Vykolejená

Vykoľajená

• Nizozemsko

Trainwreck

Romantický / Komedie / Drama

USA / Japonsko, 2015, 125 min (SE: 129 min)

Amy je nový typ ženské hrdinky a Amy Schumer by mohla být budoucnost hollywoodských sebeuvědomělých žánrovek. Pro mnoho lidí může být obhroublost a nevtipnost Amy odrazující a film zadupou do země, pro mě spolu s postavou Billa Hadera, na něhož jsou nabaleny ty další, především ze světa NBA, nesmírně inspirativní a osvěžující. Spoustu narážek a odkazů nepochytí každý, ale kdo je basketbalu znalý, ten bude nadmíru spokojen. Btw LeBron po návratu do Cavs opět dokázal překvapit, tentokrát herecky.(6.12.2015)

• epicek

Podle mě v tom lidi hledají uplně něco jiného , než by měli. Já i přes tu negativitu zde , šel celkem s nadšením a taky s ním i odcházel. Příjemná oddychovka o jedné až moc free ženě , která se nechtěně zamiluje. Humor byl přesně moje nota a proto mi nepřišel nucený ba naopak , vždy krásně vyplynul. Protestně přidávám o hvězdu navíc ! Oh my god , your penis length is same as list of actors in Game of Thrones (17.8.2015)

Občas si hovorím, že sú filmy, ktoré by nemali byť trailerom marketingované ako komédia a nemali by byť označené ako komédia, v prípade, že ide o výraznejšie dramatickú záležitosť s komediálnymi prvkami. A musím ale priznať, že celkom dobrú. Chémia medzi Amy Schumer a Billom Haderom funguje dosť dobre a hoci miestami to vie byť trošku predvídateľné, je celkom zábavné ich sledovať, plus situácie, do ktorých sa dostávajú sú veľmi uveriteľné a dobre spracované. Myslím si, že je dobre ukázané, že sa Amy môže stať lepším človekom a možno jej k tomu Aaron môže pomôcť. Otázka je, ako sa k tomu postaví. Z dramatického uhla pohľadu tento film funguje a dokázal som uveriť všetko, čo sa nám snažil predstaviť. A humor je podľa mňa rovnako svieži a chytľavý. Nemôžem povedať, že by som sa smial na plné kolo, ale to vôbec nevadí. Možno by sa film dal o nejakú tú polhodinku skrátiť, lebo miestami vedel pôsobiť dlho, no keď si spätne celý film premietnete, nie je v ňom scénka, ktorá by vyslovene prekážala, alebo len zabíjala váš čas. Záverečných 15 minút je skutočne fantastických a uveriteľných a celkovo som rád, že som film videl. A nebránim sa tomu, aby som si ho niekedy pozrel znovu. Sympatické postavy, dobrá chémia, uveriteľný príbeh a nenásilná komédia je pre mňa dosť aspektov na to, aby som sa k "Trainwreck" niekedy vrátil.Hodnotenie: B+(3.9.2015)

Nečakané :-) Najmä preto, že už len samotný zjav tej Amy je dosť odpudivý a že Hader jakživ nebol obsadený do žiadnej hlavnej role má svôj dôvod. No slušelo im to pekne. Isteže nejde o film na viac ako jedno použitie, ale čas mi s ním odsýpal a slušne som sa bavil. To je holt údel romantických komédií. Ale nič proti tomu. Apatow čoby scenárista je pre mňa vždy dôvodom si jeho filmy pozrieť. Ale tu bolo tak krásne cítiť ako si so scenárom niekoho iného skrátka sadol. Modré hodnotenia nezaslúžené. Ale to už tak dopadá, keď sa do takéhoto žánru neobsadí sexbomba typu Jennifer Aniston. Alebo ženské komediálne eso Kristen Wiig, ale to je už iný level :-)(6.12.2016)

Klasický Apatow. Sem tam slušně neotřelej fór(vedlejší postavy), sem tam životní moudro, ale celkově nemastný, neslaný paskvil komedie a dramatu. LeBron jako miliardářskej kolenovrt super, stejně jako John Cena v roli namakanýho trouby a Brie Larson to zase moc slušelo :-). Vedlejší postavy jsou vlastně jedinou opravdu vtipnou respektive sympatickou složkou filmu. Amy Schumer není můj šálek humoru a navíc musím říct, že se mi vůbec nelíbí.(23.1.2016)

• - Európska premiéra filmu sa uskutočnila na 68. ročníku Filmového festivalu v Locarne, vo Švajčiarsku. (beso74)

• - Postavy vo filme tvrdia, že videli hrať spolu Billyho Joela a Eltona Johna v New Yorku, na štadióne Shea Stadium. To však nebolo možné, pretože títo páni tam spolu nikdy nehrali. Stretli sa akurát na štadióne Giants Stadium. (beso74)

• - Keď sa LeBron James rozpráva s Aaronom o svojom vzťahu s Amy, povie, že Superman bol vytvorený v Clevelande. Pravda je však taká, že vznikol v Toronte. (beso74)