Salamandr

Série(2) / Epizody(22)

Jedna obyčejná poklidná neděle, ve které je vykradena soukromá banka Jonkhere. Z 800 schránek bylo vyloupeno pouze 66 přesně vybraných schránek. Ostatní schránky zůstaly nedotčeny. Zmizely osobní věci, tajnosti, peníze v hotovosti a šperky. Vlastníky schránek jsou významní politici, magistrátní úředníci, obchodníci, a dokonce i vysocí armádní důstojníci. Majitel banky Jonkhere krádež policii neohlásí, a naopak zametá stopy po vloupání. Mezitím detektiv Paul Gerardi dostává tip od dávno zapomenutého informátora na zločin v bance Jonkhere, který se vlastně „nestal".
Vysoce hodnocený belgický dvanáctidílný seriál Salamandr je o prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky, obchodu, justice a dokonce i armády. Účast v seriálu přijali renomovaní belgičtí a holandští herci. (Česká televize)

jjemi

Chci-li se něco dozvědět o nějaké zemi, podívám se na film, který natočí lidé, kteří v ní žijí. Samozřejmě, že to není dokument a ani to není dokonalé dílko. Ale vzbudí to zvědavost a touhu něco si o poválečné Belgii přečíst. Belgie, je malá země, podobná té naší a dějí se v ní podobné aféry a existujé podobné mafie. Běda! ()

MrsAngel

Seriál se mi velmi líbil, bylo napínavé sledovat jak policista Gerardi odhaluje zkorumpovaný systém. Hlavní hrdina sympatický, připomínal mi komisaře Cattaniho z Chobotnice, jak už tady někdo zmiňoval. Děj plynul pěkně pozvolna, jen v posledním díle to bylo takové uspěchané, ale jinak spokojenost. Dobrá hudba, líbily se mi úvodní titulky se shrnutím minulého děje. Pobavilo mě, že jedna z postav, údajný finanční poradce, se jmenoval Klaus. ()

Martazoe

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak celý příběh dostal docela spád a dalo se na to dívat, chvílemi to bylo velmi napínavé. Celkově jsem tedy spokojená, protože jsem viděla kvalitní krimi seriál, který měl ale poněkud černo-bílé vidění věcí, to mi trochu vadil. Hlavní postava mi ovšem byla velmi sympatická, protože to nebyl žádný Rambo, ale normální týpek, kterému šlo o spravedlnost a potrestání hajzlíků a byl schopen zapřít svoje ego a bojovat za hodnoty, se kterými si ostatní hlavu příliš nelámou. ()

PRINC1

Ani se mi nechce psát komentář vše je tak pomalý a jednoduchý , kopie Chobotnice docela jsem se nudil ale mafie je koukám všude stejná , i v Belgii jde natočit krimi seriál na který se dá koukat . ()