Transformers 6

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 113 min

,,MUSÍŠ TU PLANETU CHRÁNIT. JESTLI JI DECEPTICONI NAJDOU, JE S NÁMI AUTOBOTY KONEC…“ /// Příběh (a samozřejmě i film) pro děti. A prachsprostá reklama na Hasbro. Místy to není až tak blbý, ovšem musí se člověk oprostit od nějakýho většího přemejšlení. Scénář má za úkol neprudit, takže v jednoduchosti nechť je jeho síla. Ve finále tak bude záležet jen na vaši šedé kůře mozkové, jestli ocení dalšího milýho emzošroťáka, nebo bude hledat smrtící dobrodrůžo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopnej upustit kroupu pro kus šrotu. 2.) Jsem milovník včel. A týnejdžerek. A šrotu. A … 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(2.4.2019)

Svěží, zábavný příběh, kde si Travis Knight rozhodl, že potěší všechny milovníky 80tkového disca a zabrnkal na nostalgickou strunu. Skvělá Steinfeld, která si tu rozehrála svoji hereckou etudu, ve které vypráví až takřka intimní vztah se svým plechovým miláčkem. Po prvních Transfících rozhodně nejlepší příběh z tohohle univerza. Tady si naštěstí nedává po držce tisíce digitálních jedniček a nul, ale jen tři roboti. Scénář funguje nejsilněji právě v té osobní rovině, ta rovina akční je zde odsunuta na vedlejší kolej a v podstatě bych se bez ní vlastně i obešel. Největší akci totiž dostanete v prvních 10 minutách filmu, a pak už si budete užívat "běžné náctileté" problémy hlavní hrdinky. Za mě sympatických 75% (neboli slabé čtyři hvězdy za ten boží soundtrack).(25.3.2019)

Na to, že Transformers jsem tenkrát po druhém díle odsoudil, je čtyřhvězda tomuto kousku poměrně příjemná vzpruha. Autoři se, co jsem tak pochopil, vrátili na začátek a naservírovali neskutečně primitivní příběh, v jehož scénáři je ale všechno, co potřebuju, abych si Beeho zamiloval a navíc si užil i nějaký ten zvrat. Během sledování jsem si uvědomil, že v dnešní době blockbusterům hrozně chybí jisté kouzlo, kterým by poskočily od průměru a něco ve mně vyvolaly. Tento film to dokázal a přiznám se, že jsem to vůbec nečekal. Samozřejmě dnes hojně populární osmdesátkový feeling udělal více, než dost. Plus musím dodat, že John Cena byl také dobrá volba. Doufám, že ho uvidím častěji...(13.8.2019)

Sympatickej film a to hlavně proto, že neřeší takový sračky, jako předchozích několik Transformerů a místo toho se snaží soustředit na postavy (ačkoli postava Johna Ceny je typicky klišoidně dementní - nicméně do dobový nálady filmu sedí naprosto skvěle) a příběh nechává co nejjednoduší a tudíž dokonale funkční, protože každej charakter tu má svojí roli dokonale podpořenou jeho načrtnutou osobností a každá nakousnutá myšlenka a dějová linka je nakonec ukončená k absolutní divácký satisfakci. Jakmile ale dojde na akci, Bay tomu zásadně chybí. Knight tady sice nikterak nepohořel, bitky jsou přehledný a všechno, ale na rozdíl od těch Bayových trikových orgií nedokážou tak ohromit. Bay je prostě jen jeden. Ve výsledku to ale vlastně tolik nevadí, protože bitek je tu jak šafránu, takže se nestihnou okoukat, a poměrně dobře zvládnutej humor a důraz na sympatický a vtipný postavy to celý ty skoro dvě hodiny dokáže utáhnout.(9.6.2019)

Návrat do osemdesiatok má trochu kolísavé tempo a možno je aj zbytočne dlhý. Prvá polovica poteší asi viac, spoznávanie nového kamaráta, skrývanie sa, vzťahy s okolím a tak podobne. Ako sa stáva zvykom, tak finále je opäť slušné blockbusterové sklamanie. Tmavé, naťahované, kvázi bombastické a nie príliš prehľadné, proste to tam byť musí a je jedno, že ak by to tam nebolo, mohlo to byť lepšie. Hity svojej doby začínajú a prestávajú hrať ako sa im zachce, v lepšom prípade prostredníctvom nich Bumblebee prehovára. Napriek všetkému po prvých Transformeroch najlepší film z tohto infantilného univerza. Predovšetkým preto, že nemáme pocit repetetívnosti z Bayovej pentalógie.(2.1.2019)

• - Ve filmu zazní i píseň „The Touch“ amerického zpěváka a textaře Stana Bushe, která byla součástí prvního animovaného filmu Transformers: The Movie z roku 1986. (Hornet.CZ)

• - V potitulkové scéně můžeme vidět jak Bumblebee mluví s Optimem již na Zemi a v lese. Pak je pohled na oblohu, kde akorát přilétají další autoboti. Ovšem první díl Transformers se odehrává již ve městě a navíc Optimus přistává s ostatními, čili na Zemi nemohl být. V době, kdy již přilétali autoboti na Zemi, byl Bumblebee už na Zemi 20 let a ve městě. Také byl po rvačce s jedním z deceptikonů, policajtem s nápisem „Potrestat a zotročit“ místo klasického „Pomáhat a chránit“. Chybí tu čas 20 let na odehrání těchto scén, a tak nemohou být takto okamžitě napojeny. (GejmronCZ)

• - V čase 49:20, kdy se objeví fotka Charlie (Hailee Steinfeld) s jejím otcem, je pod fotkou Angličák auta, které spolu opravovali. Tento typ Angličáku pochází ale až z roku 1998, tudíž se neshoduje s odehrávaným rokem filmu (1987). (PAULOO)