Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

zvolsi

Ten na rychlo splacanej impotentní scénář je děsnej a podle toho to taky celé dopadlo. Aspoň, že se na Cobie Smulders celkem dobře dívá. ()

Saxos

Cruise se do všech sériových vymlacovaček s hlavní rolí super agenta, zde pro změnu bývalého vojáka na volné noze, vrhá po hlavě. Od začátku až do konce vás nic nepřekvapí a bude se vám zdát, že scénář, nebo minimálně knihu, už jste určitě četli. ()

rigby

Kvalitní akční film. Nezničitelný Tom Cruise opět na scéně a jako vždy se bravurně vyhne každé kulce, skočí ze střechy domu a samozřejmě se mu nikdy nic nestane. K tomu mu sekunduje stárnoucí Cobie Smulders, která je tu jen do počtu. Výsledek je sice příjemně strávený večer, ale stále jen průměrný film, který ničím nevybočuje. Příště už by to chtělo něco trochu jiného... ()

paradoxman

Řečnění, behání, střelba, bitka, rychlá jízda autem.... takhle několikrát dokola a nakonec i slza ukápne. Svižné tempo prvního dílu nahradila pubertální blondice hledající father figure. Tohle se Tomovi po dlouhé době nepovedlo.. měl by se vrátit ke scifi! ()

john986

Scenarista by si zaslouzil rozkopat hubu. Reacher je furt ok, ale je ho malo, komu se libila jednicka, nekazte si to dvojkou ()

tomino28

Pokračování Jacka je bez nápadu a postrádá alespoň špetku originality, snaha navázat na komerčně úspěšnou jedničku se autorům dle diváckého přijetí zrovna dvakrát nepovedla, a já musím souhlasit. Bohužel akce není zase tak strhující a herecké výkony jsou nevýrazné. Snímek tak zapadne mezi tucty jemu podobných akčnáků. Jo a Tom Cruise tady vypadá docela sešle, aby byl i nadále přesvědčivým akčním hrdinou, bude se asi muset inspirovat u Liama Neesona.. ()

RomaS

Začátek byl slibný. Tom, lehce krvácející, ale sebejistý dojídá žvanec a kolem čtyři vidláci s rozbitým ciferníkem. Přijde šerif, který si myslí, že má vše pod kontrolou, tím, že Toma spoutá. V tu chvilku, ale ještě netuší, že za devadesát sekund bude on spoutaný v autě MP a přemýšlet o tom, jak asi budou něžní spoluvězni v lágru k bývalému šerifovi. Když se o nějaký den a hodinu později Tom rozhodne pomoct sympatické kolegyni v maskáčích, která se ocitne v zapeklité situaci, stále jsem měl z probíhajícího vývoje velmi dobrý pocit. Zlom nastal, když se Tom ocitnul ve svěráku potenciálního rodiče a iracionality pubertálního spratka. Asi netřeba dále rozvádět. Tyto situace jsou obvyklým klišé takových vztahů. Po akční stránce byl celek lehounký nadprůměr. Už šlo poznat, že v akčních scénách musel Tomovi pomáhat střihač. Hold zářezy na čele mu přibývají stejně jako faldy na břiše. Celkově tedy průměr do kterého Toma spláchla přidaná rodičovská tématika. ()

BrusVejn

Prvá pol hodinka úplne špičková. Film začína svižne a nezapodieva sa prílišnou expozíciou. Útek z väzenia bol asi vrchol filmu lebo potom na scénu nastupuje malé dievča a prináša so sebou všetky možné a asi aj nemožné klišé ktoré sa len dajú. Dievča sa snaží všetkých dospelákov okolo seba presvedčiť, že sa vie o seba postarať aj sama (koľko mala rokov? 14?) a ak existuje klišé ktoré mi vo filmoch vadí najviac tak je to toto. Tom Cruise hrá tak ako keby si po druhom dni natáčania uvedomil do akej hovadiny sa to namočil, lebo keby som mal tak ako on každý deň na placi vedľa seba príšernú Cobie Smulders, ktorá hrá tú istú odpornú drsnú feministku (a ešte k tomu ju hrá otrasne) ako v Avengers len asi tak 10-krát horšiu, tak by som si prešiel hlavu guľkou. To čo sa deje v prostrednej hodine je katastrofa. Príbeh sa zmätočne dávkuje, nastávajú šokujúce zvraty a akcia je priemerná tak, že priemernejšia by byť ani nemohla. A práve Tom Cruise ako producent si mal uvedomiť, že dobrému akčnému filmu stačí 4-5 silných lokácii naprieč filmom (Mission Impossible 4,5) v porovnaní s 50 lokáciami kedy divák ani nevie kde sa to práve postavy nachádzajú a čo sa to preboha tentokrát snažia spraviť. Naštastie ale prichádza posledná polhodina, ktorá je znova docela podarená a vyťahuje film na slabé 3 hviezdy. ()

tybro

No doprdele ... Jack Reacher 1 taková dobrá akce, a najednou Jack Reacher 2 aka chůva v akci. Tvl to ani nešlo dokoukat. ()

bonovox

Veľmi slabé pokračovanie príbehov bývalého marinaka. Vidno že už ani Cruise nevie sám utiahnuť celý film, čo dokazujú aj zaslúžené slabé tržby. Jednoducho zbytočný návrat. ()

Trinculo

Dobrej začátek, ale celkově horší než film předtím. Ale zase tady bylo vládní spiknutí, které mi chybělo v tom prvním dílu. ()

jsed

JR s jemnou nadváhou nemá na MI zdaleka... Scény z leteckej dopravy v súcasnej situácii sú nemozné... okrem iných stúpnutí vedle... ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)