Vykolejená

エイミー、エイミー、エイミー! こじらせシングルライフの抜け出し方

Vykoľajená

Trainwreck

Romantický / Komedie / Drama

USA / Japonsko, 2015, 125 min (SE: 129 min)

Amy Schumer má nepopiratelný komediální talent a osobně mám respekt k jejímu scénáři i herectví - postava Amy je v jejím podání neuvěřitelně sympatická a roztomilá a celý ten film vůbec není tak špatný, jak by se mohl na první pohled zdát. Jenže není ani tak dobrý, abych mu mohl dát víc než 3 hvězdy - hlavní problém vidím v nedostatku nějaké větší dějové originality. Při sledování si člověk až příliš často řekne, že tohle už přece někde viděl (namátkou - podobnost se seriálem Sex ve městě či filmy Ďábel nosí Pradu nebo Hlavně nezávazně je dosti nepřehlédnutelná). Když si k tomu přičtu docela dlouhou stopáž, vcelku předvídatelný závěr a občasný humor vycházející z nepříliš známých amerických reálií, na kterých se člověk nechytá, nelze se moc divit, že jsem docela často pošilhával po hodinkách, kdy už bude konec. Za mě spíš nuda a dojem průměrně zdařilého filmu, který bych asi podruhé už vidět nemusel.(29.7.2015)

Vykolejená mě vykolejila svou sexuální otevřeností, která stříkala snad z každého záběru. Obsazení se mi nijak moc nezamlouvalo, ale asi tvůrci věděli proč příběh mají těmihle stvořeními zaplnit. Možná to bylo dané i tím, že hlavní hrdinka Amy Schumer je autorkou osobitého scénáře k tomuto filmovému zázraku. Tilda Swinton byla jako vždy okouzlující a Daniel Radcliffe konečně dostal roli, která mu sedla víc než Harrymu Pottěrovi Lennonky. Film svým neotřele vulgárním vtipem mě bavil, alespoň do té doby než to upadlo do klišoidního patosu, který se nachází převážně v druhé části obrázkové vize vykolejené do normálnosti.(20.8.2015)

Prvý film od Apatowa, ktorý by bolo aj podla mňa treba skrátiť. Výborné momenty totiž zavalilo množstvo obyčajných. Je veľmi ľahké film odstreliť dvomi hviezdami, pretože dobré trojhviezdičkovky sú THIS IS 40, ŽIVOT JE TAKÝ alebo ZÁSNUBY NA DOBU NEURČITÚ. Toto je skôr podobný ťažko hodnotiteľný prípad ako ZNOVU A INAK. Ľudia po tridsiatke, ktorí ešte stále nevedia čo so sebou a ktorí boli odchovaní na SEXE V MESTE budú mať pre film viac pochopenia. Ale stále si myslím, že pre pár skvelých scén sa film oplatí vidieť...(24.9.2016)

• Pilda17

Ze začátku dobré, nenudil jsem se, párkrát dokonce i uculil. Jenže čím se jelo dál, tím snímek ztrácel na hodnotě. Ano 90 minut bych zvládl koukat na nadrženou blonďatou pipku, která není nikterak krásná, ale potatila se a jede si své. Bohužel 125 minut je přestřelená délka a radil bych příšte trochu ubrat, divák se postupně začne nudit. Chtěl jsem jít aspoň do průměru, ale bohužel kvůli té délce nemůžu. Až takovou pozornost si tohle dílo nezískalo .. 4/10 =45%(3.1.2016)

• Alqarin

Další apatovowská óda na inteligentní vulgárnost, která je spíš takovým zasvěcovacím rituálém Amy Schumer. Příznivci Juddovy sebranky nemají co řešit, pro všechny ostatní pak trošku netradiční romantika bez krásky v nesnázích. P.S.: Bill Hader je super. A Tilda Swinton ve svých pár minutách boží. A jako fakt Ezra Miller? Hustě.(28.7.2015)

• - Keď sa LeBron James rozpráva s Aaronom o svojom vzťahu s Amy, povie, že Superman bol vytvorený v Clevelande. Pravda je však taká, že vznikol v Toronte. (beso74)

• - Film bol natočený vo formáte 35mm. (beso74)

• - Autorka scénáře a představitelka hlavní role Amy Schumer se netají tím, že je scénář inspirovaný jejím osobním životem. (Patw)