Vykolejená

Trainwreck

• slovenský

Vykoľajená

Romantický / Komedie / Drama

USA / Japonsko, 2015, 125 min (SE: 129 min)

Labužníci zase zavřou jídelníček, protože tohle menu není zdaleka tak chutné a pestré, jak bychom od chlapíka s takovou pověstí měli čekat. Judda Apatowa postihl „stejný“ osud jako třeba Kevina Smithe. Už nevíří vody strnulého komediálního žánru, už nerýpe do skutečně zajímavých témat, už není tak autentický a zajímavý. Tentokrát představuje další na první pohled sebevědomou ženu, na druhou stranu ovšem nevyrovnanou, hysterickou, otravnou, frustrovanou, divnou. Její one woman show mě nestrhla. Redaktorka rebelského magazínu chlastá, hulí, souloží s těmi, kteří jsou zrovna k dispozici. Chirurg sportovců, s kterým má udělat rozhovor, samozřejmě její zažité postupy utne. To, proč jí zrovna on dokáže zaujmout a změnit, se ke mně nedostalo. Celé je to roztahané. Mnohé scény jsou dvakrát delší, než by měly být. Apatowovy filmy vesměs nabízely nějakou netradiční zápletku, na kterou nabaloval další a další linie, tady přišel (autorem scénáře nicméně není) s klasickým příběhem, který se snažil okořenit vesměs nevtipnou vatou. A to je rozdíl. Stand-up komička Amy Schumer se jen hloupě pitvoří a ač to byl zřejmě záměr, zůstává otravnou i poté, co se má divákům přibližovat. Zdaleka není tak zajímavá jako třeba Leslie Mann nebo Charlize Theron, které si podobné role vyzkoušely. Skutečných lidí s autentickými city je ve snímku pramálo, v reálu ani vztahy takhle nefungují, nadhozené novinářské postupy už vůbec ne. Ani v New Yorku. Závěr byl ale docela fajn.(15.11.2015)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $91,732,835Tržby Celosvetovo $97,832,835Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ na komédiu príliš mdlé a pasívne, na zábavnú notu sa tu až tak netlačí takže úsmevné scény narátate na jednej ruke, dejovo to v konečnom výsledku nemá čím zvláštnym upútať /videl v kine: 40%/(11.8.2015)

• halogenka

Amy Schumer znám. Některé její věci jsou dobré, jiné ne. Tohle je bohužel ten druhý případ. Začátek Vykolejené (víc jsem nezvládla, po půlhodině jsem to s filmem vzdala a opustila kino) postrádá ten správný rozjezd, vtip a používá spousty klišé (linka s otcem, svalouš atd.). V Inside Amy Schumer je vám tahle hubatá rajda sympatická, ve Vykolejené vás bude neskutečně prudit. Aspoň mě teda jo.(16.8.2015)

Já v tom vidím klasickou Apatowovku s několika obsazenými světovými sportovci a mnoha náhodně rozesetými vtipy..Bill Hader je mnohem větší sympaťák, než jsem čekal a věřil jsem mu naprosto vše. S hlavní představitelkou už je to o něco horší, ale otravná mi přišla jenom v pár situacích a naopak když přišlo na dojemnější chvilku, najednou ukázala, že umí záhrát i jinou polohu než jen v leže..Pohodová dvouhodinová komedie na dlouhé večery, jsem rád, že jsem tomu dal šanci..75%(2.12.2015)

Není to úplně dokonalá komedie - ne každý vtip funguje (ovšem většina ano) a je to trochu dlouhé (nicméně to nenudí), každopádně jako celek je to zábavné, postava Amy je skvěle napsaná (i zahraná), občas zazní super hlášky a pobaví (ne)okoukané tváře. V rámci žánru je Vykolejená podle mě o třídu výš než polovina jiných (někdy i ultra klišé trapných) romantických komedií, které si tu s klidem vyslouží červenou barvu, takže tu modrou barvu tady klidně berte s rezervou... 70%(6.8.2015)

• - Pôvodne sa mal vo filme objaviť Barkhad Abdi, nahradil ho však LeBron James. (beso74)

• - Bill Hader kvůli roli Aarona zhubl devět kilogramů. (hansel97)

• - První verzi scénáře napsala Amy Schumer během měsíce a půl, a další dva roky trvaly veškeré úpravy a přípravy k natáčení. Prozradila, že scénář psala s myšlenkou režie právě od Apatowa, a proto do scénáře psala věci, které by ho mohly zaujmout. (Patw)