Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

Havaj8

Pamatuju si, že jsem to kdysi dávno jako mladej fotbalista viděl a nebylo to špatný. Dneska možná po 15 letech mi to přišlo šílený. Není to úplně tak o samotným fotbale, to je jenom kulisa, spíš jde o to jít si za svým snem. Ta rasová odlišnost tomu dost pomohla, protože rozhodnout se mezi dívčím fotbalem a rodinnou tradicí Indů, to je dilema. I tak ale strašně předvídatelný, občas i tak strašně hloupý. Do toho ještě ty pletky s trenérem, nebylo tam toho málo. Těžko hodnotit, protože člověk na sobě sám vidí, co může udělat shlídnutí filmu v rozmezí 15 let. ()

dezorz

Slusna tematicky nie upllne britska romanca, pociatok kariery ako Keira Knightley tak aj kendzskej reziserky Gurinder Chadha. ()

bogomira

Docela nuda teda. Ten člověk ani nevěděl, jestli chce natočit komedii nebo drama nebo co. Kromě toho mě dost štvala už ta výchozí situace, kdy banda nepřizpůsobivejch cizáků řeší furt nějaký kulturní rozdíly. Aspoň že Keira párkrát předvedla svůj nenapodobitelnej úsměv. ()

xjane

Hodně dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbala - hlavně kvůli názvu, náhodou jsem na něj dnes narazila na ČT2 a vyklubal se z toho velmi příjemný film, byla jsem mile překvapena... Čekala jsem nějakou slátaninu a ikdyž normálně se radši koukám na fotbalisty, za sympatické postavy, fajn oddychovku a překvapení, že "romantická sportovní komedie" nemusí být stupidní, dávám 70% ()

Langy10

Nebyl to špatný film, i kdyz jsem to fakt necekal, myslel jsem, ze to bude hodne spatny, ale nakonec to bylo celkem slusny :) ()

Tomik12345

Asi kvůli tomu, že hraju fotbal, jsem se dobře bavil a celkově se mi na to celé nějak příjemně koukalo. Poctivé 3* :-). ()

Sinn

Trocha té indicko-britské odlišnosti v přívalu amerických nicmoc komedií vážně bodla! Není to sice žádný trhák, ale já se vcelku dobře bavila, hlavní představitelé do rolí příjemně sedli a k tomu lehký humor - příjemné osvěžení. Akorát tu lovestory bych vypustila. ()

tomtomtoma

Toto je nepříliš slavný výsledek propojení Bollywoodu a anglické kinematografie. Je to další z celé řady moderních a plytkých komediálních pop-kulturních výtvorů pro dospívající mládež. A nezůstalo by prázdné místo, pokud by vůbec nevznikl. Chvályhodný je pokus o vyjevení společenských problémů v západní prosperující civilizaci s rozdíly kulturních kořenů a plnohodnotnou snahou o feminizaci čistě mužského prostředí. Pokud jste kastovním systémem svázaná indická žena, jako je režisérka Gurinder Chadha, je to jedno z nejdůležitějších společenských témat. Jenže zde se problém jen vysloví a ukáže. Konečné řešení je jednoduché, protože v jedné krátké chvilce jsou všichni předpojatí zasaženi náhlým osvícením myslí srdečnou a bezstarostnou liberalizací a úplnou adaptací v rozdílném kulturním prostředí. Hlavní postavou je dospívající indická dívka Jesminder 'Jess' Kaur Bhamra (zajímavá Parminder Nagra) s ojedinělým fotbalovým talentem. Spojení slov indická a fotbalistka je nejdůležitější zápletkou, od které se vše ostatní odvíjí. Druhou nejdůležitější postavou je mladá anglická fotbalistka Juliette 'Jules' Paxton (půvabná Keira Knightley). S ní se otevírá fotbalová pohádka i řevnivost o mužské srdce. Hlavní mužskou postavou je mladý irský trenér dívčího fotbalového klubu Joe (zajímavý Jonathan Rhys Meyers). Na první pohled jízlivý cynik má laskavé srdce a romantickou úlohu. Z dalších rolí: opatrný i vstřícný Jessin otec (Anupam Kher), nervózní Jessina sestra se stresovou přípravou svatby Pinky (půvabná Archie Panjabi), Juliettin podporující otec Alan Paxton (Frank Harper), nedůvěřivá s zmatkující Juliettina matka Paula Paxton (zajímavá Juliet Stevenson), k tradicím upnutá Jessina matka (Shaheen Khan), milovník Beckhama a věrný Jessin kamarád Tony (Ameet Chana), či kapitánka dívčího fotbalového týmu Mel (atraktivní Shaznay Lewis). Šťastný konec je samozřejmostí. Náhlé osvícení splnilo svůj očekávaný účel harmonické multikulturní pospolitosti. Nakonec, je to druh filmu, který znamená komerční úspěch. A to i přes svojí zřetelnou povrchnost a nevkus. ()

Wormboy

Pseodomoralisticky blabol naplneny priblblymi a predovsetkym sablonkovitymi figurkami, ktory ma ani v najmensom nepobavil.Stret kultur na pozadi futbalu je zaujimavou myslienkou,avsak kratko po zhliadnuti Dirty Pretty Things jednoducho ine hodnotenie byt nemoze.Jedine co stalo za pozornost bol Jonathan Rhys-Meyers, ktory vsak svoju charizmu z Velvet Goldmine opat neobnovil.Pre mna ide teda v prvom rade o mimoriadne sklamanie, ktorej je zrejme umocnene vysokymi ocakavaniami a spominanym zhliadnutim Spiny Londyna! ()

carly

dobré herecké obsadenie (počnúc jednou mamou a druhou končiac)+zaujímavý nápad (vôbec nie originálny, ale určite aktuálny)+príťažlivé prostredie (futbal)+britský humor (čo viac dodať)+trocha romantiky (to ja rada)=taký milý, zábavný a nezabudnuteľný filmík ()

Dannysek4U

Ale jo, prijemna oddechovost, sice schematicka jak svin, ale presto pekna na koukani, navic dotykajici se ruznejch aspektu mestacky moralky, ktera tu proste je. A obe divci hrdinky - proste labuz. Kdybych zral fotbal, urcite bych dal ctyri, takhle velmi slusny tri hvezdy. ()

lakikaki

V podstate ide len o ďalšiu variáciu na toľkokrát omieľanú tému (splnenie si sna), ale tentokrát to je zabalené do tak príťažlivého kabáta (tým nemyslím herecké obsadenie :) ), že som to zhltol celé aj s navijákom a nemám žiadne námietky. ()

Sammya

A může si to být průměrná romatická komedie jak chce, já tenhle film žeru. Vždycky si u něj strašně odpočinu, zasměju se, pokochám se Jonathanem Rhys Meyersem, kterého jsem díky tomuhle filmu objevila, skvělou Keirou Knightley a stejně skvělou Parminder Nagrou a zapomenu na všechno. Asi mám nějakou úchylku na žánr sportovní romantická komedie :D Spolu s Wimbledonem je totiž Blafuj jako Beckham v mém žebříčku TOP 10. Také to, že se odehrává v mém zamilovaném Londýně tomu jistě napomáhá. Hrozně se mi líbí, jak tu skloubili problematiku Indů, kterých v Anglii žije hodně, s tradiční anglickou mentalitou a netradičním sportem pro dívky - fotbalem. Já sama fotbal moc nemusím, ale o to tady ani tak nejde. Možná právě to dokazuje, jak je to skvělý film, i když holka jako já, kterou fotbal nezajímá, v tomhle filmu najde tolik potěšení. Plusem je i skvěle pasující hudba, jak pop, tak tradiční indická. Nejlepší scény - diskotéka v Hamburgu (i když Jonathan se hýbe jak poleno) a pak ke konci prostřih svatby a fotbalového zápasu. Myslím, že svému žánru dostojí výborně. je to romantické a ně kýčovité, je to vtipné, ale ne směšné. Největší výtlem vždycky dostanu hlavně u záverečných titulků. Hot hot hot :D ()

WolfR

Je tam sice Keira Knightley a fotbal. Ale to je asi tak vše. Vtipem to rozhodně nijak extra nesrší, ale tak na průměr to ještě stačí. Koneckonců, David se tam taky mihne :) 3 hvězdy. ()

otík

Vskutku povedená zábavná komedie jak pro fanoušky fotbalu, tak i dobrých, vtipných a inteligentních komedií. ()

AdaMM

Nebylo to špatné, a fotbal je fajn, stejně jako indická svatba. Nejvíc se me líbil tatínek Jess, kterého hraje Anupam Kher, podle všeho megaslavný indický herec ;) ale je to film, který velmi rychle zase zmizí z mysli... ()