Reklama

Reklama

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

(více)

Videa (20)

Trailer 4

Recenze (504)

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Reacher běhá. Za ním běhá Robin, pardon major Turnerová. A pak s nimi začne běhat i reacherova potenciální dcera. A jak tak tahle trojice běhá po Washingtonu DC a následně v New Orleans, musím uznat, že film vcelku odsýpá. Chemie mezí ústřední dvojicí (a následně trojicí) funguje slušně a akční scény jsou natočeny přehledně a napínavě (přestože tak nějak samozřejmě víte, co se zhruba v následující chvíli stane). Trochu problémem je klasicky určitá šablonovitost a klišé - kdy je zřejmé, že pokud se dcera Reachera učí nějaký obranný chvat od Turnerové, tak je nadmíru jasné, že tento prostě musí být použit v záverečné scéně s hlavním padouchem. Kolikrát jsme tohle už měli možnost vidět jinde? Jelikož je ale nový Jack Reacher jinak zpracován řemeslně velmi dobře, tak jsem mu schopný v rámci žánru určité nedostatky a výše zmíněná klišé odpustit. Samozřejmě pokud by se snímek obešel bez nich, bylo by to podstatně lepší a originálnější. Jinak musím konstatovat, že ačkoliv jsem nikdy žádnou z knih o Jacku Reacherovi nečetl a dokonce jsem ani neviděl první film, nemohu říct, že bych se nějak ztrácel ve vykreslení hlavní postavy a jejího světa (obzvláště, když je snímek očividně natočen jako zcela samostatný příběh). ()

Beastmaster4 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle je pomyslný hřebíček do rakve v podobě herecké kariéry T. Cruise. Horší to snad už ani být nemohlo. Absolutně nechápu, proč se Tomík celou dobu filmem vláčí, jak po 3 infarktech a vypadá a tváří se jak kdyby prodělával bolesti po plastické operaci obličeje :-/ Nulová přidaná hodnota, žádné překvapení, hodně slabej děj, nulová inovace. Film, který ničím neumí překvapit a kdejakej béčkovej akčňák mu natrhává zadnici. Tohle je hodně slabý pokračování, celkem suprovýho prvního dílu. Další kousek, u kterýho jsem poslední minuty doslova trpěl a nakonec to vypnul asi 10 minut před koncem :-/ ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Po předchozím filmu jde o jasný sešup k průměrnosti. Pravda, kromě závodů v klasickém běhu je divákovi nabídnut i parkour, ale i páchnoucí hromádka klišé z akčních filmů- aby mohl hrdina porazit hlavního záporáka, musí být nejdříve naklepán jako nedělní řízek, z úzkých vás dostane zrovna ten jediný chvat, který umíte a podobně. Navíc mě silně otravovala nesmyslná rádoby rodinná hra na city a snaha tvůrců přesvědčit mě o tom, že si člověk po intenzivním střetu se zdí jen dvakrát odkašle a organismus se radostně zregeneruje, musel jsem se ujistit, že film opravdu nerežíroval Jean-Claude van Damme. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Bohužel dětskej faktor opět zničil co mohl. Jack Reacher byl pro mě chlap, který se objevil odnikud, byl kurevsky dobrej a pak zase zmizel neznámo kam a po něm zbylo hodně mrtvol a příjemná old school vůně. Bohužel tady půlku filmu sleduju jak řeší nějaký tatínskovský záležitosti, vede řeči jak z osudového rodinného dramatu, to už zničilo i McClana, když uprostřed přestřelky řešil se svým synem jestli se o něj staral v dětství nebo ne. Jasně, tady se to nakonci nějak pojalo, ale to nic nezměnilo na faktu, že pokud film opouští akci je neskutečně táhlej a nudnej. Pokud jde o to nej, tedy o akční složky, ty jsou hodně dobrý. Edward není tak referovaný jméno v oblasti akčních filmů, ale ten chlap fakt válí, závěrečná náháněčka je hodně adrenalinová, jen zamrzí zminimalizovaný čas pro záverečný fight padouch versus hrdina. Některé dialogy popapali kaši, jiné (ty "rodinné" )bych nejradši vzal a dal je sežrat kajmanovi. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Možná ti utrhnu ruku a umlátím tě s ní k smrti." Tak se nám Jack Reacher vrátil a dokázal, že umí utíkat tak rychle, že by během závodu dokázal naporcovat komando zabijáků a v cíli pak znuděně počkat na Usaina Bolta. Mě to tedy bavilo, protože to bylo svižné, pořád se něco dělo a o suché hlášky nebyla nouze. Jen dvě věci mi vadily. Jednak to slůně trousící nápovědy, aby je měl, kdo honit a hlavně mi připadalo zábavné, že ani při hloubavém pohledu na maková pole, nebyl dlouho nikdo schopen říct, co by se vlastně z toho Afghánistánu dalo pašovat, aby se na tom dalo hodně vydělat. Že by proutěné košíky? Velbloudí hrby? Kdepak. To budou létající koberce. To je tutovka. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (14)

  • Príbeh filmu sa odohráva podľa osemnástej knihy zo série o Jackovi Reacherovi, od spisovateľa Leeho Childa. Prvý film, Jack Reacher: Posledný výstrel (2012), bol natočený podľa deviatej knihy, čo znamená, že sa nejedná o priame pokračovanie príbehu. (figliar)

Související novinky

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)

Reklama

Reklama