Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

Vasyl

Jestli byla jednička na hodně dobrý 3*, dvojka je na hodně slabý 3*. Kolik toho Tomík naběhal tentokrát? Kilometry. Dost z nich pod palbou nebo v ulicích plných lidí. Kolik tentokrát zmlátil/zabil padouchů? Řekl bych, že dost na to, aby jejich těla naskládaný na sobě vytvořily slušnou protipovodňovou hráz v nějaké vesnici u libovolné menší řeky, teď je moderní třeba Rokytka. Takže dvě věci, který u něho nemám rád, dělá Tomík dost často. Navíc mu sekunduje Cobie, která je sice dost pěkná na hlavní ženskou roli ve velkým filmu, ale hérečka to prvoligová podle mě není. No a ta otravná "patnáctka"? ()

jack_scott

Celkem průměrný akční thriller...občas fakt nic extra, nijak nápady nepřekypuje..a baví průměrně. Tom Cruise má fakt lepší filmy, ostatně Edward Zwick také. 60% ()

blondboss

Pokračovanie Jacka Reachera v znamení jemného úpadku, nakoľko zo vcelku slušnej nadupanej akčnej jednotky sa stalo len priemerné akčné béčko, ktorých sa natočilo už veľké množstvo. Tom Cruise síce podal opäť slušný charizma výkon, avšak akosi ma tento snímok nebavil, keďže už neponúkol nič nové. Preto len priemerné hodnotenie. 55 % ()

yazik

Myslet si, že by to překonalo první díl, by bylo naivní. Po shlédnutí bylo naivní si i myslet, že by se kvalitě prvního dílu mohl alespoň přiblížit. Nicméně koukatelné to je. ()

spoock

Tohle neni Reacher, ale sragora s Cruisem. Jednicka byla tal super, tohle je zamenitelna kriminalka jak z libovolneho serialu. ()

holka218

První díl se mi asi líbí o něco víc než tento. V tomto filmu se víc řeší city a vztahy a akce tak nějak ustoupila do pozadí. To by mi ani tolik nevadilo, ale Tom Cruise mi přišel takový jiný než v ostatních filmech. Jako herce ho mám opravdu ráda, ale tady je takový ztrhaný a není úplně ve formě. Ve filmu Mumie, který je natočený o rok později vypadá lépe než tady. Myslím si, že jako herec má pořád co nabídnout a rozhodně se těším na jeho další filmy, ale tady se mi prostě nějak nelíbí. Film probíhá podobně jako minulý díl a žádné překvapení se nekoná. Mám pocit, že jsem film viděla už dřív, ale nevím, jestli si ho nepletu s nějakým jiným. Cobie Smuders je dobrá herečka a moc se mi líbila i Danika Yarosh. Celkově film hodnotím jako odpočinkový u kterého se nemusí přemýšlet. Dala bych jen tři hvězdičky, ale jednu přidávám za pár výborných akčních scén, které film pozvedly trochu výš. ()

Aniki

Mladší a slabší bratříček povedené jedničky. Nejde o žádný odpad, to ne, Cruise kazit neumí. Ovšem zápletka za použití blond jo-ne-nevim dcery Danči Jarošový ve stylu "Dalších a dalších a dalších 96 hodin", to nemohlo dopadnout moc dobře. Pokud nebudou v případných následujících pokračováních hrát děti a závěrečná scéna se odvine po vzoru Roberta Duvalla z prvního dílu, určitě zas mrknu. A mimochodem, Tomáš se nám nějak kulatí, chtělo by to při přípravě na natáčení omezit jistý druh nelegálních podpůrných prostředků (viz hotelová scéna a vypouklé břicho byť s minimem tuku). ()

vodkasesemte

Prej recenze. To je jako co, ty vaše trapný komentáře? A Robin není vubec prkenná! Some folks still wonder why you left. Lets just say I woke up one morning and the uniform didnt fit. Cruis se peleší s čoklem? Its possible you were once a good lawyer. But what I see is a tired lifer who will do anything not to endanger his pension. I didnt like to be followed. Lepší než jednička. Enhanced interrogation techniques dont work. But torture, on the other hand, works very well. Attorney-client privilege goes bact to the earliest days of English Common Law. Let go of me! You have had a shock. Your bodys pumping adrenaline. Cortisol. They call it fight or flight (Impulse). I cant eat. I m pumping adrenaline. So if you give a guy orders, he has to obey. Thats badass. You are not married, right? Friends with benefits? Prostě dilina… Are you more upset that I treated you like a woman or that I treated you like a man? I m upset that I didnt deck you. Is it really so important that you make every decision? What so you think we shoud do? Dont patronize me! I picked up the alpha guy. And what, hes supposed to protect you? Strong guys dont hurt you. The weak guys do that. Strong guys always have little sisters. Or they want one. I dont know why, thats just how it is. Já bych tolik strpení s ní neměl… Army had to send in a Search and Rescue. Search and Rescue dudes get wasted on the way.  Film, kterej ani nedokoukáte do konce a v posledních minutách vás vzbudí závěrečná přestřelka. Tak to by se mi u Rain Mana nestalo! A docela mě mrzí, že si to s Robin nerozdali. Příležitostí k tomu měli dost. Tvl, ta pýča použije kreditku. Si řikal, že je nějakej klidnej, když ji ukradla, poté, co ji vyhodil telefon. Drill is we enforce the law. Seatbelts, please (you are such a mom). Now, open up those crates before I grab you by your hair plugs and bitch slap that smug look off of your face. Drsná jak smirglovej papír. Udělal bych se jí na obličej. ()

Facerr

Připomínalo mi to prodlouženou epizodu nějakého seriálu alá Námořní vyšetřovací služba. Béčkový look, scénář, i soundtrack. Za mě asi nejhorší Cruisovka, ve které Tom s hlavní hrdinkou hlavně pobíhá tam a zpět. ()

Los_Angelos

Bohužel, srovnání s Etanem Huntem se tady Cruise neubrání .... a nedopadne to pro něj příliš dobře. Film je standardní kriminálkou, na někoho ušijou boudu, někdo jinej mu pomůže, logika dostává zabrat, hlavní hrdina všechny kdykoli v jakémkoliv počtu zmlátí ... ach jo, tohle jsou slabý dvě hvězdy. Viděno v kině, nepomohlo. ()

Bezejmený

Za tyhle akčňáky jakoby z dob minulých jsem vždy rád. Obzvláště když mají dobré akční scény, jako tady. Poněkud akčnější a méně analytické než v jedničce, jestli si jedničku vybavuji správně. Nenudil jsem se, na obě holky se dá dobře dívat, záporáci dostatečně hroziví. Fajn film, u kterého člověk nesmí myslet, ale jen se baví. Taková slabší verze kombinace Bourna a MI. Trojku bych klidně zkouknul a asi si díky tomu pustím jedničku. ()

Dexter666

Zle zrežírované (pri niektorých scénach som sa modlil nech už rýchlo skončia), zlý scenár (to bolo tak slabučké, že každý, kto nie je pod sedatívami to odhadne dávno dopredu resp. sa čuduje tým príbehovým dieram). Jediné, čo funguje bola Cobie a Tom... vyhodil by som to decko a nechal im viac priestoru lebo chémia tam je... Premrhaná príležitosť, veľmi rutinne natočené, inými slovami odfláknuté. ()

Optical

Jack zůstal za očekáváním, bohužel Zwick na to šel od lesa a ještě s tupou sekyrou. Akce má spád, ale chybí jí ta hutná štáva McQuarrieho verze. Stále si pamatuju tu scénu před barem, nebo ty dva idioti co se navzájem pomlátili v koupelně. Takovéhle scény mi nový Reacher nenabídl, místo toho servíruje jen akční průměr a nejednou viděná klišé. ()

argo.smile

To mysleli scenaristi vazne? Reziser skor ratal v hlave ocakavane zisky a zbieral ovacie skor nez film natocil. Zly sen sa naplnil a z elitneho vojaka a hlaskujuceho vysetrovatela Jacka Reachera sa stal otec v sukni. Jednotka bola oldschool cool action movie ale toto je 1hviezdickove hovno. ()

veverysiak

Staré čínske príslovie hovorí "Vyser sa na to skôr, než bude neskoro", ak nám chcú z Reachera urobiť ságu, tak mali zatiahnuť ručnú po ďakovačke za Jednotkou, nejde o to, že by Dvojka bola trapošina, nejakú tú charizmu predsa len má, ale Reacher 1 si zaslúžil zostať nepoškvrnený na určitom, dosť vysokom stupienku rebríka akčných hrdinov, ešte raz - sú tu aj svetlé chvíľky, ale prevažuje násilné úsilie o vymyslenie čo najkrkolomnejších scén pre hlavného hrdinu, chlapi stavili na kartu účel svátí prostriedky, alebo obsah sa podriaďuje forme, veď už nechajte toho veľkňaza v kľudnejších partoch, zaslúži si to, takže 55%. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)