Grinch

• USA The Grinch (více)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

Brusíček

Klasický "animák" dnešní doby, který svým podáním zaujme především malé děti. Příběh má i myšlenku, podanou malým dětem. Chválím hudbu a střih, příběh není úplnou kopií hraného filmu z roku 2000, nicméně bez něj by to měl animovaný Grinch o dost těžší... Abych to shrnul, čekal jsem trochu více zábavy, takže 65%. ()

4x8x16x23x42

Na úvod chci poznamenat, že jsem nikdy nebyl žádný fanoušek původního Grinche. Byl jsem ovšem velmi mile překvapen. P.S. Už jsem mi dobrých 8 let nestalo aby mi z dojetí u filmu ukápla slza .. :) ()

Rathalos

Krasny animak o Grinchovi s peknou animaciou,ktory je ovela lepsi ako film s Jimom Carreym,opat som sa na chvilu vratil do cias Vianoc,ktore maju svoje caro,nemam ziadne vyhrady,som spokojny a psik Max bol super zlaty...:-) ()

BOURQUE

„Klasika“, ktorá v tejto verzii vás spíš prekvapí s nemalým počtom moderných pomôcok, ktoré používa Grinch (a spol.). Chýba k tomu trošku dojímavejší záver (a vtipnejšie medzi scény). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

helloween93

Animovaného Grinche asi nejlépe vystihuje hláška not great, not terrible. Člověk, co zná ten příběh, nebude pravděpodobně z ničeho vystřelený. Nejlepší scénou zůstává Grinchova krádež vánočního stuffu. Animace tradičně kvalitní (Illumination) co dělají Mimoně. Cumberbatch v roli Grinche taky neurazil, ale celkově bych čekal od animované verze trochu víc. Tenhle animák byl jeden z těch hitů vánoční sezóny 2018 a přišel si na půl miliardy $, což je pro studio Illumination a Universal další z řady úspěchů. 3* ()

Sarinka.luc

Mr. Grinch, you are a mean one. Mila vianocna rozpravka s prijemnou hudbou a perfektnym suslavym Benedictom, ktory cely film posuva o level vyssie. Urcite si najde svoje miesto v programe cez sviatky. ()

Dimo

Až moc jsem počítal s dospěláckou zábavou ve stylu prvního "Já padouch" a ono se všechno dospělé skrývá v trailerech. Ach jo! A že by potenciálu bylo... Nemohl by se Grinche chopit třeba Deadpoolovskej tým?! Prosím? ()

FeriusParfax

Pro děti je to asi milejší a lépe vstřebatelná verze, než hraný Grinch, kde hlavního "padoucha" hraje Jim Carrey. Stará verze se mi líbila ale o dost víc. Toto je takové až moc miloučké a Grinch tu občas ukazuje, že není takový emocionální balvan. Absolutně nejvíc se mi tu líbily krádeže dárků. Tahle asi 15 minutová scéna byla pohlazení na duši a užívala jsem si všemožné vychytávky, jak materialistickým a megalomanským Kdovíkům ukrást Vánoce. Co se týče různých vynálezů a udělátek, tak těch tu byla opravdu spousta a moc jsem se těšila, co dalšího tvůrci vymyslí. To se mi na této pohádce líbilo nejvíc.  Jestliže si ale ještě někdy pustím Grinche, tak za mě vyhrává Jim Carrey a jeho opravdický kamarád, Max. ()

Sala1

Budem písať o novom Grinchovi ako o samostatnej snímke, nechcem ju zbytočne porovnávať s predchádzajúcimi interpretáciami. Nový Grinch je mierený predovšetkým pre mladšie publikum. V podstate dve tretiny filmu je divák svedkom predstavenia postáv a následných komických pádov, búračiek, pokusov a rôznych zlomyseľností bez apelu na dej, či snahy postavy viesť nejakou konkrétnejšou cestou (dramaturgiou). V tretej tretine sa odohrá pointa Seussovej knihy a film tak môže končiť v povznesenej nálade. Páči sa mi, že Illumination si vytvorili vlastnú charakteristickú animáciu a dôsledne aj v tomto filme prepracovali ako prostredie, tak aj fungovanie vymysleného sveta. Vždy sa mi páčilo, že Grinch je tiež iba človek, je to zelená farba, ktorá ho líši a ktorá je dôvodom jeho správania, pretože je to "špina" z detstva, ktorú si nosí všade so sebou. Od stretnutia s dievčatkom som však čakal oveľa viac. Niekoľko tvorivých rozhodnutí mi vo filme nesadlo. Pre príklad kombinácia súčasnej hudby (rapu), rozprávkovej narácie a samostatného jazyku amerického filmu. Čo mi vadilo (kamarátovi napríklad nie), bol dôraz na vianočnú atmosféru, ktorej som mal ku koncu filmu plné zuby, až som sa začal cítiť ako Grinch, ale tak dobre, je to vianočný americký film. Príliš roztiahnutý koncept ale vytvoril v zásade nudný film, ktorý aspoň pre mňa predčí akýkoľvek večerníček, pri ktorom na pointu nemusím čakať hodinu a pol. Malé deti sa budú baviť a film si obľúbia. Ak ste starší, pravdepodobne je prijatie filmu na osobnom vkuse. ()

Aleix

Jako fakt tak dobrý ? Těch pár gegů co jsem už v září viděl v trailerech bylo to nejlepší na celým 86min filmu. Děti okolo mě se smály asi tak 3x při uřvané koze. Za mě velký očekávání a výsledek dost pod průměr ()

Denila

Něco tomu chybělo, hraný je prostě lepší :) a Grinch byl až moc hodný... Kino CinemaCity Ostrava 5/12/2018│2D dabing ()

balcazar

Priznám sa, že ku Grinchovi som mal dlhé roky veľký odpor, za čo mohla najmä neskutočne odpudzujúca grafika tejto postavičky vo filme s Jimom Carreym. Nemal som teda veľké očakávania, keď som išiel na animák do kina. Bol som však príjemne prekvapený. Humor bol prirodzený a vtipný, filmu nechýbala akcia, pekne odsýpal a človek sa nenudil, čo je hlavné. ()

rublik05

Dějově trochu slabší, pohádce pomohla především nádherná animace a vynikající vedlejší postavy, které se postaraly o ty nejlepší scénky z celého filmu. Samostatný Grinch předvádí takový svůj standard, k lepšímu výkonu mu tentokrát nepomohl ani jeho věrný psík. Ovšem i tak se jedná o jednu z těch lepších animovaných komedií, co pobaví a potěší všechny věkové kategorie, zejména však tu mladší část publika. Že by se ale mělo jednat o nějaký výjimečný zážitek, to se rozhodně říct nedá. Faktem ale je, že mě animák bavil o trochu víc, než adaptace z roku 2000 s Jimem Carreym. 7/10. ()

E lan

Pěkné, povedený vánoční příběh, krásná animace, pěkné postavy, super zvuk a vánoční hudba. Musím říct, že se mi tento animák hodně líbil. ()

ChickenPate

Pěkně natočeno, velmi se mi líbila nápaditost tvůrců při noční loupeži, jejíž sledování je opravdu zážitek. Jen jsem byl lehce zklamán koncem, který byl jakoby omylem useknutý. ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (více)