Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

chosan

Je to vlastně taková předzvěst Transformerů a i když tady chybí Optimus tak se vlastně dozvídáme jak čmelák přišelna zem. Film je povedený a za mě dávám 75%. ()

Bogrant

Bumblebee je možno viac umravnený či jednoduchší a určite je lepší ako minimálne posledné tri filmy tohto univerza, no i tak je to jedna veľká, hrozne umelo pôsobiaca bublina, ktorá hrá príšerne na city a ktorej jedinou výhodou je, že všetko to rezanie železa, odtrhávanie karburátorov a výbuch motorov obmedzila na minimum a viac sa sústredila len na toho žltého brouka a jeho mladú spoločníčku. Nepomáha totiž ani osemdesiatkový feeling, tričká či muzika, ani úplne prekopanie postáv a začatie so čistým štítom. Málo pôsobivá jednohubka. ()

DeJiF

Dle mého lepší než všechny ty Bayovy přeplácaný vybuchující ptákoviny s jedním trapným vtipem za druhým a postavama, se kterýma jsem se nedokázal nějak sžít. Tady jsou dobře napsaný postavy, akce tu je samozřejmě taky, ale ne tolik a když už tak fakt dobře udělaná a zkrátka je to velice povedený film. Na čistých 5 * to asi nemá, ale 4 * rozhodně. ()

maxELfilmy

Za mně dost zábavný film. Padouši jsou nudní. První dvě akční scény jsou fakt dobré, zbytek akčních scén až tak ne. Postavy nejsou nic extra, ale jsou ok. Vlastně celý tenhle film je dost ok 6,5 z 10 neboli 3 z 5. ()

Pythonator

To jako vážně? Už pošesté to obživlé hračkářství bez inteligence a logiky? Proč ne? Pořád je to zábava. Tentokrát je to jiné, poněkud nebayovské, ale to je fuk. Ta jedna hvězdička je za Hailee a dvě za tu průměrnou americkou rodinnou komedii. Všechen ten robotický digitální bordel kolem asi není zas tak důležitý. ()

Sa.sa

Bumblebee je fajn a člověk ho musí mít rád... Jinak ty dojemné scény a slátaniny si mohli odpustit... Super film na odpočinkový večer, když se člověk chce pobavit a nic moc nepřemýšlet.... Záběry jsou super a holka kost ()

srazer

Osobne som sklamaný. Roboti vyzerajú úplne inak ako v ostatných transformer filmoch. Ako z nejakého kresleného japonského komiksu. Nehovoriac o tom že to dejovo s povodnými transformermi nesedí. Ako príklad možem uviesť že bumblebee sa dostal na zem v tomto filme v roku 1987, ale v poslednom rytierovy bol bumblebee zobrazený, ako bojuje proti nacistom v druhej svetovej... Ten pribeh a dej celkovo mi tiez prisiel že je to skor ako samostatný film, riešený a cielený skôr pre detského diváka... taká filmová rozprávka. Jednoznačne najhorší Transformer film. ()

Thalin

Neurazí, ale ani nenadchne. Když od toho člověk nečeká kdo ví a chce jen nějakou nenáročnou blbost, tak je tohle jedna z možných voleb. V něčem mi to docela připomínalo "Můj auťák brouk" jen ta Lohanka mi tam tehdy seděla víc. ()

sh3riff

Jako tohle mě dostalo. Čekal jsem nějaké rozšíření příběhu, místo toho totální prd a přijde mi to jako reset série. Informace zde ve filmu vůbec nedávali žádný smysl, nesedí na příběh v sérii. Plus byl bee neuvěřitelně malinkatý. Člověk mu byl dopasu, v ostatních filmech mu jsou lidé sotva po kotníky. ()

SzotekCZ

Transformers měli poslední dobou problém. Zatímco první díl byl povedený a druhý se taky ještě "dal", tak poté to šlo celkem hodně z kopce a pátý díl byla slátanina, která i při celkem dlouhé stopáži byla hrozně zmateně uspěchaná. Proto i když jsem po přečtení prvních recenzí očekával konečně dobrý TF film, byl jsem po zhlédnutí příjemně překvapen. Ano, jsou tam klišé scény, některé věci se podobají jedničce a film jako takový bych hodnotil spíše 4*, ale když teď vezmu pátý díl (na který se odmítám znovu podívat, byť vizuálně je na tom lépe) a dám jej vedle Bumblebeeho, tak ten rozdíl ve kvalitě je opravdu razantní a Bumblebee si dle mého 5* zaslouží. Bumblebee má po dlouhé době scénář, který nebyl slepený dohromady z náhodných nápadů. Postavy jsou sympatické a jejich role ve filmu není jen taková, aby se občas připomnělo, že se příběh odehrává na Zemi. Bez nějakých spoilerů musím zároveň vyzdvihnout to, že Deceptikonské postavy byly konečně zajímavé a zároveň se paleta barev, které mohou použít z původních 50 odstínů šedi výrazně zvýšila. To to trvalo. Abych to shrnul, Bumblebee je konečně po dlouhé době dobrý TF film, který dokazuje, že méně je někdy více. ()

razzy1230

Čekal jsem od toho asi moc. Nezjišťoval jsem si o filmu absolutně nic a nechal se překvapit. Bohužel chyba. Dle mého úsudku tohle nemělo vzniknout. Po velké bitce jedné strany mozku s druhou jsem teda nakonec dokázal vypustit, že předešlí Transformeři byli. Kupodivu by to byl i takhle slušný film s jednoduchostí, méně akce, více o holce, které se hroutí svět. Prostě všichni by jí měli litovat jaká to je chudinka, co se nedokáže vypořádat s otcovou smrtí. Nakonec ji z toho dostane nový přítel, nebo 2 přátelé ? Jeden E.T. plecháč a druhý lidský. Kupodivu vše napovídá, že to bude snaha o nový celý začátek,který však absolutně nebere ohled ani na jeden díl předešlí, takže aby to nebylo naprosto identické, tak změnili trochu postup a pohlaví hrdinů. Pro mě trochu pomalé,ale dal bych tomu i o jednu hvězdu více, bohužel musím brát v potaz, že tu už dávno jednička byla,takže za mě o hvězdu méně než původní 1. díl. Hlavně se mi nelíbí, že to absolutně nebere ohledy a je to takový lepší remake. Do kina bych na to nešel rozhodně,ale podívat se na to hodí. ()

Buh10

Pecka, nenudil jsem se, ale spíš se mi líbila atmosféra než samotný dej, hezky se rozvíjející vztah mezi Charlie a Bumblebeem, film mě bavil a nezklamal 😏 ()

72Nihlus

Konečne sa vyčistil vzduch od Bayovho megalomanstva a po zlom The Last Knight prišiel Travis Knight. Bumblebee je milý a srdečný rodinný film v 80-tkovom háve so sympatickými postavami. Obrovské scény hromadného ničenia s neprehľadným digibordelom sú minulosťou. Striedmejšia, no stále pôsobivá a oveľa prehľadnejšia akcia poteší oko o dosť viac. Len preboha, nech toho J.Cenu prestanú v Hollywoode toľko tlačiť, kým sa nenaučí hrať lepšie. ()

KalimeroI

Viděno na velkém plátně se synem. Helejte, jako dobrý, jo...řekla by stará Mráčková. Ale nedá mi to. To opravdu museli autobota tak zmenšit? Asi ano, kvůli interiérům. Škoda, že nepřemýšlí naopak, přizpůsobit interiéry aktérům. Příběh - strašně plytký, víc ani být nemohl. Všechno jsme chápali od dvacáté minuty, včetně toho, jak to dopadne. Zřejmě daň za to, že chtějí prodat více Transformery dětem (ostatně už za druhou upoutávkou je platící společnost - Hasbro - to je ta, co z Vás milí rodičové tahá tolik peněz celý rok :). Dám tři za hlavní aktérku, která opravdu umí hrát. Ta to odtahala za všechny. Negativa: 1) Cena - myslím herec - toto je fakt vtip, jestli se v osmdesátkách říkalo Arnoldovi "chodící hrouda masa", co je pak Cena? Ten by nezahrál ani buřta, natož maso. Jeho deviza, o které si myslí že je deviza, je nehybná tvář. To fungovalo tak max u Rockyho IV. a toho Švéda, kde se to čekalo. Hnus, holota dobytek, Nezajímá mne, že to je wrestlingová hvězda, měl zůstat mezi provazy a necpat se před objektiv, úplně mi to zkazil. 2) Až dojemná snaha alespoň na míli se přiblížit E.T. 3) ten stydlivý nápadník - neměl příběh, neměl podstatu ve scénáři, všechna čest, hrál co mohl - ale zbytečně. 4) Naivita scénáře - to každý kromě Amíků uvěří tomu, že dvěma přibližujícím se Deceptikonům bude čelit dvacítka střelců s M16, dvě Humwee a jeden tank? Že o předání komunikační sítě emzákům rozhoduje černej generál, který nemá ani čtyři hvězdy a nekonzultuje to? Nejsem teenager ze státní školy v Detroitu, abych toto spolkl. 5) Konec - fakt autobota probudíš tím, že vyšvihneš parádní skok a obejmeš ho 11 metrů pod hladinou (kde by zhebla na kesonovou nemoc, BTW) a nikoliv něčím jiným? Jo, syna to vzalo, fandil. Proto asi ty tři hvězdy, už nejsem dítě a nemám ty sedmileté oči, které to vidí jinak. Proto tři, ale nebýt to v kině, i jedna je moc. Bay byl šílenec, přehnal to, je na druhým břehu a zrychluje, chápu, že producenti už mu nechtějí platit miliardy za zplácané velkolepé bitvy. Ale nemusíme to snad nahrazovat hnedka tímto, že ne? ()

Darthorias

Konečne! Áno konečne tu máme po rokoch dobry film o transformeroch ktorý sa dá sledovať bez toho aby ste si museli trieskali hlavu o stenu . Pretože posledné dva transofmery boli neskutočné kraviny . Plusy : dobrá hudba, dobrá akcia , humor ktorý nieje nasilu pchaný a naozaj sa zasmejete , a velmi dobá otváracia scéna na Cybertrone a ano presne toto som chcel uz na zaciatku dobrý boj . Mínusy : trápna hra na city ktorá u mňa bohužial ale vôbec nefunguje , Deceptikoni ktorých zabitie bolo až príliš ľahké , a dosť nezmiselný koniec ktorý vôbec nezapadá do zvyšku transformerov i ked chápen že Bumblebee sa ani velmi nesnaží nadväzovať na predošlé filmy ale a je viac samostatný projekt no aj tak mi to vadilo , a CGI ktoré nebolo zlé ale dizajn Transformerov bol pre mňa v pár scénach tak mizerný , že som mal pocit akoby som sledoval vydeohru a nie film . inak hodnotím na 75% ()

Nubligo

Ale jo jde to.. film má kvalitní napětí tempo i hezké vtipné momenty... hvězdu odebírám jenom za klasická hollywoodská klišé, nudné pasáže a některé neskutečně debilní dialogy. Plusy- dobrá trefa na obsazení, dobře vykonstruovaný příběh Shrnutí- občas je dobré si zajít na film od kterého nic neočekáváte a nechat se překvapit :) ()

m.kucharr

Od posledního filmu jsme tuto ságu začal přehlížet a začal jsem ji považovat jen za blockbuster. Ale tento film mě znovu připomněl krásu první dílu. Akorát mě zklamala jedna věc. Jede to na uplně totožné vlně právě jako jednička. Akorát jiné obsazení a doba odehrání se děje. Hezký doplněk do této ságy filmů. Dělá své značce určitě lepší jméno než poslední dva filmy s robotí tématikou. 70% za nostalgii. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)