské nesoudnosti bayhemu - https://www.youtube.com/watch?v=2THVvshvq0Q - a dodal jim srdce a emoce. Naopak se tváří v tvář mdlému a tuctovému výsledku, který jen odškrtává všechny bezpečné a potřebné atributy rodinného blockbusteru, ukazuje, že ať se to někomu líbí, nebo ne, Michael Bay je ve svém stylu spektakulárního excesu a zduřelého konzumerismu prostě unikátní a zůstává i díky svému nabobtnalému egu natolik silnou osobností, že dokáže dodat nějakou osobitost báchorkám o autech skrývajících svou tvář. I když jsou jeho filmy pro diváky přehlcující, přesto zůstávají svým způsobem nezapomenutelné, co ale bohužel o sólovce Bumbebeeho neplatí. Když už jsme u paměti a zapomínání, ty ostatně představují ústřední motiv filmu. Je pak zásadní, že tato dějová odbočka je právě rámovaná ztrátou paměti autobota, díky které se může na chvíli z cool bojovníka stát roztomilý ňufík a mazel, což mimochodem zavdává k jednomu z vskutku vynikajícíh prvků snímku, jímž je perfektní animace titulního hrdiny. I když v rámci transformeří franšízy tento klasický seriálový scenáristický prvek nedal vzniknout nikterak výjimečnému příspěvku, přesto by bylo fajn, kdyby jej převzali tvůrci dalších franšíz, protože by mohl například zbytečně vážným komiksárnám vdechnout osvěžující nadsázku. Vlastně v tom může také spočívat jeden z důvodů, proč "Bumblebee" nepřináší kýžené osvěžení, protože samotnou franšízu, lépe řečeno její dominantní podobu nastolenou Bayem nelze brát vážně. ___ PS: Kéž by se producenti a distributoři už konečně vykašlali na to nesmyslné 3D u filmů, které nejsou na 3D koncipované. "Bumblebee" je vlastně takový malý film s pár postavami, který namísto velkých celků preferuje polodetaily (a velké celky v něm vyznívají zoufale prázdně), takže nemá co v 3D ukazovat. Samotná atrakce 3D byla sice vždy, až na pár unikátních výjimek, jen způsobem, jak ospravedlnit vyšší vstupné a uměle tak pomoci tržbám filmů, ale producenti "Bumblebee" se ani nesnažili si to ospravedlnit alespoň jednou scénou či záběrem, kde by efekt prostorovosti měl nějaké opodstatnění. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv muzete nadavat na Bayovo Transformery, neda se jim uprit skvele zrezirovana a super cool akce, stylovy zabery a vymazleny triky. Nic z toho tady nenajdete. Je jasny, ze tentokrat nepujde o nejaky niceni celejch mest a vrchol akce je tak bitka dva na jednoho u jerabu, ale sem tam tu jsou prolozeny treba zabery na Cybertron a oboje to bohuzel vypada desne lacine. Trikove to je takovy bez detailu, kde se u Baye tocil kazdej sroubek, tady to vypada jak rozmazany, Knight se strasne snazi, ale cool akci fakt natocit neumi a nejaka 80s atmosfera se podari jen obcas. Film by vzhledem k mnozstvi deje mohl bejt rozhodne kratsi, treba sestrihat neustaly reseni dusevnich pochodu hlavni hrdinky, ta je vetsinou fajn, ale obcas uz je precejen krapet na pest. Hailee hraje ocekavane skvele, jen trochu vypada jak blbka z Horkych sedmnact, Cena je fajn a ostatni nestoji moc za rec. Zachranuje to tak hlavne extra sympatak Bumblebee, kterymu bych dal klidne i vic scen ve stylu prozkoumavani obyvaku nebo hazeni vajec. Na druhou stranu, obcas je az zbytecne za moc velkyho posranka. Celkove jsem se sice bavil, ale na Baye to proste nema, Transformery asi holt chci videt ve verzi epicky akce a ne ve stylu Cislo 5 zije. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (30)

  • Ve scéně, kdy Deseptikoni doráží Bumblebeeho a zničí doktora Paula, mluví o použití satelitů, kdy se jednomu z ruky na hologramu ukáže Mezinárodní vesmírná stanice (ISS). Ta byla ovšem na oběžnou dráhu vypuštěna až v roce 1998. (PAULOO)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, samopal MP5, kulomet M2 Browning. Decepticoni se proměňují v britskou stíhačku Harrier a vrtulník AH-1 Cobra. Technika použivaná americkou armádou zahrnovala vozidla Hummer a vrtulník UH-1 Huey. (K98)
  • V potitulkové scéně můžeme vidět jak Bumblebee mluví s Optimem již na Zemi a v lese. Pak je pohled na oblohu, kde akorát přilétají další autoboti. Ovšem první díl Transformers (2007) se odehrává již ve městě a navíc Optimus přistává s ostatními, čili na Zemi nemohl být. V době, kdy již přilétali autoboti na Zemi, byl Bumblebee už na Zemi 20 let a ve městě. Také byl po rvačce s jedním z deceptikonů, policajtem s nápisem „Potrestat a zotročit“ místo klasického „Pomáhat a chránit“. Chybí tu čas 20 let na odehrání těchto scén, a tak nemohou být takto okamžitě napojeny. (GejmronCZ)

Související novinky

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (více)

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)

Reklama

Reklama