Vykolejená

• Japonsko

エイミー、エイミー、エイミー! こじらせシングルライフの抜け出し方

Vykoľajená

Romantický / Komedie / Drama

USA / Japonsko, 2015, 125 min (SE: 129 min)

Bol som naozaj zvedavý, čo prinesie spolupráca tandemu Judd Apatow & Amy Schumer. A napokon to bolo celkom obstojné, aj keď nie až tak ako som tajne dúfal. Ale celkom potešila Amy, že v hlavnej úlohe nebola nejaká klasicky vychudnutá "hviezda", ale prirodzene vyzerajúca žena. Zápletka bola taká klasická romantická šablóna, ale aspoň že na niektorých scénkach sa dalo dobre zasmiať (a to sa pri amerických komédiach už tak často nevidí). Nič prevratné, ale zas ani žiadny prepadák. Rovné 3*.(2.11.2015)

• halogenka

Amy Schumer znám. Některé její věci jsou dobré, jiné ne. Tohle je bohužel ten druhý případ. Začátek Vykolejené (víc jsem nezvládla, po půlhodině jsem to s filmem vzdala a opustila kino) postrádá ten správný rozjezd, vtip a používá spousty klišé (linka s otcem, svalouš atd.). V Inside Amy Schumer je vám tahle hubatá rajda sympatická, ve Vykolejené vás bude neskutečně prudit. Aspoň mě teda jo.(16.8.2015)

Vtipné, dobré nápady, správně ujeté... v podstatě kdykoliv, kdy nemluví Amy Schumer. Což je bohužel dost často, když je to hlavní hrdinka. Ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaná pouze ona, tak mi z toho vychází, že si jen napsala mizernou postavu (která je pravděpodobně částečně autobiografická). Amy prostě jednoduše není vtipná. Chápu, že má být za toho antihrdinu, co provádí zlé kousky, což často funguje (Černá zmije, Bernard Black...), ale její postava je prostě jen otravná a naprosto nesympatická. Chápu, že tím filmem chtěla ukázat, že ačkoliv není typická hollywoodská kráska, tak pro ni není problém sbalit chlapa a vyspat se s ním. Jenže v tomhle filmu to vypadá, že se může vyspat s jakýmkoliv chlapem, čemuž nevěřím ani náhodou. Ještě jsem snad neviděl film, ve kterým by jeden důležitý aspekt (zde hlavní hrdinka) byl absolutně příšerný, ale zbytek byl dobrý, často dokonce výborný. Třeba i ten předvídatelný děj (romantika s chlapem plus usmíření s rodinou) kupodivu funguje. A většina postav je dobrá. Bill Hader je kupodivu sympaťák, LeBron James je super, John Cena se úžasně shazuje, Ezra Miller je parádní úchyl, Brie Larson je milá... snad jen kamarádky Amy jsou příšerný (a nevtipný) pipky. Ale furt je tady toho dost, co stojí za zhlídnutí. (6/10)(28.5.2017)

Nečakané :-) Najmä preto, že už len samotný zjav tej Amy je dosť odpudivý a že Hader jakživ nebol obsadený do žiadnej hlavnej role má svôj dôvod. No slušelo im to pekne. Isteže nejde o film na viac ako jedno použitie, ale čas mi s ním odsýpal a slušne som sa bavil. To je holt údel romantických komédií. Ale nič proti tomu. Apatow čoby scenárista je pre mňa vždy dôvodom si jeho filmy pozrieť. Ale tu bolo tak krásne cítiť ako si so scenárom niekoho iného skrátka sadol. Modré hodnotenia nezaslúžené. Ale to už tak dopadá, keď sa do takéhoto žánru neobsadí sexbomba typu Jennifer Aniston. Alebo ženské komediálne eso Kristen Wiig, ale to je už iný level :-)(6.12.2016)

Monogamy isn't realistic! :-) You dress him like that just so no one else wants to have sex with him? That's cool :-) Dokonale hlasky, pojate v jakoze v realnem pribehu bez pozlatka. Par hercu v trochu jinych rolich a Amy Schumer si to opravdu napsala skvele na telo, lec druha pulka filmu "jiz ve vztahu" trochu upadla tak byl zaver presto roztomily :-)(23.7.2015)

• - Když Amy Schumer popsala postavu své filmové šéfové jako: "Tilda-Swinton-typ", režisér Judd Apatow kontaktoval přímo herečku Tildu Swinton, která jako fanynka režiséra Apatowa roli přijala. (Patw)

• - Množstvo scén, nachádzajúcich sa v traileri, sa nakoniec do konečného zostrihu filmu nedostalo. (beso74)

• - Film bol natočený vo formáte 35mm. (beso74)