Mstitel bezpráví 2

• USA Bad Ass 2: Bad Asses (více)

Veteráni Frank a Bernie se dají znovu dohromady, aby dokázali, že i jako důchodci nemají problém vyčistit ulice Los Angeles od argentinského drogového kartelu... Frank Vega se od policistů dozvídá, že mladík, kterého ve své tělocvičně trénoval v boxu, Manny Parkes, byl zavražděn. Známý policista také Frankovi oznamuje, že Manny byl údajně drogovým dealerem, u mrtvoly byly totiž nalezeny jakési tablety. Frank na pohřbu slíbí matce Mannyho, Rosarii, že vrahy jejího syna najde. Frank začne ihned pátrat mezi svými svěřenci v tělocvičně, kdo o Mannyho dealerství věděl. Frank je úspěšný a mladík Tucson Franka dovede do drogové varny, odkud Manny drogu získával. Frank varnu zničí a drogové dealery na místě ztluče. Výrobu drog však organizuje argentinský diplomat Leandro Herrera. Ten na Franka obratem posílá své zabijáky. Ti by Franka na chodníku před tělocvičnou doslova utloukli, kdyby Frankovi nepřišel na pomoc Bernie Pope, stařičký majitel krámku ze sousedství. Bernie útočníky zbije hokejkou a s Frankem se domluví, že spolu Mannyho pomstí. Oba staříci začnou pátrat po šéfovi drogového kartelu a velmi brzy zjistí, že organizaci řídí jakýsi Adolfo, což je Leandrův syn. Adolfo, na kterého se jeho povedený otec kvůli Frankovi a Berniemu vzteká, nechá vyhodit do vzduchu Frankovu tělocvičnu a Bernieho krámek. Frank s Berniem vtrhnou do Adolfova domu a tady ve rvačce Frank vypíchne Adolfovi oko. Zatím Leandro nechává unést Rosarii, aby se Frankovi, který se s ní sblížil, pomstil. Oba muži se ihned vydávají ve stařičkém fordu ženu zachránit. To se sice podaří, ale Frank se ještě předtím musí ve rvačce utkat s Leandrem. To však pro něj není problém a darebák seznámení s Frankovými pěstmi nepřežije. (TV Prima)

Corpsegrinder

Samozřejmě hovadinka a spousta scén vyzní až do trapnosti ale tý dvojce to slušně šlape. Možná bych ocenil víc grindhouse přístup, ale jinak čistě průměrný pohodový béčko. ()

TERRORDROME

Danny Trejo sa vezia na módnej vlne akčných dedkov a jeho Zlá Riť sa dokonca dočkala druhého dielu, čo ma teda prekvapilo. Ale milo, lebo dvojka je ešte o kúsok lepšia než jednotka a taktiež viac komediálna, čo jej dáva šťavu. Inak je dej ten istý čo v každom Trejovom filme, gangsteri nasrali nesprávneho mexičana a on ich teraz musí zmárovať. Už na to však nie je sám, do party pribral druhého Dannyho, toho čo mal kedysi Smrtonosnú Zbraň, ale dnes má už len hemeroidy a zelené tepláky. Nakladačky však ostávajú aj tak prevažne na Trejovi, lebo Glover vyzerá že sa každú chvíľu vplyvom zemskej príťažlivosti vlastnou váhou zlomí v páse a rozpadne na prach, ale zasa je z neho cool nevrlý hláškujúci geront čo stále držkuje a obťažuje zaľúbencov v intímnej chvíli svojimi prdmi. Vďaka nemu sa film predsa len niekam posúva, lebo inak je to do písmena to isté čo v predošlej časti. Trejo niekam nabehne, všetkých zmláti a pomocou dômyselných vypočúvacích techník typu ventilátor na holom vtákovi získa ´dalšie mená a adresy. No a tak sa dvom páprdom podarí zlikvidovať celú Argentínsku narkomafiu! Brať vážne sa to samozrejme nedá ani trochu, len sa proste trochu pobaviť. Na mňa to fungovalo a dúfam že bude aj trojka kde prestarnutí zloritníci s vreckovým arzenálom v buzitaškách zvrhnú komunistický režim v severnej Kóreji a sekundovať by im mohol ešte trebárs taký 90 ročný Christopher Lee s rotačákom. Mega HU! ()

mosnak

Béčkový filmy mám rád, ale tentokrát mě Bad Asses 2 vůbec nesedlo. Dva 70letí dědci vypráskají argentinskou drogovou mafii. Původně jsem chtěl dát odpad, za hrozně křečovitý příběh a za jeden kýč za druhým, ale na druhou stranu musím uznat, že sem tam jsem se usmál, když dědci řekli něco vtipného. Což ovšem film jako celek moc nevytrhne - 20% ()

Matli

Danny a Danny jsou určitě správná volba. Staroušům to jde, kór, když jeden je Mačeta a druhej kámoš Mela Gibsona :-) Na druhou stranu už z toho dejchá ten Hollywoodysmus, takže to nemá takovou šťávu a šmrnc jako jednička. Ale člověk se baví, to jo. 62% ()

mala_kea

Bezduchost v první řadě. Sekundují "vtipné" pasáže a jako třetí pár hezkých slečen. Danny T. se sice do umírajícího starce hodí, za to Danny G. působí hrozně dětinsky. Na druhou stranu, tady bylo jasně vidět, že nešlo o žádné velké kličkování, ale o přímý tah na bránu. A hlavně vesele. ()

Hapretor

Jako parodie na akční filmy a narážka na Expendables to ujde. Jako vážné drama, krimi či něco takového nepřichází v úvahu. Pár dobrých hlášek by bylo. Hlavně když se dědkové stírají navzájem. Dějově to taky není tak debilní. Zahrané je to obstojně, i když Trejo je herec 1-2-3 stop. Zabaví, neurazí. Jinak úlet jako prase. Chce to hodně velký nadhled. ()

sadlokan

Rumcajsman opět v akci!Nafukováním tváří vystřeluje virus planých neštovic a nepřátelé prchají.A jistí ho mstitel s hokejkou!Ovšem na toho bacha,zamlada mu predátoři udělili řád staré bambitky! ()

Franc1s

Motherfucker je zpátky, ale není sám a zdatně mu sekunduje Danny Mrzutej Glover a no to funguje! Pokračování je to o něco lepší než jednička, nakládaček tu rozdají požehnaně samozřejmě si poštěžujou na nový kyčle a na játra :) Při tom zapomínají hláškovat, jak se na nasra*ý důchodce patří. Oddychový béčko, který stojí za to. 7/10 ()

rublik05

Akční důchodcovské béčko kdy Mačeta s ledvinkou a Glover v teplácích opět válí. Mlátí jednoho zloducha za druhým a chrlí neskutečné hlášky. Oběma hlavním hrdinům jejich role sedli a moc si je užívají. Pro mě je druhý díl kvalitativně srovnatelný s prvním, opět bezkonkurenční akční jízda, u které se člověk náramně pobaví. 8/10. ()

TSZ

Z prvního dílu si nepamatuji už téměř nic (kromě Dannyho s vousy), v nečekaném pokračování se k němu přidává Danny Glover a jejich vzájemné pošťuchování mě kupodivu bavilo. Opravdu celkem zábavná blbost, kde akční a humorné pasáže fungují poměrně dobře, vážné momenty bohužel zoufale nudí. ()

darthhokro

" Trhlej mexickej McGyver! " Tak tenhle film se u mě probojoval do topky, dlouho jsem se takhle u filmu nepobavil. Oba Daníci perlí jednu hlášku za druhou, o akci taky není nouze. Ledvinkovej Trejo a teplákovej Glover fakt nemá absolutně chybu. Rozhodně lepší, než hvězdami nabitý Red. ()

beso74

Veľké prekvapko. Po sklamaní prvým dielom som dosť dlho odkladal pozretie pokračovania, veď načo zbytočne riskovať zdravie. Ale kombinácia Trejo Glover ma uviedla takmer do tranzu. Dvojica starčekov to rozbehla v takom štýle, že i partia dedkov okolo Stalloneho by zabudla, že ma v ruke odistený granát, ale to už k takému to veku patrí. Jasne, že hlavne opálenejšiemu badassovi pomáhala kamera a strihač, čo im sily stačili, aby to vyzeralo ako tak vierohodne, ale čo si budeme nahovárať, film sa neberie ani trochu vážne a tak by k nemu mal pristupovať aj divák. Množstvo akcie, humoru, konfrontácie mladšej generácie a tej skôr narodenej a tomu všetkému s prehľadom a nadhľadom hláškujúci dôchodcovia vo svojom (takmer) sviatočnom oblečení. To treba vidieť! PS. vyznávači intelektuálnych filmov si namiesto toho môžu prečítať radšej manuál k vozidlu Škoda 105S a budú určite spokojnejší ako pri tomto tu... ;-) ()

MartinTerran

Bad Ass si jde po druhé pro svou pomstu a je znova pěkně naštvaný. Klasická akčňárna s Trejem, je zde několik nereálných věcí, ale to je přesně film u kterého musíte vypnout mozek a bavit se při bitkách a pár vtipných hláškách. Nic světoborného o něco lepší jak jednička, také Vegovi přibyl parťák. Hodnocení: 42/100. ()

Ivoman

Oba výtečníci se viditelně u filmu moc nezapotili, ale spíše se bavili, jako bonus vznuknul né špičkovej film, ale odlehčená podívaná s veterány filmu. ()

XXXXXXXX

No né, tady se někdo opravdu poučil. Přidalo se vtipných scének, dodala se akce a je z toho brutální akční komediální úlet. No jestli se tvůrci drželi analogie 1-2-3, přičemž vždycky vylepšovali negativa z předchozích dílů, bude 3. díl neprostá pecka. ()

johnsnow

Viac než skvelé pokračovanie. Trejo opäť drsňák, Glover slušný nevrlý sekundant, pár skvelých hlášok a tentokrát inteligentný záporák (ten starý, nie ten mladý jebo). Záver som čakal kus veľkolepejší predsa len mohla sa strhnúť prestrelka a popritom bitka bossa a Treja ale chápem, že je to nízkorozpočtovka a vcelku vydarená. Teším na trojku. ()

subic

Musíš to brát od začátku do konce jako takovou akční komedii pro příznivce béčkových akčňáků z osmdesátek a devadesátek. Tentokrát už se nikdo nehoní za žádnou flashkou jako v jedničce, tady jde o víc. Velvyslanec z Argentiny pašuje do států v hovězím mase zatavený kokain. Kdyby Frank neměl boxerský klub pro mladistvé, tak by toho jednoho mladictvého dealera boxera nesejmuli. Takže je potřeba nabrat do tandemu starého Berniho a jít si to vyřídit až s velvyslancem. Na řadu tentokrát přijde i sekáček na led a nože. ()