Mstitel bezpráví 2

• USA Bad Ass 2: Bad Asses (více)

Veteráni Frank a Bernie se dají znovu dohromady, aby dokázali, že i jako důchodci nemají problém vyčistit ulice Los Angeles od argentinského drogového kartelu... Frank Vega se od policistů dozvídá, že mladík, kterého ve své tělocvičně trénoval v boxu, Manny Parkes, byl zavražděn. Známý policista také Frankovi oznamuje, že Manny byl údajně drogovým dealerem, u mrtvoly byly totiž nalezeny jakési tablety. Frank na pohřbu slíbí matce Mannyho, Rosarii, že vrahy jejího syna najde. Frank začne ihned pátrat mezi svými svěřenci v tělocvičně, kdo o Mannyho dealerství věděl. Frank je úspěšný a mladík Tucson Franka dovede do drogové varny, odkud Manny drogu získával. Frank varnu zničí a drogové dealery na místě ztluče. Výrobu drog však organizuje argentinský diplomat Leandro Herrera. Ten na Franka obratem posílá své zabijáky. Ti by Franka na chodníku před tělocvičnou doslova utloukli, kdyby Frankovi nepřišel na pomoc Bernie Pope, stařičký majitel krámku ze sousedství. Bernie útočníky zbije hokejkou a s Frankem se domluví, že spolu Mannyho pomstí. Oba staříci začnou pátrat po šéfovi drogového kartelu a velmi brzy zjistí, že organizaci řídí jakýsi Adolfo, což je Leandrův syn. Adolfo, na kterého se jeho povedený otec kvůli Frankovi a Berniemu vzteká, nechá vyhodit do vzduchu Frankovu tělocvičnu a Bernieho krámek. Frank s Berniem vtrhnou do Adolfova domu a tady ve rvačce Frank vypíchne Adolfovi oko. Zatím Leandro nechává unést Rosarii, aby se Frankovi, který se s ní sblížil, pomstil. Oba muži se ihned vydávají ve stařičkém fordu ženu zachránit. To se sice podaří, ale Frank se ještě předtím musí ve rvačce utkat s Leandrem. To však pro něj není problém a darebák seznámení s Frankovými pěstmi nepřežije. (TV Prima)

stuntmanMIKE

Tak si vravím, že si aj ja z času na čas ohodnotím film bez toho, aby som sa zamýšľal nad tým, aké všelijaké kraviny tam boli. Toto je presne jeden z tých filmov (a tak som hodnotil aj jednotku). Je to proste Bad Ass. Naproti kadejakým béčkovým debilitám s Lundgrenom, Van Dammeom, Seagalom a ďalšími kokotármi, ktorí si nevedia uvedomiť, že by už bolo načase urobiť si srandu aj sám zo seba, seňor Trecho a Denzel Glover to vedia. Je to blbosť, ale vtipná a ja som sa zabavil. Hlášky sa podarili, kozy vybrali dokonalé a celé to šlape v 80kovom duchu až do konca. Je tu však jedna vec čo ma zaujíma. V jednotke použili autobusovú naháňačku z Red Heat a tu použili bielomodrý Ford Bronco...presne taký ako bol v Komande a dokonca sa v ňom aj premávajú po lese (hoci s brzdami)... tak si vravím, že režisér asi vyrastal na Arnoldových filmoch. Ak v trojke uvidím Treja na koni s veľkým obojručákom, budem nadšený. ()

Martin741

Druhu Spatnu Prdel som videl az po tretej - ja viem, trilogie sa maju pozerat normalne od jednotky, cez dvojku po trojku. Danny Trejo a Danny Glover /seria filmov Smrtonosna Zbran/ maju za ulohu vycistit jedno mesto od kadejakeho lumpenproletariatu. A ono im to aj ide, akurat v strede sa trochu zasekli v podpriemernych dialogoch a rutinerskej akcii. Ciry priemer : 50 % ()

bourec

Tak film za tři,ale je to o malinko lepší než jednička.A to lehký zlepšení se jmenuje Danny Glover.Je vidět,že na poli akční komedie má zkušenost,takže hazí zapškle vtipný hlášky, a protože Craig už tady tak zbytečně netlačí v krvavosti na pilu,a necpe do filmu úplně zbytečný scény,film vodsejpá,a mě docela bavil.Ty vole,kombinace tovární bezpečnostní přilby a zelený teplákový soupravy je naprosto nenápadná.A granát do helikoptéry byla jediná scéna přitažená za vlásky.60%. ()

Courtemanche

Trejo a Glover, ve filmu ,,Důchodci to ukážou,,. První díl jsem zatím neviděl, takže nemůžu je porovnávat, ale tento díl mě ne že nezklamal ale spíše překvapil. Hlavně v tom, že je to kvalitně natočený film. Potěšil mě přítomnost Glovera, i to že tady našel konečně játra, chemie mezi ním a Trejom funguje, jen snesl bych od něj i agilnější hru. Jestli mi něco vadilo, tak to že tempo je občas opravdu na důchodce. Jinak je to dobrý příběh, drama i syrové akce ale má i pobavit. (Odkud máš ten granát? - Dárek od Expendables!) 3,5/5 ()

otík

Stejně hloupé, ale i zároveň milé jako jednička. Scénář je samozřejmě naprostá hloupost, kterou korunuje zcela idiotské finále. Akčně to je takové stařečsky milé, ale je jasné, že zcela nevěřitelné a opět tam té akce moc není. A když je, je to samozřejmě o ničem. Ale je to hodně vtipné, oba dědkové hlásí parádně, jako třeba když po odhození granátu na vrtulník Trejo zahlásí: "Dárek od Postradatelných." Znalý divák dostane to, co čekal, ostatní o tuto béčkovou zábavu nezavadí. PS: daleko lepší než mraky posledních seagalovek ()

chelseaman22

Uživatel volaný Vocaslav1 charakterizuje snímek jako nálož zábavy a prču (ať je to, co je to). Naneštěstí se jedná o úplně debilní počin, jež sází na to, že mladí prostě chtějí vidět "slavné" důchodce, kterak kosí celý argentinský kartel. A herecké obsazení jde ruku v ruce s pofidérností zápletky - vlasatý mexikán z Tijuany je exemplárním příkladem antiherce, jež ovšem mladé a inteligenčně neobdařené jedince láká. 15% ()

Jizni Tlapa

Dvojka je o chlup lepší než jednička!A to hlavně zásluhou sekundujícího důchodce v zeleném oblečku,kterého ztvárňuje Glover. Když dojde na akci, umí fackovat jako za mladých časů a máničku Treja dobře doplňuje. V příběhu nehledejte nic nového,jde o klasickou béčko pomstu. Tím nejlepším je již zmiňovaný sportsman Glover a scénář,který je povedený a získává dvojce čtvrtou v hodnocení....přiznávám,že za minutu dvanáct ()

Johnny.ARN

Drsňák 2 v ničom neprekonal Drsňáka jedna. Ale nebolo to až také zlé pokračovanie, ako dvojky obvykle bývajú, stále to dokázalo pobaviť, negrov nahradili Argentínci. Inak rovnaká šablónka len v inom hábe. 2 z 5 ()

ywo666

Podobne dobré ako jednotka. Proste úplne uletená vec, ktorá ale tvári dosť vážne. Prvých 20 minút je vlastne skôr taká dráma. Ale neskôr vytiahnu skutočné esá. Keď sa Danny s Danny začnú obliekať do akcie, fakt som šťal od smiechu. A čo má Danny v ladvinke? No predsa ladvinku. A z čierneho Dannyho je ešte solídny sukničkár. A tie bitky sú síce absurdné, ale pobavia tiež. 70% ()

Brain-D

O proti jedničce mírný pokles, kdy sice oba dědové sypou hlášku jednu za druhou, ale malo je jich opravdu dobrých. ()

Pump

2x Danny Trejo a Glover se ujali táhnout tuhle akční komedii a jde jim to dobře. Děj filmu je stokrát ohrané klišé, ale oba "dědci" jsou neskuteční. Glover a Trejo se hledali až se našli! :) ()

VanTom

Dannyho Treja mám v téhle civilnější, lidštější poloze raději. I když v pokračování o něco přitvrzuje, protože se bez rozmyslu pouští do křížku s argentinským drogovým kartelem (byť malým a totálně neschopným). Naštěstí však lze brát jednoduchý scénář jako sebeparodii, kdy dva dědkové sice ledva chodí, ale přesilu namakaných bouchačů vykostí za pár sekund s uštěpačnou poznámkou na rtech. O fous slabší než jednička. ()

zdenny

Kluci se snaží být cool, ale jsou už fakt dost staří. Některé ty akce byly jako MMA z domova důchodců. Zase se ale kluci snažili. Jen aby si na stará kolena nevyrobili karikatury sebe sama. ()

herr_carter

"Vypadáš, jak kdybys vystudoval tijuanskou průmyslovku", jáhahahahaha, tohle byl oldschool jak se patří, dva přestárlý madafakas, co jezdí městskou hromadnou dopravou, oblečený jak v reklamě na Tuzex..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Kaceris

Tak jak to mám povedať, film ma zabavil, aj keď to nebolo presne ono čo som očakával. Ale zachraňovalo to to duo, Danny a Danny, bok po boku. Danny je pre mňa Roger Murtaugh, stále ho tak mám zafixovaného v hlave, proste jeho životná rola, a týmto dielom mi bolo dokázané, že humor mu ostal aj po tých rokoch. Teším sa na ďalší diel, rozhodne si ho nenechám újsť. ()

sedm.1

Craig Moss chtěl tímto pokračováním samozřejmě navázat na, u jisté divácké obce relativně úspěšný první díl, ovšem asi bohužel i očekávatelně se mu to zatraceně nepovedlo a druhý Bad Ass je tak prostě už jen průser. Tvůrci se tu totiž vůbec nedrželi toho nejzásadnějšího pravidla pro druhé díly, a to „všeho víc“! Naopak, ve všech ohledech nekompromisně ubrali, což ve výsledku znamená, že film je bez tempa, s mizernou akcí, minimem hlášek a disponující ale vážně nudnou zápletkou, kopírující navíc polovinu věcí právě již z prvního dílu. Co se týče hlavní přednosti jedničky, Dannyho Treja, ten svým způsobem září i tentokrát, jen to má zjednodušené tím, že vše ostatní okolo něj je natolik špatný a nevýrazný, že prostě tou svou vizáží, ksichtem a nepřehlédnutelným antiherectvím tu prostě nemá jakoukoliv konkurenci. Ikdyž, nutno přiznat, že i Danny Glover tu nadhodil pár hlášek a fakt vtipných ksichtíků. Moss se tu pak dopustil navíc té hlouposti, že to na rozdíl od jedničky pojal celé až zbytečně příliš vážně, čímž se vytratila ona odlehčenost a vznikla tak tím pádem z nenáročné zábavy jen trapná nuda, s minimem působivých a zábavných scén. V případě tohoto pokračování zkrátka nepomůže ani ta nejskálopevnější tolerantnost, prostě jde jen o velice slabou podívanou. ()

BlackTom

Ani prvá Zlá zadnica ma nechytila tak ako mala, našťastie sequel ide v béčkovosti ešte trochu ďalej a Danny Glover v teplákovej súprave je k pomilovaniu rozkošný. Ako niekdajšieho fanúšika hororu ma potešila prítomnosť Wishmastera Divoffa, ale ani to nevyváži preplácaný dej a chabé charaktery postáv. A ten uprdený vtip mal svoje čaro len poprvé. ()