Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

Dm1tr1j

Hviezdy padli v momente keď sa tam objavila tá ozrutne škaredá herečka v roli údajnej dcéry čo zdedila inštinkty po ockovi ale aj tak si objednala jedlo kreditkou aj keď jej vkuse prizvukovali, že sa to dá vystopovať. Prirodzený výber káže aby zomrela na symptómy diery v hlave. ()

PEZ

Ale áno, je to fajn. Tom Cruise si ide svoje, má to šmrnc, akciu a aj slušné dialógy (v rámci žánru). Dokonca aj Cobie Smulders hrá, čo sa u nej často nevidí. Celkovo vzato spokojnosť - chvílu som aj uvažoval nad 4 hviezdičkami, lebo taký old school štýl sa už dnes nenosí. Len keby po filme ostala dáka hlbšia stopa...to sa bohužiaľ nekoná. 7/10 ()

rukay

Podprůměrná, nedomrlá akční jízda, ze které přímo čiší rutinní provedení. Úkol zněl jasně - natočit pokračování slušné jedničky Jacka Reachera (4****) a vyždímat z fanoušků Toma Cruise nějaký ten peníz za lístky, popcorn a Pepsi z postmixu. Výsledek je bohužel nevalný. V úvodu se sice daří obstojně navázat atmosféru akčních thrillerů devadesátých let i předchozího dílu, jenže to nevydrží dlouho. Od zatčení Reachera padá filmová kvalita přes nemastný průměr až někam pod něj. Scény které mají potenciál umírají trestuhodně nevyužité (útěk z vězení), no a když začal osamělý vojenský veterán udílet místo dobře mířených direktů jen otcovské rady, uvažoval jsem že to vážně ukončím docela. Akce je nepřehledná, zoufale zaměnitelná, bez výraznější a zapamatovatelnější scény - nadto stupidně přiškrcená ratingem PG-13. Záporák nevýrazný, jeho motivace ve finále směšná, a Reacher, který má být úžasný profík a expert, tady někdy jedná jak po lobotomii (otisky na telefonu?). Filmu chybí nadhled i nápaditější či osobitější režie. Je to víc rodinné drama, než thriller, a pro mne určitě velké zklamání. 2** ()

DAPDO

Jack se po čtyřech letech vrátil. Když jsem si přečetl obsah, byl jsem nasranej, protože filmy, kde někdo musí chránit své dítě před bandou zabijáků, jsou z velké části o hovně. Šlo by to určitě i bez toho...Je fakt, že film nepřinese až na závěr, kdy se dozvíme trochu víc o otcovství nic překvapivýho, ale mě se to líbilo, mělo to spád, akce natočený věrohodně. Budu tentokrát milosrdnej a dám čtyři bonbony, v záplavě několika akčních filmů, který jsem v poslední době viděl, je tenhle oproti ostatním výš. ()

Kingjiri

Všeobecně líp přijatá jednička mě nijak nenadchla a z pokračování mám podobnej dojem. Tom Cruise je sice pořád dobrej (pro mě byl hlavnim impulsem k projekci) a Roberta Kneppera v roli záporáka vždycky uvítám (jenže tradičně dostává málo prostoru), ale akce opět moc není (za to melodramatických scén s domnělou dcerou je víc než dost) a příběh nezaujme. Předchůdce taky nebyl mym šálkem čaje, ale měl aspoň nějakej styl a povedený hlášky. Možná by bylo uplně nejlepší, kdyby se Jack Reacher vůbec nevracel, takovejch průměrnejch nevýraznejch thrillerů bez větší porce originality jsou totiž kvanta, dvě silnější hvězdy. ()

Plechpetr

Jack se rozhodně vracet neměl, to už víme. Například mě se podařilo dokoukam film nás úspěšný šestý pokus, kdy jsem konečně neusnul. No nestálo to za to. Robin z HIMyM se do téhle role nehodí. Do žádné akční. Ani do marvelu. ()

Torgal

Jack Reacher sa fakt vracať nemal. Už prvý diel kríval na obe nohy, dvojka sa už naplno preklopila do nezaujímavej šedivosti. Celý dej mi bol ukradnutý a ani postavy si ma nezískali (Cobie Smulders ako prísna vojanda sa snáď ani nedala brať vážne). Čo ma nemilo prekvapilo je to, že túto nevýraznú prehliadku fádnosti mal pod palcom Edward Zwick, ktorého som doteraz považoval za režisérsku stávku na istotu. 4+/10 ()

pepa3rd

Z prvního dílu si pamatuji jen to, že se mi líbil. Ten druhý je poctivé akční krimi, ale snadno zapomenutelné, protože snadno zapadne mezi záplavu podobných filmů, u kterých si za pár týdnů ani nevzpomenu, jestli jsem je viděl. 55 % ()

guri

Prvy Jack Reacher sa mi zapacil az na druhy pokus, avsak pokracovanie je natolko nezaujimave a nudne, ze u mna druhu sancu nedostane. ()

Hpatrik

Ať už jednička byla jakákoliv, nedalo se jí upřít hutná atmosféra, zručná režie a chytlavý hudební podkres. Dvojka bohužel tohle úplně postrádá, navíc je to příběhově monotónní, postavy jsou nezajímavé a těch pár akčních scén až nudí. A proto se nabízí, Jacku Reachere - Nevracej se, prosím! ()

Ozzy2

Knožní předloha je skvělá, četl jsem všechny knihy s Jackem Reacherem a všechny skoro jedním dechem.O dvou filmech to říct nemohu.I když Toma Cruise mám moc rád, tak tohle je silně přehnaný. ()

Razzor_82

"Kdo sakra jste? - Ten se kterým jste nepočítali." Zwick nedokázal navázat na originalitu prvního dílu a přináší béčkové zpracování.  Cruiseova postava nám trochu vyměkla a zfotrovatěla. Méně akce, zápletka a zpracování jsou dost tuctové. Rvačky s minimem krve a modřin. 6/10 ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)