Vykolejená

エイミー、エイミー、エイミー! こじらせシングルライフの抜け出し方

• slovenský

Vykoľajená

Romantický / Komedie / Drama

USA / Japonsko, 2015, 125 min (SE: 129 min)

Podle mě v tom lidi hledají uplně něco jiného , než by měli. Já i přes tu negativitu zde , šel celkem s nadšením a taky s ním i odcházel. Příjemná oddychovka o jedné až moc free ženě , která se nechtěně zamiluje. Humor byl přesně moje nota a proto mi nepřišel nucený ba naopak , vždy krásně vyplynul. Protestně přidávám o hvězdu navíc ! Oh my god , your penis length is same as list of actors in Game of Thrones (17.8.2015)

Humoru by se v témhle komedii, jak má ve zvyku Judd Apatow, nedořezal. Vykolejená je jen další z mnoha zfilovaných zpovědí. "Netradičně" si jako svou vypravěčku film volí ženu po třicítce, bezdětnou a bezstarostnou, která vlastně ani netuší jak by se život dal žít jinak než střídáním milenců na jednu noc a chlastáním při každé příležitosti. Až jednoho dne ... Jistě tušíte co se stane a to se taky stane. Co nám z filmu zbylo? Solidní pejskařský film na který bych si zašel klidně do kina. Zoufale nevyužitý klenot Ezra Miller a napumpovaný John Cera. Sečteno podtrženo, přežít se to nakonec i dá, ale ty dvouhodinové stopáže mě prostě u těchto filmů ničí. 50%(6.11.2015)

Vtipné, dobré nápady, správně ujeté... v podstatě kdykoliv, kdy nemluví Amy Schumer. Což je bohužel dost často, když je to hlavní hrdinka. Ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaná pouze ona, tak mi z toho vychází, že si jen napsala mizernou postavu (která je pravděpodobně částečně autobiografická). Amy prostě jednoduše není vtipná. Chápu, že má být za toho antihrdinu, co provádí zlé kousky, což často funguje (Černá zmije, Bernard Black...), ale její postava je prostě jen otravná a naprosto nesympatická. Chápu, že tím filmem chtěla ukázat, že ačkoliv není typická hollywoodská kráska, tak pro ni není problém sbalit chlapa a vyspat se s ním. Jenže v tomhle filmu to vypadá, že se může vyspat s jakýmkoliv chlapem, čemuž nevěřím ani náhodou. Ještě jsem snad neviděl film, ve kterým by jeden důležitý aspekt (zde hlavní hrdinka) byl absolutně příšerný, ale zbytek byl dobrý, často dokonce výborný. Třeba i ten předvídatelný děj (romantika s chlapem plus usmíření s rodinou) kupodivu funguje. A většina postav je dobrá. Bill Hader je kupodivu sympaťák, LeBron James je super, John Cena se úžasně shazuje, Ezra Miller je parádní úchyl, Brie Larson je milá... snad jen kamarádky Amy jsou příšerný (a nevtipný) pipky. Ale furt je tady toho dost, co stojí za zhlídnutí. (6/10)(28.5.2017)

Amy Schumer má nepopiratelný komediální talent a osobně mám respekt k jejímu scénáři i herectví - postava Amy je v jejím podání neuvěřitelně sympatická a roztomilá a celý ten film vůbec není tak špatný, jak by se mohl na první pohled zdát. Jenže není ani tak dobrý, abych mu mohl dát víc než 3 hvězdy - hlavní problém vidím v nedostatku nějaké větší dějové originality. Při sledování si člověk až příliš často řekne, že tohle už přece někde viděl (namátkou - podobnost se seriálem Sex ve městě či filmy Ďábel nosí Pradu nebo Hlavně nezávazně je dosti nepřehlédnutelná). Když si k tomu přičtu docela dlouhou stopáž, vcelku předvídatelný závěr a občasný humor vycházející z nepříliš známých amerických reálií, na kterých se člověk nechytá, nelze se moc divit, že jsem docela často pošilhával po hodinkách, kdy už bude konec. Za mě spíš nuda a dojem průměrně zdařilého filmu, který bych asi podruhé už vidět nemusel.(29.7.2015)

Přes všechnu tu rádoby drsnost a sexuální odvazanost, cudne a konzervativní jako nikdy nesundana podprsenka Amy. To je moderní žena v kostce, a Schumer je její typickou predstavitelkou. Na povrchu mnoho dobrých vtipku, ale jádro příběhu je smutné a depresivní. Pohádkový happyend je možná až moc chteny, jenže právě v něm je skrytá naděje pro muže. Sobecké dítě se snaží dospět a změnit. To by hrdinky Sexu ve městě nikdy neudělaly.(18.12.2016)

• - Autorka scénáře a představitelka hlavní role Amy Schumer se netají tím, že je scénář inspirovaný jejím osobním životem. (Patw)

• - Keď sa LeBron James rozpráva s Aaronom o svojom vzťahu s Amy, povie, že Superman bol vytvorený v Clevelande. Pravda je však taká, že vznikol v Toronte. (beso74)

• - Bill Hader kvůli roli Aarona zhubl devět kilogramů. (hansel97)