Milenci těch druhých

• USA Sleeping with Other People (více)

Jake Harbor a Lainey Dalton spolu na univerzitní koleji zažili první sexuální zkušenost. A když se teď, o deset let později, náhodou potkali v New Yorku a vypráví si o svých životech, zjišťují, že jim to v životě a hlavně ve vztazích moc nevychází. Hlavně v oblasti věrnosti. Zatímco Jake je profesionální sukničkář a záletník, Lainey je zase neustále zraňovanou a zrazovanou kráskou. Proto se domluví a uzavřou mezi sebou přísně platonickou, naprosto upřímnou, přátelskou dohodu o vzájemné vztahové výpomoci. Cílem je oboustranná podpora při hledání zdravého a šťastného partnerství. Takového partnerství, které žádná nevěra nebo něco podobného nemůže narušit. Nebo snad ano? (CinemArt)

Icefist

A pak že v Americe neumějí udělat zajímavý film o vztazích! Je to zároveň hluboce romantické a přitom po celou dobu zdařile odlehčené. Sudeikis velmi mile překvapil. Zřídka se mi stává, že bych snímek chtěl po závěrečných titulcích vidět v dohledné době znovu a natož u romantických komedií, ale tady se to stalo. A pokud tohle není známka kvality, tak už nevím co. 90 % Oblíbená část- "A nespím se svými zaměstnanci." "Končím!" ()

campix

Milenci těch druhých jsou přehlídkou všech možných klišé, která Vás v žánru romantických komedií napadnou, ale co naplat když ono to prostě výborně funguje. Ústřední dvojice Sudeikis - Brie je dostatečně sympatická a společná chemie funguje výborně. Je zhruba jasné, jak všechno bude probíhat a také jak všechno skončí, ale i tak dokáží tvůrci určitými situacemi překvapit a rozesmát Vás. Prototyp kvalitní romantické komedie, která nepřichází s ničím novým, ale své si plní na jedničku. V rámci žánru nelze než doporučit. ()

dr.fish

Je to romantická komedie. Má všecky negativa svého žánru, ale její výhodou je, že dialogy jsou v rámci žánru debilní jen minimálně. Místy docela dobré situace, některé věci je zas lépe přejít bez povšimnutí. Celkově ale docela příjemný film, který sice není nutno vidět podruhé, ale nudou jsem rozhodně nezíval. Amanda Peet vypadá na svoje roky velmi dobře. Jason Sudeikis mi obvykle vadí, ale tady ho režisérka udržela v rámci vkusu. 70% ()

flyboyeda

Nenapadne pusobici spotrebka, ze ktere se ale zejmena v druhe pulce vyklube prekvapive prijemna a konverzacne vtipna zalezitost. ()

Khumbac

Melancholická citová drsnost příběhu Vás skoro až nasere. Jásoň je vcelku ucházející herec a zdá se, že se stále vypracovává. Tak nějak to uteče a zanechá zajímavé rozpoložení. ()

Johnny.ARN

Kto je cielovka tohto filmu? Alebo inak. Keď točí žena, automaticky to točí tak, že iné ženy to pochopia, lebo čítajú medzi riadkami a absorbujú emócie? A ostatní kukáči sa môžu aj pojebať od nudy a z toho, že ten príbeh je tak zlý jak slovenské cesty? Já ti neviem no. 1 z 5 ()

neoBlast

Tak děsivě nevýrazná rom-kom, která se jenom zařazuje do dnes populárního trendu "mluvíme hodně o sexu, hahaha..." Kamarád taky rád, Hlavně nezávadně, Láska a jiné nezávislosti - už jenom ty české názvy řvou "jsem šedý průměr" do světa. I když musím uznat, že zdejší chemie hlavních přestavitelů je výborná a jejich komediální školy (SNL, resp. Community) si je mohou hrdě připsat na seznam úspěšných absolventů. Škoda, že postavy jsou naprostí vztahoví psychopati. Pokud hledáte nedávný film v tomto subžánru, odkáži vás na Two Nights Stand, který dokázal nudnou premisu utáhnout výběrem skvělých herců. 60 % Osobní poznámka: Amanda Peet stárne do krásy. ()

elanius

(42/2016) / Tak toto Sudeikisovi jednoducho ide a toto bola rola vyslovene pre neho. Na pár scénach film dostal grády, ale inak sa v podstate len kecá a kecá. Aj keď celkom scenár je celkom trefný. Ako oddychová jednohubka od oscarových kúskov celkom vhodné :) (6/10) ()

Pajkenzi

V jednu chvili zaživný a další chvíli nezaživný.. Ztrácela jsem se v ďěji... Nic moc za mě nudný nic zvláštního k vidění. ()

venison

NE-CHÁ-PU tak nízké a příliš modré hodnocení v rámci ČSFD.. Asi by se to dalo trošku omluvit hloupým popiskem filmu a nezajímavým posterem, ale tohle je jedna z nejvíc fajn odlehčených romantických komedií, které znám.. A rozhodně to není tím, že je hodně o sexu.. Ale vlastně je tady i ten sex hodně neerotický, přirozený a zmatený jako v reálném životě :-) Navíc dvojka v podání dvojky Jason Sudeikis vs. Alison Brie je nejen po komediální stránce prostě super, ale ta roztomilá chemie jim funguje fakt skvěle.. Není to nic nového (styl nenaplněné lásky a trapných momentů, kde vůbec nejde o prdění nebo jiný fekální humor a jako bonus to postrádá uječené afektované scénky), ale celkově je komedie "Milenci těch druhých" prostě fresh.. Po lehce přetrpěném začátku, kdy čtyřicátník a třicátnice předstírají VŠ studenty mi úsměv nemizel z tváře.. Je to milé.. ()

hanagi

Od časů kdy Harry potkával Sally konečně něco v podobném duchu, vtipné, s jiskřivými dialogy a sympatickou dvojkou. ()

hroubek

Skvělá komedie. Fakt jsem nečekal, že se mi tento film bude líbit, tak moc. Film bych popsal, jako něco na způsob Láska a jiné závislosti, Kamarád taky rád a Bláznivá, zatracená láska. Režisérku Leslye Headland neznám, ale má moje velké uznání za to, jak tenhle film napsala a hlavně zrežírovala. Co si budeme povídat, filmů na tohle téma vzniklo spoustu, ale jen o pár z nich můžete říci, že je rádi uvidíte znovu, že vás dokážou upřímně rozesmát a dojmout, i přestože víte jak asi skončí. Největší trefou filmu je obsazení, bez kterého by mě film bavil o dost méně. Jason Sudeikis je sympaťák už od pohledu a tady si svojí postavu užívá jak to jen jde. Od hlášek, přes peprné dialogy k dojemným rozhovorům. Alison Brie neskutečně žeru od té doby co jsem jí poprvé viděl v Community a za tu dobu se to vůbec nezměnilo, ba naopak. Líbilo se mi jakým způsobem se její postava chová, že je sympatická, spoustu věcí moc prožívá, dokáže být správně roztomilá a neskutečně sexy a vzápětí vás dožene k slzám. Adam Scott(PaR) má tady divný úchylácký knírek a byl pro mě dost nevýrazný a nudný(účel). Amanda Peet má méně prostoru, ale dokáže ho perfektně využít. Jason Mantzoukas a Andrea Savage jsou velmi dobrý přihrávači a mají dost dobré dialogy a kolikrát si ukradnou scénu pro sebe. Nejvíce mě Milenci těch druhých bavili, když postavy chodily a povídaly si mezi sebou. Šly nakupovat, na jídlo, rozebíraly předešlé vztahy, nebo si jen sedly a koukaly na Misery nechce zemřít. Fakt je ten, že jsem si je oblíbil hned na začátku, a bavil jsem se s nimi, jako když Jake vysvětluje Lainey jak má správně masturbovat, nebo když jdou sjetý na dětskou oslavu a Lainey to tam rozjede či když jsi posílají zprávy. Je to fajn a hlavně je to přirozeně uvěřitelný. Jediný můj nedostatek je v tom, že jsem čekal jiné zakončení, které by film povýšilo na něco mnohem víc(Prime). Bylo by to nečekané a hlavně k předchozímu ději by to pasovalo lépe. Milenci těch druhých je špičková komedie, která se tváří dosti přisprostle, ale jakmile jí poznáte zblízka tak pochopíte, že v sobě má mnohem více, než se na první pohled zdálo. ()

Enny_Ennynka

**** Věta, která mě dostala.. "To že nechválím tvůj intelekt, neznamená, že o něm nevím.." našla jsem se v tomhle filmu, jen život není ani film, ani pohádka. Xkrát jsem se nasmála, za mě 80% oddychová pohodová romanťárna/komedie. ()

Henk123

Méně vnucující se verze ''Friends with Benefits''. Romantická komedie lehce nad průměrem, kterou táhne skvělá dvojice, ale nic mimořádného to není, jen ten samý příběh verze Sudeikise a Alison Brie. 70% PS: Dirty DJ mě fakt pobavil, haha ()

Autogram

Romantická komédia o sexe ako nový žáner funguje len tak napoly. Priatelia s výhodami fungovali trochu lepšie s Milou Kunis, tam bolo aj o niečo viac sexu, pričom tu je to hlavne veľa rečí. Niekedy až priveľa a strácal som sa v tom. No ale zabaviť sa dá, aj na tých nepravdepodobných situáciách a rozhodnutiach. ()

jefff

Milá newyorská komedie, která sice nenadchne originálním příběhem ani strhující režií, ale solidními humornými scénkami, sympatickými herci a atmosférou, díky které je radost na Milence koukat. ()

P1tr

Moderní romantická komedie dle mého gusta. Sice disponuje pro žánr typicky předvídatelným příběhem, ale jednotlivé zákruty po cestě k onomu očekávanému konci působí celkem svěže, především díky scénáři, který působí často velmi upřímně a jako ze života, kdy se nebojí tvrdších momentů a vztahových pravd a nechodí daleko ani pro sprosťárny a další peprnější prvky. K tomu si připočtěte sympatické herce a je jasné, že Milenci těch druhých jsou velmi povedeným snímkem o kterém by mělo vědět více lidí. ()

sedm.1

O sexu si klidně rád pokecám, ještě radši ho samozřejmě provozuji, nicméně zde těch 100 minut, věnovaných lavinovitým dialogům na toto téma, už ale taková zábava nebyla, a to především kvůli zpracování a smysluplnosti, které zde tvůrci předvedli. Vážně mě jako mělo bavit sledovat dvě postavy, opačného pohlaví, jak se od začátku, do konce jen dohadují a hádají se, jak se ovlivňují a radí si, jak si vypráví a popisují zážitky ze svých sexuálních životů, a to v provedení více než nezáživném, nevýrazném, bez hloubky, bez vtipnosti, bez cíle a hlavně strašně nepřesvědčivě? Nebavilo. Navíc, když na tom pak nesli nemalý podíl i samotné postavy, působící nesympaticky a nezajímavě a nic nezachránili ani jejich herečtí představitelé, jelikož jak Brie, tak Sudeikis právem nepatří do první ligy, nejsou schopni utáhnout film na svých bedrech a navíc zde na mě působili i jako vyloženě nesoudně přehrávající individua s naprosto nepřirozeným vystupováním, takže v tomto ohledu to zachraňuje vlastně jen dost vedlejší role Jasona Mantzoukase, jemuž sem tam nějaký ten fórek vyšel, zbytek castingu je ale fakt mizérie. Zápletka, jestli se to, co se zde odehrává, dá vůbec zápletkou nazvat, je pak nudná slátanina, bez vývoje a bez cíle, s očekávanou pointou, která jen podtrhne bezvýznamnost celé té podívané. Mě zkrátka tato exkurze po sexuálních problémech dvou asexuálních figurek vůbec v žádném ohledu neoslovila a nebavila, a já nemohu jinak, než zařadit tento snímek do kategorie filmů Zbytečných. ()

Seti

Na jednu stranu bylo Sleeping with Other People fajn, a to především díky Sudeikisově komediálnímu herectví a vzájemné chemii mezi ústřední dvojicí, ovšem na stranu druhou se hlavní hrdinové chovali ve jménu svého přístupu "přitahujem se jak sviňák ale budem jen kamarádi" totálně nesmyslně. Přesto mě Sudeikis s Alison Brie docela pobavili a jako žánrovou odpočinkovku na sobotní odpoledne bych je klidně doporučil. ()