poster

Jack Reacher: Nevracej se

 • USA

  Jack Reacher: Never Go Back

 • Slovensko

  Jack Reacher: Nevracaj sa

 • Velká Británie

  Jack Reacher: Never Go Back

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Čína / USA, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Coleator
  **

  Tenhle film má několik zásadních problémů: přiblblej scénář, majora tetu Robin a mladý blonďatý pískle, který nemá problém odzbrojit ani největšího bouchače filmu... Kdo se navíc těší aspoň na hláškujícího Reachera, bude zklamán taky... Film se postupně propadá tak nízko, že dvě hvězdičky budou tak nějak akorát... Aspoň, že si i sami tvůrci uvědomují, jak je z podtitulu filmu patrné, že se Reacher vážně vracet neměl... A jestli se vrátí ještě jednou, doporučoval bych, aby své zničení dovedl k dokonalosti - Dáda s žížalou Jůlií by teď snad měly mít volno...(19.10.2016)

 • malylada
  ****

  Toma Cruise zbožňuji a první Jack Reacher bylo překvapení z čistého nebe. Dvojka začíná v podobném duchu, zápletka sice banálnější, ale dostal jsem to, co jsem očekával. Akce je překvapivě více, scény jsou perfektní a jen závěr není tak vypiplaný jako v jedničce, přestože poslední bitka je parádní. Co mi nejvíce vadilo, bylo přimotaní jeho dcery do dějové linky. Místy až k povzdechnutí, proc tvůrci museli do tohoto kousku takto vmísit caparta. Když pak majorka učila chvat, jak odzbrojit nepřítele, tak jsem úplně trnul, že vidím scénu přes kopírák jako v Přepadení 2 se Stevenem Seagalem. I tak za mě spokojenost, Jack Reacher není Eaton Hunt a je to komornější akce. Rád bych viděl další pokračování, ale to asi vzhledem k tržbám nehrozí, škoda.......7/10(27.10.2016)

 • castor
  ****

  Před čtyřmi lety jsem si pokračování vlastně i přál. Producenti museli být spokojení, takže asi nebyl důvod, proč se na další výlet nevydat. Tom „všechno měním ve zlato“ Cruise mezitím natočil tři veleúspěšné pecky (dvě sci-fi a pokračování osudů Ethana Hunta) a hned z úvodu nám nedává příliš vydechnout. Jeho už ne tak neznámý samotář se špičkovým výcvikem se záhy dostává k vyšetřování jisté majorky, která je ve vězení kvůli špionáži. Dosud to byla jeho „holka přes telefon“, brzy má však ležet na podlaze cely coby nepohodlná figurka v rozsáhlé armádní špinavosti. Jenže je tu právě Reacher, který ji z vězení dostane, do toho zjistí, že má být otcem dospívající holky, a že jsou mu v patách dost ostří hoši. A samozřejmě vždy ví, co udělat, kde koho hledat, do jaké ulice zahnout. Hlavně u toho nepřemýšlejte. Na začátku stál britský spisovatel Lee Child, jehož Reacher je hrdinou hned několika bestsellerů. Edward Zwick má vojenské uniformy rád, v jeho starších kouscích se všichni tvářili zatraceně vážně a samotný rutinér si často jen plnil, co měl. Vždy mu šli spíš výpravné kousky, na jedničku, která představovala nesmírně trpělivý oldschoolový kriminální thriller postavený na sympatické postavě a příjemném vnitřním napětí, nemá. Akce je nicméně znovu příjemná, místy nekompromisní. Cobie Smulders se stárnoucím Cruisem drží krok, chemie mohlo být víc a jedna z promenád v županu mohla skončit něčím víc. Pro mě poctivý kus, škoda otravné blondýny, jinak je Reacher skoro tím typicky dobráckým sousedem (jen nezve lidi na grilování), který v případě nouze přispěchá na pomoc. Jen by to příště chtělo vychytat těch pár nešvarů.(20.10.2016)

 • Zeebonk
  ***

  První Jack Reacher se mi tuze líbil. Zápletka sice byla blbá jak tágo, ale žiďáckej Herzog jako záporák byl radost sledovat, Cruise byl šarmantní až na půdu, dialogy byly decentně odlehčené a akce byla inovativní, strhující a kurevsky dobře natočená. Druhý Reacher je na tom o poznání hůř. Scénář je dementní a děravý jako dowňák u popravčího kůlu. Cruisův šarm je utopen ve vaginálním odéru jeho nesnesitelné dcery a feministické čubky Robin. Nejhorší je na tom však akce - ten hlavní důvod, proč se každoročně vydáváme do kina na filmy Toma Cruise. Je jednoduše příšerná. Nový režisér si na plac přivezl nového kamerama a je to jako obvykle neumětelský čůrák stižený parkinsonem. Člověk má sice pocit, že se v tom nepřehledném víru epileptického střihu a zuřivého třesení kamerou mohlo skrývat něco skýtající velký potenciál, ale koho to kurva zajímá, když to vypadá tak, jak to vypadá. Když už jsem si mnul oči a říkal si, že to nemůže být nekoukatelnější, tak prijde uhovněná třešnička na dortu ve formě nekonečné ufňukané závěrečné pasáže, u které jsem odolával pokušení vypíchnout si bulvy klíčema od bytu. Když se to vezme kolem a kolem, tak je tento film jeden z hrstky Cruisových propadů do bahnitého akčního průměru za poslední bžilión let , což je stále pozoruhodné.(22.10.2016)

 • verbal
  ***

  Slizkou a prkennou tetu Robin a kornatějícího, kultem vypláchlého trpajzlíka, co se z posledních sil staví na špičky, vypíná svůj atrofovaný hrudníček a snaží se dělat frajera, dvě hodiny unyle honí zlý Bekhem. Opravdu nechápu, proč z klobouku Dítětových sice čtivých, ale tupých braků po prvním skvostném mackovi podruhé vytáhli toho nejchcíplejšího králíka. Možná je to scénáristou, možná režisérem a možná je to Mejbylin. Každopádně bič z hoven tentokrát nezapráskal a je z toho veskrze průměrná honírna. Příště chci Jatka, to mělo Dítě ještě nápady.(29.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace